Як вибрати мобільний телефон

Вид

Смартфон – це мобільний телефон із власною операційною системою. Це дає можливість встановлювати на нього широкий спектр програм.

Мобільний телефон – звичний всім пристрій, основні критерії вибору: відмінність корпусів і додаткових функцій. Звичайні мобільники поступово поступилися місцем смартфонам, яких випускається значно більше.

Екран

Діагональ

Рекомендації щодо вибору розміру діагоналі смартфона є умовними: все залежить виключно від смакових уподобань і зручності. На даний момент серед актуальних моделей 2023 року особливого вибору за розмірами смартфона немає.

 • 6.7-6.8" – актуальний розмір діагоналі, комфортний для будь-яких завдань: від читання до ігор;
 • менше 6" – в основному всі моделі до 2020 року. Виняток становить найменший флагман компанії Apple – iPhone 13 mini.

Роздільна здатність екрану

Вимірюється в пікселях: чим вище роздільна здатність, тим більш чітку картинку показує екран.

 • 1280x720 HD-роздільність: відмінно підходить для перегляду сайтів, пошти, фільмів, читання;
 • 1920х1080 FullHD- роздільність: практично необхідний для відмінної картинки при діагоналі до 6 дюймів;
 • 2400х1080 FullHD+ поліпшена версія;
 • 2560х1440 QuadHD-роздільність в основному використовується у флагманських моделях;
 • 3820х2160 4К UltraHD-роздільність забезпечує найвищу деталізацію зображення.

Щільність пікселів

PPI (від англ. «Pixels per inch») – характеристика якості зображення на екрані смартфона. Позначає кількість пікселів на один дюйм екрану. Чим вище цей параметр, тим менше пікселі, та краща картинка.

Відмінним значенням PPI сьогодні є число від 300 і більше. Приблизно в такому значенні пікселі на екрані смартфона невиразні.

Важливо: варто відзначити, що PPI є не обов'язковим параметром, зазначеним виробником. Це обчислювальна характеристика. Дізнатися її можна за формулою або за допомогою спеціальних калькуляторів в Інтернеті.

Тип екрану

Безрамковий – наявність мінімально помітних рамок на екрані смартфона. Практично всі виробники позбавляються від них для максимального збільшення екрану при тих же розмірах.

Скло 2D; 2.5D; 3D – відрізняються одне від одного різним ступенем обробки граней і ціною.

 • 2D – плоске скло, яке не створює дискомфорту для користувача, так як межі заховані всередину корпусу. Незважаючи на дешевизну, зустрічається все рідше.
 • 2.5D – має заокруглені краї, безпечні для рук власника і надає телефону стильний вигляд. Підвищує зручність обхоплювання. За вартістю знаходиться посередині між 2D і 3D. Подібне рішення набуло широкого поширення, причому не тільки в топових моделях.
 • 3D (вигнуте) – характеризується вигнутими гранями, що впираються в корпус. В деяких моделях скло зігнуто по центру. Таке скло є найоригінальнішим і візуально збільшує глибину екрану, але обійдеться дорожче попередніх варіантів.

Захист екрану

Gorilla Glass – спеціальне скло фірми Corning, яке використовується в дисплеях смартфонів. Стійке до подряпин та інших пошкоджень.

 • Gorilla Glass 1 – 2006 рік, було використано при розробці оригінального iPhone, саме з його легкої руки отримало широке поширення;
 • Gorilla Glass 2 – 2012 рік, зменшена товщина екрана;
 • Gorilla Glass 3 – 2013 рік, збільшена міцність скла;
 • Gorilla Glass 4 – 2014 рік, зменшена товщина до 0.4 мм і збільшена стійкість до ударів;
 • Gorilla Glass 5 – 2016 рік, підвищена стійкість до падінь (за заявою виробників, скло витримує до 80% падінь);
 • Gorilla Glass 6 – 2018 рік, особливість – стійкість до багаторазових падінь на тверду поверхню;
 • Gorilla Glass Victus – 2020 рік, новий вид для екстремального захисту: витримує падіння з 2-х метрів;
 • Gorilla Glass Victus+ – 2022 рік, додана висока стійкість до подряпин.

Важливо: слід розуміти, що наявність Gorilla Glass зробить екран вашого смартфона невразливим, але воно може продовжити життя екрану в первозданному вигляді. Згодом на ньому все одно можуть з'явитися подряпини і відколи від ударів.

Олеофобне покриття – спеціальне найтонше покриття екрану, яке перешкоджає появі слідів від пальців. При інтенсивному використанні екрану (наприклад, різних екшн-ігор), неакуратному використанні смартфона може з часом стиратися.

Для кращого захисту екрану смартфона рекомендується використовувати спеціальні захисні плівки , захисне скло і чохли .

Тип матриці

Від типу матриці залежить якість зображення.

 • TFT (TMR) – дозволяють отримати яскраве і контрастне зображення як на вулиці, навіть при яскравому сонці, так і в темному приміщенні. Також в цьому різновиді TFT-екранів передбачене внутрішнє підсвічування;
 • IPS і S-IPS – просунутий різновид TFT-екранів: збільшений кут огляду і швидкість реакції пікселя. Для них властивий ідеальний чорний колір і гарна передача кольору;
 • TN – рідкокристалічний дисплей з пасивною матрицею. При яскравому сонячному світлі зображення погано видно, мають високе енергоспоживання і низьку швидкодію екрану. Зустрічається в основному в кнопкових телефонах;
 • OLED – мають високу контрастність, яскравість, економність в споживаній енергії. Також за рахунок технології виготовлення, такі дисплеї значно тонші за інші. Основний недолік – висока вартість;
 • AMOLED – нова версія технології OLED. Ті переваги, які властиві OLED, поліпшені. Однак, з'явилося надмірне засвічення на сонці;
 • Super AMOLED – наступна версія AMOLED. Належить розробникам Samsung. Екрани стали яскравіші, контрастніші та ще тонші, а також менше відбивають сонячне світло. Тепер на сонці не треба прикривати екран рукою, щоб що-небудь побачити на ньому. Енергоємність збільшилася;
 • Super AMOLED Plus в попередній версії використовувалася технологія PenTile RGBG. Однак, вона погіршила зображення за рахунок зменшення реальної роздільної здатності екрану. Тому виробник повернувся до попередньої версії RGB RGB. А нові екрани отримали приставку «Plus»;
 • Dynamic AMOLED – нова версія екранів від Samsung. Вони дбайливіше ставляться до очей, так як випромінюють менше дратівливого синього кольору;
 • Fluid AMOLED – вперше з'явилась у смартфонах OnePlus 7 PRO. Особливістю типа є можливість самостійно змінювати роздільну здатність у залежності від контенту: Full HD+ и QHD+.

Важливо: для ігор і фільмів найбільше підійдуть варіанти всіх OLED матриць, а для роботи з фотографією або просто Інтернету – IPS-матриці.

SIM-карти

Micro-SIM– зменшена карта (15х12 мм), використовується рідко.

Nano-SIM – формат 12.3x8.8 мм, використовується для більшості сучасних моделей.

eSim – 5х5 мм, припаюється безпосередньо на мікросхему, по суті – віртуальна SIM-карта. Поки підтримується тільки компаніями Apple, Google і Samsung.

Для використання micro-SIM і nano-SIM в слоті більшого розміру потрібні спеціальні адаптери.

Для перетворення стандартної SIM-карти в micro або nano – можна самостійно обрізати карту або звернутися до найближчого відділення по обслуговуванню клієнтів вашого мобільного оператора. Обмін SIM-карти на інший тип не становить особливих складнощів.

Слоти

Режими роботи двох SIM-карт:

 • одночасна робота – розмовляючи по одній SIM-картці, ви зможете приймати дзвінки з іншої;
 • поперемінна робота – в режимі очікування активні обидві SIM-карти, однак при розмові по одній, друга в цей момент буде недоступна для вхідних дзвінків. Найбільш поширений режим роботи.

Практично в усіх моделях існують комбіновані слоти для SIM-карти і карти пам'яті. Вони вказані в описі моделі. Наприклад: «NanoSim + NanoSim + microSD» означає, що в слот можна вставити дві карти розміру Nano і карту пам'яті розміру microSD. А скорочення «NanoSim + NanoSim/microSD» показує, що можливо використовувати або дві сім карти, або сім-карта + карта пам'яті.

Пам'ять

Вбудована

Визначає, який обсяг інформації можна зберігати в смартфоні у вигляді різних файлів. Щоб повноцінно користуватися смартфоном, зберігати фотографії, відео, необхідно вибирати моделі від 64 Гб, бажано 128 Гб і вище.

Тип вбудованої пам'яті

eMMC (Embedded Multimedia Card) – сучасний стандарт eMMC 5.1 (A), забезпечує швидкість запису до 125 Мб/сек.

UFS (Universal Flash Storage) – новіша, швидка і надійна пам'ять. Актуальна версія UFS 3.0, 3.1 – швидкість запису до 410 Мб/сек. Коштує дорожче, ніж eMMC тип.

NVMe – власний тип пам'яті компанії Apple.

Розширювана – можливість установлення додаткової карти пам'яті . При виборі смартфона варто звернути увагу, який обсяг карт підтримує конкретний смартфон – це особливо важливо, якщо ви плануєте багато фотографувати або знімати відео.

Оперативна (ОЗП)

Від її обсягу залежить швидкодія системи: чим більше пам'яті, тим краще. Оптимальний обсяг пам'яті: 4-16 Гб.

Рекомендовані вимоги для найпопулярнішої версії Android 11 – від 2 Гб пам'яті, а для останньої версії Android 12 – 6 Гб ОЗУ.

Важливо: збільшити обсяг ОЗП в смартфоні неможливо.

Операційна система

Тип операційної системи (ОС) телефону впливає на програмне забезпечення, яке вони здатні використовувати.

iOS

Працює лише на смартфонах Apple iPhone. Закрита система, багато платних додатків, зручна система синхронізації через сервіс iCloud. Найновіша версія – iOs 15.

Google Android

Найпопулярніша операційна система. Система часто оновлюється і нові моделі смартфонів найчастіше виходять вже з новою версією. Для деяких старих моделей систему можна оновити. Має зручну синхронізацію з популярними зараз Google-сервісами. Остання версія ОС на сьогодні – Android 12.

Чистий Android

Швидше маркетинговий хід. За визначенням це ОС без будь-яких зовнішніх оболонок і їх функцій. Більшість вважає, що саме така ОС стоїть в смартфонах компанії Google, однак це не так: в них використовується оболонка Pixel Launcher. Чистий Android призначений скоріше для виробника і фанатів програмування мобільних ОС.

Процесор

Процесори Android

Qualcomm Snapdragon

Актуальні серії:

 • 8 (8хх) – використовуються в топових моделях 2021 і 2022, а також у флагманах 2019;
 • 7 (7хх) – з 2020 року не втрачають своєї актуальності, в 2021 році з'явилися нові поліпшені моделі. Вибирати варто виходячи з конкретної моделі процесора: від цього залежить його актуальність.
 • 6 (хх) – старіша версія, однак продовжує використовуватися навіть в моделях 2021 року, непогане поєднання ціни та швидкості роботи.

MediaTek

Актуальні серії:

 • Dimensity – найновіша лінійка, флагмани і топові моделі;
 • Helio P / G – поступаються за продуктивністю новій лінійці, найчастіше використовуються в бюджетних моделях.

Exynos – процесори для смартфонів Samsung. В їх маркуванні все просто: чим сучасніша і продуктивніша модель, тим вище її порядковий номер. Наприклад, Exynos 1080 новіша і краща ніж Exynos 980. Найновіша модель – Exynos 2200 (2022 рік).

Процесори Apple

Тут все просто: продуктивність підвищується в міру виходу нової моделі процесорів Bionic. Сьогодні найкращим вважається актуальний Apple A15 Bionic, однак його попередні версії А14 і А13 також дають відмінні результати в роботі.

Частота

Від типу процесора, його швидкості, економічності та кількості обчислювальних ядер залежить загальна продуктивність смартфона. Тому вважається, що чим вище ці показники, тим краще. Можна розділити на три основні групи: до 2 ГГц і вище.
Звичайному користувачеві буде достатньо продуктивності процесора частотою в 2 ГГц – це багато моделей 2021 і 2022 року, а більшість моделей 2023 року має частоту від 2.4 ГГц.

Кількість ядер процесора

Найбільш поширені процесори на даний момент – чотирьох- і восьмиядерні. Як більш продуктивні, вони вже витіснили одноядерні і поступово замінюють двоядерні. Дозволяють працювати з декількома програмами одночасно, комфортно переглядати відео у високій роздільній здатності і використовувати інші мультимедіа-функції смартфонів. На зміну їм поступово приходять 10-ядерні процесори.

Камера

Основна камера

Портретний режим – можливість створювати на фотографії штучне «боке» – розмитий фон при різкому об'єкті зйомки. Візуально нагадує знімки з дзеркальної фотокамери. Досягається за допомогою двох об'єктивів в камері смартфона. Присутній практично у всіх флагманах і моделях середнього цінового сегмента випуску 2020 року.

Автофокус – автоматично наводить об'єктив на потрібну різкість. Забезпечує високу чіткість картинки, але спрацьовує повільніше, ніж при зйомці з фіксованим фокусом. Краще вибирати камери з фазовим автофокусом.

Спалах – знадобиться при фотографуванні в умовах низької освітленості. Спалах ефективний на відстані 1.5-2 м від об'єкта зйомки. В деяких телефонах спалах може застосовуватися як ліхтарик. Також зустрічається спалах фронтальної камери – додаткова опція, яка стане корисною цінителям Селфі. Інші варіанти використання – підсвічування в темряві, фотозйомка проти джерела світла.

Функція оптичної стабілізації – підвищує якість зображення за рахунок компенсації руху камери при зйомці. В результаті запобігає появі «змазаних» фото і «тремтячих» відео. Подібна функція актуальна в умовах поганого освітлення, а також при тремтінні гаджета (Motion blur). Функція оптичної стабілізації помітно збільшує ціну апарата і передбачається в камерофонах.

Оптичний зум – наближення картинки без шкоди для її якості. На відміну від цифрового зуму при оптичному збільшенні зберігається деталізація і чіткість зображення.

Здвоєна камера – має два сенсора з різними характеристиками, кожен з яких оснащений власною матрицею і об'єктивом. Залежно від особливостей сенсорів, така камера може застосовуватися для отримання 3D-зображення, використання оптичного зуму, зйомки при слабкому освітленні (дає більш якісну картинку), досягнення ефекту Боке (фото із сильно розмитим фоном) та інших ефектів.

Зйомка в 3D – дозволяє вести стереозйомку. В результаті виходять тривимірні фотографії та відеозаписи. Для перегляду такого зображення потрібен пристрій, що підтримує формат 3D – телевізор або смартфон.

Для повноцінного використання камерофона потрібен штатив, який розширює можливості девайса (портрет фотографа з групою людей, автопортрет з більш природним положенням рук, художнє фото).

А ось селфі-смартфону буде потрібно селфі-стік – палиця, що «подовжує» руку користувача і полегшує виконання автопортрета. Як вибрати селфі-палицю читайте в нашій статті .

Поліпшити якість зображення допоможуть афокальні насадки, які змінюють фокусну відстань (макро-лінзи, «риб'яче око», теленасадки). Кращі ОС для камерофонів – iOs і Android.

Фронтальна камера

У більшості моделей смартфонів у фронтальної камери є спалах і режим автофокусу, в найбільш просунутих – ToF 3D датчик.

Роздільна здатність фронтальної камери

Найбільш популярна роздільна здатність фронтальної камери це 8-12 МП, в моделях «камерофонах» може бути до 32 МП.

Розташування фронтальної камери

 • Без вирізу – звичне розташування камери біля кромки корпусу.
 • Виріз (чубчик) – камера знаходиться на спеціальній виїмці в лінії корпусу.
 • Краплевидний виріз – розташування аналогічне «чубчику», тільки виїмка відповідає розміру камери.4
 • В дисплеї – незвичайне розташування прямо всередині дисплея смартфона.
 • Висувна – спеціальний висувний блок з камерою. Мабуть, виділяється більше всіх своєю незвичністю і незручністю: висування займає час, нехай і невеликий), камера швидше дряпається, якщо покласти смартфон дисплеєм вниз.

Об'єктиви

Кількість об'єктивів в сучасних камерах варіюється від одного до п'яти.

Світлосила – здатність об'єктива передавати фактичну яскравість об'єкта, що знімається. Вказується у вигляді дробу f/1.8; f/2; f/2.4 і т. д. Чим нижче цифра в знаменнику, тим вище світлосила і тим краще вийде знімок, особливо при слабкому освітленні. В сучасних смартфонах цей параметр не повинен бути нижче f/2.2, а найбільш просунуті моделі можуть похвалитися світлосилою f/1.8-f/1.6.

Телеоб'єктив – дозволяє використовувати наближення, знімаючи здалеку;

Надширококутний – практично будь-який об'єктив в камері є ширококутним, надширококутний дає ще більший кут обхвату кадру;

Перископний – використання зуму без механічних деталей.

Макрооб'єктив – багаторазове збільшення об'єкту зйомки і зменшення дистанції фокусування.

Датчик глибини – дозволяє вручну налаштовувати глибину різкості на знімках.

ToF – так звана «камера глибини», завдяки спеціальній технології дозволяє точно вимірювати відстань до об'єкта і використовувати цю інформацію не тільки для фотографії, а в різних корисних додатках.

Фронтальна – встановлена на передній панелі телефону і дозволяє робити селфі. Також фронтальна камера застосовується для відеозв'язку.

Роздільна здатність камери

Кількість пікселів в матриці основної/фронтальної камери. Одиниця виміру – мегапікселі (МП). Цей показник впливає на максимальний розмір отриманого зображення.

Не можна сказати, що велика роздільна здатність – єдиний фактор, що визначає високу якість фото і відео. Багато що залежить від особливостей об'єктива (якість лінз, світлосила) і алгоритму обробки зображень.

Умовний поділ смартфонів за роздільною здатністю основної камери:

 • до 19 МП – смартфони середнього рівня, дають змогу робити непогані фотографії у хорошому освітленні;
 • 20 МП і вище (до 108 МП) – смартфони високого класу, камерофони – для знімків найкращої якості.

Роздільна здатність фронтальної камери коливається в діапазоні 2-32 МП. Селфі-смартфони оснащуються фронтальною камерою з високою роздільною здатністю – від 32 МП і вище. У деяких моделей кількість пікселів в двох камерах збігаються.

Важливо: не варто гнатися за багатопіксельними камерами, так як вони часто лише псують зображення, привносячи цифрові шуми і замиленість. Сучасні гаджети навіть з камерою 12-13 МП видають якісні картинки роздільною здатністю 4032х3024.

Розмір пікселя – визначає якість фотографії і відеозапису. Вимірюється в мікрометрах (мкм). В порівняно недорогих камерофонах цей параметр повинен складати 1.22 мкм, а в моделях флагманського рівня – 1.25-1.5 мкм.

Діагональ матриці – впливає на якість зображення. Одиниця виміру – дюйм. В бюджетних рішеннях цей показник досягає 1/3 дюйма, в моделях середнього рівня – 1/2.8 або 1/2.9 дюйма. Девайси верхнього цінового сегмента оснащуються матрицею діагоналлю 1/2.5 дюйма.

Роздільна здатність запису відео

Зйомка в HD / FullHD / UltraHD (4K, 6К, 8К) – дозволяє записувати відео з роздільною здатністю 1280х720/1920х1080/3840х2160/6144х3160/7680х4320) відповідно. Щоб повноцінно переглядати відзнятий матеріал знадобиться смартфон з великим екраном, що актуально для FullHD і UltraHD відео. Для будь-якого з цих форматів може передбачатися швидкісна зйомка (від 60 к/с), що дає можливість відтворювати відео в уповільненому режимі.

Стандарти зв'язку

GSM – характеризується досить скромним за сучасними мірками функціоналом і призначений, перш за все, для голосових дзвінків. Швидкість передавання даних – до 480 кбіт/с. Стандарти обміну даних – EDGE і GPRS. Витісняється більш досконалими технологіями.

3G – використовується для голосових і відеодзвінків. Швидкість передавання даних – до 3 Мбіт/с. Стандарт обміну даних – UMTS (W-CDMA).

4G – більш просунутий варіант, що стрімко завойовує популярність. Швидкість передавання даних – до 100 Мбіт/с. Стандарт обміну даних – LTE.

5G – найсучасніший стандарт зв'язку, швидкість передачі даних – 1-2 Гбіт/с.

CDMA – забезпечує передачу даних на швидкості до 14.7 Мбіт/с.

Ємність акумулятора

Смартфони зазвичай більш енергоємні, ніж прості мобільні телефони. Чим вище ємність акумулятора, тим краще.

Оцінювати значення ємності необхідно з урахуванням розміру екрану: великі дисплеї споживають більше енергії. Для сучасних смартфонів бажана ємність становить 4000-4499 мАг, є і більш ємкі – 6000-7999 мАг.
Якщо гола цифра ємності ні про що вам не говорить, то варто звернути увагу на час в режимі «аудіо», «відео», серфінгу в Інтернеті – виходячи з основних планованих завдань смартфона.

В середньому заряду смартфона з хорошим акумулятором при активному використанні (Інтернет, читання, ігри, музика) повинно вистачати на добу.

Кріплення акумулятора

Сучасні акумулятори практично не впливають на вагу смартфона, як це було раніше. Вони дуже тонкі і легкі. Багато моделей мають незнімні акумулятори, однак побоюватися цього не варто – тенденція зменшення товщини змушує виробників кріпити їх до корпусу смартфона.

Зарядка

Швидка – завдяки підвищеній потужності струму смартфон заряджається швидше, ніж звичайно.

Бездротова – можливість зарядки без підключення через кабель. Використовується технологія електромагнітної індукції. Зарядний пристрій може бути у вигляді зарядного килимка, кріплення для смартфона або спеціального бездротового адаптера.

Реверсивна бездротова – спочатку технологія компанії Самсунг (Power Share). Можливість заряджати за допомогою смартфона інші гаджети: навушники, смарт-годинник і інші.

Роз'єми/порти

USB Type-C – найпопулярніший роз'єм для зарядки.

Micro-USB – також популярний роз'єм, часто зустрічається в навушниках, колонках та інших гаджетах.

OTG (USB-host) – технологія USB On-The-Go. Можливість підключати до смартфону інші пристрої через порт USB. Найчастіше підключають флешки. При підключенні інших пристроїв, наприклад, зовнішніх дисків, можуть виникнути проблеми з живленням.

mini-Jack 3.5 mm – стандартний роз'єм для навушників. У багатьох сучасних моделях не використовується, оскільки бездротові навушники завойовують все більше шанувальників.

Бездротові інтерфейси

NFC – технологія бездротового зв'язку пристроїв в радіусі до 10 см. Швидкий і безпечний зв'язок, використовується для електронної оплати та інших фінансових операцій.

WiFi – найпопулярніший бездротовий стандарт зв'язку. Сучасна версія WiFi 6 і WiFi 5. Забезпечує високу швидкість передачі даних.

Bluetooth – бездротова технологія передачі даних на відстані до 10м. Сучасна версія Bluetooth 5.0 і вище.

ІЧ-порт – інфрачервоний порт, застаріла технологія. В нових моделях практично не використовується.

Біометричний захист

Сканер відбитка пальця – дозволяється розблокувати смартфон за допомогою датчика відбитків пальців.

Сканер обличчя (Face ID) – аналогічна технологія, але використовується датчик розпізнавання обличчя. У невдалих моделях смартфонів може працювати повільно.

Сканер сітківки ока – найсучасніша і рідкісна технологія. Використовується тільки в дорогих моделях.

Розташування сканера відбитка пальця

Найсучасніші версії розташування – на екрані та збоку на кнопці блокування Застарілі варіанти – на передній або задній панелі.

Корпус

Основним корпусом сьогодні є звичайний моноблок , а розкладачка і слайдер вже застаріли і майже не випускаються. Сьогодні виробники женуться за тонким і стильним корпусом. Надтонким вважається смартфон з товщиною 8 мм.

Ступінь захисту

За міжнародним стандартом позначається IPхх: перша цифра «х» означає рівень захисту від пилу та механічних пошкоджень, а друга – вологозахист.

Існує 6 рівнів захисту від механічних пошкоджень та пилу:

 • 0 – відсутність захисту;
 • 1-4 – захист від проникнення різних предметів, у смартфонах не актуальний і значення не має;
 • 5 – частковий захист від пилу;
 • 6 – пиленепроникність.

Розрізняють 8 рівнів вологозахисту:

 • 0 – відсутність захисту;
 • 1 – вертикальні краплі: вони не повинні порушити роботу пристрою;
 • 2 – вертикальні краплі під кутом до 15°;
 • 3 – падаючі бризки: дощ з падаючими вертикально краплями або під кутом до 60°;
 • 4 – бризки: захист від будь-яких бризок;
 • 5 – струмені: захист від водяних струменів будь-якого напрямку;
 • 6 – морські хвилі: захист від морських хвиль або сильних водяних струменів; вода, що потрапила всередину корпусу, не повинна порушувати роботу пристрою;
 • 7 – короткочасне занурення на глибину до 1 м: при короткочасному зануренні вода не потрапляє в кількостях, що порушують роботу пристрою; постійна робота в зануреному режимі не передбачається;
 • 8 – тривале занурення на глибину більше 1 м: повна водонепроникність. Пристрій може працювати в зануреному режимі.

Більшість смартфонів оснащені захистом від бризок і крапель, однак занурювати їх під воду категорично не можна, оскільки корпус не герметичний.

Деякі моделі телефонів мають удароміцні корпуси , що дозволяє користуватися телефоном в самих несприятливих погодних умовах.

GPS-модуль забезпечить телефону функції GPS-навігатора. GPS – американська система навігації, складається з 30 супутників, контролюється військовими відомствами США.

A-GPS – прискорена версія GPS завдяки альтернативному каналу отримання інформації.

Dual GPS – приймання сигналу від супутника відбувається за двома частотами, що даэ змогу знизити час затримки сигналу, а також підвищити точність координат.

ГЛОНАСС – російська супутникова система, сигнали з якої можна використовувати визначення координат, аналогічно GPS.

BeiDou – китайська система супутників, з яких можливе безкоштовне отримання координат.

Galileo – проєкт супутникової системи навігації, що належить країнам ЄС, а також частково Китаю, Південній Кореї, Ізраїлю та Україні.

QZSS (Quasi-Zenith Satellite System) – квазизенітна супутникова система родом із Японії. Призначена для мобільних додатків та глобального позиціонування.

Оснащення

Модулі зв'язку – наявність в телефоні бездротових модулів Bluetooth, WiFi , WiMax, що дозволяє підключатися до бездротових Інтернет-мереж високої швидкості. Наявність модему (точки доступу) в телефоні дозволить вам підключити, наприклад, ноутбук за допомогою телефону до мережі Інтернет.

Датчик освітлення – реагує на зміну освітленості і автоматично змінює яскравість екрана. В результаті досягається оптимальний рівень яскравості при економній витраті енергії.

Датчик наближення – реагує на контакт телефону з будь-яким предметом. Блокує сенсор дисплея, що виключає випадкову активацію функцій пристрою через натискання вухом або щокою на кнопку, а також економить заряд телефону. Зустрічається тільки в моделях з сенсорним екраном.

Проектор – дозволяє виводити зображення на стіну або іншу поверхню. Корисна функція, якщо потрібно показати фото або відео кільком глядачам, наприклад, на презентації.

Медіа – сучасні моделі телефонів оснащуються великою кількістю пристроїв, таких як МР3-плеєри, фото- і відеокамери, FM-тюнери, диктофони і інше. Ці пристрої дозволяють телефону замінити безліч окремих гаджетів. Тобто за допомогою телефону можна знімати фотографії зі спалахом, слухати музику в самих різних форматах, дивитись фільми у високому дозволі, грати в тривимірні ігри та ін.

Органайзер – багато додаткових функцій телефонів, такі як календар, будильник, органайзер, калькулятор дозволяють використовувати телефон як справжнього помічника в роботі. В смартфонах можлива синхронізація з комп'ютером, наприклад, з поштовими та офісними програмами. Це дозволяє вам перевіряти пошту або працювати над документами.

Вбудована рація – можливість використовувати телефон для додаткового надійного та швидкого зв'язку між кількома людьми.

Кнопка SOS – спеціальна кнопка, при натисканні якої лунають миттєві дзвінки на заздалегідь внесені номери телефонів. Також на ці номер йдуть СМС із потрібним повідомленням, наприклад, із проханням про допомогу. Іноді кнопка SOS супроводжується гучним сигналом, що привертає увагу оточуючих.

Виробник

До групи найбільш ненадійних мобільних телефонів можна віднести продукцію багатьох маловідомих компаній, а також китайські пристрої під місцевими брендами: Fly, AirOn, AMOI, Evromedia, Alcatel, Borton, IconBit,Magic, Prestigio,Qumo,Ritmix, TeXet, xDevice, ZTE. Якість матеріалів, збирання, програмного забезпечення залишає бажати кращого. Дизайн найчастіше є копією відомих пристроїв. Слід зазначити, що ціни на ці пристрої різноманітні: від найдешевших до середніх.

Прийнятне поєднання ціна-якість забезпечують компаніїSamsung, Asus, LG,Blackberry, Motorola, Acer, Lenovo,Phillips, Sharp,Gigabyte.Всі ці бренди зарекомендували себе якістю і надійністю, сервісним обслуговуванням. Дизайн, матеріали та збірка таких телефонів гарні. За рахунок поєднання ціни, якості та функціональності ці пристрої популярні серед покупців. Компанія Samsung на даний момент є лідером ринку мобільних телефонів.

На особливу увагу заслуговують молоді китайські бренди Huawei, Meizu, Xiaomi, Doogee, ThL, ZTE, Zopo, OnePlus та інші. Вони випускають телефони з відмінними характеристиками за прийнятними цінами. Більш того, деякі моделі можуть бути набагато міцніше і швидше флагманів відомих і розкручених марок, наприклад, Apple або Samsung. Основні підводні камені при купівлі таких телефонів – це новизна і гарантійний термін.

Частина виробників недавно з'явились на українському ринку і незнайомі користувачеві, не мають офіційних представництв в Україні, тому гарантія обмежена магазином. Однак, поступово ця ситуація змінюється. Уже сьогодні найвідоміші «китайці» продаються в Україні офіційно. При покупці слід звернути особливу увагу на огляди обраних моделей, як правило, їх досить багато викладають в інтернет. Саме серед продукції перерахованих вище марок можна купити відмінний телефон без націнки за бренд.

Групу найякісніших пристроїв становлять бренди Samsung, НТС, Sony, Asus, Apple. Ці телефони забезпечують максимальну якість матеріалів і збірки, оригінальний дизайн, надійність апаратного і програмного забезпечення. Ціни на такі пристрої від середнього сегмента до дорогих пристроїв.

В окрему групу можна віднести специфічні мобільні пристрої. Наприклад: супер-захищені телефони, дитячі телефони. Компаній, що спеціалізуються на випуску подібних пристроїв, небагато. Захищені телефони представлені марками Senseit і Sonim. Дитячі мобільні телефони продаються під брендом BB-Mobile. Ціни на такі пристрої найчастіше великі в порівнянні з їх функціональністю і дизайном. Однак, це обумовлено специфікою використання.

Обираючи телефон, слід визначитись, які функції крім дзвінків він ще буде виконувати. При виборі смартфона слід звернути увагу на процесор і тип екрану. Саме від них залежить його робота. Відштовхуючись від них, вже потім можна буде вибрати програмне забезпечення, оснащення смартфона і підтримувані функції. Але ці показники на сьогодні змінюються з кожним днем, нові моделі вдосконалюються. Тому перед купівлею обов'язково проконсультуйтесь у продавця.

Відгуки про статтю

Дуже корисна і професійно написана,дякую автору/авторам.

І теоретично цей процес збільшення мегапікселізації мав би вести до збільшення деталізації цього не замітно на смартфонах но видно на компютерах при збільшенні зображення і розглядання деталей, а процес мегапікселізації також важкий рахуйте в 50 мегапіксельній камері 50 міліонів пікселів. Є ще таке поняття як "Битий Піксель"

Хоча можливо все і не так як пишуть Веб-ресурси тому що створити менший піксель технологічно процес дуже тяжкий і можливо важко створити такий піксель ідеально.

Прочитавши трохи інформації з Веб-ресурсів, я дійшов висновку, що роздільна здатність і кількість мегапікселів мають значення, але переваги відчутні вони дають при збільшені розміру камери тому, що якщо роздільна здатність матриці фотокамери є такою же самою як роздільна здатність фотографії (про це я інформації не знайшов) це говорить про те, що при однаковій величині матриці фотокамери більше мегапіксельні будуть напевно фотографувати гірше ніж менше мегапіксельні камери тому, що розмір пікселя матриці фотокамери буде менший в більше мегапіксельній камері , а багато Веб-ресурсів говорить про те що менший розмір матриці пікселя камери робить фотографії гіршою, але прочитав, що можуть бути виключення з правил, які дають змогу робити добрі фотознімки за допомою алгоритмів обробки фотографії при малому розміру пікселя матриці фотокамери

цілком згодна.

Напевно Ваша інформація правильна просто треба дописати розмір пікселя матриці цифрової фотокамери, тому що я не правильно зрозумів і подумав, що це розмір пікселя фотографії.

Згодна з вами, треба дописати трохи. Зроблю найбільшим часом. Дякую вам, що уважно читаєте)

Читав, що чим менший розмір пікселя тим більше проявляється явище дифракції, але якщо я правильно розуміє явище думаю це не через малий піксель, а через поганий фокус хоча можливо я помиляюсь.

Розмір пікселя – визначає якість фотографії і відеозапису. Вимірюється в мікрометрах (мкм). В порівняно недорогих камерофонах цей параметр повинен складати 1.22 мкм, а в моделях флагманського рівня – 1.25-1.5 мкм. Це скопійовано з Вашої статті тут пише, що розміри різні.

Не повинен складати, а складає по факту. Виправлю цю думку в статті. Але це залежить від фізичного розміру матриці в смартфоні. Менший розмір матриці - менший розмір пікселя, бо виробник намагається здивувати покупців великою роздільною здатністю.

Інтересно чому в флагманських моделях піксель повинен бути більшим, а не наоборот меншим уявіть собі ситуацію коли піксель буде настільки малим, що ми не зможемо його побачити тоді картинка буде ідеально гладка без пікселізації.

Треба розрізняти поняття піксель екрана та піксель матриці. Розмір пікселя у матриці відповідає за кількість світла, яке на нього потрапляє, тобто за кількість "шуму" на фотографії.

І не знаю чи ще правда но в ютубі дивився відео де говориться про те, що дисплеї, які працюють на меншій частоті споживають менше енергії, але при цьому в них гірша якість картинки.