Як вибрати комплектуючі для фільтрів-очищувачів води

Насос

Насос (помпа) – збільшує тиск води, яка надходить в систему зворотного осмосу. Такий пристрій використовують, якщо тиск у водопроводі перевищує 2.8-3 атм. Низький тиск призводить до повільного заповнення накопичувального бака системи, зменшення кількості очищеної питної води, передчасного зносу мембрани, прискореного засмічення фільтрів.

Корпус

Стандартний – насос, датчики низького і високого тиску і блок живлення розташовуються на кронштейні. Ці прилади зустрічаються найчастіше.

Закритий – виконується в окремому корпусі. Подібні моделі простіше підключити і експлуатувати.

На пластині – те ж, що і стандартний.

Характеристики

Продуктивність – повинна відповідати потребам системи зворотного осмосу. При надлишковій продуктивності насос буде працювати на межі можливостей і швидко вийде з ладу. Недостатня продуктивність пристрою не дасть очікуваного ефекту.

Приєднувальні розміри – вибір насоса за даною характеристикою визначається діаметром (DN) вхідного отвору мембрани зворотного осмосу. Вказується в частках дюйма, наприклад, 1/4 або 3/8 дюйма.

Тиск – в багатьох насосах становить 0.5-6 атм, чого достатньо для забезпечення нормальної роботи системи зворотного осмосу. Також поширені моделі з діапазоном 2-6 атм.

Максимальна робоча температура – в більшості насосів коливається в межах 40-45°C. Тому помпи не працюють з гарячою водою.

Блок живлення

Насоси працюють в тандемі з блоком живлення (адаптером), що перетворює мережеву змінну напругу (220 В) в знижену постійну напругу – 24 В або 36 В. Слід підбирати блок живлення з таким розрахунком, щоб його вихідна напруга збігалась з робочою напругою насоса.

Сила струму – впливає на сумісність насоса і блоку живлення. Сила струму блоку живлення не повинна бути менше аналогічного параметра насоса для системи зворотного осмосу.

УФ-лампа

УФ-лампа призначена для стерилізації та знезаражування води. Знищує віруси і бактерії. Використовується як останній або передостанній ступінь очищення води в системах зворотного осмосу.

Потужність УФ-лампи – визначається кількістю споживаної води і її характеристиками. Також враховують дозу випромінювання, необхідну для досягнення потрібного ступеня знезараження. В різних моделях цей параметр становить 4-55 Вт.

Максимальна робоча температура – не перевищує 30-40°C. УФ-лампи знезаражують тільки холодну воду.

Фільтруюче завантаження

Фільтруюче завантаження очищує воду від різноманітних домішок. Застосовується в побутових і промислових засипних фільтрах, а також пом'якшувачах води.

На вибір фільтруючого завантаження впливає його призначення:

  • пом'якшення води – зниження жорсткості води;
  • комплексне очищення – видалення з води мікроорганізмів, металів, марганцю, амонію і інших домішок;
  • регенерація – відновлення іонообмінної смоли, яка застосовується в пом'якшувачах води.

Також зустрічаються фільтруючі завантаження, які видаляють залізо, нітрати.

Сольовий бак

Сольовий бак – пластикова ємність для приготування і зберігання розчину кухонної солі, який використовується при регенерації іонообмінних смол (фільтруючого завантаження). Застосовується в системах комплексного очищення та пом'якшувача води.

Обсяг – залежить від кількості фільтруючого завантаження, якому потрібна регенерація. Обсяг іонообмінної смоли в свою чергу обумовлюється продуктивністю системи очищення води. Також на обсяг сольового бака впливає і витрата солі для регенерації іонообмінної смоли. Зустрічаються сольові баки ємністю 25 л; 70 л і 100 л.

Інші комплектуючі

Ключ – дозволяє відкрутити кришку мембрани від корпусу. Стане в нагоді, якщо потрібно замінити або встановити мембрану системи зворотного осмосу.

Кронштейн – деталь, на яку встановлюється насос та інші компоненти зворотноосмотичного фільтра.

Шланг – призначений для з'єднання компонентів зворотного осмосу в єдину систему. Приєднувальні розміри: 1/2; 1/4 і 3/8 дюйма.

Чохол – відіграє роль термобар'ера і тим самим запобігає утворенню конденсату на поверхні фільтра.

Відгуки про статтю