Як вибрати молоковідсмоктувач

Молоковідсмоктувач - пристосування, яке використовується для зціджування грудного молока. Молоковідсмоктувач застосовується матір'ю, яка годує з метою продовження грудного вигодовування після її повернення на роботу або навчання (в цьому випадку зцідженим молоком дитину годують родичі); при маститі і для його профілактики; для поліпшення лактації та при гіперлактаціі.

Важливо: молоковідсмоктувачем можна користуватися вже в пологовому будинку, але при цьому необхідний стерилізатор.

Вид

Механічний (ручний) - наводиться в дію фізичним зусиллям жінки. Переваги: незалежність від електромережі, батарейок і акумуляторів, безшумна робота, простота очищення і стерилізації. До того ж механічні моделі дозволяють краще контролювати інтенсивність зціджування молока, ніж автоматичні. Недоліки: потрібні фізичні зусилля, що призводить до втоми рук, повільне зціджування молока.

Ручні молоковідсмоктувачі добре підійдуть мамам, які зціджують молоко лише час від часу. Існують такі різновиди механічних пристроїв:

Помповий - найпростіший прилад, що складається з гумової помпи або груші і насадки на груди. При стисканні помпи (груші) відбувається відсмоктування молока. Перевага - невисока ціна. Недоліки: ризик тріщин сосків при частому застосуванні, низька продуктивність. Для регулярного використання не підходять.

Поршневий - більш складний пристрій, що складається з важеля, пляшечки і насадки на груди. Для зціджування необхідно натискати на важіль. Переваги: комфортне і швидке зціджування (за 10 хвилин до 150-200 мл), що не травмує груди. Недоліки: неміцність деталей і більш висока вартість.

Циліндричний - складається з двох циліндрів, один з яких поміщений всередину іншого: внутрішній циліндр прикладається до грудей, а зовнішній при русі вперед-назад, створює вакуум і висмоктує молоко. Переваги: простота у використанні і догляді, невеликі розміри. Зустрічається найчастіше.

Електричний - наводиться в дію за допомогою спеціального моторчика. Переваги: економія сил і часу, висока продуктивність, максимально дбайливе зціджування, можливість запам'ятовування режиму роботи. Недоліки: шум при роботі, висока вартість. Оптимальний варіант для регулярного використання.

  • Електронний - різновид електричного молоковідсмоктувача з мікропроцесорним управлінням режиму виділення молока. Електронні моделі мають вбудовану пам'ять (для запам'ятовування режиму зціджування), оснащуються дисплеєм. Недолік - дуже висока вартість.

Важливо: зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений апарат. Добре, якщо це високоякісний пропілен без токсичного Бісфенола- А.

Матеріал накладки

Пластик - твердий і жорсткий матеріал. Накладки з пластику менш комфортні у використанні, ніж силіконові.

Силікон - м'який і тонкий матеріал, який приймає форму соска і не травмує його. Такі накладки називаються анатомічними, що забезпечують комфортне зціджування.

Функції

На обидві груди - дозволяє одночасно зціджувати молоко з обох грудей. Зустрічається в електричних пристроях.

Регулювання сили зціджування - дозволяє підібрати жінці оптимальну інтенсивність зціджування молока, роблячи цей процес зручним і безболісним.

Масажер - накладка на груди з виступами у вигляді пелюстків, стимулююча виділення молока. М'яко масажуючи груди, вона забезпечує повне зціджування при максимальному комфорті жінки.

Режими

Двофазний - робота пристрою відбувається в двох фазах, імітуючи природний ритм дитячого смоктання. Спочатку апарат стимулює груди швидко і несильно, потім повільно і глибоко. Такий режим забезпечує максимальне зціджування молока.

Пам'ять ритму - пристрій при включенні починає працювати в тому ж ритмі, в якому проходило попереднє зціджування.

Кількість пляшок

Часто в комплектацію молоковідсмоктувача входять пляшечки, куди зціджується грудне молоко. Це дуже зручно, так як не доведеться шукати окрему ємність, яка підходить до пристрою. Таких ємностей може бути від 1 до 4.

Кількість вкладишів

Лактаційні вкладиші утримують молоко в грудній залозі і таким чином захищають одяг від намокання. Зустрічаються як одноразові, так і багаторазові вкладиші. Їх кількість варіюється від 2 до 56 штук в комплекті з молоковідсмоктувачем.

Оснащення

РК-дисплей - відображає необхідну для жінки інформацію: тривалість зціджування, рівень вакууму, стан батареї. В деяких моделях дисплей оснащується підсвічуванням, що зручно при зціджуванні в темний час доби.

Адаптер пляшечки - перехідник, що з'єднує пляшечку з молоковідсмоктувачем, який забезпечує герметичність з'єднання.

Ковпачок пляшки - закриває отвір у сосці, тим самим запобігаючи проливання вмісту.

Підставка пляшечки - запобігає перекидання пляшечки.

Сумка-холодильник - призначена для безпечного транспортування зцідженого молока і молоковідсмоктувача. В такій сумці молоко не зіпсується. Оптимальний варіант для подорожей.

Також в комплектацію молоковідсмоктувача може входити і соска для пляшечки.

Живлення

Жвлення електричних молоковідсмоктувачів.

Від мережі - найпростіший варіант, який має серйозні обмеження: такий молоковідсмоктувач можна використовувати тільки в приміщенні, що має електричні розетки.

Батарейки - дозволяють використовувати молоковідсмоктувач в похідних умовах при відсутності електромережі. В той же час він має обмежений термін роботи: зазвичай батарейок вистачає на 2-3 дні, якщо користуватись апаратом 5-6 разів на добу.

Акумулятор - як і батарейки, дозволяє використовувати апарат там, де немає електромережі, але тривалість його роботи більше. До того ж акумулятор заощадить кошти, так як його при необхідності можна заряджати від мережі. Молоковідсмоктувачі, що працюють від мережі і акумулятора, коштують дорожче.

Виробник

При виборі молоковідсмоктувача варто віддати перевагу моделям насамперед з самими якісними насадками. Зазвичай це продукція Philips, Tommee Tippee, Medela, Chicco і NUK. Вони забезпечують максимальний комфорт і ефективність зціджування. Існує думка, що на молоковідсмоктувачі Philips ціна завищена через популярність бренду, однак працюють ці прилади добре.

Моделі Baby Ono, Canpol babies частіше рекомендували себе як незручні і малоефективні у використанні. Для самого маленького бюджету можна вибрати продукцію Альпіна Пласт - дешеві механічні молоковідсмоктувачі проте будуть краще ручного зціджування.

Відгуки про статтю