Як вибрати компресійний та гермомішок

Гермомішок та інші види водонепроникного пакування використовуються для захисту речей, одягу і спорядження від вологи. У них укладаються цінні предмети: гроші, документи, мобільні пристрої (планшет, телефон), харчові продукти, аптечка, спальник. Застосовуються мисливцями, рибалками, звичайними туристами при поході в умовах дощової, сніжної та сирої погоди.

За особливостями конструкції розрізняють два типи водонепроникного пакування:

 • з вертикальним завантаженням – гермомішок, герморюкзак;
 • з горизонтальним завантаженням – гермосумка, гермобаул.

Також зустрічаються конічні гермомішки, які розміщуються в кормовому або носовому відсіку байдарки.

Поради

 • Для забезпечення герметичності мішка слід правильно його закрити. Після укладання предметів, випустіть з мішка повітря і закрутіть горловину (кількість оборотів – не менше 3).
 • Не рекомендується надягати гермочохол з мобільним пристроєм або картою на шию – так можна легко втратити цінні речі. Краще надіти чохол під гідрокостюм або одяг. Рація або телефон фіксуються на плечовому шві рятувального жилета.
 • Використовуйте гермомішок з урахуванням його слабких місць – складок, кутів, зламів, швів. Обирайте моделі з прошитими в кілька рядків і проклеєними швами. Зверніть увагу на наявність стрічки, що герметизує та закриває шов.
 • Краще зупинитися на гермомішку з металевою фурнітурою, оскільки пластикова швидко виходить з ладу.

Тип

Гермомішок – повністю захищає вміст від води, має характерні ущільнення на горловині та пряжки «фастекс». Зустрічається найчастіше. Може застосовуватися як вкладка в баул або рюкзак.

Гермосумка – відрізняється від гермомішку наявністю ручок. Це дозволяє носити сумку на плечі та в руці.

Гермобаул – не дає 100% захисту вантажу від впливу води, але оберігає від бризок, бруду, дощу. Популярне рішення серед туристів і мандрівників.

Герморюзак – на відміну від гермобаулу повністю захищає вміст від води та має лямки, що полегшують перенесення (часто знімні). Герморюкзак характеризується великим об'ємом.

Гермочохол – захищає від води мобільні пристрої та карти. Завдяки прозорості такий чохол дає можливість працювати з девайсом у воді.

Гермобокс / гермокейс – призначений для зберігання мобільних пристроїв та іншої техніки. Захищає гаджети від води та механічних пошкоджень, забезпечує швидкий доступ до вмісту, що важливо при фотографуванні. У гермобокс можна покласти ліки.

Компресійний мішок – зменшує об'єм вмісту шляхом його стискання спеціальними ременями. Часто використовується для транспортування спальника і теплих речей – в результаті об'єм таких виробів значно зменшується. Компресійний мішок звільняє місце в рюкзаку або багажнику автомобіля.

 • Водонепроникний компресійний мішок – не промокає, на відміну від попереднього варіанту. Мінус – більша вага, ніж у компресійної моделі.

Важливо: досвідчені туристи та спортсмени часто обирають герморюкзак для спорядження і 2-3 гермосумки, забезпечені компресійними мішками, куди укладають взуття, термобілизну, змінний одяг.

Матеріал

Багато моделей гермомішків та гермочохлів виконується з полівінілхлориду (ПВХ) – міцного і ремонтопридатного, але важкого та неекологічного матеріалу. Зустрічаються вироби з поліестеру – менш надійного, зате легшого матеріалу.

Розповсюджені гермомішки з поліуретану – міцного, легкого, прозорого, еластичного матеріалу. Такі моделі стійкі до перепадів температур. Маркування – TPU (високотемпературний поліуретан, термополіуретан).

У число матеріалів з яких роблять гермомішки входить і нейлон, який вигідно відрізняється від ПВХ малою вагою, компактністю і підвищеною термостійкістю. Мінус нейлону – порівняно менша міцність.

Все частіше зустрічаються моделі з «каррінгтону» і «ламкотеку» – нейлону, покритого поліуретаном (TPU nylon). Ці гермомішки стійкі до УФ-променів і низької температури, мають усі переваги звичайного нейлону. Вироби з «кордури» – ще одного різновиду нейлону – відрізняються підвищеною міцністю і стійкістю до стирання, але досить важкі та дорого коштують.

Щільність матеріалу – дозволяє оцінити міцність і надійність гермомішку. Вимірюється в грамах на квадратний метр (г / м²). Чим щільніша тканина, тим вона міцніша, але водночас зростає її вага. Деякі моделі з полівінілхлориду мають щільність 1000-1200 г / м², проте для більшості ситуацій досить щільності 450-600 г / м². У нейлонових моделей цей параметр нижче – 150-300 г / м².

Важливо: для походу на катамарані або рафті, обирайте гермомішки з ПВХ або щільного нейлону, оскільки в противному випадку стропи й шнури здатні пошкодити тонкий матеріал.

Ступінь герметичності

Повна – гермомішок зберігає вміст в сухому стані навіть на плаву.

Неповна – гермомішок забезпечує захист лише від бруду і бризок. Подібні мішки не підійдуть для сплавів на байдарках або проходження поблизу водоспадів.

Тип використання

Зовнішнє гермопакування – використовується як самостійне водонепроникне пакування.

Внутрішнє гермопакування (вкладка) – укладається в рюкзак для максимального захисту вмісту від промокання. Такий варіант стане в пригоді під час водних подорожей або походів в умовах підвищеної вологості.

Замок

Пластиковий затискач – пластина з запірним механізмом. Використовується для пакування дрібних предметів (документи, мобільні пристрої).

Замок ZipLock – замикається скручуванням верхнього краю гермомішку та фіксації кутів металевим або пластиковим карабіном. Зустрічається в об'ємних гермомішках. Замок існує у двох варіантах – одинарний і подвійний (закручується 2-3 рази, забезпечений липучкою).

Об'єм

Залежно від моделі об'єм водонепроникного пакування варіюється в межах 5-100 л і більше.

Щоб правильно обрати гермомішок за об'ємом, виходьте з кількості потрібних в поході речей, тривалості подорожі та кількості учасників:

 • 5 л – для сухого одягу, невеликого спального мішка, гаджетів (на 1 особу);
 • 10 л – для вмісту 5-ти літрового мішка і спальника на синтетичному утеплювачі;
 • 20 л – для одягу на тривалий похід і товстого зимового спальника;
 • 30-40 л – для одягу на 2 особи або для зимових речей на 1 особу;
 • 50-100 л і більше – для польової кухні, екіпіровки.

У пішому поході рекомендується використовувати кілька мішків порівняно невеликого обсягу замість одного масивного. Це дасть можливість розсортувати предмети за призначенням і типом (їжа, одяг, спорядження). Таке рішення допоможе запобігти намоканню здебільшого речей в разі пошкодження одного з гермомішків.

Оснащення

Кільця – виконані у вигляді літери «D». Дозволяють зафіксувати гермомішок на байдарці або човні, а також з'єднати його з іншими «гермомішками».

Важливо: не протягуйте стропу або шнур під застібку горловини («фастекс») щоб закріпити мішок на судні – це може зірвати пряжку, і вміст гермомішку опиниться у воді.

Клапан – дає можливість легко випустити повітря з гермомішку й тим самим його стиснути до мінімального розміру. Якщо такий клапан відсутній, то «здування» мішка вимагатиме додаткових зусиль і вправності.

Прозоре віконце – дозволяє побачити вміст гермомішку, не відкриваючи його. Через таке віконце можна користуватися мобільними пристроями – телефоном, навігатором або планшетом.

Петлі – служать для фіксації гермомішку до каяка або катамарану. Зустрічаються у виробах з ПВХ, часто оснащуються пластиковою фурнітурою.

Відгуки про статтю