Як вибрати ламінат

Ламінат – штучне покриття для підлоги на основі ДВП або ДСП, що імітує паркет або керамічну плитку. Складається з основи, декількох шарів паперу і ламінованої плівки з акрилової або меламіновою смоли. Ця плівка захищає інші шари від вологи, механічних впливів і бруду.

Переваги ламінату в порівнянні з іншими видами підлогових покриттів: міцність, довговічність і простота в догляді в поєднанні з доступною ціною.

Вид

Односмуговий ламінат – малюнок імітує цільну масивну дошку. Цей ламінат використовують для просторих приміщень.

Односмуговий ламінат буває з фаскою і без неї. Фаска – трохи скісні краї ламелі ламінату або паркетної дошки. Вона надає ламінату вид цільної масивної дошки, приховує дефекти, що виникають при укладанні ламінату на нерівну підлогу. Ламінат з фаскою по периметру візуально розширює простір кімнати. Цей варіант найбільш прийнятний.

Двосмуговий ламінат – малюнок виглядає як дві з'єднані підлогові дошки. Є універсальним варіантом, який однаково гарний як для великих, так і для малих приміщень. За виглядом нагадує класичну дощату підлогу. Двосмуговий ламінат виготовляється без фаски.

Трьохсмуговий ламінат – зовні дуже нагадує паркет. Оптимальний варіант для приміщень, що мають невелику площу, а також в міських квартирах для створення класичного інтер'єру.

Чотирьохсмуговий (багатосмуговий) ламінат – поєднання плашок різних порід дерева в палубному порядку. Перевага – вишуканий і красивий малюнок. Хороший варіант не тільки для квартир, а й офісів, салонів, ресторанів.

Під плитку – малюнок виконаний під керамічну плитку. Оптимальний варіант для кухонь і коридорів.

Клас навантаження

Клас навантаження позначається двозначною цифрою, перша з яких вказує на тип приміщення (2 – житлове, 3 – комерційне), друга – на ступінь передбачуваного навантаження (1 – слабка, 2 – середня, 3 – інтенсивна, 4 – вище інтенсивної).

Клас Призначення, застосування Термін служби
21 Житлові приміщення зі слабким навантаженням (спальня, комора, кабінет) 1-2 роки
22 Житлові приміщення із середнім навантаженням (дитяча кімната, їдальня, вітальня) 2-4 роки
23 Житлові приміщення з інтенсивним навантаженням (коридор, кухня) 4-6 років
31 Комерційні приміщення зі слабким навантаженням (невеликі офіси, робочі кабінети, конференц-зали, переговорні кімнати) 10-12 років
32 Комерційні приміщення із середнім навантаженням (готелі, кабінети для декількох співробітників, приймальні секретаря, бутики, класні кімнати) 10-15 років
33 Комерційні приміщення з інтенсивним навантаженням (магазини, спортзали, ресторани з майданчиком для танців, бари, кафе) 6-7 років
Нестандартні класи ламінату для комерційних приміщень з навантаженням вище інтенсивної
34-35 Автосалони, вокзали, холи 7-15 років
36 Танцювальні майданчики, нічні клуби 10-12 років
37 Торговельні центри 10 років

У виняткових випадках застосовуються також преміум - класи 42 і 43, але зустрічаються набагато рідше і виготовляються під замовлення. Такий ламінат використовується в деяких міжнародних аеропортах.

Важливо: на думку професіоналів, при виборі ламінату клас міцності краще обирати вище 32 – це забезпечить тривалий термін служби покриття.

Товщина

Товщина ламінату може бути 6, 7, 8, 10, 12 мм. Від неї залежить температура підлоги, звукопоглинання і ударна міцність покриття: чим товще ламінат, тим вище ці показники.

Для побутових потреб застосовується ламінат товщиною 6 або 7 мм. У разі не дуже рівної підлоги слід обрати товстіший ламінат. Це запобіжить пошкодження покриття в процесі експлуатації, а також дозволить підігнати підлогу в кількох кімнатах під один рівень.

Слід зазначити, що укладання більш товстого ламінату (від 8 мм) набагато простіше, ніж тонкого.

Ламінатні панелі

Клейовий ламінат – панелі з'єднуються торцями за допомогою швидковисихаючого клею. В цьому випадку не залишається проміжків. До переваг відноситься порівняно низька ціна, висока стійкість до вологи. Недоліками є складний монтаж (укладання проводиться професіоналами) і незручний ремонт, тому що неможливо замінити окрему пошкоджену панель ламінату.

Замковий ламінат – панелі з'єднуються без допомоги клею завдяки своїй особливій конструкції, (нагадує принцип замку). Перевага – такий ламінат досить легко укладати і ремонтувати, оскільки панелі не скріплюються клеєм. Недолік – через стики можливе протікання вологи, проте це вирішується обробкою стиків воском. Замковий ламінат існує двох типів:

  • збірно-розбірні замки (click) відрізняються простотою в укладанні, вони подвійні і розташовуються під кутом 45 градусів. Припустима кривина основи – не більше 3 мм на погонний метр.
  • замки-засувки (lock) ще більш прості в укладанні (можна впоратися без допомоги фахівців), але слід пам'ятати, що кривина основи не допускається.

Тип підкладки

Підкладка – це спеціальний матеріал, що знаходиться між ламінатом і підлогою. Вона забезпечує звуко - і теплоізоляцію, додаткове вирівнювання поверхні під ламінат. Ламінат 32 класу і вище зазвичай комплектується підкладкою, а для більш низького класу доведеться купувати окремо.

Залежно від матеріалу існує три види підкладки:

  • пінополіетиленова використовується найчастіше. До переваг відноситься висока стійкість до вологи, простота експлуатації і низька ціна. Недолік – з часом деформується і нестійка до впливу сонячних променів.
  • коркова – відрізняється високими теплоізоляційними властивостями. Важливі переваги – не деформується: не стоптується і не просідає. Недолік – на її поверхні можливе утворення конденсату.
  • спеціальна – використовуються ізоляційні матеріали з вологостійкою мембраною. Забезпечує максимальну тепло - і звукоізоляцію, більш швидке укладання панелей. Коштує дорожче інших видів підкладок.

Колір

Велике значення при підборі ламінату має його колір. В першу чергу, він повинен відповідати призначенню приміщення і гармоніювати з його інтер'єром. Холодні кольори візуально розширюють простір, теплі – створюють атмосферу затишку і комфорту. Ламінат коричневих тонів універсальний і вписується в будь-який інтер'єр.

На сьогоднішній день ламінат здатний достовірно імітувати фактуру великої кількості дерев. Серед них не тільки класичні дуб, сосна, клен, береза, бук, а й екзотичні мербау, мигдаль, махагон. Після укладання такого ламінату тільки професіонал зможе відрізнити синтетичне покриття від натурального матеріалу.

Витончені цінувальники зможуть підібрати собі ламінат з оригінальними арт - дизайнерськими рішеннями.

Поради

  • Високоякісний ламінат має помірний, приємний запах. Якщо запах дуже різкий або не схожий на деревину, то це матеріал низької якості і його не варто купувати.
  • Обов'язково слід поцікавитись у продавця гарантійними зобов'язаннями, особливостями експлуатації та укладання. Наприклад, деякі виробники можуть відмовити в гарантії при використанні підкладки невідповідної товщини або іншої марки.
Відгуки про статтю

Насколько важным параметром является класс нагрузки о котором простому покупателю не всегда даже известно. На самом деле статья рассказала о массе нюансов, которые по сути являются главными критериями выбора, а ведь мы не обращаем на них ни малейшего внимания.

Современные продавцы и работники со своими советами могут либо вообще запутать либо втюхать то что подороже.... Не хотелось бы быть обманутым поэтому подошли к выбору основательно и руководствуясь данной статье смогли отыскать вариант который полностью устраивает нас по всем параметрам.

Очень полезная статья, спасибо что помогли нам в решение этого нелегкого вопроса)

Рады, что наша статья вам помогла.

Некоторая информация как мне кажется лишняя. Про тип фиксации будет полезно знать тем кто его укладывает, а не покупает.

Мы стараемся давать максимально полную информацию в статьях, но при этом в простой и понятной форме.

Я до этой статьи думал что выбирают только цвет ламината)

Круто что так подробно написано про тип нагрузки. Вот серьезно, мы когда делали ремонт не знали этих особенностей и теперь я понимаю что причиной так быстро появившегося скрипа стал неправильный тип нагрузки!

Благодарю вас за довольно подробную и понятную статью!

Приятно, что смогли вам помочь с выбором.

Ваши статьи мои лучшие помощники. Спасибо!

Таблица классов материала — это лучший инструмент для выбора ламината. Спасибо автору, что предоставил. Используем обязательно!