Як вибрати комплект меблів для роботи

Комплект меблів в офіс використовується для оформлення відповідного приміщення, комфортної та продуктивної роботи, упорядкованого зберігання документів, техніки, канцелярського приладдя, інших предметів, а також одягу. Офісні меблі найчастіше бувають корпусні. Вбудовані моделі зустрічаються рідше, оскільки їх не можна перевезти в інше місце.

Тип

Робоче місце/зона – комплект меблів, призначений для облаштування простору, де працюють співробітники. Такий набір зазвичай включає в себе письмові/комп'ютерні і приставні столи, офісні крісла/стільці, тумби, шафи і стелажі.

Кабінет керівника – комплект меблів, який використовуються для оформлення приміщень, де працює директор, начальники підрозділів та інші високопосадовці. Меблі виконуються з більш якісних і дорогих матеріалів (натуральне дерево), оснащується високоякісною фурнітурою.

Крім письмового/комп'ютерного столу, крісла, шафи, меблевий набір для керівника може включати в себе диван, конференц-стіл, тумбу-фрігобар (холодильник і бар), журнальний столик.

Конференц-зал обладнується конференц- і приставними столами, конференц-кріслами, зона відпочинку – диванами, кріслами і журнальними столиками. Приймальна зона оснащується стійкою-ресепшн і меблями, які використовуються для облаштування зони відпочинку.

Конструкція

Готовий комплект – складається з меблів, виконаних в одному дизайні і розрахованих на приміщення різної площі. Предмети, що входять в такий комплект, можна придбати окремо.

Модульна (складальна) – складається з модулів (предметів), які можна використовувати в різних варіантах: як окремі елементи або в комбінації один з одним. Це дозволяє раціонально використовувати простір офісу і при необхідності міняти його інтер'єр. Характерною особливістю набірного гарнітура є можливість придбання будь-якого модуля окремо.

Основні предмети меблів

Стіл – розміри і форма визначаються габаритами офісу і кількістю співробітників. Досить часто використовуються столи, за якими можуть розміститися відразу кілька людей.

Стілець – повинен підтримувати хребет працівника в правильному положенні і не викликати втоми. Для співробітників підійдуть прості крісла, оббиті кожзамом, а для керівника купуються крісла із шкіряною оббивкою і безліччю різних регулювань.

Шафа – підбирається в залежності від особливостей роботи офісу: часто використовуються відкриті стелажі, економлять вільне місце, а ось для бухгалтерії або відділу кадрів краще обрати закриті моделі зі скляними вставками або висувними ящиками. В кабінетах керівника можуть бути як класичні шафи, прикрашені різним декором, так і стелажні групи.

Тумба – використовується для зберігання документів і речей працівників, розміщення оргтехніки, канцелярського приладдя, телевізорів та інших предметів інтер'єру. Можна обрати стаціонарні, мобільні (викатні) або приставні/підстольні моделі.

Матеріал

ДСП і МДФ – поєднують в собі доступну ціну і прийнятну якість. При цьому меблі з ДСП обійдуться дешевше, але вони більш токсичні і менш міцні, ніж аналогічний виріб з МДФ.

Предмети меблевого гарнітура для офісу з ДСП та МДФ мають спеціальне покриття, що підвищує стійкість до вологи і механічних пошкоджень.

Зустрічається три види таких покриттів:

 • ламінат – добре імітує колір натуральної деревини, але недостатньо стійкий до перепадів температури і механічних впливів;
 • меламін – добре протистоїть перепадам температури і механічним впливам, але такому покриттю складно надати колір деревного масиву;
 • шпон – забезпечує повну імітацію натурального дерева, але складний у догляді і потребує дбайливого ставлення. Меблі з ДСП та МДФ, обклеєні шпоною виглядають респектабельно.

Важливо: слід звернути увагу на екологічний клас виробу (Е1; Е2 ..), який вказується в сертифікаті відповідності. Чим менше цифра в маркуванні, тим безпечніше шафа, стіл і т.д. Для офісу зазвичай купуються меблі класу Е1.

Товщина плити ДСП і МДФ має бути не менше 18 мм. Переконайтеся, що крайки плити оброблені ПВХ-стрічкою.

Дерево – екологічний, міцний, красивий, але дорогий матеріал. Ціна гарнітура залежить від породи деревини. Офісні меблі з деревини виглядають більш масивно, ніж аналоги з ДСП і МДФ. Дерев'яні комплекти зазвичай використовуються для оформлення кабінетів керівників.

Важливо: різні породи деревини мають різну ступінь твердості. Самі м'які породи - сосна і ялина, далі йдуть бук, дуб, граб, вишня, береза. Найміцнішими є горіх, ясен і канадський клен. Від ступеня твердості залежить складність обробки, а отже і кінцева ціна меблів: дешеві м'які породи обробляються легко, тверді - значно складніше.

Стиль

Класичний – комплект меблів, виконаний в різних «історичних» стилях (класика, бароко, модерн), які надають інтер'єру солідного виду. Для меблів характерні криволінійні обриси і багатство декору. Комплект виконується з натуральних матеріалів – цінних порід дерева, що позначається на його ціні. В класичному стилі зазвичай оформлюється кабінет керівника.

Сучасний – практичний варіант, що створює функціональний простір (хай-тек, мінімалізм). Меблі позбавлені декору, мають прямі контури і часто – симетричні форми (хай-тек). Використання скла, пластику, металу робить такі комплекти більш дешевими. Такий варіант добре підходить для оформлення офісних інтер'єрів для співробітників.

Колір

Колір комплекту меблів повинен формувати ділову атмосферу і гармоніювати з тонами інтер'єру офісу, щоб гармонійно вписатися в обстановку. Перевага віддається стриманим кольорам – чорному, білому, сірому або пастельним тонам.

 • чорний/коричневий – респектабельний колір, що створює робочу атмосферу. Ці кольори добре маскують забруднення і дрібні дефекти;
 • білий – привертає до діалогу і досягнення компромісу, але такі меблі дуже мазкі і вимагають частого догляду;
 • сірий – щось середнє між чорним і білим. На сіріх меблях бруд і дрібні дефекти не такі помітні, як на білому.

Важливо: при виборі кольору варто триматися «золотої середини» – виключити занадто темні, занадто світлі і занадто яскраві тони. Одні кольори можуть гнітюче впливати на психіку співробітників, інші – подразнювати зір. Та й настільки екстремальні колірні рішення навряд чи додадуть солідності інтер'єру офісу.

Поради

 • Обираючи комплект для офісу, слід виміряти параметри приміщення і намалювати план, де буде вказано розташування предметів меблів. При цьому враховуйте число співробітників, кількість оргтехніки та документації, відстань до розеток, нюанси освітлення.
 • Якісні офісні меблі мають відповідний сертифікат та гігієнічний висновок.
 • Офісні меблі повинні бути місткими і при цьому економити площу офісу. Важливими вимогами є зносостійкість, простота в догляді і довговічність.
 • Перевірте відсутність дефектів в меблях (відколи, деформації, подряпини).
 • Слід звернути увагу на надійність з'єднань, висувних механізмів, фурнітури.
 • У невеликому офісі будуть доречні не готові гарнітури, а окремі предмети (модулі).
 • Форма меблів повинна мати плавні обриси, щоб уникнути випадкових травм і створити сприятливий психологічний клімат в офісі.
 • Бажано, щоб офісні меблі легко збиралися і розбиралися – вони створять менше проблем при переїзді.
Відгуки про статтю