Як вибрати когтеточку

Кігтьоточка – виріб для сточування кігтів кішкою. Виготовляється у вигляді конструкції, обтягнутою сизалем, джгутом, плюшем або іншим матеріалом. Оскільки відучити кішку від точіння кігтів не можна, кігтьоточка направляє цей інстинкт в «безпечне» русло і тим самим запобігає псуванню меблів, шпалер, килимів, штор.

Важливо: щоб полегшити привчання кішки до точила багато власників обробляють виріб котячої м'ятою. Цей засіб не діє на кошенят у віці до 6 місяців.

Вид

Ігровий комплекс (ігрове містечко) – крім основного призначення служить для розваги і відпочинку кішок. Залежно від конкретної моделі ігровий комплекс включає в себе будиночки, платформи (площадки), драбинки, стовпчики, підвісні іграшки, арки та інші деталі. Підходить для кількох тварин. Недоліки: висока ціна, громіздкість.

Будиночок – відрізняється від ігрового комплексу нижчою вартістю і компактними габаритами. Такий виріб часто забезпечується стовпчиком і платформою. Хороший вибір, якщо не можна купити ігровий комплекс.

Важливо: практика показує, що більшість муркот точать кігті на вертикальних поверхнях. Тому будиночок без стовпчика сподобається не кожному котику.

Стовпчик – вертикальна конструкція, часто забезпечена платформою і підвісною іграшкою. У порівнянні з будиночком дана кігтьоточка обійдеться дешевше і займе менше місця в кімнаті. Кішкам така точилка подобається завдяки схожості з деревом. Стовпчики купуються найчастіше.

Важливо: обираючи стовпчик, зверніть увагу на стійкість конструкції. Це дозволить уникнути випадкового падіння стовпчика на кішку, що може привести до травми. Рекомендується купувати стовпчик висотою від 80 см – таке рішення оптимально для кошеня і дорослої тварини. Дуже високі точилки фіксують на підлозі і стелі.

Дошка, килимок – найпростіші і компактні моделі. Килимок об'єднує в собі кігтьоточку і лежанку. Мінуси: не підходять для ігор, рухаються при використанні. Останній недолік можна нейтралізувати, купивши килимок хвилеподібної форми.

Тунель – іграшка для котів з нейлону, плюшу або поліестеру, з вигляду нагадує однойменну підземну споруду. Має кілька отворів. Служить для ігор і відпочинку пухнастого улюбленця.

Іграшка-кігтьоточка – платформа з гофрованого картону з отворами. В комплект поставки входять кульки для розваги тварини.

Колесо-драпак, валик-драпак – як і попередній виріб поєднують в собі кігтьоточку і іграшку. Виробляються з плюшу та сизалю.

Сходинка-драпак – на відміну від колеса або валика кріпиться до стіни.

Рампа – виконується з гофрованого картону і оснащується валиком для ігор.

Кількість рівнів

Даний параметр враховуються при виборі ігрових комплексів і окремих різновидів будиночків і стовпчиків. В різних моделях кількість поверхів складає:

  • 2-10 і більше – ігрові комплекси;
  • 1-3 – будиночки, стовпчики.

Чим більше ярусів, тим ширше можливості для розваги і відпочинку кішки і тим краще такий виріб підійде для декількох пухнастих вихованців. В той же час багаторівневі комплекси займають більше простору і обійдуться дорожче одноповерхових аналогів.

Розміщення

Підлогове – ці точилки поділяються на дві категорії.

  • Плоскі – легко заховати перед візитом гостей або взяти з собою в подорож. Вдало вписуються в інтер'єр кімнати. Підійдуть кішкам, що дряпають горизонтальні поверхні, наприклад, лінолеум, килим або паркет. До плоских кігтьодралок відносяться дошки, килимки (в тому числі хвилясті).
  • Об'ємні – коштують дорожче плоских аналогів і розраховані на стаціонарне використання. Такі вироби особливо сподобаються кішкам, які люблять точити кігті об меблі. Об'ємними точилками є стовпчики, будиночки, ігрові комплекси.

Кутове, настінне – дані кігтьоточки гарні для тварин, обдираючих вертикальні поверхні, наприклад, стіни, обклеєні шпалерами. Допоможуть замаскувати пошкоджену кішкою ділянку стіни. Кутові точилки найчастіше представлені спеціальними різновидами об'ємних, а настінні – плоских підлогових моделей.

Кутові і настінні кігтьодралки, а також об'ємні підлогові моделі дозволяють кішкам розтягнути хребет і м'язи, що позитивно позначається на їх здоров'ї і настрої.

Важливо: кутові і настінні кігтьоточки встановлюють з таким розрахунком, щоб кошеня змогло до неї дотягнутися. Для дорослої мурки аксесуар розташовується вище – це дозволить тварині розтягнутися на весь зріст і розім'яти м'язи.

Оснащення

Вибір кігтьоточки за рівнем оснащення залежить від віку і темпераменту кішки. Для спокійної або літньої тварини підійде будиночок або невеликий комплекс, оснащений гамаком / лежаком. Активному коту варто придбати ігровий комплекс з драбинками, стовпчиками, тунелями.

Веселому і допитливому кошеняті сподобається точилка з хутряними іграшками – мишкою або м'ячиком на мотузочці / пружині. Правда, моделі з пружиною можуть бути небезпечні: якщо тварина випадково зірве іграшку з насадки, оголений кінець пружини травмує пухнастиків.

При підборі кігтьодралки має значення і кількість кішок. Двом тваринам купують багаторівневі ігрові комплекси, оснащені двома будиночками, декількома платформами, стовпчиками і іграшками.

Матеріал

Дерево, ДСП, ДВП, МДФ, гофрокартон – матеріали, з яких виготовляють основу для кігтьоточок. Дерев'яні моделі коштують дорого, а набагато дешевший гофрокартон недовговічний і не дозволяє виготовити багаторівневі конструкції. Кігтьоточки з ДСП і ДВП – оптимальний баланс між ціною і надійністю. Подібні точилки стійкі за рахунок масивності цих матеріалів

Сизаль – екологічний і жорсткий матеріал. Застосовується для обмотки стовпчиків, створення вставок для точіння. Не шкодить кігтям тварини і добре витримує їх «атаки». Такі точилки прослужать довго. Недолік – висока ціна. Оптимальний вибір для однієї активної мурки або декількох кішок.

Джут – дешевше сизалю, але менш стійкий до зношування. Джутові стовпчики та інші різновиди кігтьодралок відносно швидко виходять з ладу. Тому дані вироби обирають господарі кошенят або спокійних вихованців.

Плюш, штучне хутро – м'які і приємні на дотик матеріали. Плюшем і штучним хутром оббивають зовні і зсередини будиночки, лежаки і платформи для комфортного сну і відпочинку кішки. В окремих будиночках і ігрових комплексах для оббивки внутрішнього простору застосовується фліс.

Розміри

Цей показник впливає на зручність використання точилки кішкою. Габарити кігтьоточки залежать від розміру самого кота, кількості особин, наявності вільного місця в приміщенні і фінансових можливостей власника тварини. Орієнтуйтеся, перш за все, на довжину і вагу вихованця. Великому муркоті бажано обрати виріб побільше.

Форма, колір

За даними характеристикам оцінюють, наскільки вдало кігтьоточка впишеться в інтер'єр кімнати. Одні власники кішок набувають виріб під колір шпалер, меблів або килима, інші більше звертають увагу на гармонію між формою точилки і формами елементів інтер'єру, перш за все, меблів.

Можливе й інше рішення – покупка кігтьодралки, форма і колір якої дисонує з обстановкою приміщення. В цьому випадку виріб перетворюється в яскраву пляму, яка освіжить інтер'єр, що приївся.

Відгуки про статтю