Як вибрати кріплення для планшетів і телефонів

Кріплення (тримачі) для планшетів і телефонів використовуються в автомобілях, велосипедах, мотоциклах і виконують такі функції:

  • фіксація гаджета в комфортному положенні для користувача, що дає можливість приймати дзвінки, SMS-повідомлення, різні сповіщення, використовувати девайс як GPS-навігатор, слухати музику;
  • запобігання падіння і пошкодження пристрою в різних ситуаціях, наприклад, при різкому гальмуванні або стрибку на вибоїнах;
  • збільшення рівня безпеки водія / велосипедиста – тримачі дозволяють використовувати девайс, не відволікаючись від дороги.

Стильне кріплення є також декоративним елементом, що прикрашає транспортний засіб.

Тип

Автотримач – встановлюється на торпедо, кермо, лобове скло, вентиляційну решітку, підголівник. Це пристосування виконується з ABS-пластика.

Велотримач – монтується на винос керма або раму. Кріплення може оснащуватися чохлом, що захищає телефон або планшет від механічних впливів, пилу, вологи і бруду. Велотримач виготовляється з різних матеріалів (пластик, метал, шкіра, текстиль). Подібне кріплення підійде і для мотоциклів.

Призначення (сумісність)

Спеціальний – не дозволяє змінювати ширину і висоту захоплення, підходить тільки для конкретної моделі планшета / смартфона (iPhone) або вузького модельного ряду одного виробника (наприклад, Apple). Такий тримач часто забезпечується зарядним пристроєм для гаджета, має роз'єм для зовнішньої антени. Спеціальне кріплення коштує дорожче універсального і підійде тим, хто рідко змінює планшет / смартфон.

Універсальний – передбачає регулювання ширини і висоти захоплення, розрахований на велику кількість моделей планшета / смартфона (вказуються конкретні моделі або габарити пристроїв). Подібний тримач підійде водіям, які часто змінюють гаджети або користуються кількома пристроями одночасно. Це оптимальний вибір для більшості випадків.

Важливо: обираючи пристосування, переконайтеся, щоб габарити планшета / смартфона (діагональ або ширина і / або висота) вкладалися в діапазон універсального пристрою (вказується мінімальна і максимальна ширина і / або висота).

Конструкція

Конструкція автотримача в залежності від способу кріплення до поверхні буває різною. Стандартний варіант складається з вакуумної присоски / іншого кріплення і майданчика, куди кріпиться гаджет.

Монолітна – цілісна конструкція, в якій кріплення до поверхні жорстко пов'язане з майданчиком для планшета / смартфона. Монолітний тримач не дозволяє змінювати кут повороту або нахилу екрану.

Шарнірна – має рухливі зчленування, що дає можливість регулювати кут нахилу екрану гаджета по одній або декількох осях.

Гнучка (на гнучкій ніжці) – планшет / смартфон встановлюються на кінці гнучкої штанги (кронштейна), з'єднаної з кріпленням до поверхні. Така конструкція дозволяє обертати тримач на 360 °. На відміну від коротких монолітних або шарнірних пристосувань, модель на гнучкій ніжці забезпечує легкий доступ до смартфону однією рукою (особливо важливо для моделей на вакуумній присосці).

Важливо: деякі користувачі відзначають, що іноді у тримачах на присосці з довгим кронштейном важкий гаджет сильно розгойдується під час дороги. У цому випадку придбайте варіант без кронштейна.

Якщо планшет / смартфон використовується як навігатор, то тримач слід встановити в горизонтальному положенні.

Автотримач

Спосіб кріплення до тримача

Магнітний – компактний, зручний у використанні, забезпечує легке виймання, не має обмежень за розмірами гаджета, але не завжди здатний утримати пристрій (наприклад, при різких поворотах, наїздах на ями і купини).

Важливо: вибираючи кріплення, переконайтеся в якості магніту – він повинен надійно утримувати девайс. В іншому випадку, ризик падіння пристрою при наїздах на яму або інші перешкоди різко зростає.

Конусний затискач – надійніший варіант, але не дозволяє легко і швидко витягти гаджет.

Регульований затиск (поліуретанові лапки) – нагадує конусний затискач, але підійде для більшої кількості пристроїв.

Важливо: вибираючи утримувач з конусним затискачем або поліуретановими лапками, перевірте, наскільки швидко дістається з нього планшет / смартфон. Знайдіть оптимальний баланс між надійністю фіксації гаджета до тримача і легкістю його виймання.

Липкий шар – за властивостями нагадує магнітний, але менш довговічний і розрахований на гладку задню поверхню телефону. Такий варіант не рекомендується використовувати для пристроїв із задньою кришкою, оскільки можливе її відривання при вийманніі гаджета.

Спосіб кріплення тримача до поверхні

Вакуумна присоска – найпопулярніший спосіб: не залишає слідів на інтер'єрі салону, простий в монтажі та експлуатації, дозволяє багаторазову переустановку. Подібний варіант вимагає гладкої, рівної і чистої поверхні, з плином часу або при низьких температурах може відпадати, часто ускладнює огляд (утримувач встановлюється на лобове скло).

Клейова основа – легко і надійно кріпиться до будь-якої поверхні. Після зняття залишає сліди, не витримує дуже важких моделей і застосовується тільки один раз (зазвичай встановлюється на торпедо та іншу негладку поверхню).

Затискач – зазвичай застосовується для установки гаджета на підголівник або вентиляційну решітку.

Шурупи – найнадійніший спосіб кріплення, але складний в монтажі і пошкоджує поверхню (встановлюється на пластикову панель обшивки автомобіля). Через цей недолік кріплення на шурупах не користується популярністю.

Важливо: вибираючи модель з вакуумною присоскою, зверніть увагу на якість гуми. Помірно м'яка і еластична гума не боїться перепадів температури.

Чим більший розмір присоски, тим більшу вагу витримає автотримач.


Цікаве рішення – протиковзний килимок. Таке пристосування обійдеться набагато дешевше і не залишить слідів на поверхні, його легко зняти і замінити на нову модель. Крім того, на килимку можна розмістити не тільки телефон, але й інші предмети (ключі, окуляри, монети, ручку).

Недоліки килимка: короткий термін служби, менший комфорт у використанні в порівнянні з тримачем, притягування пилу.

Місце кріплення

Найчастіше тримач встановлюють на торпедо і лобове скло. Монтаж конструкції на вентиляційну решітку – надійний варіант, але в цьому випадку держатель видає шум при русі по нерівній дорозі, ускладнює обдув салону теплим повітрям. Крім того, занадто гарячий обдув може зіпсувати гаджет.

Зустрічаються моделі, які розміщують на кермі – при такій установці смартфон завжди знаходиться перед очима водія, а управління – під руками. Якщо біля керма є подушка безпеки, то в разі аварії водій може отримати травму від пристрою.

Тримач монтується і в прикурювач – це не тільки зручно, але й дозволяє зарядити девайс (якщо у нього є сумісний роз'єм). Іноді кріплення встановлюють на підголівник, тим самим планшет / смартфон перетворюється в телевізор для пасажирів.

Важливо: при монтажі тримача на вентиляційну решітку переконайтеся в достатній міцності і жорсткості решітки повітроводу. Якщо вона дуже тонка, то при пересуванні по нерівній дорозі таке кріплення призведе до вібрації і навіть поломки решітки.

Оснащення і функції

Щоб зарядити телефон – заряджає від бортової мережі автомобіля через прикурювач. Це особливо актуально для пристрою з низькою ємністю акумулятора (вбудований в утримувач або зовнішній кабель).

Динамік – підсилює навігаційні команди і музику, що транслюються з планшета / смартфона.

Для двох гаджетів – деякі автотримачі розраховані на два пристрої – однакових (два планшета / телефона) або різних (планшет і телефон).

Відсік для ароматизатора – конструкція деяких моделей дозволяє встановити ароматизатор.

Аудіовихід (AUX) – виводить звук з гаджета на аудіосистему автомобіля за допомогою кабелю. Таким чином, можна слухати музику або голос співрозмовника через стереосистему авто. У деяких тримачах кабель забезпечується вбудованим мікрофоном, що дозволяє говорити по телефону, залишаючи руки вільними.

FM-передавач – передає звук на автомобільну аудіосистему за допомогою FM-каналу. Виконує ту ж функцію, що і аудіовихід.

Велотримач

Матеріал

Силікон (ремінці) – надійно фіксують пристрій на кермі. Кріплення з такого матеріалу швидко виходять з ладу і не захищають смартфон від ударів, вологи, бруду.

Текстиль / шкіра (чохол) – захищає гаджет від вологи, амортизує вібрацію при трясці. Такий чохол не оберігає девайс від пошкоджень. Це оптимальний варіант для поїздок по місту, але недостатньо надійний на грунтовій дорозі.

Пластик (ABS, ударостійкий) – матеріал, якому можна надати будь-яку форму. Добре витримує удари й інші навантаження. Пластикові велотримачі – найпопулярніші.

Метал – дуже міцний і надійний матеріал. Металеві тримачі зустрічаються рідко, найчастіше – в комбінації з пластиком. Завдяки своїм якостям, вони використовуються для фіксації важких предметів (ремкомплекта або ліхтаря). Такий тримач витримує серйозні навантаження.

Спосіб кріплення до тримача

«Рамка» – фіксує по краях і закріплюється гвинтами, часто зустрічається в універсальних моделях.

Чохол – захищає пристрій від пилу, бруду і вологи, але менш універсальний, оскільки розмір гаджета повинен відповідати розміру чохла. Крім цього, девайс складно витягти з тримача (чохол на блискавці).

Зустрічається ще один спосіб кріплення: пристрій фіксується на спеціальному майданчику з гуми за допомогою вакуумної гумової поверхні, що підтягується важелем. Такий варіант зручний, але гірше переносить тряску, ніж «рамка» і чохол.

Спосіб кріплення тримача до поверхні

Зазвичай у якості кріплення тримача до трубчастої деталі (керма або рами) використовується пластиковий / металевий хомут на гвинті, який закріплюється за допомогою ключа. Таке надійне кріплення не так легко зняти, тому зустрічаються і швидкоз'ємні кріплення. Деякі моделі мають контактну площадку для установки чохлів – це зручний варіант для любителів велоспорту.

Місце кріплення

Велотримач встановлюється на винос керма або раму. Кріпити пристрій на підсідельний штир не має сенсу, так як у цьому випадку гаджет не буде знаходитися в полі зору велосипедиста.

Оснащення і функції

Функція реєстратора – дозволяє встановити смартфон в положенні, необхідному для запису на відео дорожньої ситуації. Однак, смартфон повинен мати спеціальне програмне забезпечення.

Світловідбиваючий блок – катафоти, встановлені на одну або кілька сторін тримача. Такий блок дає гарну світлову сигналізацію.

Тримач ліхтаря – дозволяє розмістити на тримачі крім гаджета ще й велофари або ліхтар.

Для двох предметів – дає можливість встановити на тримачі смартфон і інший аксесуар, наприклад, ліхтар.

Максимальне навантаження

Гранично допустима вага планшета / смартфона, при якому можна використовувати тримач без ризику падіння конструкції. Вибираючи кріплення, зверніть увагу на цей параметр: краще обрати модель з деяким запасом надійності, особливо, якщо мова йде про універсальний тримач, розрахований на кілька різних гаджетів.

Поради

  • Кріплення повинно бути міцним, надійно кріпитися до поверхні і утримувати гаджет. Важливо, щоб він знімався з тримача без великих зусиль. Переконайтеся, що тримач забезпечує зручний кут огляду планшета / смартфона.
  • Перш ніж встановити тримач на лобове скло, видаліть жир з поверхні серветкою або спиртовим розчином.
  • Велотримач, на відміну від автотримача, обов'язково повинен захищати гаджет від ударів. Врахуйте це при виборі прилаштування.

Виробник

Групу бюджетної продукції складають моделі Drobak, Gembird, Defender, Дорожня карта. В цілому непоганої якості, але найдешевші моделі можуть трохи скрипіти і деренчати. При виборі слід звернути увагу на максимальне навантаження: часто ці кріплення його не витримують, люфтять або ламаються.

Гарним вибором стануть кріплення виробників, наприклад, Belkin, Capdase, EasyLink, iOttie, DiGi, ExtraDigital, Scosche. Міцні, надійні, виконані з якісних матеріалів, вони і коштують дорожче, ніж моделі першої групи.

Кріплення відомих брендів, таких як Nokia або Samsung, будуть коштувати дорожче лише через розкрученість марки. На якість висока ціна в даному випадку не впливає: воно досить посереднє.

Відгуки про статтю