Як вибрати машинку для видалення ковтунців

Машинка для видалення ковтунців зрізає текстильні грудочки з одягу або оббивки меблів, не пошкоджуючи їх. Використання цього приладу допомагає повернути речам первісний вигляд та продовжити їм життя.

За принципом роботи машинка нагадує електробритву: ковтунці проходять в отвори робочої частини та зрізаються лезом. Деякі моделі оснащені ручкою, яка робить видалення грудочок зручнішим.

Важливо: у хороших машинках лезо виготовляється із довговічного матеріалу – нержавіючої сталі. Також при виборі враховують діаметр сітки: машинка, у якої робоча частина має маленькі отвори, не зріже великі грудочки з оббивки меблів або пальто (не менше 4.5 см). Для обробки дрібних речей, наприклад, светрів можна вибрати прилад із невеликою сіткою.

Поверхня, що обробляється

Усі види тканини – пристрій працює з усіма різновидами текстилю. Універсальне рішення.

Вовняні тканини – прилад для догляду за вовняними виробами, у тому числі светрами, шарфами, пальтами, ковдрами.

Делікатні тканини – така машинка дбайливо обробляє чутливі до грубого механічного впливу матеріали. До делікатних тканин відноситься тонкий текстиль. Деякі прилади оснащуються насадкою для делікатних тканин.

Живлення

Мережа 220 В – забезпечує практично безперебійну роботу машини. Мінуси: «прив'язка» до розетки, обмеження свободи дій (визначається довжиною мережевого шнура). Такий варіант поширений мало. Найчастіше в мережевих машинках передбачається живлення від акумулятора або батарейок.

Акумулятор – дозволяє працювати машинці незалежно від електромережі. У цій моделі відсутній шнур. Недоліки: порівняно висока ціна та вага, потрібна регулярна підзарядка, що займає тривалий час. Акумуляторні моделі підійдуть тим, хто часто видаляє ковтунці з тканин.

Батарейки – такий спосіб живлення позбавлений негативних сторін попередніх варіантів. Мінус – необхідно постійно купувати свіжі батареї, щоб замінити виснажені. Прилад можна взяти із собою у дорогу. Машинки, що працюють на батарейках, найчастіше зустрічаються.

Контейнер для ковтунців

З'ємний – дає можливість легко позбавитися від ковтунців, що скупчилися. Місткість контейнера визначається передбачуваним обсягом робіт. Наприклад, для очищення меблів краще вибрати машинку з більш містким резервуаром, ніж для обробки дрібних речей. У цьому випадку контейнер не заповнюватиметься відходами надто швидко.

Прозорий – дозволяє відстежувати рівень заповнення контейнера, щоб своєчасно його спорожнити.

Непрозорий – не передбачає можливості контролю наповненості резервуару.

Виконання

Регулювання висоти стрижки – дозволяє налаштувати оптимальну висоту лез з огляду на довжину ворсу та особливості тканини. Актуальна при обробці делікатних речей, виробів із малюнком та іншими нерівностями. В результаті знижується ризик появи зачіпок та затяжок на одязі після використання машинки.

Індикація заряду – полегшує контроль рівня заряду акумулятора. Ця опція зменшує ймовірність несподіваної відмови машини через розряд батареї.

Очищаючий валик – знімає волосся та шерсть з одягу.

Комплектація

Щітка для чищення – призначена для дбайливого догляду за лезами та іншими деталями машинки.

Захисна кришка – захищає леза приладу від забруднення, виключає їх контакт із сторонніми речами. Кришка полегшує зберігання та транспортування машини.

Кільце регулювання висоти – входить у комплект постачання приладів із функцією регулювання висоти стрижки.

Вага

Цей параметр впливає на зручність експлуатації машини для видалення ковтунців. Чим легше пристрій, тим простіше з ним працювати і менше втомлюється користувач. Вага машини особливо важлива, якщо потрібно почистити оббивку меблів чи великі речі. Більшість моделей важить не більше 300 г. Зустрічаються дуже легкі прилади (80-92 г).

Відгуки про статтю