Як вибрати машинку для стрижки, триммер

Клас

Професійні – відрізняються потужним мотором і широкою функціональністю. Ціна таких пристроїв висока, а для виконання якісної стрижки потрібні навички. Професійні машинки використовується в перукарнях, салонах краси.

Напівпрофесійні – менша потужність і функціональність таких машинок компенсується і меншою вартістю. Подібні пристрої однаково придатні для роботи вдома або в салоні.

Аматорські – дешевий, але малопотужний варіант з невеликим числом функцій. Ці моделі хороші для нечастого використання (1 раз в 2 місяці).

Тип

Універсальні – дозволяють стригти волосся і доглядати за бородою і вусами.

Машинки для стриження бороди і вусів – специфічні пристрої, відрізняються вузьким ножем і зубчиками. Такі моделі оснащуються однією або декількома насадками, що дозволяють надати бороді, вусам і щетині потрібну форму.

Тримери для стриження волосся в носі і вухах – невеликі прилади з вертикальною конструкцією ріжучої головки. Часто забезпечуються плоскою насадкою-головкою, що підрівнює брови і бакенбарди.

Тримери для тіла (бодігрумери) – видаляють волосся на спині, грудях, в інтимній зоні, пахвах. Подібними тримерами можна користуватися і в душі.

Тримери для бікіні (косметичні) – використовуються для створення стрижок в інтимній зоні для жінок і чоловіків.

Набори для стрижки – включають в себе кілька машинок і за рахунок цього коштують дорожче.

Тримери для тварин – спеціальні машинки для стрижки кішок і собак із гострішими лезами й міцними кромковими елементами. Шерсть найчастіше жорсткіша ніж волосся, тому звичайним тримером стригти тварин не рекомендується – прилад швидко вийде з ладу.

Вид

Роторні – ці пристрої мають досить потужний мотор. Найчастіше саме такий тип використовується в салонах і перукарнях, оскільки вони здатні працювати з волоссям будь-якої довжини, густоти і жорсткості. Мають примусове охолодження електродвигуна, за рахунок чого машинки працюють без перерви тривалий час. Роторні машинки – це напівпрофесійні і професійні пристрої.

Вібрація і шум в роторних моделях зведені до мінімального рівня. Такі пристрої забезпечені знімними лезами, що полегшує чищення. Роторні машинки довговічні, надійні і забезпечують якісну стрижку. Недоліки: висока ціна і велика вага.

Вібраційні – значно поступаються за потужністю, а тривалість їх роботи без перерви не перевищує 20-30 хвилин. Головні переваги таких машинок – порівняно низька ціна і низька вага. Недоліки: вібрація і шум під час роботи, незнімні ножі, що ускладнює процес очищення.

Тип живлення

Мережеві – надійні моделі, особливо коли машинка безперервно використовується тривалий час (наприклад, в перукарні). Основний недолік – залежність від мережі і обмеженість рухів через шнур. Такі моделі ідеально підійдуть для будинку, роботи та інших місць з електромережею. При виборі таких машинок краще обрати модель з обертовим шнуром, який під час роботи не закручується.

Акумуляторні – зручний варіант під час поїздок і подорожей. Тривалість роботи зазвичай складає 40-60 хвилин, а підзарядки – 8-10 годин в залежності від моделі. Слід пам'ятати, що при зниженому заряді акумулятора швидкість обертання ножів також падає. Акумулятор значно збільшує вагу машинки, що важливо для тих, хто часто нею користується (наприклад, перукарі).

Акумуляторно-мережевіоптимальний варіант. Поєднують в собі можливості попередніх типів живлення, що дозволяє їм тривалий час працювати без перерви. Ставити їх на підзарядку можна в будь-який вільний час. Акумуляторно-мережеві машинкинайкращий варіант, але обійдуться такі моделі дорожче мережевих аналогів.

Важливо: якщо в пристрої використовується Ni-MH-акумулятор, то його не можна заряджати до тих пір, поки він повністю не розрядився. В іншому випадку його ємність буде скорочуватися. Ця особливість називається «ефектом пам'яті».

Крім мережі і акумуляторів, для живлення машинок використовуються і батарейки. Пристрої, що працюють від батарейок, не залежать від мережі, а відпрацьований елемент живлення легко замінюється на новий. Обмеженням виступає невелика потужність батарейок. Тому вони зустрічаються в малопотужних машинках (наприклад, тримери для носа), не розрахованих на тривалу роботу.

Потужність

Від цього параметра залежить швидкість обертів двигуна машинки, що безпосередньо впливає на тривалість стрижки. Потужність машинки залежить від її типу:

 • роторні – 20-45 Вт;
 • вібраційні – 9-15 Вт;
 • акумуляторні – до 12 Вт.

Для побутового використання досить моделі потужністю 10-20 Вт.

Характеристики лез

Матеріал

Від якості лез залежить весь процес роботи машинки. Матеріал, з якого виготовлені леза, – це нержавіюча сталь з алмазним або титановим напиленням, кераміка, поєднання кераміки і титану.

Надійні сталеві леза часто нагріваються при роботі машинки, а керамічні – не гріються, але чутливі до падінь і можуть розколотися. Високоміцні, довговічні, але дорогі титанові леза легко зрізають навіть дуже товсте волосся. Варіант кераміка+титан – найбільш міцний і зручний у використанні, але обійдеться недешево.

Найчастіше зустрічаються леза з нержавіючої сталі з напиленням – оптимальний баланс між дешевою нержавійкою без напилення і дуже дорогою керамікою.

 • алмазне напилення – лезо добре працює з сухим і мокрим волоссям, а також з волоссям різної жорсткості;
 • титанове напилення – не подразнює шкіру і не викликає алергію.

Важливо: обираючи машинку, з'ясуйте, чи можна заточувати леза. Ця деталь має значення, якщо передбачається часто користуватися виробом. Тупі леза не зістригають, а заминають волосся, що, як мінімум, викликає неприємні відчуття.

Ширина ріжучої кромки лезякщо машинка буде використовуватися в основному для стриження волосся на голові, то слід обрати універсальну модель з лезами шириною 35-45 мм. Для стрижки волосся у вухах, носі, коригування брів потрібно підбирати спеціальну ширину, тому перед безпосередньою покупкою проконсультуйтеся з продавцем.

Самозаточувальні ножі – особлива технологія виготовлення лез, при якій ріжуча кромка залишається завжди нерівною, тобто гострою (кромки з кутом 45°С). Перевага таких лез полягає в тому, що загострювання відбувається під час стриження (через тертя одне об одне). Самозаточувальні леза довгий час зберігають гостроту, але навіть їх потрібно періодично міняти.

Швидкість руху леззалежить від кількості обертів мотора в хвилину. Чим вище швидкість лез, тим швидше можна зробити стрижку, і комфортніше буде процес. Однак при виборі швидкості лез варто покладатися на власний досвід і майстерність володіння машинкою.

Початківцям користувачам краще обрати моделі із середньою швидкістю (9-12 Вт), більш досвідченим підійдуть машинки з високою швидкістю (від 20 Вт). Пристрої з меншою швидкістю погано працюють з жорстким і густим волоссям.

Важливо: для якісної стрижки машинка повинна мати частоту обертання як мінімум 10 тисяч обертів на хвилину при потужності 13-15 Вт.

Для комфортного процесу стрижки, зверніть увагу на машинки з двома швидкостями руху лез. В цьому випадку складні ділянки простіше обробити на меншій швидкості.

Зустрічаються моделі з функцією «TURBO», що на короткий час збільшує швидкість лез на 20%. Турборежим корисний для стрижки дуже густого волосся.

Додаткові характеристики

Число установок довжини

Чим більше установок, тим легше підібрати оптимальну довжину стрижки. Цей параметр важливий і для володарів вусів і борід (для них крок довжини не повинен перевищувати 1-2 мм). В різних моделях число установок довжини варіюється від 2-4 до 14. Для більшості випадків достатньо 5-10.

Зверніть увагу і на показники максимальної/мінімальної довжини. Максимальна довжина для коротких стрижок становить до 6-9 мм, для більш довгих стрижок – 20-40 мм. Мінімальна довжина дозволяє робити самі короткі стрижки (1 мм).

Регулювання довжини стрижки

 • Поворотний регулятор – спеціальна ручка на корпусі машинки для регулювання довжини. Зустрічається, як правило, в моделях з вузьким діапазоном установок довжини. Мінімальна довжина в подібних пристроях становить менше 1 мм.
 • Насадки – знімні пристосування, кожній з яких відповідає певна довжина (зазвичай використовуються насадки 3; 6; 9; 12 мм). Пристрої з насадками мають широкий діапазон установок довжини. Існують моделі з однією насадкою, в якій довжина стрижки регулюється коліщатком.

Важливо: чим більше насадок, тим точніше підбирається потрібна довжина. Практика показує, що в більшості випадків можна обійтися 2-3 насадками або навіть однієї регульованою. Кожна з насадок має свої недоліки: знімні пристосування можуть загубитися, а в насадці із змінною довжиною можлива поломка регулятора.

Довжина проводу – має значення, якщо машинка живиться тільки від мережі. Чим довше шнур, тим комфортніше користуватися машинкою. До короткого проводу часто потрібно підключати подовжувач.

Час зарядки – важливо, якщо пристрій працює від акумуляторів або має акумуляторно-мережевий тип живлення. Цей параметр в різних моделях коливається в межах 1-16 годин.

Час автономної роботи – значущий параметр для акумуляторних і акумуляторно-мережевих пристроїв, який безпосередньо залежить від ємності акумулятора.

Функції та оснащення

Вакуумне всмоктування – легко очищує обличчя, шию, плечі від зрізаного волосся. Моделі з такою функцією оснащуються контейнером, куди і збирається волосся. Подібна опція гарна для коротких волосків, оскільки довге волосся навряд чи потрапить в контейнер.

Підсвічування – підвищує якість стрижки: користувач не пропустить жодного волоска.

Швидка зарядка – за 5-10 хвилин забезпечує неповну зарядку приладу, достатню для короткочасного використання.

Зарядка від USB-порту – дозволяє заряджати акумулятор від USB-порту ПК або ноутбука. Корисна функція під час подорожей.

Перемикання напруги – змінює режими напруги 110 В (стандарт Північної Америки) / 220 В (стандарт СНД і Європи). Одні моделі перемикають напругу автоматично, в інших ця функція виконується вручну. Така опція стане в нагоді в поїздках на далекі відстані.

Важливо: якщо напруга переключається вручну, перед використанням пристрою переконайтеся в правильності виставленого значення.

Вологе очищення – дозволяє мити машинку прямо під струменем проточної води, що полегшує і прискорює її чищення.

Насадки – аксесуари, що розширюють можливості машинки. Одні насадки регулюють довжину стрижки, інші використовуються для вирішення спеціальних завдань (наприклад, філірування). Вузькоспеціальні машинки мають 1-2 насадки, більш універсальні варіанти – 3-5, найфункціональніші пристрої – від 6 і вище.

Популярні насадки:

 • насадка для бороди і вусів – дозволяє робити стрижку бороди і вусів;
 • насадка для філірування – надає природний вигляд коротким стрижкам.

Індикатор зарядки – допомагає оцінити час роботи машинки до повної розрядки акумулятора. Крім того, за допомогою індикатора відстежують процес зарядки акумулятора.

Водонепроникний корпус – запобігає потраплянню води всередину пристрою. Приладами з таким корпусом можна користуватися в душі.

Змінні леза – позбавляють від необхідності купувати леза окремо, що особливо актуально в дорозі.

Ножиці – використовуються для додання зачісці закінченого вигляду і виправлення випадкових огріхів при роботі з машинкою.

Підставка для зарядки – оснащена зарядним пристроєм, завдяки чому її можна застосовувати для підзарядки і зберігання машинки. Іноді підставка для зарядки застосовується і для зберігання аксесуарів.

Підставка для насадок і інших аксесуарів – використовується для впорядкованого зберігання насадок, маслянки, щітки та інших предметів. Така підставка знижує ризик втрати аксесуарів.

Петля для підвішування – виконує ту ж функцію, що і підставка. Машинка вішається на цвях або гачок. Подібний варіант виграє в ціні, але програє в зручності.

Маслянка – ємність зі спеціальним маслом. Багато приладів в процесі використання потребують періодичного змащення лез.

Футляр – служить для перевезення і зберігання машинки з аксесуарами. Футляри зустрічаються в двох виконаннях: м'які тканинні мішечки або жорсткі металеві/пластикові кейси.

Дисплей – відображає інформацію про роботу тримера, наприклад, рівень заряду батареї або задану довжину стрижки.

Сухе очищення – виконується спеціальною щіткою.

Леза не вимагають змащення – характерно для самозагострювальних ножів. Полегшує обслуговування тримера.

Стрижка вологого волосся – корисна опція, якщо спочатку голяться щоки, а потім коригується довжина вусів і борідки.

Знімні насадки – легко очищуються і рідко засмічуються.

Телескопічні насадки (висувні) – більш компактні і зручні в експлуатації, але схильні до засмічення. Доглядати за такими робочими елементами складніше.

Крім того, в залежності від моделі в комплект машинки можуть входити: гребінець, щітка для чищення машинки. Аксесуари збільшують вартість набору. Подумайте, як часто будуть використовуватися конкретні предмети. В ряді випадків краще зупинитися на моделі з мінімальною комплектацією, а в разі потреби окремо придбати конкретні предмети.

Поради

 • Машинка повинна зручно лежати в руці. Зверніть увагу на вагу машинки. Занадто важка модель призведе до швидкої втоми руки, а дуже легкий пристрій досить складно утримувати в належному стані. Підберіть для себе оптимальний варіант.
 • Якщо вибираєте вібраційну модель, зверніть увагу на рівень шуму і вібрації. Сильний шум дратує, а вібрація створює перешкоди при стрижці (особливо важко робити окантування). Як і в попередньому випадку, зупиніться на оптимальному для себе рішенні.
 • Моделі з прогумованими елементами не ковзають в руці. Це важливий нюанс, безпосередньо впливає на якість стрижки.
 • Обирайте пристрій зі зручним розташуванням кнопок – вони повинні легко перемикатися однією рукою.
 • Віддайте перевагу машинці, у якої легко знімається лезо (фіксація на засувках). Це істотно полегшить очищення виробу і заміну леза. Незручний варіант – лезо, закріплене гвинтами, яке знімається за допомогою викрутки.
 • Якщо Ви часто подорожуєте на автомобілі, виберіть тримери, що працюють від прикурювача.

Виробник

Не варто купувати машинки китайських і місцевих брендів Aurora, Saturn, Scarlett, Vitek, Viconte, Orion, Supra, Микма. Як правило, ця техніка належить до бюджетного класу і не забезпечує якісну стрижку. Зроблена з дешевих матеріалів, оснащена слабкими акумуляторами. Цим машинкам притаманні сильні вібрації і значна вага, що робить їх використання часом неприємним.

Гарне співвідношення ціна/якість можна відзначити у AEG, Binatone, Braun, Clatronic, Panasonic, Philips, Remington, Rowenta, Zelmer. Це добротні вироби, якісно зібрані і надійні в роботі. Такі відомі бренди завжди забезпечують відмінну сервісну підтримку своїх споживачів і розвинені дилерські мережі.

Лідерами серед виробників є BaByliss, GA.MA, Moser, Wahl. Вся продукція цих марок розроблена з урахуванням думки професійних перукарів, що говорить про відмінну ергономіку машинок, найвищу якість лез і довговічність роботи. Серед асортименту товару присутні тримери для бороди і вусів. Такі моделі притаманні також виробникам другої групи. Всі бренди випускають вироби як для домашнього використання, так і для салонів і перукарень. Ціни на таку техніку часом значно вище, однак вони повністю виправдані. Купуючи таку машинку, Ви можете бути впевнені, що купили якісну річ.

Відгуки про статтю

Злрвствуйте!стоит ли покупать машинку мощностью 5вт,7 вт?

Вам лучше задать вопрос продавцу-консультанту - он даст развернутый ответ.

Велике дякую за консультацію.Нам дуже допомогло у виборі

Спасибо автору!

Спасибо и вам.

Большое спасибо автору, после этой статьи легко выбрать то что нужно!

Какая машинка из Moser лучше для новичков? За 5000-7000р

Вы выбрали отличный бренд машинок для стрижки. По конкретным моделям мы, к сожалению, не консультируем.

Подскажите пожалуйста, машинку ценовой категории 300-700 грн., для густых мужских волос. Покупать буду в Харькове.

Выбирайте любой надежный и качественный бренд, с официальной гарантией.

Подскажите пожалуйста машинку средней ценовой категории 300-700,качественную ,и ориентир больше на стрижку бороды и усов ,но приветствуется так же и другие возможности.

а в каком городе вы хотели бы приобрести машинку?

мне нужен триммер для носа и ушей

Выбирайте самые надежные бренды из представленных в магазинах вашего города. Обратите внимание на наличие сервисных центров.