Як вибрати корм для гризунів

Вид

Корм – їжа для щоденного харчування гризунів.

Ласощі – характеризуються високими смаковими якостями і не призначені для постійного годування. Піднімаєють настрій вихованцеві і покращують стан його зубів. До ласощів відносяться дропси, печиво, кормові палички.

Сіно – використовується в якості додаткового харчування шиншил, морських свинок і кроликів.

Мінерал (крейда, сіль) – застосовується для правильного сточування зубів і зміцнення кісток гризунів. Сольові мінерали підсилюють імунітет.

Важливо: купуйте корми в зоомагазинах і орієнтуйтеся на відомі бренди, які дорожать репутацією. Звертайте увагу на герметичність упаковки і термін придатності продукту.

Тип корму

Сухий – корм, в якому волога практично відсутня. Тому для повноцінного харчування гризун повинен отримувати достатню кількість свіжої води. Основна їжа для більшості пухнастих вихованців.

Сухий корм поділяються на дві категорії.

  • Негранульовані – містять частки сушених овочів і фруктів, зерна та інші інгредієнти, що знаходяться окремо. Така їжа не підходить вибагливим маленьким друзям, які вибирають з корму тільки «улюблені» компоненти.
  • Гранульовані – однорідні корми, що складаються з гранул. Подібний варіант забезпечує повноцінний раціон харчування: навіть самий примхливий гризун отримає всі необхідні речовини і вітаміни.

Консервований – містить велику кількість вологи. Використовується набагато рідше (для тхорів).

Також розрізняють повнораціонні і неповнораціонні корми. Перші містять все необхідне для нормальної життєдіяльності гризуна. Неповнораціонні продукти застосовуються в тандемі з вітамінно-мінеральними комплексами та іншими добавками. Типовий приклад неповнораціонних кормів – ласощі.

Клас

Економ – найдешевші корми, що містять кукурудзу, горох, овес, насіння соняшника, пшеницю. Недоліки: наявність синтетичних добавок, низька засвоюваність. Така їжа не підходить для щоденного харчування.

Середній – корисніше кормів економ-класу. Розумний баланс ціни і споживчих властивостей. Дані продукти можна застосовувати щодня.

Преміум – найякісніша і поживна їжа, виготовлена на основі натуральних інгредієнтів. До складу таких кормів входять білки, клітковина та інші корисні компоненти. Це харчування легко засвоюється організмом тварин. Мінус – висока вартість.

Призначення і склад

Універсальні – підходять багатьом різновидам гризунів. Менш корисні, ніж спеціальні корми і не рекомендуються для постійного годування. Підійдуть для використання в разі, коли спеціального корму немає.

Спеціальні – розраховані на конкретний вид пухнастих звірят і містять збалансований набір речовин, необхідних тварині. Основа таких продуктів – зернові культури з додаванням овочів, фруктів, ягід. Але, незважаючи на схожий склад, категорично забороняється давати корм своєму вихованцеві, призначений для іншого гризуна.

Призначення спеціального корму визначає його склад:

  • для кроликів, карликових кроликів – містять моркву, овес, сочевицю, пшеницю, насіння льону, горох, сою, люцерну, буряк, ячмінь;
  • для шиншил, дегу – до складу входить люцерна, морква, цибуля порей, горох, листя і плоди шипшини, яблуко, коріння кульбаби;
  • для морських свинок – містять ячмінь, висівки, овес, люцерну, моркву, яблуко, плоди ріжкового дерева (вкрай важлива наявність вітаміну C);
  • для мишей, щурів – до складу входить зерно, морква, кукурудза, горох, овес, дріжджі, яйця, олії, груша, яблуко (іноді – м'ясо і м'ясні субпродукти);
  • для хом'яків – містять горіхи, просо, пшеницю, горох, овес, ячмінь, насіння соняшника і гарбуза, хлібобулочні вироби, яблуко, грушу;
  • для піщанок – за складом нагадують попередній корм (при цьому піщанкам корисніше зерно, а хом'якам – овочі та горіхи);
  • для бурундуків, білок – до складу входить лісовий горіх зі шкаралупою, арахіс, зерно, сухофрукти, овес, морква, кукурудза, родзинки, плоди ріжкового дерева;
  • для тхорів – на відміну від попередніх кормів, такі продукти виготовлені на основі м'яса та риби. Додаткові інгредієнти – м'ясні і рибні субпродукти.

Корм обирається з урахуванням віку і стану здоров'я вихованця. Тому перед покупкою продукту проконсультуйтеся з ветеринаром.

Важливо: в якісних кормах для гризунів вказуються всі інгредієнти в порядку убування їх маси. Написи «овочі», «фрукти» вказують на те, що в цьому кормі могли бути використані відходи.

Додатково

Енергетична цінність – кількість енергії, що міститься в 100 г корму. Дає можливість грамотно скласти раціон харчування гризуна виходячи з його виду, ваги, віку та інших фізіологічних особливостей.

Вага – дозволяє оцінити, на скільки часу вистачить однієї упаковки (знаючи добову норму споживання корму гризуном). Вигідніше купувати корми у великій фасовці, оскільки вони обійдуться дешевше.

Відгуки про статтю