Як вибрати корм для птахів

Вид

Основний – сухий корм, що містить велику частину інгредієнтів, необхідних для нормальної життєдіяльності птаха. Розрахований на щоденне використання.

Важливо: крім сухого корму птах повинен отримувати достатньо свіжої води.

Ласощі – відрізняються високими смаковими якостями і не призначені для постійного годування (не більше 1-2 рази в тиждень). До ласощів відносяться колосся, тарталетки, палички.

Добавка – додаткове харчування, до складу якого входять вітаміни і мінеральні речовини. Добавки представлені крейдою, піском, мінеральною сумішшю, сепією.

Важливо: купуйте корми для птахів в зоомагазинах. Краще обрати продукцію відомих торгових марок. Зверніть увагу на термін придатності їжі і переконайтеся в герметичності упаковки.

Тип

Колосся – висококалорійний корм, який поліпшує роботу травної системи. Також актуальним є при дефіциті вітамінів, протеїнів. Основні інгредієнти: кокосова стружка, зерна чумизи, пелюстки гібіскуса, борошняні вироби, мед, соняшник.

Крекер (палички) – до складу таких ласощів входять фрукти, зерно, мед, мінерали, водорості, хлібні вироби. Крекер спрощує процес зміни пір'я (линьку) і дозволяє уникнути їх випадання. З'їдаючи крекер, вихованець стає більш активним і веселим.

Мінеральна суміш – містить глину, корали, піщаник, деревне вугілля, раковини устриць, крейду, морські раковини. Багата цинком, натрієм, залізом, селеном, магнієм, фосфором і іншими корисними мікроелементами. Корисно впливає на нервову систему птаха, зміцнює кістки і яєчну шкаралупу, забезпечує довголіття і яскраве пір'я.

Мінеральний камінь (блок) – до складу такої добавки входить кальцій, натрій, фосфор, магній. Крейда сприяє правильному сточуванню дзьоба птахів, що особливо важливо для папуг. Також камінь – засіб для розваги і зняття стресу.

Крейда – містить натрій, сірку, фосфор, кальцій. Краще давати вихованцеві білу крейду, а від покупки солоних каменів слід відмовитися – вони шкідливі для здоров'я птахів.

Мінеральний органічний пісок – містить подрібнені корали, дрібний черепашник, яєчну шкаралупу, морські раковини. При цьому неорганічний (річковий) пісок птахам не підходить, так як на відміну від органічного не розчиняється у шлунку і може привести до смерті.

Сепія (панцир каракатиці) – легкозасвоювана добавка, до складу якої входить натрій, магній, кальцій, фосфор. Найкорисніша – чисто-біла сепія.

Тарталетки – вафельні корзинки з пшоном, насінням чумизи і соняшника.

Призначення і склад

Універсальні – підходять для всіх птахів одного сімейства. Ці корми поступаються в корисності спеціальним. Тому їх краще використовувати час від часу.

Спеціальні – розраховані на конкретний різновид пернатих і містять збалансований набір необхідних речовин. Основа таких кормів – зернові культури і насіння диких рослин з додаванням горіхів, ягід і фруктів. Не можна годувати свого вихованця їжею, призначеної для іншого виду птахів.

Важливо: корм для великих пернатих не підійде їх меншим «побратимам» через великий розмір шматків фруктів і горіхів. Дрібним птахам, які ведуть активний спосіб життя, буде потрібно більше кілокалорій, ніж спокійним великим вихованцям.

Призначення спеціального корму визначає його склад:

  • для середніх і великих папуг (ара, жако, какаду, амазон) – містять зерно, горіхи, кавунове насіння, сушений перець, шипшину;
  • для хвилястих папуг – до складу таких кормів входить просо, овес, насіння соняшника, іноді – насіння лугових трав і льону;
  • для екзотичних птахів (корели, нерозлучники, амадини) – містять пайзу, інжир, плоди ріжкового дерева, насіння евкаліпта, чумизу, фініки;
  • для канарок – до складу подібних кормів входить овес, рапс, нуга, сурепка, просо, рідше – подрібнене насіння подорожника, соняшника, мокриці;
  • для свійської птиці – ці корми виготовляються на основі зерна, ячменю, кукурудзи (в якості добавок використовуються черепашки і крейда);
  • для голубів – корми для молодих птахів складаються з очищеного рису, пшениці, кукурудзи, харчування для дорослих пернатих друзів містить горох, жовту кукурудзу, просо;
  • для м'ясоїдних і комахоїдних (жайворонки, майни, солов'ї, шпаки, дрозди) – містять злаки, яблуко, виноград, мед, ягоди ялівцю, інжир, м'ясо молюсків, екстракти з олії. Також до складу таких кормів входять комахи (водні мухи).

Просо – багате білками. Посилює імунітет, нормалізує стан травної та серцево-судинної системи, полегшує відновлення організму птаха після хвороби.

Овес – джерело білків, вуглеводів та інших корисних речовин. Корисно впливає на нервову діяльність, травлення, надає протизапальний ефект. Варто знати, що занадто багато вівса викликає у птахів ожиріння.

Насіння льону – джерело жирних кислот Омега-3. Покращують стан органів травлення і забезпечують гарне пір'я.

Насіння абисинського нуга – джерело життєво необхідних амінокислот для птахів.

Насіння чумизи – джерело білка, вітамінів B і Е.

До складу кормів входять насіння анісу (містять мінерали), сафлор (знімає запори), перілла (стимулює імунну систему), канареєчник, які позитивно впливають на організм пернатих.

На вибір корму впливає вік, стан здоров'я птаха, а також життєвий період. Так, існує спеціальне харчування, яке застосовується в період линьки, при вигодовуванні пташенят, проблемах з оперенням, травленням. Окрема категорія кормів призначена для поліпшення співочих здібностей пернатого улюбленця.

Вага і кількість в упаковці

Ці параметри дозволяють визначити час, на який вистачить однієї упаковки (знаючи добову норму споживання корму птахом). Чим більше фасування, тим дешевше виходить харчування. Кількість штук в упаковці вказується для ласощів – одна одиниця розрахована на одне годування.

Відгуки про статтю