Як вибрати мати, килимки

Вид

Килимок – м'яке покриття, призначене для фітнесу, йоги, пілатесу, гімнастики, аеробіки тощо. Килимок забезпечує максимальну зручність при виконанні вправ і мінімальне ковзання стоп, ліктів і долонь в процесі тренування. Більшість килимків мають водовідштовхувальний ефект, тобто не вбирає піт, і протистоять виникненню грибка всередині.

Спортивний мат – м'яке покриття, що має більшу товщину, ніж килимок і запобігає виникненню травм. Використовується в гімнастиці, атлетики, єдиноборствах і т.д.

За призначенням спортивні мати бувають декількох видів.

 • Гімнастичний – застосовується в гімнастиці, аеробіці та фітнесі. Має невелику товщину (до 100 мм).
 • Атлетичний – використовується в легкій атлетиці, акробатиці й т.д. Такий мат відрізняється більшою товщиною (до 200 мм), а також має наповнювач середньої та підвищеної щільності. Гарне поєднання міцності та м'якості.
 • Борцівський – призначений для занять єдиноборствами. Товщина – 120 мм. Має найщільніше наповнення.
 • Дитячий – надійне і високоякісне покриття, призначений для захисту від травм дітей, що займаються спортом. Товщина такого мату становить 150 мм. Відрізняється яскравими та барвистими квітами, має наповнювач середньої щільності.

Матеріал

Килимок

Від матеріалу килимка залежить його якість, термін служби, а також ціна.

Полівінілхлорид (ПВХ) – порівняно недорогий варіант, який добре підходить для початківців. Недоліки: невеликий термін служби (2 роки), неприємний запах, непридатність для деяких стилів (для йоги він занадто слизький).

Термопластик-еластомер – м'якший, легкий і еластичніший, ніж ПВХ. Він стійкий до деформації та вигоряння, не ковзає, приємний на дотик і добре вбирає піт. Недолік – вища ціна. Термін служби – до 5 років.

Гума з додаванням джуту (каучуку) – відрізняється гарно. теплоізоляцією та антистатичним ефектом, не має неприємного запаху, не ковзає. Крім того, такий килимок досить щільний і на нього не боляче спиратися колінами та ліктями. Недоліки: ще більша вартість і більша вага, ніж у попередніх килимків. Термін служби – вище 5 років.

Спортивні мати

Спортивні мати складаються з наповнювача і чохла. Наповнювачем може служити:

 • пінополіуретан (поролон) – добре вбирає вологу, при невеликому вигині залишається слід, велика вага – 12 кг, недовгий термін служби (5-6 років);
 • пінополіетилен – не вбирає вологу, стійкий до вигинів і набагато легше – 3-4 кг, довговічний, термін служби 10 років. Кращий варіант наповнювача.

Чохол найчастіше виготовляється з ПВХ-тканини або шкірозамінника. Переважно обирають чохол з ПВХ-тканини, оскільки він більш якісний та зносостійкий, ніж шкірозамінник.

Розміри

Розмір килимка залежить від зростання і комплекції спортсмена. Щоб правильно підібрати довжину килимка, необхідно до зросту людини додати 10 см. Якщо килимок купується для декількох користувачів, то він обирається за найвищим з них.

Можна виходити зі стандартних розмірів:

 • довжина – 173-175, 183-185, 200-220 см; найчастіше зустрічаються килимки довжиною 183-185 см;
 • ширина – 60 або 80 см; найбільш поширений варіант – 60 см;
 • товщина коливається в межах 3-6 мм.

Стандартні розміри матів складають:

 • довжина – 2000 мм
 • ширина – 1000 мм
 • товщина – 60-100 мм

Конструкція

Складаний – килимок або мат складається з декількох секцій, з'єднаних між собою спеціальною стрічкою. Такий інвентар зручний в зберіганні та транспортуванні. Поклавши секції складаного мату один на одного, можна отримати дуже м'яке покриття.

Важливо: складані килимки більш практичні: звичайні килимки необхідно складати в рулон стороною всередину, оскільки в протилежному випадку краї почнуть загинатися вгору. Складаний килимок позбавлений цього недоліку.

Чохол – захищає бічну і верхню частину килимка або мата від зносу і забруднень.

Виробник

Практично всі мати та килимки, представлені на ринку, входять в один ціновий сегмент. Основні бренди: Finnlo, HouseFit, Irelle, Lonsdale, NordicTrack, Tunturi, Bambi, Joerex, Kettler, Tempish, Torneo. Виняток становить продукція широко поширених і розкручених брендів, наприклад, Diadora Fitness, Adidas, Nike, Reebok. Їх вартість буде скоріше за все завищена, але на якості це ніяк не позначиться. Якщо ви тільки починаєте займатися спортом самостійно, обирайте бюджетні моделі вище зазначених марок. Їх цілком вистачить для першого досвіду.

Відгуки про статтю