Як вибрати лампу для манікюру і педикюру

Вид

Лампа для сушіння – прилад, який прискорює процес висихання і затвердіння (полімеризації) покриття, нанесеного на нігті. На відміну від лаків і акрилу, гель і гель-лак не сохнуть на відкритому повітрі. Цим покриттям обов'язково потрібне сушіння в лампі.

Парафінова ванночка – пластиковий резервуар для косметичних процедур з використанням розігрітого косметичного парафіну (парафінотерапії). Такий пристрій плавить і підтримує в розплавленому стані парафін (температура нагріву становить 60-70°C). Парафінова ванночка розрахована на занурення кистей рук і ступнів ніг, а в окремі пристрої можна занурювати і лікті.

Чаша деяких моделей покривається алюмінієвим шаром, який довше утримує тепло і легше очищується від парафіну. Потужність пристроїв становить 80-265 Вт.

Тип лампи

Ультрафіолетова (УФ, UV) – застарілий і недорогий варіант. Підходить для висушування всіх гелів і лаків, виключаючи led-гелі. Недоліки: повільно сушить матеріал, кожні 2-3 місяці потрібно міняти лампочки, негативний вплив на зір УФ-променів, нагрівається, має підвищену витрату електроенергії, громіздка, має обмежену кількість циклів включення / вимикання.

Ресурс роботи – 5 000-10 000 годин. Підходить для новачків і домашнього манікюру.

Розрізняють дві види ультрафіолетових ламп:

 • прилади з електронною схемою запалювання – дешевше, миттєво запалюються, але бояться перепадів напруги;
 • апарати, оснащені індукційною схемою запалювання – надійніше, але дорожче і важче.

Світлодіодна (LED) – працює на світлодіодних лампах, не гріється, компактна. Сушить тільки Led-активні покриття. Ресурс роботи LED-лампи – 50 000-100 000 годин.

Газосвітильна (CCFL) лампа позбавлена недоліків попереднього пристрою. Сушить швидше і ефективніше інших видів ламп, не вимагає заміни витратних матеріалів, не гріється. Коштує дорожче інших.

Гібридна (CCFL + LED, UV + LED або SUN) – пристрій «2 в 1», що працює з усіма типами покриттів. Хороший вибір для салонів.

Ресурс роботи лампи CCFL + LED – 50 000-80 000 годин, UV + LED (SUN) – 30 000-40 000 годин.

Важливо: щоб правильно обрати косметичний матеріал, зверніть увагу на його маркування. Воно дозволяє оцінити сумісність засобу з конкретним типом лампи:

 • «UV» – для УФ-, газосвітильних і SUN-ламп;
 • «LED» – для світлодіодних і гібридних моделей;
 • «UV/LED» – для всіх типів ламп.

Таймер

Таймер дозволяє задавати тривалість полімеризації. УФ-лампи і CCFL-моделі сушать лак протягом 2-3 хвилин і більше, інші різновиди ламп впораються з цим завданням за 30-60 секунд.

В межах зазначених значень регулюється час сушіння нігтів в залежності від конкретної ситуації: 60; 120 і 180 секунд (УФ і CCFL-лампи), 10; 30 і 60 секунд (інші види). У SUN-ламп тривалість сушіння становить 10; 30; 60; 99 і 120 секунд.

Потужність

Від цього параметра залежить швидкість висихання і затвердіння покриття, нанесеного на нігті. Одиниця виміру – ват (Вт). Потужність визначається видом лампи:

 • УФ-лампи – 36-54 Вт;
 • світлодіодні – 9-12 Вт;
 • газосвітильні – 12-18 Вт;
 • гібридні – 24-36 Вт (CCFL + LED), 48 Вт (UV + LED).

Також зверніть увагу на відповідність потужності розміру приладу:

 • компактні пристрої на 1 палець – 1-6 Вт; рідко використовується;
 • сушки на руку – від 24 Вт (УФ-лампи), від 9 Вт (світлодіодні); самий поширений і зручний варіант;
 • громіздкі лампи на 2 руки – 48 Вт (УФ-лампи), 12-18 Вт (світлодіодні); виключно салонний апарат.

Дно

Дно відсутнє / знімне / висувне – полегшує заміну лампочок і виконання педикюру. Знімне / висувне дно легко дезінфікується (необхідно для професійної роботи).

Дзеркальне – сприяє якісній полімеризації лакового покриття за рахунок рівномірного розподілу УФ-променів. Це особливо важливо в процесі нарощування нігтів.

Оснащення

Дисплей – відображає відлік таймера, що полегшує використання лампи.

Датчик руху – автоматично включає лампу при поміщенні руки в камеру. Для виключення приладу досить прибрати руку.

Вентилятор – захищає УФ-лампу від перегріву в процесі роботи. Всупереч поширеній думці вентилятор не зменшує печіння при висиханні і затвердінні нанесеного покриття.

Кришка-шторка – закриває внутрішній простір лампи. Тим самим забезпечується захист світловипромінюючих елементів від косметичних препаратів, бруду, пилу. В напівзакритому положенні кришка-шторка оберігає очі від УФ-випромінювання.

Сенсорна панель – спрощує використання лампи.

Регулятор нагрівання (парафінові ванночки) – дозволяє налаштовувати інтенсивність нагріву в залежності від ситуації.

Парафінові ванночки комплектуються підставкою для рук, целофановими рукавичками, шкарпетками, рукавицями.

Виробник

Сьогодні на ринку представлена величезна кількість китайських ноунейм ламп для сушіння гель-лаків. Низька вартість, найпростіший функціонал і дизайн забезпечують їм високу популярність. Основним недоліком таких моделей є низька надійність і відсутність гарантії: не дорого коштують, але і швидко ламаються. Для домашніх потреб або початківця майстра цілком достатньо подібної лампи.

Серед китайських виробників варто окремо виділити марку Sun – вона давно вийшла на професійний ринок з гарантійним обслуговуванням. Прилади можна купити в багатьох представництвах. Лампи надійні, довго працюють, підходять як для дому, так і для професійного використання, ціновий сегмент – середній.

Також до непоганих ламп по співвідношенню ціна/якість можна віднести продукцію багатьох місцевих, російських і китайських марок: JessNail, RuNail, Planet Nails, Polaris і Irisk, а також британський бренд Solomeya. Той же середній ціновий сегмент, приємний дизайн, надійність і широкий функціонал забезпечують їм популярність у всіх сферах нігтьової індустрії.

Найдорожчими пристроями можна вважати лампи професійних нігтьових марок, наприклад, OPI, Gelish, CND, Harmony. А також лампи виробників звичайної побутової техніки, наприклад, Beurer, Camry і інші. Основний недолік – висока вартість. Деякі виробники випускають лампи, які працюють виключно з «рідними» покриттями. Для домашнього використання подібні лампи не потрібні, для салонного – теж програють більш бюджетним і простим аналогам. Варто купувати тільки, якщо планується робота з конкретним брендом нігтьових матеріалів. В такому випадку прилади стануть іміджевим доповненням.

Відгуки про статтю

супер!!! дякую!