Як вибрати мобільний басейн

Мобільний басейн – на відміну від стаціонарного басейну не закопується в ґрунт, а встановлюється на поверхні землі. Оптимальний варіант для дач або заміських будинків.

Переваги мобільного басейну:

  • можливість легко міняти місце установки;
  • простота збирання-розбирання;
  • компактність;
  • порівняно низька вартість.

Головними недоліками мобільного басейну є менша міцність і термін служби, ніж у стаціонарних моделей.

Важливо: не рекомендується залишати мобільний басейн на зиму. Бажано його розібрати та прибрати в приміщення після ретельного просушування.

Тип

Надувні складаються з двох або більше надувних кілець які зберігають свою форму, завдяки повітряним камерам на бортах. Такі басейни стануть оптимальним варіантом для дітей.

Переваги: невелика вага, компактність, простота збірки (10-15 хвилин), зручність зберігання і транспортування, різноманітний дизайн.

Недоліки: низька міцність, недовгий термін служби (близько 2 років), відсутність великих розмірів, басейн не можна залишати без нагляду на тривалий час, чутливість ПВХ до УФ-випромінювання, необхідність постійно підкачувати стінки.

Важливо: надувний басейн чутливий до механічних пошкоджень. Тому слід уникати контакту з гострими предметами та не рекомендується спиратися на борти басейну, оскільки його конструкція не настільки міцна, як у каркасної моделі.

Збірні (каркасні) – мають жорстку конструкцію, яка складається з каркаса і натягнутої на нього водонепроникної ПВХ-плівки або композитного матеріалу (вініл + поліестер).

Переваги: висока міцність, велика місткість, довговічність (7-15 років), збірний басейн можна залишати в зібраному вигляді протягом тривалого часу.

Недоліки: значна вага, складність збирання і переміщення (до години), басейн вимагає значного місця для зберігання, не розрахований на часте перевезення (наприклад, на дачу).

Форма

Надувні басейни бувають круглими та овальними. Оптимальний варіант – круглий, оскільки ця форма краще розподіляє тиск повітря і води, а значить, басейн складніше пошкодити. Крім того, круглі басейни більш компактні, ніж овальні моделі.

Збірні басейни мають різну форму в залежності від матеріалу:

  • металеві – круглі, прямокутні, у формі «вісімки»;
  • пластикові – круглі, прямокутні й овальні;
  • дерев'яні – багатокутні й прямокутні.

Матеріал басейну

Надувний басейн – виготовляється з покриття ПВХ. У невеликих басейнах надувається вся конструкція (дно і стіни), у великих – тільки верхня камера-кільце, яка в міру надходження води піднімається вгору і тим самим розправляє бортики.

Важливо: надувні басейни, як правило, розміщуються на вулиці, оскільки в разі їх пошкодження вода виллється на підлогу. Встановлюючи надувний басейн в приміщенні (сауні й т.д.), слід забезпечити надійну гідроізоляцію приміщення.

Металевий басейн – сталева стрічка, товщиною 0.6-0.8 мм. Стінки такого басейну виготовлені з металевого листа з посиленим ПВХ покриттям. Переваги: висока міцність і стійкість до корозії. Існують також алюмінієві каркаси, товщиною 1.5 мм.

Пластиковий басейн – не має жорстких бортів. Складається з алюмінієвих (або пластикових) опор і чаші басейну, виготовленої з високоміцного полімеру, наприклад, поліестеру.

Важливо: майданчик, на який спирається дно чаші, повинно бути рівним і без дрібних каменів.

Дерев'яний басейн – нагадує стаціонарні басейни, його довжина може досягати 25 м. Складається зі сталевих розпірок і чаші, виготовленої з ПВХ. Борти такого басейну виготовлені з фанери, товщиною 12 мм. Перевага – ефектний зовнішній вигляд. Недолік – висока вартість.

Насос

Продуктивність насоса безпосередньо залежить від об'єму басейну і його місця розташування. Наприклад, для басейну об'ємом 50 м³, що знаходиться на вулиці, необхідний насос продуктивністю 13 м³ / год, а якщо він розташований в приміщенні, то підійде насос 9 м³ / год.

Слід зазначити, що цей параметр пов'язаний з продуктивністю фільтра для очищення води. Продуктивність насоса не повинна бути вище продуктивності фільтра для басейну. Якщо швидкість потоку буде більше, то якість фільтрації води знизиться, а сам фільтр швидко вийде з ладу.

Розміри та вага

Надувні басейни (круглі) мають діаметр від 1.5 до 4.5 м, глибину до 1.25 м – для дорослих. Глибина дитячих басейнів буває від 17 см до 1 м. Діаметр збірних круглих моделей становить від 3 до 8 м, розмір овальних варіюється в діапазоні від 5х3 м до 12х6 м, виконаних у формі «вісімки» – від 5х3 м до 8.5х5 м. Надувний басейн діаметром 2.25 м важить в межах 7 кг, каркасний від 15 кг і вище.

Важливо: перед тим як обрати басейн для дачі потрібно врахувати всі особливості заміської ділянки.

Оснащення і комплектація

Самовсмоктувальний насос – основний насос, що закачує воду в мобільний басейн. Цей насос також виконує первинну фільтрацію води від великих предметів (пляшки, іграшки й т.д.).

Насос-фільтр – поєднує в собі функції насоса і фільтра. Здійснює фільтрацію води від дрібного сміття та інших часток. Такий насос вимагає періодичного очищення і заміни фільтрувальних елементів. Входить в комплект постачання мобільних басейнів.

Важливо: насоси бувають механічними (ручні та ножні) і електричні. Перевага механічних насосів в тому, що вони не залежать від джерела живлення, проте електричні більш ефективні та не вимагають фізичних зусиль.

Сходи – стануть в пригоді для високих басейнів. Особливо актуальні, якщо басейном будуть користуватися діти. У разі, коли сходи купується окремо, слід пам'ятати, що їх висота повинна дорівнювати висоті бортів басейну.

Підкладка – забезпечує додаткову теплоізоляцію. Знадобиться при установці басейну в холодну пору року (при наявності системи підігріву води). Також підкладка вбереже дно басейну від ушкодження з зовнішньої сторони, якщо поверхня під ним шорстка.

Тент – захищає купальників від яскравого сонця, а водну поверхню – від дощу та опалого листя.

Інвентар для прибирання – складається зі щітки для прибирання дна, совка для збирання сміття з поверхні води та довгої трубки, на яку кріпляться ці пристосування.

Комплект для ремонту – дозволяє самостійно зробити дрібний ремонт. У нього входять латочки та клей.

Виробник

Купувати басейни невідомих виробників не рекомендується через їх невисоку міцність та надійність. Термін їх служби зазвичай – один сезон, після якого басейн доведеться викинути.

Основними виробниками мобільних басейнів сьогодні є китайські Sprinter та Intex. Їхня продукція довговічна і якісна, зручна в експлуатації. Басейни випускаються досить великих габаритів, достатніх для купання дорослої людини. Стінки виготовляються із застосуванням спеціального кевларових волокон і міцного ПВХ – такі басейни прослужать не один рік.

Відгуки про статтю