Як вибрати композитну черепицю

Композитна черепиця – дахове покриття, виготовлене з декількох матеріалів (сталь, алюмоцинк, мінерали, полімери). Відрізняється високою міцністю, малою вагою, довговічністю, стійкістю до вологи та займання, снігових та вітрових навантажень, різноманітністю колірної гами. Такий матеріал забезпечує хорошу звуко- і теплоізоляцію даху, а також легко ремонтується.

Недоліки композитної черепиці: висока вартість, паронепроникність (потрібна система вентиляції).

У порівнянні з керамічною черепицею композитний аналог міцніше, легше, дешевше, простіше в монтажі. Зате керамічне дахове покриття виглядає більш привабливо, пропускає повітря за рахунок щілин між плитками і довше служить (100-150 років проти 50 років).

Структура листа композитної черепиці:

  • алюмоцинковий лист (сплав алюмінію і цинку з додаванням кремнію);
  • сталевий лист;
  • шар акрилового грунту;
  • шар кам'яної крихти (базальтової);
  • шар акрилової глазурі.

Важливо: при покупці композитної черепиці зверніть увагу на склад (вказується в документі). До складу якісної продукції входить базальтова крихта, яка відповідає за її декоративні властивості і поглинання шуму. Недобросовісні виробники можуть застосовувати замість кам'яної крихти фарбований пісок. Подібний матеріал чутливий до УФ-променів і швидко вигоряє.

Ознака хорошої черепиці – наявність захисного шару з акрилу. Оскільки візуально визначити цей шар неможливо, то слід купувати покрівельні матеріали торгових марок із хорошою репутацією, що дають гарантію на десятиліття.

Вид

Рядова – призначена для оформлення покрівлі. Основний вид композитної черепиці.

Добірні елементи – надають змонтованому даху закінчений вигляд, підсилюють міцність конструкції, оберігають від вологи і пилу. До добірних елементів відносяться ковзани, планки, ендова, заглушки та інші аксесуари.

Стиль

Класичний – характеризується чіткістю ліній, ясністю пропорцій і стриманою колірною гамою. Така композитна черепиця підходить для оформлення покрівлі приватних будинків і громадських будівель.

Європейський – імітує фактуру і колір дерев'яного даху. Оптимальний вибір для будівель в старовинному європейському стилі.

Середземноморський – імітує фактуру і колір керамічної черепиці. Характерна риса – виразний хвилеподібний профіль, який асоціюється з морем. Таку черепицю вибирають для будинків, побудованих в середземноморському стилі.

Характеристики

Витрата – дозволяє оцінити вартість готового даху. Чим вище цей параметр, тим більше покрівельного матеріалу потрібно для облаштування покрівлі та тим дорожче вона обійдеться. Композитна черепиця витрачається із розрахунку 2.15-2.49 шт/м2.

Ухил покрівлі – кут нахилу ската покрівлі по відношенню до горизонту. По цій характеристиці судять про те, чи підійде покрівельний матеріал для конкретного даху. Як правило, композитну черепицю монтують на покрівлю з кутом нахилу ската 12° і більше. Максимальний кут нахилу даху становить 90°.

Довжина і ширина – визначають площу листа композитної черепиці. Стандартні параметри:

  • довжина – 1165-1335 мм;
  • ширина – 300-410 мм.

Висота хвилі – впливає на декоративні властивості композитної черепиці, перш за все, визначає її виразність і об'єм. Коливається в межах 33-55 мм. Найвища хвиля характерна для середземноморської композитної черепиці.

Товщина основи (сталевого листа) – становить 0.4-0.9 мм. Чим більша ця величина, тим міцніший покрівельний матеріал і краще протистоїть сніговим та вітровим навантаженням. Але зі збільшенням товщини зростає ціна і вага готового покриття.

Площа листа – загальна площа листа композитної черепиці.

Корисна площа листа – показує, яку площу покрівлі закриє лист композитної черепиці. Корисна площа листа– повна площа мінус розмір нахлеста.

Вага готового покриття – варіюється в межах 6-7 кг / м2. Крім того, виробники вказують і вага одного листа композитної черепиці, який в середньому становить 3 кг. Для монтажу цього покрівельного покриття не потрібно дорога кроквяна конструкція.

Крок обрешітки – враховується при монтажі композитної черепиці. Становить 368-370 мм. Порушення цього параметра може стати причиною протікання покрівлі в місцях стиків.

Тон і основний колір

На ринку представлена однотонна і строката композитна черепиця. У першому випадку основний колір один. Другий варіант передбачає переливчасті кольори, утворені шляхом змішування різних відтінків. Найчастіше зустрічаються покрівельні матеріали коричневого, червоного, зеленого і сірого кольору. При виборі тону і кольору покрівельного матеріалу враховують архітектурний стиль споруди.

Відгуки про статтю