Як вибрати MP3, MP4 плеєр

Тип

Відразу слід визначити різницю між цими двома видами цифрових плеєрів.

MP3-плеєр – призначений лише для прослуховування музики. Компактні моделі з невеликим екраном або без нього.

MP4-плеєр (медіа-плеєр) – додані функції перегляду відео, Інтернет, соцмережі, можливість робити фотографії та записувати відео. Коштує дорожче через всі навороти, за габаритами швидше наближається до невеликого смартфона. Випускається на базі Android або iOS (для продукції Apple).

Окремою категорією можна виділити плеєри для аудіофілів – Hi-Res плеєри. Це найдорожчі моделі з максимально можливими підсилювачами та мікросхемами для компактних розмірів. Видають найкращий звук із можливих портативних програвачів. Придбати їх відразу не варто, ви можете просто не помітити різницю звучання, за яку заплатите пристойну суму.

MP3 та MP4-плеєри, як спеціальні пристрої, вигідно відрізняються від смартфонів великим часом автономної роботи та кращою якістю відтворення музики та відео.

Важливо: перед покупкою уважно огляньте плеєр, переконайтеся у відсутності подряпин, тріщин та інших пошкоджень. Перевірте роботу всіх функцій та комплектацію девайса. Ознайомтеся з умовами та терміном гарантійного обслуговування програвача.

Перевіряйте плеєр щодо якості відтворення музики разом із навушниками. При цьому краще взяти свої «вуха», щоб правильно оцінити звучання пристрою. Це особливо важливо для Hi-Res моделей.

Flash або HDD

Залежно від типу носія цифрові плеєри поділяються на Flash та HDD. Розглянемо їх детальніше.

Flash – файли записуються на флеш-пам'ять. Багато моделей плеєрів випускаються з цим типом пам'яті.

Переваги:

  • компактний розмір;
  • невелика вага;
  • стійкість під час падіння;
  • можливість роботи від батарейок (дуже зручні у поході через маленькі габарити);
  • простота використання, відсутність зайвих функцій, які часто збільшують вартість моделей.

Нестача – це обмежений максимальний об'єм пам'яті до 100 Гб, але цього цілком достатньо для прослуховування музики.

HDD – застарілий варіант. У якості носія використовується жорсткий диск. Його переваги та недоліки прямо протилежні плюсам та мінусам, властивим для Flash-плеєра.

Переваги: при дбайливому відношенні довговічніші, ніж Flash-плеєри (якщо не падають); об'єм пам'яті може сягати 320 Гб, що дозволяє записувати і музику, і відео та інші файли.

Недоліки: великогабаритні і сильно схильні до зовнішнього впливу (ударам або падінням).

Слот картки пам'яті

Можливість розширювати обсяг пам'яті програвача. Форми картки, що найчастіше підтримуються – SD та MicroSD .

Пам'ять

Об'єм вбудованої пам'яті в різних пристроях варіюється від 4 Гб до 256 Гб. Чим більший цей параметр, тим вища ціна програвача. Для зберігання великої музичної колекції краще вибрати модель з невеликим вбудованим накопичувачем, але з кардрідером, який читає MicroSD. Це дозволить суттєво збільшити обсяг пам'яті (до 512 Гб) за менших витрат.

Виняток становлять гаджети з ОС, оскільки додаткові програми бажано встановлювати на вбудовану пам'ять. Також аргументом на користь ємного вбудованого накопичувача буде і відсутність кардрідера в плеєрі, що сподобався.

При виборі потрібного обсягу пам'яті враховуйте обсяг треків та відео:

  • трек у MP3 – 20 Мб;
  • трек у Lossless-форматах (FLAC, APE) – 60-80 Мб;
  • фільм – до 2.5 Гб (avi, MP4); до 7 Гб (HD 720p).

Час роботи

Дана характеристика дозволяє говорити про автономність програвача, що працює на одному заряді батареї. У той же час слід врахувати, що номінальний час вказується для ідеальних умов (тільки прослуховування музики / тільки перегляд відео). Тому фактичне значення завжди буде менше ніє заявленого. Середній параметр складає 8-20 годин.

При виборі MP4-плеєра варто орієнтуватися на час роботи у різних режимах – аудіо та відео (перший параметр завжди більше). Також на цей показник впливає діагональ екрану – чим вона більша, тим швидше вичерпається заряд акумулятора.

Чим більший обсяг вбудованої пам'яті плеєра, тим довше він має працювати без підзарядки. Так, для гаджета на 4-8 Гб оптимальним параметром буде 6 годин і більше, а моделі з пам'яттю від 16 Гб – щонайменше 18 годин.

Екран

Відсутність дисплея у простих моделях MP3 нікого не повинна бентежити: на надійності та якості звучання це ніяк не відбивається. Проте такі плеєри найкомпактніші та найлегші.

Діагональ екрану – важливий показник під час перегляду відеофайлів на MP4 плеєрах. Вагається в межах від 1 до 3 і більше дюймів. Мінімальний розмір для комфортного перегляду – 2.4 дюйми. Чим більший екран, тим вища вартість, габарити та енергоспоживання плеєра.

Сенсорний екран – зазвичай є у медіа-плеєрах. Буде зручним при перегляді відео та Інтернету. Для прослуховування музики – абсолютно необов'язковий, а іноді й незручний, оскільки перемикання між треками або регулювання гучності можна здійснювати «наосліп», наприклад, у кишені. При сенсорному екрані так не вийде.

Кольоровість – MP3-плеєри оснащуються монохромним екраном, а MP4 – кольоровим, який характеризується вищою ціною та енергоспоживанням.

Матриця

У найпростіших екранах використовується застаріла технологія TFT (РК-екран). Більш просунуті рішення – монохромні екрани OLED, кольорові – AMOLED та IPS. Дисплеї AMOLED характеризуються вищою якістю картинки, зате IPS-екрани дешевші та довговічніші.

Формати

Аудіо

Існує думка, що чим більше, тим краще. Певною мірою це правильно. Але все ж таки головне, щоб пристрій підтримував ті формати, які використовуєте саме Ви.

Необхідний мінімум – це МРЗ , OGG , WMA , WAV та AAC . Ці стандарти (крім WMA) передбачають стиснення даних із втратами якості (lossy). У порівнянні з МРЗ інші формати забезпечують якісніший звук, але подібні файли, як правило, «важать» більше.

Підтримка форматів зі стисненням звуку без втрат (lossless) – FLAC та APE – цифровий формат майже без втрат якості, але займає багато місця. Також зустрічаються моделі, що підтримують формати без стиснення (uncompressed) DSD та DXD. Ці стандарти забезпечують ще якісніше звучання, але збільшується розмір файлів. Робота з Lossless та Uncompressed-форматами важлива захопленим меломанам.

Добре, якщо плеєр підтримує формат CUE (у кожному файлі міститься кілька треків). Це дає можливість слухати окремі композиції у довільному порядку.

Графіка та відео

Для відображення графічних файлів MP4-плеєр має працювати з такими форматами: JPEG, BMP, PNG, GIF. Щоб переглядати відео, пристрій повинен підтримувати такі формати, як MP4 (MPEG-4), AVI, MKV, SWF, ASF, MOV.

Важливо: підтримка плеєром формату TXT дозволить читати текстові файли. Зручно ознайомлюватись із текстами пісень.

Тип живлення

Це можуть бути батареї або акумулятор.

Перевага батарейок – незалежність від електромережі. Недоліки: необхідна постійна їх заміна, а також вага та габарити такого пристрою будуть вищими, ніж у плеєра, що працює від акумулятора.

Акумулятор

Плеєри оснащуються нікель-металогідридними (Ni-MH), літій-іонними (Li-ion), літій-полімерними (Li-pol) акумуляторами.

Ni-MH дешевше за літієві аналоги, але з часом втрачають ємність («ефект пам'яті»). Перед кожною новою зарядкою батарею потрібно повністю розряджати. Li-ion і Li-pol позбавлені цього недоліку. Літій-полімерний акумулятор легше за літій-іонний, але гірше переносить удари.

Потужність підсилювача

Від потужності підсилювача звуку залежить, які навушники можна використовувати. Для використання накладних навушників бажано, щоб потужність починалася від 20-25 мВт на канал, для «краплин» підійдуть і менш потужні пристрої. При виборі навушників також варто звернути увагу на їхню чутливість: якщо значення занадто низьке, то звук при будь-якому підсилювачі плеєра буде тихим.

Важливо: від навушників залежить левова частка якості звуку. У комплекті з плеєром, як правило, йдуть недорогі моделі зі скромними характеристиками. Краще одразу придбати навушники окремо.

FM-тюнер

Вбудований радіоприймач є майже у всіх плеєрах. Деякі моделі підтримують можливість запису радіоефіру на вбудовану пам'ять.

У режимі радіо плеєри споживають мінімум енергії, тому час роботи набагато більше, ніж під час відтворення mp3 музики та відео.

ЦАП

ЦАП (цифро-аналоговий перетворювач) – перетворює цифрові файли на аналоговий звуковий сигнал, який потім надходить на навушники. Таким пристроєм оснащуються Hi-Res плеєри. Деякі пристрої мають два ЦАП – це покращує достовірність та якість звучання, але збільшує ціну.

Інтерфейси

Bluetooth – застосовується для підключення до програвача бездротових навушників, обміну даними з різними гаджетами.

Wi-Fi – використовується для підключення медіа-програвача до Інтернету. Серед можливостей – перегляд та прослуховування контенту в Мережі (у тому числі інтернет-радіо), інтернет-серфінг за допомогою браузера.

Оснащення

Вбудований динамік – використовується для відтворення треків без навушників та інших пристроїв.

Еквалайзер – призначений для зміни забарвлення звучання виходячи з особистих уподобань, стилю музики, що відтворюється, параметрів навушників. Найчастіше має кілька налаштувань, що полегшують налаштування (у тому числі «Поп», «Класика», «Рок»).

Підтримка aptX – підвищує якість звукового сигналу, що передається через Bluetooth. В результаті значно покращується звучання музики, що відтворюється.

Пряме підключення до USB – реалізовано за допомогою спеціального штекера. Дозволяє підключити плеєр до ПК/ноутбука для обміну файлами та заряджання батареї без використання кабелю, що зручніше. Щоправда, вбудований штекер згодом розбовтується і виходить із ладу.

Заряджання по USB – можливість заряджання акумулятора плеєра від ПК або ноутбука.

Камера– дозволяє знімати фото та відео. За якістю зйомки такі камери зазвичай поступаються аналогам смартфонів. Ця опція корисна за відсутності «просунутіших» гаджетів у випадках, коли потрібно терміново зафіксувати подію.

Диктофон– записує звук із вбудованого мікрофона. Стане в нагоді для створення голосових нотаток та інших простих завдань.

Два роз'єми для навушників (3.5 мм) – використовуються для підключення до плеєра двох пар навушників, що дозволяє насолоджуватися музикою вдвох.

Акселерометр – дає можливість керувати окремими функціями програвача за рахунок зміни його положення в просторі. Ця опція особливо корисна у моделях з операційною системою, оскільки застосовується у багатьох додатках.

Кліпса – служить для фіксації програвача на одязі. Такий варіант зручніший, ніж носіння гаджета в кишені, оскільки полегшує керування. Стане в нагоді для спортсменів та любителів активного відпочинку.

Водонепроникний корпус – в залежності від класу захисту (IP) оберігає плеєр від випадкових бризок, дощу та навіть дозволяє плавати разом із ним (IPX8). Клас вологозахисту позначає друга цифра в коді IPXX (перша цифра вказує на ступінь захисту від пилу). Такі моделі зацікавлять спортсменів та туристів.

Важливо: плеєри для спорту та активного відпочинку характеризуються компактністю, наявністю різних фітнес-опцій. Екран у подібних гаджетах найпростіший чи зовсім відсутній.

Змінні панелі – дають можливість змінювати зовнішній вигляд девайса.

Чохол – захищає плеєр від забруднень та подряпин.

Пам'ятайте: не завжди наявність величезної кількості функцій – хороший показник. Часто, маючи в арсеналі багато додаткових параметрів, плеєр позбавляється головного – відтворення якісного звуку. Як кажуть: не варто купувати годинник, який не показує час!

Виробник

Групу низькоякісних плеєрів складає продукція китайських і маловідомих виробників: Archos, Coby, DEX, Digma, Explay, IconBit, Ixtone, NRG, OLT, Orion, Pixus, Qumo, Reellex, Ritmix, Speed, TeX. Ціна на ці пристрої не велика, але якість звуку, збирання та матеріалів залишають бажати кращого.

Непогану якість забезпечують пристрої Samsung, Transcend, SanDisk, Apacer, Assistant, Phillips, Ergo, LG. Ціна на ці плеєри може коливатися від низької до середньої. Функціональність та характеристики роблять їх популярними, а якісна сервісна підтримка у багатьох містах приваблює покупців.

Відмінне поєднання ціна-якість можна знайти серед плеєрів Sony, iRiver та Creative. Це відомі компанії, які зарекомендували себе лідерами портативних пристроїв. Надійність та функціональність, якість звучання плеєрів не викликають сумнівів, а ціна виправдана.

Групу брендів Hi-res плеєрів складають Cowon, HiFiMAN, FiiO, HiSoundAudio, Colofly. Дорогі плеєри зі складними мікросхемами, ЦАП та підсилювачами. Забезпечують максимально якісний звук із усіх можливих портативних плеєрів.

Плеєри компанії Apple– найдорожчі вироби, але слід пам'ятати, що не виключена переплата за популярний бренд. Apple представляє кілька лінійок плеєрів: iPod, iPod nano, iPod shuffle та iPod Touch. Відрізняються чудовим дизайном та якістю звука. Незважаючи на високу ціну, ці пристрої є популярними серед покупців.

Відгуки про статтю

Что вы имеете в виду под "низкочастотными плеерами"? Низкокачественные, воспроизводящие низы громче верхов, дешевые или что?

Вы неверно прочитали. В статье идет речь о плеерах низкого качества. Про низкие частоты ничего нет )

Подскажите пожалуйста хороший плеер за гривен 300 максимум

Обратите внимание на младшие модели известных брендов качественной техники. Модель с минимальным количеством функций будет лучше, чем навороченная техника малоизвестного китайского производителя. Не забывайте поинтересоваться про гарантию и сервисное обслуживание.

Спасибо за статью. Наконец то определился с выбором плеера.

Рады, что наша статья Вам помогла!

Большое спасибо. Я хочу купить плеер и эта статья мне помогла определиться с выбором.

Очень рады, что смогли помочь!

Спасибо за статью. Написано кратко и по существу. Эта статья помогла мне при выборе мр4 на подарок

Спасибо, рады были помочь. Расскажите о нас друзьям, если не сложно.