Як вибрати цукерки

Цукерки – кондитерські вироби, приготовані з цукеркових мас. До складу таких виробів може входити патока, горіхи, какао-продукти, алкоголь, молоко і інша харчова сировина. Зустрічаються цукерки з начинкою і без такої.

Цукерки поділяються на дві категорії:

  • глазуровані – частково або повністю покриті глазур'ю на основі какао-продуктів з додаванням інших інгредієнтів, наприклад, цукру;
  • не глазуровані.

Важливо: на цукерках повинна міститися інформація про виробника (країна, юридична адреса, номер телефону), склад і харчова цінність. У числі інших обов'язкових відомостей – термін зберігання, маса нетто, номер партії виробництва.

Вид

Шоколадні – цукерки, в яких одним з компонентів є какао-продукти (какао терте, какао-масло, какао порошок). Цукерки з натурального шоколаду відрізняються рівною і блискучою поверхнею. Такі кондитерські вироби зустрічаються найчастіше.

Фрукти в шоколаді – цукерки на основі заспиртованих фруктів, вкриті шоколадною глазур'ю. В якості інгредієнтів використовується різні фрукти і ягоди, в тому числі апельсин, вишня, слива, горобина, ананас.

Натуральні – виготовляються з природних компонентів і не містять штучні харчові добавки (ароматизатори, барвники). До складу таких цукерок можуть входити сухофрукти, горіхи, абрикоси, мед, курага. Як заявляють виробники, натуральні кондитерські вироби благотворно впливають на організм за рахунок вітамінів, мінералів, жирних кислот, що містяться в них. Але такі цукерки коштують дорого.

Карамельні – робляться на основі карамельної маси, приготовленої з меляси та інших інгредієнтів. Це досить тверді цукерки.

Вафельні – цукерки з хрустким печивом (вафлі). Таке печиво грає роль оболонки і заповнюється начинкою.

Грильяжні – виробляються на основі суміші різного насіння, арахісу і інших компонентів.

Помадні – робляться на основі молока, вершкового масла та інших інгредієнтів.

Желейні – виготовляються з патоки, цукру і утворювача холодцю. При виробництві желейно-фруктових цукерок замість патоки використовують фруктово-ягідну сировину.

Ірис – цукерки на основі згущеного молока, патоки, вершкового масла і цукру. Відрізняються дуже солодким смаком.

Набір цукерок – складається з цукерок різних видів, розфасованих в одну упаковку. Добре підходить для подарунка.

Тип шоколадних цукерок

Асорті – цукерки, що відрізняються формою і начинкою. Асорті – оптимальний вибір для споживачів, яким подобається різноманітність смаків.

Грильяжні – зроблені з твердої маси на основі суміші смажених подрібнених горіхів і розплавленого цукру. Іноді подібна маса покривається фруктовим сиропом або медом. Ці цукерки дуже тверді і їх необхідно розгризати. Не підійдуть людям похилого віку і споживачам з проблемними зубами.

Кремові – зроблені з легкої маси на основі жиру і цукру з додаванням молока, шоколаду та інших інгредієнтів.

Помадні – виготовлені з однорідної маси, отриманої змішуванням патоки, молока, цукру, фруктових наповнювачів і вершків. Найчастіше зустрічається продукція з помадно-вершковою начинкою. Це дуже солодкі цукерки.

Помадно-кремові – робляться на основі кремової і помадної цукеркової маси.

Пралінові – зроблені з тонкоподрібненої горіхової маси, до складу якої входить жир і цукор. Начинка деяких цукерок містить коньяк, какао-порошок і інші компоненти.

Шоколадно-вафельні – виготовляються на основі вафель і зверху покриваються шаром шоколаду.

Трюфельні – мають кремову начинку (ганаш), що складається з шоколаду, вершкового масла та вершків. Зверху посипаються вафельної крихтою, меленим горіхом або кокосовою стружкою. Зовні схожі на гриб-трюфель. Ці цукерки коштують досить дорого.

Збивні – виготовлені з піноподібної маси на основі цукру і піноутворювача. В такі цукерки іноді вводять молоко, фруктове пюре, ароматизатори та інші харчові добавки.

Пташине молоко (суфле) – вироблені зі збивної маси, одержаної змішуванням цукрового сиропу, яєчного білка, фруктового сиропу, ароматизатора та утворювача холодцю. Суфле покривається шаром шоколаду. У підсумку виходять дуже м'які цукерки.

Лікерні – робляться на основі сиропоподібної маси, до складу якої може входити цукор, молоко або фруктова сировина. Містять невелику кількість лікеру, вина, коньяку в якості начинки.

Желейні (желейно-фруктові) – виготовляються з фруктово-ягідного пюре з додаванням утворювача холодцю і цукру. Зустрічаються цукерки зі смаком банана, полуниці, яблука, сливи, вишні та інших фруктів.

Марципанові – виготовлені з цукеркової маси на основі несмажених горіхів і цукрової пудри. В суміш додається патока і різні смакові добавки.

Форма поставки і упаковка

В коробці – мають солідний вигляд, захищені від вологи, пилу та інших зовнішніх факторів. На коробці наводяться відомості про виробника, склад і строк придатності продукту. Цукерки в коробці – найдорожчі, оскільки така форма поставки характерна для високоякісної продукції, та й сама коробка збільшує ціну. Це кращий вибір для подарунка.

Зазвичай коробки для цукерок виробляються з картону, але можна зустріти вироби в пластиковій або жерстяній упаковці. В останньому випадку забезпечується найнадійніший захист цукерок від механічних впливів. При цьому стильний дизайн бляшаної коробки перетворює її в оригінальний сувенір. Але такий варіант коштує дуже дорого. Деякі виробники фасують цукерки в циліндричні коробки – тубуси.

Фасовані – поставляються в непрозорих пакетах з фольги, поліетилену або поліпропілену. Така упаковка оберігає вміст від впливу навколишнього середовища, але в порівнянні з коробкою менш приваблива. Як і в попередньому випадку, корисна для споживача інформація вказується на упаковці.

Вагові – цукерки, які не входять до попередньої категорії. Подібна продукція, як правило, загортається в обгортку, на якій наведена важлива інформація. Правда, ці відомості важко прочитати через дрібний шрифт. Вагові цукерки купуються для власного споживання.

Начинка, добавки і смак

Начинка – кондитерський напівфабрикат, яким наповнюють внутрішні порожнини цукерок. Визначає споживчі властивості продукту, в тому числі смак. Зустрічаються цукерки з горіховою, ягідною, фруктовою, карамельною, грильяжною, помадною, трюфельною і іншою начинкою.

Добавка – додатковий інгредієнт, який покращує смакові властивості цукерок. Зазвичай роль добавки грають цільні і подрібнені горіхи, кокосова стружка, алкоголь, фрукти.

Начинка з цитрусових або чорносливу надає цукеркам кислуватий смак, родзинки, кремова або карамельна, навпаки, робить їх солодкими. Для грильяжної начинки характерний пікантний смак смажених горіхів, для праліне – витончений горіховий, іноді з кавовими тонами, для трюфеля – багатогранний смак з нотами шоколаду, вершків і ванілі. А начинка з помади порадує ніжним вершковим смаком.

Тип шоколаду

Молочний – світло-коричневий шоколад, що складається з какао тертого, сухого молока, цукру і какао-масла. Це найсолодший шоколад.

Чорний – найбільш темний шоколад, в складі якого відсутнє сухе молоко, а масова частка цукру незначна. Чорний шоколад відрізняється гірким смаком.

Темний – за кольором і смаком наближається до чорного, але містить більше цукру і менше какао. Тому темний шоколад солодший чорного.

Білий – виготовлений з какао-масла, сухого молока і цукру без використання какао тертого. Дуже солодкий шоколад.

Також зустрічаються цукерки, в яких молочний або темний шоколад поєднується з білим. Ця продукція своїм незвичайним смаком порадує гурманів.

Важливо: існує різниця між шоколадною та кондитерською глазур'ю. У першому випадку при виготовленні продукту застосовують какао-масло, а використання інших рослинних жирів заборонено. Дешевша кондитерська глазур, навпаки, базується на суміші какао-продуктів і рослинних жирів. Звертайте увагу на цей факт при вивченні складу цукерок.

Деякі виробники застосовують дешеві замінники какао-масла. Про це можуть свідчити написи «рослинний жир», «кондитерський жир», «гідрогенізований жир». В таких інгредієнтах присутні шкідливі для здоров'я транс-жири.

Особливості

Веганські – не містять інгредієнтів тваринного походження, наприклад, желатину, вершкового масла, карміну або молока.

Ручна робота – зроблені по оригінальних рецептурах. Характеризуються незвичайним зовнішнім виглядом і смаком. Такі цукерки коштують дорого. Ці кондитерські вироби добре підходять для подарунка.

Не містять

Цукерки, що не містять цукор, глютен або лактозу, обирають люди з нестерпністю цих інгредієнтів. Крім того, цукерки без цукру купують діабетики і споживачі, які дотримуються безвуглеводної дієти.

Вага

Вага цукерок визначається їх видом і формою, а також залежить від конкретного виробника. Звичайна шоколадна цукерка важить 15-18 г, шоколадна цукерка з цільним горіхом – 20 г, а шоколадна цукерка з родзинками або сухофруктом – 40 г. Вага однієї карамельної цукерки становить 6-8 г.

Відгуки про статтю

Статья достаточно полно отражает наши потребительские запросы!А вот как у вас заказать карамель с фруктовой начинкой,ничего нет.А как узнать?С ув.Казакова,Ивано-франковск

Доброго дня! Ви можете вибрати будь-які солодощі із асортименту нашого каталогу.