Як вибрати комплектуючі для рушникосушек

Вид

ТЕН – трубчастий електронагрівач, який нагріває теплоносій в електричній рушникосушці. В якості теплоносія виступає масло, антифриз на основі пропіленгліколю, дистильована вода. Більшість ТЕНів виконується з нержавіючої сталі і оснащується пластиковим корпусом. Іноді зустрічаються мідні моделі. У ТЕНах передбачається різьбове з'єднання діаметром 1/2 дюйма.

Кран – застосовується для підключення комбінованої або водяної рушникосушки до системи опалення і регулювання вручну потоку теплоносія. Робить використання рушникосушки зручнішим. Крани виготовляються з латуні. Оснащуються хрестоподібними, круглими і квадратними ручками. Діаметр різьблення – 1/2 або 3/4 дюйма.

Кран з терморегулятором – автоматично перекриває або відкриває хід теплоносія в залежності від температури повітря. Тим самим досягається оптимальний мікроклімат у ванній кімнаті. На відміну від звичайного крана подібний виріб не може регулювати пропускну здатність. Стандартний діаметр різьби – 1/2 дюйма.

Кран під ТЕН – дає можливість встановити ТЕН без застосування додаткових деталей (фітингів, трійників). Даний кран може функціонувати і без трубчастого електронагрівача. При ремонті та ревізійних роботах цей кран не вимагає демонтажу системи. Стандартний діаметр різьби – 1/2 дюйма.

Також існують аксесуари, що дозволяють розмістити рушники, халати та інша білизна для просушування, якщо поперечини рушникосушки зайняті. До них відноситься поворотна полку, міжреберні і навісні гачки. Ці аксесуари виробляються з нержавіючої сталі.

Модуль прихованого монтажу – маскує електропроводку і тим самим робить підключення електричної рушникосушки більш естетичним і безпечним.

Форма корпусу Тена

Кругла – підходить для більшості рушникосушек.

Квадратна – оптимальна для рушникосушек зі стійками з квадратного профілю.

Циліндрична – ідеально відповідає формі стійок багатьох рушникосушек і утворює з ними єдине ціле. Крім того, дану модель можна встановлювати на рушникосушці зліва і справа.

Потужність Тена

Цей параметр впливає на швидкість нагріву води в рушникосушці. Одиниця виміру – Ват (Вт). У різних ТЕНах потужність становить 120-1500 Вт. Чим потушніший пристрій, тим швидше нагріється вода і менше пропрацює сам ТЕН. При цьому збільшення потужності не тягне за собою підвищення енергоспоживання.

Вибір трубчастого електронагрівача по потужності залежить від теплової потужності рушникосушки або його розміру.

У першому випадку рекомендована потужність ТЕНа повинна бути нижче теплової потужності на 100-200 Вт. Виняток – малопотужні рушникосушки (до 150 Вт), для яких підійдуть нагрівачі 120 Вт.

Чим більша рушникосушка, тим потужнішим повинен бути ТЕН. Так, для моделі шириною 40 см і висотою 50 см досить електрообігрівача потужністю 120 Вт. А ось рушникосушці шириною 70 см і висотою 180 см потрібен прилад на 800-1000 Вт.

Не варто встановлювати ТЕН потужністю, яка відрізняється від рекомендованої в меншу або більшу сторону. У першому випадку вода буде довго нагріватися, а сам ТЕН – працювати на межі можливостей. У другому випадку ТЕН буде включатися і вимикатися набагато частіше, ніж аналог із меншою потужністю. Ці ситуації однаково згубні для ТЕНа і прискорюють його знос.

Мінімальний і максимальний нагрів

Дана характеристика означає діапазон температур, в якому працює ТЕН без ризику поломки. Відповідно, в межах цих значень можна регулювати і підтримувати температуру нагрівання. В одних моделях даний діапазон становить 30-60 °C, в інших ТЕНах – 10-65 °C. Зустрічаються і пристрої з температурою нагріву 20-75 °C.

Ступінь захисту

На підставі цього параметра судять про рівень пило- та вологозахисту ТЕНа. Клас захисту записується за допомогою буквено-цифрового коду IPXX, де перша цифра вказує на ступінь захисту від пилу, а друга – на ступінь захисту від вологи. Зазвичай зустрічаються трубчасті електронагрівачі з наступними класами захисту:

  • IPX4 – захист від бризок, які падають в будь-якому напрямку;
  • IP44 – захист від предметів діаметром 1 мм і більше, бризок з будь-якого напрямку;
  • IPX5 – захист від струменів з будь-якого напрямку.

Функції

Регулятор температури (терморегулятор) – підвищує або знижує температуру поверхні рушникосушки. Прилад із терморегулятором підтримує оптимальний мікроклімат у ванній кімнаті, робить більш зручним її обігрів і сушку одягу. При цьому знижується споживання електроенергії.

Автоматичне відключення (таймер) – вимикає ТЕН після закінчення заданого користувачем часу. За допомогою такої функції можна економити електроенергію.

Сушка (турбо) – дає можливість задавати максимальну температуру нагрівання на певний час, після якого ТЕН повернеться в раніше налаштований режим.

Програматор – дозволяє встановлювати різні режими роботи нагрівального елементу на добу або тиждень. В результаті полегшується використання приладу і знижується витрата електроенергії. Більш досконалі програматори здатні контролювати температуру повітря у ванній.

Захист від перегріву – автоматично відключає ТЕН при роботі без рідини («на суху»). У деяких моделях передбачений ще і обмежувач температури.

Захист від замерзання – автоматично включає трубчастий електронагрівач при зниженні температури до 5-7 °C. В результаті запобігається замерзання теплоносія в рушникосушці.

Система «розумний дім» – при відключенні електрики ТЕН запам'ятовує поточний режим роботи, що дозволяє коректно взаємодіяти з системою «розумний будинок» і зовнішніми таймерами.

Дистанційне керування – можливість контролювати роботу ТЕНа на відстані за допомогою смартфона або планшета (потрібно встановити спеціальний додаток). Реалізовано за допомогою Bluetooth і Wi-Fi. В останньому випадку можна управляти трубчастим електронагрівачем з будь-якої точки планети при наявності Інтернету.

Оснащення

Датчик температури (термодатчик) – відстежує температуру нагрівання рушникосушки. Працює в парі з терморегулятором.

Термічний запобіжнк – автоматично відключає ТЕН при перевищенні максимальної температури нагріву. Спрацьовує, якщо вийшов з ладу датчик температури або терморегулятор.

Індикатор «мережа» – оповіщає користувача про підключення трубчастого електронагрівача до електромережі.

Відгуки про статтю