Як вибрати комплектуючі для змішувачів

Вид

Аератор – насадки на кран, що змішує воду з повітрям. В результаті знижується витрата води, причому сама вода стає м'якшою. Також аератор запобігає розбризкуванню.

Вбудована частина запірного вентиля/виливу/змішувача – деталі, призначені для прихованого монтажу цих пристроїв.

Тримач душа – пристосування для фіксації ручної душової/гігієнічної лійки. Забезпечує комфортне прийняття водних процедур. Може використовуватись і для зберігання лійки, коли вона не використовується.

Тримач шлангу – пристосування для фіксації та зберігання душового шлангу. Дозволяє комфортно приймати душ.

Запірний вентиль (клапан) – пристрій, що перекриває чи відкриває потік води.

Вилив – вигнута металева трубка для подачі води.

Картридж – пластиковий циліндр, який використовується в змішувачах одноважільних. За допомогою картриджа регулюється тиск і температура води.

Кран-букса – виконує такі самі функції, як і картридж, але застосовується в двухвентильных змішувачах. Крім цього, кран-букса відкриває і перекриває потік. Ця деталь встановлюється окремо для гарячої та холодної води.

Монтажний комплект – включає душовий шланг, розетку і корпус для шланга. Призначений для врізного змішувача (встановлюється на борт ванни).

Відведення на ванну (напівколона) – металева деталь, яка використовується для монтажу врізного змішувача .

Відбивач (розетка) – декоративна накладка, що маскує місце монтажу. Застосовується під час встановлення змішувача на стіну ванної кімнати.

Панель керування – дає можливість регулювати параметри змішувача (температура, тиск води). Передбачає й дистанційне керування. Така панель робить експлуатацію змішувача зручнішою.

Перемикач потоку (дивертор) – елемент змішувача, що дозволяє вибирати режим роботи. Наприклад, за допомогою такого пристрою можна перенаправити потік води з лійки на вилив.

Притискна гайка – елемент кріплення, який використовується при монтажі виливу, картриджа та інших комплектуючих змішувачів.

Ручка – металева деталь змішувача, за допомогою якої керують запірним механізмом. В одноважільних моделях ручка нагадує важіль, двовентильні змішувачі оснащуються двома ручками хрестоподібної або круглої форми.

Ручна лійка – один із основних елементів душової гарнітури. Виконується як насадки для шланга, має численні отвори. Основна функція лійки – розсіювання водяного потоку.

Гігієнічна лійка – пристрій для гігієнічних процедур. На відміну від ручної лійки, цей аксесуар має більш компактні розміри. Встановлюється на стіні біля раковини чи унітазу.

Шланг – гнучка труба, що подає воду від змішувача до душової/гігієнічної лійки.

Шлангове підключення – аксесуар, який з'єднує шланг ручного душу та водопровід. Використовується у змішувачах прихованого монтажу.

Штанга бокового душу / верхнього душу – труба з металу, яка встановлюється на стіну душової кабіни або ванної кімнати. На цій штанзі розміщують утримувач душа.

Тип

Статичний вилив – не передбачає можливості змінювати положення крана та напрямок струменя. Перевага – висока надійність.

Поворотний вилив – на відміну від попереднього варіанта, дозволяє змінювати положення крана на 180°. Але конструкція такого виливу менш надійна. Хороший вибір, якщо змішувач застосовується для ванни та раковини. Також поворотний вилив використовується у змішувачах для кухонного миття.

Гнучкий вилив – як і поворотний аналог дає можливість змінювати напрямок струменя. Гнучкий вилив зустрічається у змішувачах для кухонного миття, оскільки полегшує миття посуду, наповнення ємностей та приготування їжі. Недолік – висока ціна.

Керамічна кран-букса – регулює подачу води за рахунок керамічних дисків. Характеризується тривалим терміном експлуатації, але коштує дорого та чутлива до домішок піску (вимагає фільтрації води).

Гумова кран-букса – регулює подачу води за рахунок висувного штока із гумовою прокладкою (манжетою). У порівнянні з керамічною кран-буксою має нижчу ціну і не потребує фільтрації води.

Виконання

Традиційний вилив – виконується як трубки. Такі виливи зустрічаються найчастіше.

Каскадний вилив – робиться широким та плоским, за рахунок чого збільшується пропускна спроможність. У порівнянні з традиційним варіантом каскадний вилив виглядає оригінальніше, правда і коштує дорожче. Використовується у ванній кімнаті.

Картридж із ніжками – оснащений штоком (ніжкою), на яку монтується ручка змішувача.

Картридж без ніжок – не має штока у своїй конструкції.

Кількість положень (дивертор)

У різних моделях диверторів кількість положень становить 2-5 і більше. Вибір цього параметра залежить від кількості підключених пристроїв виведення води. Чим більше положень, тим функціональніший і дорожчий дивертор.

Матеріал

Латунь – порівняно недорогий матеріал за хорошої міцності. Широко застосовується для виробництва виливів, кран-букс, тримачів душу, запірних вентилів, шлангових під'єднань та інших деталей змішувача.

Нержавіюча сталь/метал – надійніший і довговічніший матеріал, ніж латунь. Мінус – висока вартість.

Кераміка – привабливо виглядає і довго служить (при акуратному поводженні). Недоліки: висока ціна, крихкість. В основному використовується при виготовленні картриджів.

Пластик, полімер – дешеві, не бояться корозії. Мінус – крихкість. З таких матеріалів виробляють велику кількість комплектуючих для змішувачів, включаючи аератори, тримачі душу, ручні лійки.

Силумін – має ті ж характеристики, що і пластик, але в основному застосовується для виготовлення виливів і ручок.

Силікон – еластичний та надійний матеріал. З силікону виробляють шланги та гнучкі виливи.

Скло – характеризується привабливим виглядом. Використовується при виробництві перемикачів потоку та шлангових під'єднань.

Алюміній – легкий, міцний, стійкий до корозії. Недолік – висока ціна. Деталі з алюмінію трапляються відносно рідко.

Режими лійки

У різних моделях ручних лійок цей параметр становить 1-6 (базовий, масажний, каскадний, монострум, м'який струмінь, туман). Чим більше режимів, тим ширші можливості лійки. У той же час знижується надійність та підвищується ціна цього пристрою.

Оснащення

Різні комплектуючі для змішувачів можуть забезпечуватись аератором, картриджем, кран-буксою, запірним вентилем, тримачем душу та іншими пристроями.

Грязьоуловлюючий фільтр – очищає воду та знижує ймовірність поломки змішувача. Зустрічається в деяких моделях вбудованих частин змішувача.

Захист від зворотного потоку води – перешкоджає течії води у зворотному напрямку при перебоях із водопостачанням. Збільшує термін служби водопровідних труб. Таким захистом оснащуються шлангові приєднання.

Регулювання витрати води – здійснюється за рахунок зміни тиску води. У ручних лійках для цієї мети передбачено спеціальний перемикач.

Пропускна спроможність

Під пропускною здатністю розуміють об'єм води, що проходить через вилив або ручну/гігієнічну лійку в одиницю часу. Чим вище пропускна здатність, тим інтенсивніший вплив душу на тіло (лійки) і тим швидше ванна наповниться водою (виливи). Водночас збільшується витрата води.

Орієнтовна пропускна здатність різних комплектуючих для змішувачів:

  • традиційні виливи – 6-25 л/хв;
  • каскадні виливи – 25-55 л/хв;
  • душові лійки – 6-29 л/хв;
  • гігієнічні лійки – 4-20 л/хв.

Тип з'єднання

У комплектуючих змішувача передбачається зовнішнє або внутрішнє різьблення – головний елемент різьбового з'єднання. Надає можливість підключити деталі до змішувача. Якщо на запчастини є зовнішня різьблення, то посадкове місце під неї має бути забезпечене внутрішнім різьбленням і навпаки.

Тип з'єднання

Ця характеристика дозволяє оцінити сумісність комплектуючих із місцем встановлення. Діаметр зовнішнього або внутрішнього різьблення вимірюється в дюймах.

1/2" та 3/4" – ці діаметри притаманні більшості сантехнічного устаткування.

3/8" – такий діаметр з'єднання властивий окремим моделям кранів та змішувачів.

Діаметри різьблення запчастини та місця встановлення повинні збігатися. В іншому випадку для з'єднання елементів змішувача необхідно скористатися адаптером.

Тип монтажу

Настінний – найпоширеніший спосіб монтажу. Застосовується в змішувачах для ванни та комплектуючих до них.

Настільний – такий тип монтажу притаманний виробам для кухонних змішувачів.

Підлоговий – характерний для змішувачів для підлоги і комплектуючим до них.

Стельовий – властивий деяким штанг верхнього душу.

На борт ванни – такий спосіб монтажу характерний для врізних змішувачів та комплектуючих до них.

На змішувач – даний тип монтажу притаманний виливам.

Довжина та висота

Розміри комплектуючих підбираються в залежності від конкретних моделей змішувачів. Важливі параметри, оскільки за неправильно вибраних величин комплектуючі просто не підійдуть.

Діаметр

Лійки – визначає площу, яка охоплюється струменями води (особливо важливо для людей із підвищеною чутливістю до холоду). Але зі збільшенням діаметра лійки зростає витрата води, її вага та габарити. Для ручного душу вибирають лійки 60-150 мм, для верхнього душу – до 600-800 мм.

Картриджа – визначає пропускну здатність змішувача. Моделі на 28; 32 і 35 мм застосовуються в змішувачах для умивальників, кухонних мийок та душу. Картриджі діаметром 40 та 46 мм вибирають власники змішувачів для ванн.

Шлангового приєднання – визначає сумісність цієї деталі та водопровідної труби/душового шлангу. Відповідні діаметри мають збігатися.

Довжина шлангу

Від цього параметра залежить комфортність ухвалення водних процедур. Довжина шлангу зазвичай не перевищує 1.25-2 м (оптимальне значення). Довший шланг вибирають для просторої ванної кімнати. А ось дуже короткий шланг незручний, при цьому його використання загрожує натягом і перегинами. Для гігієнічного душу підійде шланг завдовжки 1.25 м.

Відгуки про статтю