Як вибрати монтажну піну

Монтажна піна застосовується для закладення пустот і тріщин при установці дверей, підвіконь, вікон. За допомогою піни утеплюють стіни, виконують звукоізоляцію систем обігріву, сталевих ванн і кондиціонерів, склеюють деталі з різних матеріалів, утеплюють приміщення. Також речовина використовується для звуко- і теплоізоляції дахів, підлог та інших будівельно-монтажних робіт.

Монтажна піна

Призначення

Для зовнішніх робіт – відрізняється підвищеною стійкістю до низьких температур і водонепроникністю. Такі піни підходять для монтажу вхідних дверей, замазування зовнішніх щілин, покрівельних робіт, утеплення неопалювальних приміщень.

Для внутрішніх і зовнішніх робіт – універсальний варіант, розрахований на всі види будівельно-монтажних робіт, в тому числі, ремонт приміщення (встановлення стінових панелей і т.д.).

Поради щодо вибору

  • Перед купівлею монтажної піни зверніть увагу на термін придатності (стандарт – 18 місяців). Після закінчення цього періоду суміш втрачає властивості.
  • Колір придатної для використання піни – світло-жовтий або білий. Потемніння матеріалу свідчить про початок його руйнування (часто під впливом УФ-променів). Важкозаймиста піна буває червоного, рожевого або сірого кольору.

Тип

Літня – розрахована на температуру від + 5 ° C до + 30 ° C. Застосовується для внутрішніх і зовнішніх робіт в теплу пору року.

Зимова – використовується при температурі від -20 ° C до + 5 ° C. При цьому температура балону з монтажною піною не повинна бути нижче + 5 ° C.

Всесезонна – розрахована на температуру від -10 ° C до + 30 ° C. Універсальний варіант, придатний для проведення робіт в будь-який час року, за винятком сильних морозів.

Клас

Побутова (напівпрофесійна) – не потребує додаткових інструментів і готова до застосування (балон оснащений трубкою-адаптером). У порівнянні з професійної піною характеризується більш низьким первинним і високим вторинним розширенням, що негативно впливає на якість виконаних робіт. Також програє останній за об,ємом виходу і пружності.

Сфера застосування: прості роботи (замазування тріщин в неопалюваних приміщеннях, ізоляція трубопроводу). Побутову піну не застосовують для замазування широких вертикальних щілин.

Професійна – передбачає використання монтажного пістолету. Подібна піна відрізняється високими експлуатаційними властивостями, в тому числі низьким вторинним розширенням. Пістолетом зручніше працювати у важкодоступних місцях і контролювати процес нанесення речовини. При цьому витрата професійної піни нижче, ніж побутової.

Сфера застосування: фасадне скління, монтаж вікон, підвіконь, дверей та інші складні роботи.

Склад

Однокомпонентна – містить суміш діючих речовин (основа і газ-витискувач). Побутові піни є однокомпонентними. Переваги: великий вихід піни, порівняно низька ціна. Недоліки: чутливість до рівня вологості повітря, недовгий термін зберігання, високе вторинне розширення і осідання.

Двокомпонентна – містить основу і активатор, що знаходяться в різних ємностях балона. При активації продукту ці компоненти змішуються. Двокомпонентні відносяться до професійного класу. Такі матеріали позбавлені мінусів однокомпонентних аналогів. Недоліки: висока ціна, менший вихід піни, неможливість довго зберігати піну після активації.

Характеристики

Швидкість твердіння – чим вище цей параметр, тим швидше можна розпочати обробку отриманого шву. В результаті скорочується час, необхідний для монтажу. «Швидка» піна твердішає за одну годину, «середній» на це знадобиться 2-8 годин, а «звичайній» – добу.

Первинне розширення – збільшення піни відразу після виходу з балону (протягом 1 хвилини). Побутова піна розширюється на 20-60%, тоді як професійна – на 200-300%.

Вторинне розширення – збільшення піни після первинного розширення і до повного застигання. В різних будівельних матеріалах цей параметр коливається в діапазоні 15-100%. Хороша продукція характеризується мінімальним вторинним розширенням. Використання речовини з високим значенням даного параметру може привести до деформації і руйнуванню конструкцій.

Усадка – зменшення і зміна фактури піни при застиганні. Висока усадка (більше 5%) говорить про низьку якість придбаного товару. Застосування такої суміші загрожує розривами матеріалу і деформацією деталей конструкції.

В'язкість – стійкість консистенції монтажної піни. Піна не повинна бути рідкою. Найчастіше суміш тече в двох випадках: при недотриманні температурного режиму (зазвичай на морозі) або роботі з неякісною продукцією.

Адгезія – здатність монтажної піни прилипати до будівельних матеріалів (бетон, метал, дерево, цегла). Від цього параметру залежить міцність монтажного шва. Визначається через опір на зрушення, вимірюється в мегапаскалях (МПа). Варто вибирати піну з опором 0.4-0.48 МПа.

Висока адгезія означає надійне зчеплення складу з поверхнями. Піна не прикріплюється до силікону, поліетилену, поліпропілену, тефлону, маслянистих поверхонь, льоду.

Об,єм виходу – кількість піни, яка виходить з балончика. Одиниця виміру – літри (л). Варіюється в межах 30-40 л (побутова), 50-70 л (професійна). Обсяг виходу змінюється в залежності від рівня вологості, вітру, температури навколишнього середовища і самого балона. Тому не виключена ситуація, коли з балону на 65 л вийде всього 30-35 л суміші.

Щільність – у якісного продукта ця величина складає 15-25 кг / м3 (побутова), 25-35 кг / м 3 (професійна).

Пружність – здатність монтажної піни при деформації повертатися в початковий стан.

Теплопровідність – описує теплоізоляційні властивості монтажної піни. Чим менша ця величина, тим краще суміш підходить для герметизації швів при встановленні дверних та віконних блоків.

Низький тиск твердіння – така піна використовується, якщо опрацьований матеріал схильний до деформації через тиск при затвердінні речовини. Подібний варіант рекомендується при монтажі дверних і віконних коробок, виконаних з МДФ.

Вогнестійкість – визначається класом займистості (по DIN 4102). Розрізняють три класи монтажної піни.

  • B1 – важкозаймисті, протипожежна піна. Кращий варіант, але обійдеться дорожче продукції нижчого класу. Оптимальний вибір для монтажу протипожежних дверей, камінів або печей.
  • B2 – самозагасаюча.
  • B3 – легкозаймиста. Застосовується для робіт з непальними конструкціями на відкритому повітрі, а також в нежитлових приміщеннях.

Стійкість

  • До вологи – призначена для зовнішніх, а також внутрішніх робіт в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, ванній кімнаті. Таку піну застосовують при встановленні ванни.
  • До УФ-випромінювання – відмінно підходить для зовнішніх робіт, але зустрічається рідко. Більшість монтажних пін руйнується під впливом УФ-променів.

Об,єм балону – найчастіше піна фасується в балони об'ємом 750-850 мл. Можна купити суміш в тарі 300 мл, 500 мл або 900 мл.

Відгуки про статтю

Дякую за поради. Дуже важлива інформація.

Спасибо за обьяснения