Як вибрати міксер

Тип

Ручний – пристрій, який під час роботи потрібно тримати в руках. Переваги – компактний розмір, простота використання, невисока вартість. Недоліки – невелика потужність, обмеженість функцій роботи.

Стаціонарний – такий міксер має спеціальну ємність і утримувач, які кріпляться на підставку. Не потребує додаткового втручання людини в роботу пристрою. Переваги – універсальність, має багато додаткових функцій в порівнянні з ручним міксером. Недоліки – громіздкість, складність чищення, висока вартість.

Порада: якщо вибір припав на стаціонарний міксер, то краще купити той, який зможе працювати і в ручному режимі. Таким чином, з'явиться можливість поєднати обидва типи в одному пристрої.

Комбінований – по конструкції нагадує стаціонарну модель, але може використовуватися і як ручний міксер, якщо від'єднати його від підставки. Комбінована модель поєднує переваги двох попередніх типів міксерів.

Планетарний (кондитерський) – складається з корпусу з двигуном, місильної насадки і чаші (діжі). Це окремий тип міксерів, розрахований на великий обсяг продуктів, обробку щільних сумішей і будь-яких видів тіста. Планетарна модель оснащується панеллю керування і таймером.

Планетарний міксер відрізняється від інших приладів тим, що виробляє подвійне обертання: насадки навколо своєї осі і платформи з насадками по периметру самої діжі. В результаті досягається більш якісне промішування. Недоліки: найвища ціна і великі габарити пристрою.

Планетарний міксер буває трьох класів:

 • професійний – призначений для підприємств громадського харчування;
 • напівпрофесійний – застосовується барами і кафетеріями;
 • побутовий – використовується в домашніх умовах. Такий міксер відмінно підійде для великих сімей, які готують великі обсяги кулінарних виробів.

Потужність

Чим вище потужність, тим більш щільну суміш здатний обробити міксер і тим більше його продуктивність. В той же час із збільшенням потужності зростає вартість приладу і споживання електроенергії.

Потужні міксери часто комплектуються додатковими насадками, які розширюють їх функціональність. Насадки зазвичай зроблені з міцнішого матеріалу, що впливає на ціну пристрою.

Перш за все слід визначитися, для яких цілей буде використовуватися міксер. Якщо це збивання рідкого тесту, крему, коктейлів або м'яких продуктів, то цілком підійде потужність 150-250 Вт. Якщо ж потрібно буде збивати щільне тісто і схожі продукти, то краще вибрати міксер з потужністю від 300 Вт і більше.

При виборі міксера по потужності враховуйте і його тип. Рекомендовані параметри:

 • для ручного – 250-300 Вт;
 • для стаціонарного – 300-400 Вт;
 • для комбінованого – 250-400 Вт.

Максимальна потужність планетарного міксера може досягати 2200 Вт.

Матеріал корпусу і чаші

Корпус і чаша можуть бути виготовлені з пластику або металу. Також чаша буває скляною.

 • Пластик – недорогий, легкий, різноманітний за кольором, але не такий міцний як інші матеріали.
 • Метал – міцний, надає солідний вигляд міксеру, але вартість таких пристроїв значно вище. Також металева чаша непрозора, тому не дозволяє стежити за процесом роботи.
 • Скло (для чаші) – екологічний, міцний матеріал. Займає середню позицію за вартістю між пластиком і металом. Найбільш практичний матеріал для виготовлення чаші міксера, проте варто пам'ятати про його крихкість.

Об'єм чаші

Від цього параметра залежить кількість продукту, яку можна приготувати за один цикл роботи міксера. Обсяг чаші в різних пристроях варіюється в межах 2-5 л. Із зростанням обсягу, збільшується вартість і габарити чаші. При виборі оптимального обсягу знайдіть баланс між місткістю і компактністю.

Слід орієнтуватися на розмір сім'ї:

 • для 2-3 осіб – 2-2.5 л;
 • для 4-6 осіб – 3-3.5 л;
 • для великої родини (від 7 осіб) – до 5 л.

У планетарних міксерів чаша більш містка:

 • професійні – до 140 л;
 • напівпрофесійні – 5-10 л;
 • побутові – 3-7 л.

Важливо: вибираючи обсяг чаші, пам'ятайте, що до країв вона не заповнюється щоб уникнути розбризкування вмісту. Таким чином, робочий об'єм чаші буде менше номінального на 20-25%.

Насадки

Вінчики – дві насадки для збивання крему, яєць, вершків та інших рідких продуктів. Вінчики представлені в двох видах: каркаса з дроту (в малопотужних пристроях) або конструкції з металевими лопатями (в потужних моделях). Практика показує, що другий різновид характеризується більшою функціональністю.

Блендерна насадка – спеціальна насадка з ножами, захищена ковпаком для уникнення розбризкування. Дуже зручна для приготування соусів і овочевих пюре для дітей.

Для пюре – насадка у вигляді диска. Дає можливість готувати однорідні муси, соуси з овочів і фруктів, пюре.

Для тіста (гаки) – це дві насадки у вигляді спіралей. Призначені для перемішування і збивання густого тіста.

Ємність з подрібнювачем – чаша, на дні якої розміщені ножі. Призначена для отримання фаршу, подрібнення зелені, сиру і інших більш твердих продуктів.

Електроніж – застосовується для нарізки овочів, хліба та інших продуктів.

Насадка-сито – використовується для протирання ягід, просіювання борошна та інших подібних робіт.

Основні насадки – вінчики і гаки, які збивають рідкі продукти і замішують густе тісто. Наявність інших насадок підвищує ціну міксера, що не завжди виправдано, тому що в ряді робіт вони просто не потрібні або дублюють функцію іншої побутової техніки. Це відноситься до блендерної насадки або універсального подрібнювача, якщо на кухні є окремий блендер з відповідним оснащенням.

Насадки для планетарного міксера: вінчик, гак, лопатка (бітер). Лопатка призначена для приготування різних начинок, глазурі. Крім цього, в комплект поставки можуть входити інші насадки, що розширюють можливості планетарного міксера (функції сокодавильниці, м'ясорубки, овочерізки).

Важливо: насадка контактує з продуктами, тому якість металу повинна бути високою.

Режими

Турборежим – коротке прискорення руху ножів або насадок. Зазвичай включається в кінці роботи для швидкого завершення помелу або перемішування продуктів

Обертання чаші – дозволяє змішувати продукти більш рівномірно, даний режим характерний для стаціонарних міксерів, чаша обертається завдяки спеціальному автоприводу.

Імпульсивний режим – дає можливість працювати з короткими перервами. Особливо зручно використовувати для подрібнення твердих продуктів, таких як лід і сир.

Повільний старт – плавно змішує продукти, що дозволяє уникнути розбризкування вмісту чаші.

Додатково

Число швидкостей

Впливає на функціональність міксера. У ручних міксерів кількість швидкостей знаходиться в межах 2-16, у стаціонарних моделей – 2-10. Чим більше швидкостей, тим точніше підбирається оптимальна швидкість обертання насадок для різних продуктів і робіт. В той же час велика кількість швидкостей збільшує ціну міксера.

Найчастіше зустрічаються міксери з 3-6 швидкостями. Це «золота середина» між комфортністю і функціональністю: зменшення або збільшення швидкостей ускладнить роботу, до того ж на практиці надмірна кількість швидкостей марна.

Вага – має значення при виборі ручного міксера: при роботі з важким пристроєм рука швидко втомиться.

Довжина кабеля – не повинна бути менше 1 м (зустрічаються шнури довжиною 1.8 м). Більш короткий провід ускладнить використання пристрою. При виборі довжини кабелю, виходьте з розташування розеток на кухні.

Живлення – передбачено в двох варіантах:

 • від мережі – найпоширеніше рішення, його мінус – залежність від розетки, що ускладнює роботу з приладом;
 • від акумулятора – позбавлений недоліку попереднього варіанту, але при цьому збільшується вартість і вага міксера, а час роботи обмежується. Тому потужні моделі працюють від мережі.

Кількість гнізд для насадок (для планетарного міксера) – варіюється в межах 1-4. На практиці досить 1-2.

Оснащення

Захист від перевантаження – автоматично вимикає міксер при перегріванні і запобігає поломку його двигуна.

Захисна кришка на чашу – не дає розбризкуватися вмісту чаші. Найчастіше така кришка має отвір для додавання продуктів при готуванні.

Кнопка від'єднання насадок – полегшує зміну насадок.

Прогумована ручка – запобігає вислизання міксера з мокрих рук.

Обертання чаші – забезпечує подвійне обертання: насадки навколо своєї осі і самої чаші. Ця функція перетворює стаціонарний міксер на подобу планетарної моделі з тією різницею, що у неї рухається не чаша, а платформа з насадками. В результаті прискорюється процес і досягається більш рівномірне перемішування продукту.

Кріплення на стіну – економить місце на робочій поверхні. Подібна функція стане в нагоді, якщо пристрій часто використовується і має перебувати під рукою.

Панель управління (для планетарного міксера) – буває механічною або сенсорною. Механічна панель довговічніше, сенсорна – зручніше, простіше в догляді і ефектніше на вигляд.

Відсік для шнура – забезпечує рівномірне змотування кабелю і захищає його від переломів і перегинів. Такий відсік знадобиться, якщо кабель довгий або міксер використовується рідко.

Пристосування для зберігання насадок – відсік або підставка, що полегшує зберігання відповідних предметів. Крім того, відсік або підставка знижує ймовірність втрати насадки.

Поради

Огляньте міксер на предмет відсутності тріщин, сколів і задирок. Перевірте надійність кріплення насадок і простоту їх вилучення з гнізд. Варто звернути увагу і на комплектацію пристрою: переконайтеся в наявності всіх заявлених предметів.

Виробник

Не рекомендується купувати міксери Delfa, Elenberg, Saturn, West, Aurora, Hilton, Liberton, Maestro, Maxwell, Mystery, Polaris, Sinbo, Steba, Supra, Viconte. Ці пристрої як правило погано зібрані, зроблені з дешевого пластику (часто неприємно пахне) і не витримують тривалих навантажень – можуть швидко згоріти. Багато брендів не забезпечують якісний гарантійний ремонт, велика ймовірність купити браковані вироби.

Більш дорогими є міксери Clatronic, Ariete, Fagor, ProfiCook, Russell Hobbs, Zelmer. Вони безумовно більш якісні: набагато рідше ламаються вінчики, перегоряє двигун. В цілому пристрої більш довговічні в роботі. Слід зазначити, що ні в якому разі не рекомендується перевищувати час безперервної роботи, яка вказана в керівництві користувача, інакше міксер може згоріти.

Кращими виробниками можна вважати AEG, Bosch, Delonghi, Panasonic, Philips, Tefal. Це вже здобувші собі високу репутацію бренди побутової техніки. Міксери цих марок виконані з міцних матеріалів, добре зібрані (наприклад, вінчики легко вставляються і не люфтять), часто комплектуються додатковими чашами і насадками, працюють відносно тихо. Слід зазначити, що ціновий діапазон цієї групи великий: дуже часто вартість такого міксера порівнянна з ціною виробів з другої групи.

Найдорожчими міксерами є Bork. Однак ціна на цю техніку вкрай завищена через дизайн. До преміум-класу її віднести неможливо через невідповідну якість.

Відгуки про статтю

дякую за рекомендації

хотіла запитати чи можна вдягати захисну кришку від розбризкувань коли міксер працює на підставці і чаша обертається, Чи ця кришка тільки коли тримаєш міксер в руках?

Це має залежати від моделі міксеру.

Большое спасибо.Доходчиво и подробно.Можно идти за покупкой.

Дякую!

огромное спасибо за статью,очень помогла в выборе миксера.

Щиро вдячна за статтю,дуже корисна та інформативна щодо вибору бренда та самого виробу,ще раз дякую.

Отличная статья. У нас в продаже другие фирмы и модели, но принцип выбора и детали требующие внимания описана отлично. Спасибо.

Спасибо за статью. Вы наверное единственные кто конкретно написал какого производителя выбрать. Купила Филипс. Очень довольна.

Дякуємо дуже за зворотній зв'язок!

А где KENWOOD, чем плохая фирма?