Як вибрати міні-піч

Міні-піч (ростер) – компактна електродуховка, в якій розморожуються, розігріваються та запікаються продукти. Виконує функції гриля, тостеру, духовки. Міні-піч за габаритами та зовнішнім виглядом нагадує мікрохвильову піч, проте це два абсолютно різні пристрої. У мікрохвильовій печі використовуються НВЧ-хвилі, у міні-печі – інфрачервоні промені.

Об'єм

Обсяг міні-печей коливається в межах 8.5-40 л. Стандартні параметри: 8.5; 12.5; 21; 28; 40 л. Дрібногабаритні печі (до 12.5 л) підійдуть для розігріву маленьких порцій і для приготування гарячих бутербродів. Тільки міні-печі середніх і великих розмірів забезпечують повноцінне приготування страв. Наприклад, електропіч об'ємом 20-25 л підійде для приготування кількох булочок/кексів, запеченої картоплі, печені або запіканок. У моделі від 30 л можна зробити курку-гриль або запекти гусака.

Чим більше обсяг, тим більше їжі можна приготувати за один цикл роботи пристрою. Пам'ятайте, що зі збільшенням цього параметра моделі ростуть і її габарити. Для сім'ї з 2 осіб підійде піч об'ємом до 10 л, для сім'ї з 3-4 осіб – 12-20 л, для сім'ї з 5-6 осіб – від 30 л і вище.

Потужність

Потужність залежить від розмірів міні-печі і функціональних можливостей. В різних моделях цей параметр варіюється від 650 до 2200 Вт. Піч об'ємом 10 л має потужність 700-800 Вт, пристрій на 20 л – 1700-1900 Вт, а ростер на 30 л – від 2000 Вт.

Моделі з більш високою потужністю швидше прогріваються і готують їжу. Але чим потужніший пристрій, тим він дорожче і тим більше споживає електроенергії. Тому вибір потужності пристрою залежить від поставлених завдань. Міні-піч потужністю до 1000 Вт впорається із запіканням овочів та розігрівом продуктів. Для приготування м'ясних страв та пирогів підійде потужніша модель на 1500-1800 Вт. Зазвичай використовуються печі потужністю до 1500 Вт.

Важливо: не кожна проводка витримує значні навантаження, тому краще вибрати міні-піч середньої потужності – приблизно в 1000 Вт.

Максимальна температура

Цей показник означає максимальну температуру нагрівання камери міні-печі. Чим більша максимальна температура, тим ширшим є перелік страв, які можна приготувати в ростері. Оптимальне значення – 280°С. Така температура дає можливість готувати піцу, запікати м'ясо та птицю. Деякі моделі здатні прогріватись до 320-350°С.

Внутрішнє покриття

Від якості внутрішнього покриття залежить довговічність і простота використання пристрою. Внутрішнє покриття міні-печі повинно бути стійким до механічних впливів (в тому числі, подряпин), високих температур, миючих засобів. Цим вимогам відповідає покриття «Durastone» (така інформація вказується в інструкції).

Нержавійка – дешева і стійка до механічних впливів і високих температур. Недолік – погано очищується від забруднень. При цьому використання абразивних детергентів небажано, так як вони можуть подряпати покриття.

Термостійка емаль – вигідно відрізняється від нержавійки привабливим виглядом і простотою в догляді. Мінус – чутливість до ударів (згодом можлива поява тріщин).

Антипригарне – легко очищається від забруднень, але видалення засохлого жиру вимагатиме чималих зусиль та часу. При цьому антипригарне покриття погано переносить дію абразивних речовин – для очищення слід використовувати лише рідкі миючі засоби.

Розміщення нагрівачів

Угорі та внизу – найпоширеніший варіант. Верхнє нагрівання дозволяє отримати хрустку скоринку на м'ясі, підсмажити овочі, приготувати піцу. Нижній жар підходить для розігріву готової їжі та приготування випічки.

Угорі – моделі з таким розташуванням зустрічаються набагато рідше.

Кількість конфорок

Конфорки перетворюють міні-піч на міні-електропліту і тим самим значно розширюють її функціонал. Користувач може варити перші страви або смажити овочі. При цьому варильні елементи працюють незалежно від ростера. Такі міні-печі зазвичай постачаються двома конфорками. У той же час функцій у цієї «електроплити» буде менше, ніж у класичної моделі плити.

Кількість режимів

За цим параметром оцінюють можливості ростера. Чим більше таких режимів, тим універсальнішим є пристрій. У різних моделях передбачається 1-9 режимів та більше. Для повсякденних потреб вибирають міні-печі з трьома режимами – стандартне та швидке нагрівання, розморожування.

Режими роботи

Міні-печі можуть мати один або два нагрівальних елемента. Другий варіант дає більше функціональних можливостей, оскільки дозволяє працювати в декількох стандартних режимах або режимах нагрівання.

 • Електродуховка (верхній і нижній жар) – працюють обидва нагрівальних елемента. Подібний режим необхідний для приготування риби і м'яса, запікання овочів.
 • Гриль (верхній жар) – задіяний тільки верхній нагрівальний елемент. Гриль використовується для приготування тостів, піци, бісквітів, інших виробів з тіста.
 • Делікатний режим (нижній жар) – працює тільки нижній нагрівальний елемент. Делікатний режим застосовується для готування крилець, ніжок, різних кондитерських виробів.

Крім режимів нагрівання, існують і додаткові режими або режими приготування: «піца», «тости» (односторонні або двосторонні), «обсмажування», «підігрів», «швидкий підігрів», «випікання» та інші.

Чим більше режимів роботи, тим ширше можливості міні-печі і тим простіше приготувати конкретну страву. Варто враховувати, що зі збільшенням кількості режимів зростає і ціна міні-печі.

Деякі режими позбавляють від необхідності купувати спеціальну кухонну техніку (пристрої «2 в 1»):

 • пароварка – обробка парою продуктів, використовується для приготування м'ясних і овочевих страв;
 • хлібопіч – випікає хліб і пироги з хрусткою скоринкою.

Режим «запікання» допоможе приготувати тістечка, слойки та інші страви з листкового тіста, а «випічка» прекрасно підходить для роботи з дріжджовим тістом.

Важливо: вважається, що страви, приготовані на пару корисніші, ніж смажена або варена їжа. Ростер із режимом «пароварка» підійде людям, які дотримуються дієтичного харчування.

Тип керування

Механічне – пристрій регулюється за допомогою круглих поворотних перемикачів. Це найпоширеніший варіант управління. Такі печі за вартістю дешевше і простіше у використанні.

Електронне (сенсорне) – регулювання здійснюється дотиком пальця. Сенсорна панель легко очищується. Природно, такі моделі дорожче, ніж попередній варіант.

Іноді зустрічаються міні-печі з тактовим управлінням, що нагадує механічне. В таких ростерах функції задаються за допомогою коліщатка/коліщаток.

Тип відкриття дверцят

Відкидні – дверцята відкриваються «на себе» (як в звичайній духовці). Якщо міні-піч знаходиться високо, то користуватися відкидними дверцятами незручно.

Важливо: якщо міні-піч з відкидними дверцятами стоїть на краю стола, категорично заборонено застосовувати дверцята як підставку для дека. В цьому випадку пристрій може перекинутися на користувача.

Бічні – дверцята відкриваються убік на 180°, як у звичній НВЧ-печі.

Функції

Розморожування – наявність даної функції ставить міні-печі на рівень вище, оскільки вона характерна для мікрохвильових печей. Деякі моделі мають два режими розморожування (звичайне і глибоке). Розморожування економить час, що актуально, коли потрібно терміново приготувати заморожений продукт.

Підігрів – дозволяє швидко розігріти вже готову страву з мінімальними витратами електроенергії.

Автовідключення – запобігає підгорянню або пережарюванню страви. Функція активується, якщо температура в печі досягла максимального значення, або коли пристрій довгий час працював без участі користувача.

Збереження програм – полегшує приготування страви, яка вже готувалася раніше.

Гриль – нагрівальний елемент, що дозволяє приготувати страви з хрумкою рум'яною скоринкою та характерним смаком (у тому числі стейки, запіканки, шашлик, птицю, овочі, біфштекси). Зверніть увагу, що скоринка формується лише з одного боку страви.

Перемикання нагрівачів – дозволяє вибирати режим роботи міні-печі (верхній жар/нижній жар). У результаті користувач може коригувати процес приготування. Це особливо корисно при випіканні та делікатному підсмажуванні.

Конвекція – завдяки вбудованому вентилятору рівномірно розподіляє повітря по духовці. В результаті страва готується швидше (економія часу сягає 20% і вище). Найчастіше конвекція необхідна для міні-печі з одним нагрівальним елементом. За наявності двох нагрівальних елементів ця функція особливої ролі не грає.

У деяких моделях конвекція підтримує два різні режими, що дозволяє одночасно готувати дві різні страви. Конвекція стане в нагоді при готуванні запечених овочів, випічки з тіста та іншої їжі, а також для сушіння овочів, грибів, фруктів.

Вертел – стрижень, що обертається, забезпечує рівномірне запікання великих шматків м'яса, птиці або риби. У цьому випадку хрумка скоринка утворюється з усіх боків готової страви. Вертел необхідний для приготування шашлику та іншої їжі.

Таймер – допомагає керувати приготуванням їжі. Одні таймери можуть автоматично відключати міні-піч (коли заданий час закінчиться), інші повідомляють про завершення готування звуковим сигналом. Діапазон задається часу в різних моделях коливається в межах 15-120 хвилин.

Регуляція потужності конфорок – служить для зміни температури нагріву. Одночасно коригується витрата електроенергії.

Освітлення – дає можливість спостерігати за приготуванням страви через скляні дверцята, не відкриваючи міні-піч. Особливо корисна функція при випіканні виробів із дріжджового тіста, оскільки не можна відкривати ростер під час приготування.

Оснащення

Напрямні листів – бувають двох видів.

 • Решітчасті – дешеві, але незручні: користувач може отримати опік, встановлюючи або витягуючи деко.
 • Телескопічні – деко висувається разом із відкриттям дверцят. Такі напрямні істотно полегшують доступ до листу без ризику обпектися.

Деко для запікання, решітчаста підставка – полегшують приготування різних страв.

Захист від дітей – блокування дверцят міні-печі.

Знімний (висувний) піддон – збирає крихти і рідину, а значить, спрощує процес чищення печі.

Термостат – регулює температуру нагрівання печі (60-320 °С) і показує максимально можливий параметр нагріву. Цей пристрій дозволяє задати оптимальну температуру для приготування конкретної страви, що знижує ймовірність підгоряння, википання води.

Таймер і термостат особливо важливі в тих випадках, коли потрібна максимальна точність в готуванні страви.

Піддон для піци, форма для лазаньї – стануть в нагоді для готування відповідних страв.

Знімна верхня кришка – перетворює міні-піч в мангал, який працює за допомогою нижнього нагрівального елементу.

Металдетектор – блокує включення міні-печі, якщо в ній знаходиться металевий посуд або столові прилади.

Холодні дверцята – теплоізолююча накладка, запобігає опікам при випадковому дотику. Це важлива опція, якщо в будинку є маленькі діти.

Самоочищення – буває двох видів: гідролізне (за допомогою нагрітої води в листі) і піролітичне (за допомогою високої температури).

Дисплей – відображає відомості про роботу ростера (режим, час приготування, температура). Полегшує використання міні-печі.

Подвійне скло – зменшує витрату електроенергії за рахунок поліпшення теплоізоляції. Дверцята з подвійним склом менше нагріваються, ніж аналог з одним склом - можна не боятися опіку при випадковому торканні.

Функція НВЧ – перетворює міні-піч у мікрохвильовку. Тим самим заощаджуються гроші і місце на кухні, але асортимент таких пристроїв невеликий. Найчастіше зустрічаються пристрої, які мають аналогічні можливості – мікрохвильовки з функцією духовки (режими «гриль», «конвекція», «хлібопіч»).

Розміри

Вибір міні-печі за цим параметром визначається поставленими перед нею завданнями. Якщо в ростері готуватимуться булочки або гарячі бутерброди, купують компактну модель. Для приготування курки чи піци варто взяти більший ростер. На висоту міні-печі звертають увагу, якщо передбачається одночасно готувати кілька страв (деко можна розміщувати на кількох рівнях).

Орієнтовні розміри ростерів:

 • ширина – 37-75 см;
 • глибина – 20-52 см;
 • висота – 20-45 см.

Поради

 • Купуйте техніку відомих брендів, які гарантують високу якість своєї продукції.
 • Вибираючи міні-піч, переконайтеся в її стійкості.
 • Полиці-гратки повинні надійно сидіти в пазах – це запобіжить їх випадкового перекидання разом з їжею при неакуратному висуненню на себе.
 • Зверніть увагу на довжину шнура: він повинен бути достатнім для підключення міні-печі в розетку, не використовуючи подовжувач (такий пристрій підвищує пожежонебезпеку).
 • Щоб уникнути опіку, не торкайтеся до зовнішньої поверхні пристрою під час роботи, її скляним і металевим деталям. Тільки ручки, кнопки і регулятори, що керують роботою міні-печі, надійно захищені від нагрівання.
 • Для безпечного транспортування нагрівальні елементи міні-печей часто покриваються спеціальним складом, який при першому включенні може неприємно пахнути і диміти. Варто включити міні-піч на максимальну потужність на 15 хв, обов'язково провітрюючи при цьому приміщення.

Виробник

Не рекомендується купувати продукцію китайських і місцевих брендів Asel, Delfa, Hilton, Saturn, Scarlett, Steba, Supra, Aurora, DEX, Magio, Mirta, Mystery, Orion. Ці печі стоять дешевше всіх, однак вони зовсім не надійні і часто ламаються. Основними їх недоліками є погана збірка, неякісні матеріали, відсутність додаткових функцій. Виходять з ладу дрібні деталі і механізми, які не підлягають заміні.

При виборі міні-печі слід звернути увагу на виробників: Delonghi, Panasonic, Ariete. Ця техніка добре зібрана, оснащена додатковими функціями, має привабливий дизайн. Ціновий діапазон вище, ніж у першої групи. Однак ці бренди великої і дрібної побутової техніки завоювали авторитет саме завдяки відмінному поєднанню ціни і високої якості.

Окремо слід відзначити міні-печі Bork, особливо їх завищену вартість. Слід пам'ятати, що ця техніка не відноситься до преміум-сегменту, як би її не рекламували.

Конвекція

Конвекція - завдяки вбудованому вентилятору рівномірно розподіляє повітря по духовій шафі. В результаті страва готується швидше (економія часу досягає 20% і вище). Найчастіше конвекція необхідна для міні-печі з одним нагрівальним елементом. При наявності двох нагрівальних елементів дана функція особливої ролі не грає.

В деяких моделях конвекція підтримує два різних режими, що дозволяє одночасно готувати дві різні страви. Конвекція стане в нагоді при готуванні запечених овочів, випічки з тіста і іншої їжі, а також для сушіння овочів, грибів, фруктів.

Відгуки про статтю

Сколько стёкол в идеале должно быть у мини печи на дверце, одно или два? Спасибо

Веко стоит брать?

продукция Веко соответствует своей стоимости.

Спасибо, большое. Очень хорошая статья!!!

Самая информативная статья, которую я нашёл. Спасибо.

Спасибо, очень нужная и ценная статья.

Спасибо за статью, все понятно, без лишних слов

Подскажите пожалуйста у меня печь турецкого производство харлем 40 литров, но с недавних пор не могу открыть дверце так и стоит оно у меня Может есть замок где то не могу понятьхотя никто не трогал его

Вам стоит обратиться в сервисный центр производителя.

Если дверца духовки не герметичная это считается браком?могу ли я её обменять ?

Вам стоит уточнить в магазине, в котором приобретали духовку

Vimar VEO-4219B как на счёт этой модели, ни где не нашла отзывы. Спасибо за статью, очень полезно, сделаю теперь правильный выбор.

К сожалению, мы не сможем помочь с отзывами на конкретную модель, поскольку не занимаемся торговлей.