Як вибрати машинку для стрижки, триммер

Клас

Професійні – відрізняються потужним мотором та широкою функціональністю. Ціна таких пристроїв висока, а для виконання якісної стрижки потрібні навички. Професійні машинки використовуються в перукарнях, салонах краси.

Напівпрофесійні – менша потужність та функціональність таких машинок компенсується і меншою вартістю. Подібні пристрої однаково придатні для роботи вдома або в салоні.

Аматорські – дешевий, але малопотужний варіант із невеликою кількістю функцій. Ці моделі хороші для нечастого використання (1 раз на 2 місяці).

Тип

Універсальна – дозволяє стригти волосся, доглядати за бородою та вусами. Забезпечена 3-5 насадками. Більшість таких моделей – мережеві. Дані машинки вибирають користувачі-початківці.

Набір – включає кілька машинок для різних завдань.

Для бороди та вусів – пристрій з нешироким ножем та зубчиками, що надає бороді, вусам та щетині потрібну форму. Ці моделі оснащуються обмежувачем (задає довжину стрижки) однією або кількома насадками. Деякі моделі працюють від акумулятора, в інших передбачено комбіноване живлення.

Для стрижки в носі та вухах – невеликий прилад із вертикальною конструкцією ріжучої головки. Дані тримери часто комплектуються плоскою насадкою-головкою, брови, що підрівнює, і бакенбарди. Працюють від акумулятора чи батарейок.

Для стрижки тварин – допомагає доглядати за шерстю собаки або кішки в гігієнічних та декоративних цілях. Багато пород собак потребують регулярних стрижок, серед них – карликовий пудель, померанський шпіц, йоркширський тер'єр, бівер йорк.

Існує два класи машинок для стрижки тварин – аматорські та професійні . Як і «людські» аналоги, дані прилади бувають мережними, акумуляторними і комбінованими.

Тример для тварин – спеціальна машинка з гострими лезами та міцними кромковими елементами. Застосовується для видалення відмерлого підшерстка, вовни у важкодоступних місцях, наприклад, на мордочці та лапах. Тример відрізняється від машинки для стрижки меншою потужністю та компактними габаритами. Не розрахований на виконання повноцінної стрижки та застосовується у парі з машинкою.

Важливо : вовна найчастіше жорсткіша ніж волосся, тому звичайним тримером стригти тварин не рекомендується. – прилад швидко вийде з ладу.

Тримери для тіла (бодігроміри) – видаляють волосся на спині, грудях, в інтимній зоні, пахвах. Подібними тримерами можна скористатися і в душі.

Тримери для бікіні (косметичні) – використовуються для створення стрижок в інтимній зоні для жінок та чоловіків.

Регулювання довжини стрижки

Поворотним регулятором – спеціальна ручка на корпусі машинки для регулювання довжини. Зустрічається, як правило, у моделях із вузьким діапазоном установок довжини. Мінімальна довжина в подібних пристроях не перевищує 1 мм.

Змінними насадками – знімні пристрої, кожному з яких відповідає певна довжина (зазвичай використовуються насадки 3; 6; 9; 12 мм). Пристрої із насадками мають широкий діапазон установок довжини. Існують моделі з однією насадкою, в якій довжина стрижки регулюється коліщатком.

Важливо : що більше насадок, то точніше підбирається потрібна довжина. Практика показує, що в більшості випадків можна обійтися 2-3 насадками або навіть однією регульованою. Кожна з насадок має свої недоліки: знімні пристрої можуть загубитися, а в насадці зі змінною довжиною можлива поломка регулятора.

Насадками та регулятором – комбінація попередніх варіантів. Розширює можливості користувача регулювання довжини стрижки. Зустрічається у багатьох універсальних моделях, тримерах для бороди та вусів, машинках для тварин.

Установок довжини

Що більше установок довжини, то легше підібрати оптимальну довжину стрижки. Цей параметр важливий і для власників вусів та борід (для них крок довжини не повинен перевищувати 1-2 мм). У різних моделях кількість установок довжини варіюється від 2-4 до 14. Для більшості випадків достатньо 5-10.

Мінімальна довжина

Мінімальна довжина дозволяє виконувати найтонші роботи: 0.5 мм (підрівнювання зачіски), 0.2-0.5 мм (моделювання бороди, вусів).

Максимальна довжина

Максимальна довжина дає можливість створювати різноманітні зачіски. Цей параметр для коротких стрижок становить до 6-9 мм, для більш довгих зачісок – 20-40 мм.

Матеріал лез

Нержавіюча сталь – надійний та дешевий матеріал. Сталеві леза часто нагріваються при роботі машинки і погано справляються з товстим волоссям.

Титан – високоміцний, довговічний, але дорогий метал. Титанові леза не викликають алергію, не дратують шкіру і легко зрізають навіть дуже товсте волосся.

Титан+кераміка – найнадійніші та зручні у використанні леза. Мінус – дуже висока ціна.

Кераміка – довго служить, не гріється і відмінно справляється з жорстким волоссям. Недоліки: висока вартість, чутливість до падіння (може розколотися).

Нержавіюча сталь+кераміка – поєднання низької ціни нержавіючої сталі та переваг кераміки.

Нержавіюча сталь+титан – поєднання низької вартості нержавіючої сталі та переваг титану.

Вуглецева сталь – в порівнянні з нержавійкою довговічніша, але обійдеться дорожче.

Вуглецева сталь+титан – поєднання відносно недорогої вуглецевої сталі та переваг титану.

Важливо : вибираючи машинку, з'ясуйте, чи можна заточувати леза. Ця деталь має значення, якщо передбачається часто використовувати виріб. Тупі леза не зістригають, а заминають волосся, що, як мінімум, викликає неприємні відчуття.

Вид

Роторні – ці пристрої мають досить потужний мотор. Найчастіше саме такий тип використовується в салонах та перукарнях, оскільки вони здатні працювати з волоссям будь-якої довжини, густоти та жорсткості. Мають примусове охолодження електродвигуна, за рахунок чого машини працюють без перерви тривалий час. Роторні машинки – це напівпрофесійні та професійні пристрої.

Вібрація та шум у роторних моделях зведені до мінімального рівня. Такі пристрої мають знімні леза, що полегшує чищення. Роторні машини довговічні, надійні та забезпечують якісну стрижку. Недоліки: висока ціна та велика вага.

Вібраційні – значно поступаються за потужністю, а тривалість їхньої роботи без перерви не перевищує 20-30 хвилин. Головні переваги таких машинок – порівняно низька ціна та невелика вага. Недоліки: вібрація та шум під час роботи, незнімні ножі, що ускладнює процес очищення.

Живлення

Мережа – дозволяє безперервно працювати з машинкою тривалий час (наприклад, у перукарні). Основні недоліки: залежність від мережі, обмеженість рухів через шнур. Такі машинки ідеально підійдуть для дому, роботи та інших місць із електромережею. Краще вибрати пристрій з шнуром, що обертається, який під час роботи не закручується.

Акумулятор – не залежить від мережі, що особливо зручно під час поїздок та подорожей. Висока маневреність таких пристроїв полегшує стрижку бороди. Але при зниженому заряді акумулятора швидкість обертання ножів також зменшується. Акумулятор вимагає регулярної підзарядки та значно збільшує вагу машинки/тримера, що важливо для тих, хто часто нею користується (наприклад, перукарі).

Важливо : якщо у пристрої використовується Ni-MH-акумулятор, його не можна заряджати до тих пір, поки він повністю не розрядився. В іншому випадку ємність батареї скорочуватиметься. Ця особливість називається ефектом пам'яті.

Батарейки – на відміну від акумулятора не потребують підзарядки, при цьому відпрацьований елемент живлення легко замінюється на новий. Час роботи обмежений ємністю батарейок. Цей тип живлення характерний для малопотужних моделей (наприклад, тримерів носа), не розрахованих на тривалу роботу.

Комбіноване – акумуляторно-мережеве живлення. Поєднує можливості попередніх типів харчування, що дозволяє тривалий час працювати без перерви. Ставити машинки/тримери на підзарядку можна у будь-який вільний час. Акумуляторно-мережеві моделі – найкращий вибір, але обійдуться такі пристрої дорожче мережевих аналогів.

Час роботи від акумулятора

Цей параметр враховується при виборі акумуляторних та комбінованих пристроїв. Безпосередньо залежить від ємності батареї. Тривалість роботи зазвичай становить 30-60 хвилин.

Час зарядки

Ця характеристика актуальна для машинок та тримерів для стрижки з акумуляторним або комбінованим живленням. Час заряджання в різних моделях коливається в межах 1-16 годин. Найчастіше зустрічаються машинки, які заряджаються 3-10 годин.

Довжина дроту

Цей показник має значення, якщо машинка живиться лише від мережі. Чим довше шнур, тим зручніше скористатися пристроєм. До короткого дроту часто потрібно підключати подовжувач. Рекомендована довжина – від 1.5м.

Потужність

Від цього параметра залежить швидкість обертів двигуна машини, що безпосередньо впливає на тривалість стрижки. Потужність машинки залежить від її типу:

 • роторні – 20-45 Вт;
 • вібраційні – 9-15 Вт;
 • акумуляторні – до 12 Вт.

Для побутового використання достатньо моделі потужністю 10-20 Вт.

Характеристики лез

Ширина ріжучої кромки лезякщо машинка буде використовуватися в основному для стрижки волосся на голові, слід вибрати універсальну модель з лезами шириною 35-45 мм. Для стрижки волосся у вухах, носі, коригуванні брів потрібно підбирати спеціальну ширину, тому перед безпосередньою покупкою проконсультуйтеся з продавцем.

Швидкість руху леззалежить від кількості обертів двигуна на хвилину. Чим вища швидкість лез, тим швидше можна зробити стрижку, і комфортнішим буде процес. Однак при виборі швидкості лез варто покладатись на власний досвід та майстерність володіння машинкою.

Початківцям краще вибрати моделі з середньою швидкістю (9-12 Вт), більш досвідченим підійдуть машинки з високою швидкістю (від 20 Вт). Пристрої з меншою швидкістю погано працюють з жорстким і густим волоссям.

Важливо : для якісної стрижки машинка повинна мати частоту обертання як мінімум 10 тисяч обертів за хвилину при потужності 13-15 Вт.

Для зручного процесу стрижки, зверніть увагу на машини з двома швидкостями руху лез. І тут складні ділянки простіше обробити меншою швидкості.

Зустрічаються моделі з функцією «TURBO», що на короткий час збільшує швидкість лез на 20%. Турборежим корисний для стрижки дуже густого волосся.

Функції та обладнання

Стрижка бороди – зрізає зайву довжину волосся, що надає бороді необхідної форми та доглянутого вигляду.

Філірування – нерівномірне зстригання волосся на різних ділянках. В результаті зачіска стає більш об'ємною, а її контур – чітким. Машинка з такою функцією оснащена спеціальною насадкою.

Самозагострювальні ножі – особлива технологія виготовлення лез, при якій ріжуча кромка завжди залишається нерівною, тобто гострою (окроми з кутом 45 °С). Гідність – заточування відбувається під час стрижки. леза, Що Самозаточуються, довгий час зберігають гостроту, але навіть їх потрібно періодично змінювати.

Вакуумне всмоктування – легко очищає обличчя, шию, плечі від зрізаного волосся. Моделі з такою функцією оснащуються контейнером, куди збирається волосся. Подібна опція хороша для коротких волосків, оскільки довге волосся навряд чи потраплять у контейнер.

Підсвічування – підвищує якість стрижки: користувач не пропустить жодної волосинки.

Швидка зарядка – за 5-10 хвилин забезпечує неповну зарядку приладу, достатню для короткочасного використання.

Заряджання від USB-порту – дозволяє заряджати акумулятор від порту USB ПК або ноутбука. Корисна функція під час подорожей.

Перемикання напруги – змінює режими напруги 110 В (стандарт Північної Америки) / 220 В (стандарт СНД та Європи). Одні моделі автоматично перемикають напругу, в інших ця функція виконується вручну. Така опція стане в нагоді в поїздках на далекі відстані.

Важливо : якщо напруга перемикається вручну, перед використанням пристрою переконайтеся, що виставлене значення правильно.

Вологе очищення – дозволяє мити машинку прямо під струменем проточної води, що полегшує та прискорює її чищення.

Насадки – аксесуари, що розширюють можливості машини Одні насадки регулюють довжину стрижки, інші використовуються для вирішення спеціальних завдань (наприклад, філіровка). Вузькоспеціальні машинки мають 1-2 насадки, більш універсальні варіанти. – 3-5, найфункціональніші пристрої – від 6 і від.

Популярні насадки:

 • насадка для бороди та вусів – дозволяє робити стрижку бороди та вусів;
 • насадка для філування – надає природного вигляду коротким стрижкам.

Індикатор заряджання – допомагає оцінити час роботи машинки, що залишився, до повної розрядки акумулятора. Крім того, за допомогою індикатора відстежують процес заряджання акумулятора.

Водонепроникний корпус – запобігає попаданню води всередину пристрою. Приладами з таким корпусом можна скористатися в душі.

Змінні леза – позбавляють необхідності купувати леза окремо, що особливо актуально в дорозі.

Ножиці – використовуються для надання зачісці закінченого вигляду та виправлення випадкових огріхів під час роботи з машинкою.

Підставка для заряджання – оснащена зарядним пристроєм, завдяки чому її можна застосовувати для підзарядки та зберігання машинки. Іноді підставка для заряджання застосовується для зберігання аксесуарів.

Підставка для насадок та інших аксесуарів – використовується для впорядкованого зберігання насадок, масляни, щітки та інших предметів. Така підставка знижує ризик втрати аксесуарів.

Петля для підвішування – виконує ту ж функцію, що й підставка. Машинка вішається на цвях або гачок. Подібний варіант виграє у ціні, але програє у зручності.

Маслянка – ємність із спеціальним маслом. Багато приладів у процесі використання потребують періодичного змащування лез.

Футляр – служить для перевезення та зберігання машинки з аксесуарами. Футляри зустрічаються у двох виконаннях: м'які тканинні мішечки або жорсткі металеві/пластикові кейси.

Дисплей – відображає інформацію про роботу тримера, наприклад рівень заряду батареї або задану довжину стрижки.

Сухе очищення – виконується спеціальною щіткою.

Леза не вимагають змащення – характерно для ножів, що самозаточуються. Полегшує обслуговування тримера.

Стрижка вологого волосся – корисна опція, якщо спочатку голяться щоки, а потім коригується довжина вусів та борідки.

Знімні насадки та – легко очищаються та рідко засмічуються.

Телескопічні насадки (висувні) – більш компактні та зручні в експлуатації, але схильні до засмічення. Доглядати таких робочих елементів складніше.

Крім того, в залежності від моделі в комплект машинки можуть входити: гребінець, щітка для чищення машинки. Аксесуари підвищують вартість набору. Подумайте, як часто використовуватимуться конкретні предмети. У ряді випадків краще зупинитися на моделі з мінімальною комплектацією, а в разі потреби окремо придбати конкретні предмети.

Вага

Цей параметр впливає на зручність експлуатації приладу. Більшість машинок для стрижки важить 100-500 г і більше. Вага залежить від призначення та типу харчування:

 • тримери для стрижки волосся в носі та вухах, компактні універсальні моделі – до 100 г;
 • мережеві – 200 г;
 • акумуляторні – 300-400 г;
 • професійні – 500 г і більше;
 • для тварин – 270-520 г і більше.

Чим більша вага машинки, тим вона потужніша. Занадто важка модель призведе до швидкої втоми руки, а дуже легкий пристрій досить складно утримувати належним чином. Підберіть собі оптимальний варіант. Також переконайтеся, що машинка зручно лежить у руці.

Поради

 • Якщо вибираєте вібраційну модель, зверніть увагу на рівень шуму та вібрації. Сильний шум дратує, а вібрація створює перешкоди під час стрижки (особливо важко робити окантовку). Як і в попередньому випадку, зупиніться на оптимальному для себе рішенні.
 • Моделі з гумовими елементами не ковзають у руці. Це важливий нюанс, що безпосередньо впливає на якість стрижки.
 • Вибирайте пристрій із зручним розташуванням кнопок – вони повинні легко перемикатися однією рукою.
 • Віддайте перевагу машинці, у якої легко знімається лезо (фіксація на клямках). Це суттєво полегшить очищення пристрою та заміну леза. Незручний варіант – лезо, закріплене гвинтами, яке знімається за допомогою викрутки.
 • Якщо Ви часто подорожуєте автомобілем, виберіть тримери, що працюють від прикурювача.

Виробник

Не варто купувати машинки китайських і місцевих брендів Aurora , Saturn , Scarlett , Vitek , Viconte , Orion , Supra , Мікма . Як правило, ця техніка відноситься до бюджетного класу та не забезпечує якісну стрижку. Виготовлена з дешевих матеріалів, оснащена слабкими аккумуляторами. Цим машинам притаманні сильні вібрації та значна вага, що робить їх використання часом неприємним.

Хороше співвідношення ціна/якість можна відзначити у AEG , Binatone , Braun , Clatronic , Panasonic , Philips , Remington , Rowenta , Zelmer . Це добротні вироби, якісно зібрані та надійні у роботі. Такі відомі бренди завжди забезпечують відмінну сервісну підтримку своїх споживачів та розвинені дилерські мережі.

Лідерами серед виробників є BaByliss , GA.MA , Moser , Wahl . Вся продукція цих марок розроблена з урахуванням думки професійних перукарів, що говорить про відмінну ергономіку машинок, найвищу якість лез і довговічність роботи. Серед асортименту товару присутні тримери для бороди та вусів. Такі моделі притаманні також виробникам другої групи. Всі бренди випускають вироби як для домашнього використання, так і для салонів та перукарень. Ціни на таку техніку часом значно вищі, проте вони цілком виправдані. Купуючи таку машинку, ви можете бути впевнені, що купили якісну річ.

Відгуки про статтю

Злрвствуйте!стоит ли покупать машинку мощностью 5вт,7 вт?

Вам лучше задать вопрос продавцу-консультанту - он даст развернутый ответ.

Велике дякую за консультацію.Нам дуже допомогло у виборі

Спасибо автору!

Спасибо и вам.

Большое спасибо автору, после этой статьи легко выбрать то что нужно!

Какая машинка из Moser лучше для новичков? За 5000-7000р

Вы выбрали отличный бренд машинок для стрижки. По конкретным моделям мы, к сожалению, не консультируем.

Подскажите пожалуйста, машинку ценовой категории 300-700 грн., для густых мужских волос. Покупать буду в Харькове.

Выбирайте любой надежный и качественный бренд, с официальной гарантией.

Подскажите пожалуйста машинку средней ценовой категории 300-700,качественную ,и ориентир больше на стрижку бороды и усов ,но приветствуется так же и другие возможности.

а в каком городе вы хотели бы приобрести машинку?

мне нужен триммер для носа и ушей

Выбирайте самые надежные бренды из представленных в магазинах вашего города. Обратите внимание на наличие сервисных центров.