Як вибрати комплектуючі для зварювального обладнання

Комплектуючі для зварювального устаткування забезпечують ефективний і безпечний зварювальний процес. Багато деталей, наприклад, гусак, наконечник, вставка для наконечника, є витратними матеріалами і підлягають заміні.

Вид

Байонетне з'єднання - служить для підключення до зварювального апарата зварювальних кабелів.

Баластний реостат - дозволяє регулювати силу струму в процесі зварювання.

Блок рідинного охолодження - охолоджує робочу рідину, яка циркулює в системі «блок охолодження-пальник з рідинним охолодженням». Забезпечує безперервну роботу пальника. Використовується в тандемі з обладнанням для аргонодугового та напівавтоматичного зварювання, плазмового різання.

Блок подачі дроту - подає порошковий або суцільний дріт в зварювальну ванну. Застосовується в парі з напівавтоматами і зварювальними інверторами.

Обертач - дозволяє автоматизувати і тим самим прискорити процес зварювання. Стане в нагоді при зварюванні стиків труб різного діаметру, приварюванні фланців до торців труб, створенні баків і бочок.

Уставка для наконечника - частина пальника напівавтомата. Використовується для розпилення захисного газу і установлення / заміни наконечників.

Пальник - головна складова зварювального устаткування. Виготовляється у вигляді шланга з гусаком і рукояткою. Виконує різні функції залежно від типу зварювання:

  • напівавтоматичний - подає захисний газ і дріт в зварювальну ванну (такий пальник називається рукавом);
  • газовий / аргонно-дуговий - генерує полум'я, яке потрібно для нагрівання і розплавлення металу.

Гусак для пальника (мундштук) - деталь зварювального пальника, що подає в зварювальну ванну присадний матеріал і електрод, а також направляє газовий потік. На гусак фіксується наконечник, уставка, сопло і газовий розподільник (при наявності). Якщо пальник працює з рідинним охолодженням, то на гусаку передбачаються фітинги, щоб підключити воду.

Тримач електрода - використовується для затиску і фіксації електрода в процесі зварювання.

Затискач маси - дозволяє надійно з'єднати зварювальний апарат з поверхнею зварюваної заготовки.

Кабель управління - з'єднує подаючий механізм з джерелом струму.

Кабель зварювальний - застосовується для підключення до джерела струму зварювального апарату, тримача електрода або затискача маси.

Зварювальні кліщі - інструмент для контактного зварювання. З'єднують зварні деталі різної товщини нахлистом.

Магнітний фіксатор - призначений для фіксації деталі під потрібним кутом, що спрощує процес зварювання.

Набір зварника - складається з маски зварювальника, затискача маси, тримача електрода та інших аксесуарів для зварювального устаткування.

Наконечник - деталь пальника, яка забезпечує замикання дуги між електродним дротом і заготівлею. Використовується при напівавтоматичному зварюванні.

Подавальна спіраль (Бауден) - порожниста трубка для подавання дроту, який вставляється в пальник. Оберігає рукав напівавтомата від перегинів і пошкоджень.

Підставка для пальника - застосовується для надійної фіксації пальника під час пауз між зварювальними операціями. Захищає від випадкового спалаху дуги.

Притискний ролик - відповідає за транспортування дроту від механізму, що подається в зварювальну ванну (напівавтоматичне зварювання).

Пружина для пальника - застосовується для надійної фіксації сопла.

Редуктор - знижує тиск газу, що виходить з балона і підтримує його на певному рівні.

Газовий різак - дозволяє різати металеві деталі за рахунок їх нагрівання до високих температур.

Рукав, шланг - подає під тиском кисень та інші гази до обладнання для різання металів і зварювання.

Зварювальна хімія - препарати (суміші, рідини, пасти, спреї), якими обробляють заготовки перед зварювальними операціями і після них. В першому випадку використання зварювальної хімії оберігає деталі від налипання металевих бризок і крапель, у другому - надає їм більш привабливий вигляд.

Сопло - подає інертний газ на зварювальну поверхню. Сопло в значній мірі визначає якість шва.

Термопенал - використовується для підігріву, сушіння та зберігання електродів. Підключається до зварювального апарату або мережі 220 В.

Електрод - металевий або неметалевий стрижень із захисним покриттям (обмазкою), який встановлюється в утримувач ручного зварювального апарату. Обмазка стабілізує дуговоий розряд, захищає зварювальну ванну від негативного впливу повітря, покращує пластичність, ударну в'язкість і міцність зварного шву.

Додатково

Кожен аксесуар має свої характеристики, які визначають його сумісність з конкретним зварювальним устаткуванням.

При купівлі пальників і гусаків (мундштуків) враховують тип зварювання і максимальний зварювальний струм. На вибір притискних роликів впливає матеріал дроту. Кабелі підбирають по довжині і за розміром перетину (останній параметр залежить від струмового навантаження). Байонетні з'єднання також купують з урахуванням максимального зварювального струму і перетину кабелю.

Діаметр дроту або іншого присадкового матеріалу - важливий орієнтир при виборі наконечників, подавальних спіралей (бауденів). Купуючи наконечник слід знати і товщину деталі, що зварюється. А для правильного вибору подавальної спіралі (баудену) необхідно враховувати довжину пальника.

Відгуки про статтю

Полезная статья, как раз купил полуавтомат новенький