Як вибрати кухонний стіл

Форма

Крім прямокутного, квадратного, круглого і овального столу, можна зустріти компактні моделі трикутної форми. Такі столи ефектно виглядають і відмінно впишуться в футуристичний стиль кухні, але мають обмеження по посадкових місцях (не більше 3).

У разі необхідності, трикутний стіл можна присунути впритул до стіни – це дозволить заощадити місце, але кількість посадкових місць скоротиться до 2.

Трансформація

Розсувний (з центральною вставкою) – стільниця складається з трьох частин: дві застосовуються завжди (складений стан), а третя – в разі необхідності (розкладений стан). Для трансформації досить розсунути дві частини в сторони і укласти третю частину на вільне місце. Квадратний і круглий стіл можна перетворити в прямокутний або овальний.

  • З бічними вставками (крилами) – різновид попереднього варіанту: стільниця збільшується завдяки додатковим частинам, які можуть зберігатися як під столом, так і перебувати окремо. Трансформація дуже проста: необхідно прикріпити «дошку» до бічної сторони столу.
  • З поворотними центральними вставками – вставка складається з двох рухомо з'єднаних частин і знаходиться під столом. Трансформація: дві частини столу розсуваються в сторони, і одночасно з'являється центральна вставка, яку необхідно розгорнути. Такий варіант більш зручний, ніж попередні.

Книжка – як і попередній варіант, складається з трьох частин: компактна тумба з двома суцільними бічними сторонами (складений стан). В розкладеному вигляді такий стіл нагадує розкриту книгу. При трансформації бічні сторони піднімаються вгору і встановлюються на спеціальні ніжки.

Стіл-книжка виграє у розсувної моделі в компактності: при бажанні можна скористатися лише однією бічною стороною.

Подвійне складання – стільниця складається з двох частин, що лежать одна на одній і з'єднаних петлями (складений стан). Трансформація: верхня частина відкидається і перевертається в сторону. Ці моделі зазвичай мають поворотний механізм.

  • Зустрічається ще один різновид такого виду трансформації, коли нижня і верхня частини стільниці висуваються в різні боки.

З рухомими ніжками – зустрічається в двох видах.

  • розкладний – має конструкцію стільниці аналогічно столу з подвійним складанням. Щоб збільшити площу столу, необхідно взятися за бічну сторону каркаса і потягти її на себе, а потім відкинути частину стільниці, як в столі з подвійним складанням. Якщо у більшості столів площа збільшується приблизно на третину, то у розкладного – на половину. Мінус – слабка конструкція.
  • розсувний – відрізняється від попереднього варіанту тим, що друга частина стільниці захована під столом і висувається разом з бічною стороною каркаса.

З відкидною стільницею – один край стільниці з'єднаний за допомогою шарнірів з опорою (стіна, меблі). Для трансформації необхідно підняти стільницю і закріпити її на підкіс. В складеному стані такий стіл щільно прилягає до опори і не займає місця, що зручно для невеликих приміщень. Однак такий стіл має обмеження за кількістю посадкових місць і його не можна переставляти з місця на місце.

Збірно-розбірний – стіл складається з окремих предметів (ніжки, стільниця, кріпильні з'єднання). При необхідності він збирається, а потім розбирається і компактно складається для зберігання. В складеному стані такий стіл практично не займає місця, але його збірка вимагає часу і зусиль. Такі столи часто набувають для дачі.

Матеріал стільниці

Дерево (масив) – екологічний, гарний, довговічний, стійкий до зовнішніх впливів (перепадів температури, подряпин) і простий у догляді матеріал. Масив приємний на дотик, відрізняється високою ремонтопридатністю. Крайки в такого столу не викликають ніяких проблем. В той же час дерев'яний стіл коштує дуже дорого, не може бути глянсовим, до нього підійде не кожен механізм трансформації.

Дерев'яна стільниця відмінно впишеться в інтер'єр кухні в класичному стилі, кантрі і прованс.

Важливо: краще обирати стільницю з твердих порід деревини (ясен, дуб, бук). Відмовтеся від придбання товару зі стільницею з м'яких порід, наприклад, тополі, вільхи, сосни.

Безбарвний лак добре маскує пошкодження дерев'яного столу.

Скло – ефектне на вигляд, стійке до низьких і високих температур, відрізняється прийнятною ціною і довго зберігає свій вигляд. Скляна стільниця поступається в міцності виробам з інших матеріалів, складна в догляді, оскільки добре збирає різні сліди (відбитки пальців, краплі, розводи) і холодна на дотик.

Для стилю хай-тек і мінінімалізм кращий варіант – скляна стільниця. Подібний варіант підійде і для стилю модерн.

Ламінована МДФ – дешевше дерева, стійка до вологи, добре переносить низькі і високі температури, різноманітна за кольором і формою. МДФ швидко втрачає свій первісний вигляд і не підлягає ремонту. За екологічності займає проміжне місце між деревом і ДСП.

Фарбована МДФ – має ті ж особливості, що і ламінована, але відрізняється за зовнішнім виглядом.

Ламінована ДСП виграє у МДФ в ціні, але програє в екологічності і довговічності. Слабке місце такої стільниці – крайка (боїться механічних впливів і вологи). Крім того, стільниця товщиною 18 мм в поєднанні з важким підстіллям може від нього відірватися.

Шпонована – імітує дерев'яний масив, але обійдеться дешевше. Шпонована стільниця може бути глянсовою, що вигідно відрізняє її від дерев'яної. Недолік – слабка крайка.

Важливо: бажано купувати шпоновану МДФ, допустимо – фанеру, не рекомендується – ДСП. Якщо ціни шпонованого столу і дерев'яного порівнянні, краще обрати виріб з масиву.

Пластик – дешевий, простий у догляді, стійкий до вологи, дозволяє створити стільниці найрізноманітніших форм і кольорів. Однак пластик скромно виглядає і недовговічний. До того ж, при пошкодженні захисного шару, матеріал виділяє токсичні речовини.

Пластикова стільниця органічно виглядає в кухонному інтер'єрі, оформленому в скандинавському стилі. Також вона гармонійно поєднується з обстановкою в стилі хай-тек і мінімалізм.

Натуральний камінь (мармур, онікс, граніт) – ефектний, довговічний матеріал. Недоліки: висока ціна, значна вага, необхідність ретельного догляду, чутливість до кислот, обмежена колірна гама. На багатьох породах каменю залишаються плями від вина або кави.

Штучний камінь – дешевше і легше натурального каменю, не потребує особливого догляду, не вбирає барвники. Стільниці зі штучного каменю піддаються ремонту і представлені в широкій палітрі кольорів.

Комбінована – варіанти поєднання різних матеріалів, наприклад, скло + МДФ, скло + метал, дуже популярні, адже дозволяють створити креативний дизайн та стиль.

Матеріал каркаса

Найчастіше каркас столу (в тому числі ніжки) виконується з дерева, ДСП або металу. Стільниця може бути виготовлена з інших матеріалів, наприклад, скла або каменю.

Дерево – класичний варіант, що не вимагає особливого догляду і досить міцний. Цей матеріал ефектний на вигляд і приємний на дотик. Стіл, виготовлений з благородної деревини, відмінно впишеться в будь-який інтер'єр, за винятком мінімалізму, хай-тека і модерну (кращий вибір для класики і провансу). Єдиний недолік – висока ціна.

Важливо: щоб дерев'яна стільниця довше зберігала свій ошатний вигляд, вона повинна бути оброблена спеціальним захисним лаком. Найміцнішими вважаються дубові, горіхові, букові, вишневі столи.

Для класичного інтер'єру добре підійде стіл, прикрашений малюнком або різьбленням.

ДСП – нагадує дерево, при цьому ціна його значно нижче. Завдяки спеціальному захисному покриттю (полімерне, меламінове) стільниці відрізняються різноманітністю дизайнерських рішень.

До недоліків ДСП відноситься розбухання матеріалу при пошкодженні і намоканні, а також токсичність (виділення формальдегідів), що особливо часто зустрічається в неякісних виробах.

Важливо: зверніть увагу на маркування екологічного класу (Е1, Е2, Е3). Чим менше цифра, тим безпечніше ДСП.

МДФ – більш міцний і екологічний матеріал. Ціна столу з МДФ вище, ніж аналогічного виробу з ДСП.

Скло – ексклюзивне рішення, освіжаюче інтер'єр і візуально розширююче приміщення. Мінусами цього матеріалу є менша міцність в порівнянні з іншими матеріалами і прозорість (погляду відкриваються ноги гостей). Скляний стіл добре збирає відбитки пальців, а зотже, вимагає постійного догляду, «холодний» на дотик. Не варто купувати такий стіл, якщо є діти.

Стіл зі скляною стільницею відмінно буде виглядати в інтер'єрі, оформленому в стилі хай-тек, мінімалізм, модерн.

Важливо: можна придбати тоновані скляні стільниці, щоб звести до мінімуму прозорість скла.

Метал – найміцніший матеріал, але не дуже приємний на дотик. Часто каркас столів виконується з металу, а стільниці – з іншого матеріалу. Стіл з металевими деталями добре виглядає в приміщенні, оформленому в стилі хай-тек і мінімалізм.

Камінь (натуральний або штучний) – міцний, зносостійкий і красивий матеріал, який відмінно виглядає в самих різних інтер'єрах (класичний, етнічний і т.д.), особливо поблизу каміна. Ціна такого столу дуже висока. Столи з каменю часто виконуються на замовлення.

Пластик – найдешевший і недовговічний матеріал. Пластик простий в догляді і дозволяє створити стільниці найрізноманітніших форм і кольорів.

Стіл на колесах

Стіл на колесах (кухонний острів) – тумба з поворотними колесами, яка може використовуватися як кухонний стіл або шафа для посуду. Перевага такого столу в мобільності: його легко можна перевезти з одного місця на інше, що робить його гарним вибором для тісних кухонь.

Кухонний острів може бути оснащений сміттєвими баками, механізмом трансформації, яка дозволяє збільшити корисну площу столу.

Важливо: колеса повинні бути виготовлені з металу і покриті гумою, щоб стіл не залишав слідів на підлозі.

Дизайн і колір

Обираючи стіл по дизайну, слід виходити зі стилю, в якому оформлено приміщення, де він буде знаходитися. Добре, якщо кольори столу і стільців збігаються з кольорами інтер'єру. Кращі тони для столів – коричневий, сірий, бежевий.

Для кухні варто обирати матову стільницю світлих тонів з декоративним малюнком (для нержавійки – з рельєфом) – на ній подряпини і плями будуть менш помітні.

Важливо: щоб не допустити появу подряпин на столі, необхідно користуватися обробними дошками.

Ніжки

Ніжки забезпечують стійкість столу. Найнадійніші і міцні ніжки виготовляються з дерева або металу. Краще купувати стіл з чотирма ніжками, а не з однієї, оскільки така конструкція більш стійка. З іншого боку круглий стіл з чотирма ніжками має менше посадкових місць.

Не варто обирати столи, у яких ніжки розташовані біля кутів стільниці, так як вони завадять комфортному розсадженню гостей. Краще звернути увагу на моделі, де ніжки поглиблені.

Відгуки про статтю