Як вибрати меблі для кемпінгу

Кемпінгові меблі включають в себе практично будь-які види меблів, відрізняються легкістю і компактністю. Продаються як окремо, так і в наборах.

Існують цікаві гібридні моделі, що поєднують в собі різні меблі і пристосування: наприклад, рибальський рюкзак, трансформований в табурет; складні конструкції, що поєднують в собі намет, шезлонг або крісло; столи-кухні з великою кількістю поличок для продуктів і відсіком для невеликої газової плити. Коштують гібриди дорожче меблів окремо, найчастіше зручні тільки при наявності автомобіля.

Щоб правильно вибрати кемпінгові меблі, слід звернути увагу на їх міцність, розміри, вагу і зручність трансформації.

Вид

Табурет - найпростіші кемпінгові меблі, що представляють собою розкладний стілець без спинки. Основна перевага - легка вага (0.8 кг-3 кг). Незручний для тривалого сидіння.

Туристичне крісло - розкладний стілець зі спинкою, поперековим упором і регульованими підлокітниками. Має хорошу стійкість, незважаючи на малу вагу (2-3 кг). Часто такі крісла комплектуються бічними столиками, що особливо зручно, наприклад, для риболовлі.

Шезлонг - крісло для відпочинку, яке може фіксувати декілька положень - сидячи, напівлежачи або лежачи. Використовується біля відкритих басейнів, на пляжах і терасах. Шезлонг можна застосовувати і як крісло, і як розкладачку. Зустрічаються моделі з м'якими вставками, пластиковими підлокітниками і навіть екраном від сонця. Вага - 3-8.5 кг.

Розкладачка - розкладне ліжко для відпочинку і сну. Деякі моделі (туристичні, коропові) оснащуються підголівниками, мають регулювання ніжок та узголів'я, м'які вставки. Вага - 5-11 кг.

Стіл - існує в трьох різновидах: з суцільною складальною і тканинною, що згортається стільницею. Найзручнішим вважається стіл з суцільною стільницею, однак він займає великий простір, що ускладнює його транспортування в автомобілі.

Зручний варіант - стіл, що складається навпіл у формі кейса. Вага - 4-12 кг.

Конструкція

Складана - відрізняється компактністю і легкою вагою, що зручно для транспортування. Наприклад, стіл на 6 осіб може займати в складеному вигляді невеликий обсяг 63 х 75 х 62 см, а стілець може поміститися навіть в рюкзаку. Зустрічаються моделі стільців зі складаними рамками замість ніжок - хороший вибір для піщаної поверхні і риболовлі.

З відкидною спинкою - такі крісла більш комфортні, так як дозволяють перебувати в положенні напівлежачи.

Матеріал

Як правило, каркас кемпінгових меблів виготовляється з алюмінію і вуглепластика - це оптимальне поєднання високої міцності і порівняно невеликої ваги. Інші матеріали (пластик, дерево і сталь) або недостатньо міцні, або занадто важкі.

Як матеріал покриття для табуретів, розкладачок або шезлонгів часто застосовуються синтетичні тканини (поліестер, нейлон). Їх основна перевага в порівнянні з іншими матеріалами (дерево і т.д.) - висока міцність при мінімальній вазі. Такі тканини не бояться дрібних порізів і дірок, оскільки спеціальні зміцнюючі нитки не дадуть їм збільшитися.

Як матеріал для стільниць використовується пластик, алюміній, МДФ або дерево. Хорошим варіантом стане цілісна пластикова або алюмінієва (що складається з планок) стільниця, стійка до впливу вологи.

Важливо: для підвищення стійкості деякі стільці оснащені пластиковими наконечниками.

Регулювання

Для максимального комфорту використання меблів в них передбачені регулювання нахилу спинки, висоти підголів'я та поперекового упору. Регулювання ніжок дає можливість надійно встановити крісло на нерівній поверхні.

Оснащення

Залежно від моделі меблі можуть включати в себе подушки, кишені для дрібних речей, підставки під чашки, для ніг, під вудилище, отвір для парасольки при сильному сонці або дощі.

Упаковка (сумка) - для зберігання і транспортування кемпінгових меблів в складеному вигляді.

Відгуки про статтю