Як вибрати м'яку іграшку

М'яка іграшка - універсальний подарунок для хлопчиків і дівчаток різного віку. Приємна на дотик, вона розвиває тактильне сприйняття, а також дарує малюкові тепло і радість спілкування. Така іграшка стає вірним другом, якому дитина може довіритися. Укладаючи поруч з собою іграшку на ніч, малюк заспокоюється і краще засинає. А ще дитина не отримає травму граючи з нею.

Вид

Класична - зустрічається у вигляді тварин - ведмедів, кішок, зайців, слонів; людей (м'які пупси), персонажів з казок і мультфільмів.

 • М'яка музична - відрізняється від класичної тим, що у неї всередині знаходиться спеціальний механізм з кнопкою. Натискаючи на неї, малюк може почути пісеньку, вірш або мелодію у виконанні іграшки. Музична іграшка розвиває слухове сприйняття, а також кмітливість - дитина буде шукати кнопку.
 • М'яка інтерактивна - може рухатися, розмовляти і танцювати у відповідь на дії дитини. Така іграшка - майже жива істота, завжди готова грати і веселитися разом з малюком.

Важливо: щоб іграшка не тільки розважала, а й розвивала фантазію дитини, краще купувати звичайні «що не говорять» іграшки. Нехай сам малюк буде говорити голосом свого м'якого улюбленця. Крім того, іграшка, яка говорить, може налякати дитину.

Іграшка для розвиваючих комплексів - складова частина мобіля, ігрової панелі, підвісної каруселі, розвиваючого килимка. Така іграшка має невеликі розміри і пофарбована в яскраві кольори. Використовується для формування і розвитку колірного сприйняття і хапального рефлексу.

М'яка іграшка-брязкальце - відрізняється від звичайних брязкалець матеріалом: замість пластмаси застосовується текстиль. Усередині брязкалець знаходяться елементи, що пищать і шарудять. М'яке брязкальце вигідно відрізняється від звичайного тим, що воно приємне на дотик і безпечне.

М'яка книжка - книжка, на сторінках якої знаходяться тканинні вставки і аплікації, які виконують роль малюнків.

М'які кубики - використовуються скоріше для розвитку хапального рефлексу, ніж для будівництва споруд. Наповнювачем в таких кубиках є поролон, а оболонкою - текстильні матеріали. На відміну від дерев'яних або пластмасових аналогів, кубики повністю безпечні для малюків. Тому ними можуть грати діти до 1-2 років.

М'який м'яч - хороший варіант для розваги і розвитку координації руху діточок. Таким м'ячем, на відміну від класичного, не можна розбити вікно або люстру. До того ж, його можна використовувати як подушечку.

М'яка рукавична лялька - рукавичка, виконана у вигляді тварини або казкового героя, який «пожвавлюється» рукою дорослого.

Вік

До 3 років - в цьому віці малюки люблять тягнути предмети в рот, тому не слід купувати іграшки з довгим ворсом. Краще зупинити свій вибір на іграшках середніх розмірів з гладкої натуральної тканини без дрібних пластмасових деталей, які дитина може відірвати і проковтнути.

Від 3 до 7 років - для дітей цього віку м'яка іграшка набуває особливого змісту - стає нерозлучним другом. Зовнішній вигляд іграшки має вирішальне значення - ворс може бути різної довжини, наявність дрібних деталей також допускається. Оскільки дитина гуляє, грає, їсть і спить з м'яким другом, варто звернути увагу на можливість її чищення в домашніх умовах.

Розмір

Розмір іграшки залежить від віку дитини: чим вона старше, тим більшу їй можна купити. Іграшка для малюків повинна бути середніх розмірів і не важкою, щоб дитина могла грати з нею без допомоги дорослих. Крім того, велика модель може налякати і навіть придавити її. Оптимальні параметри - висота 10-40 см, вага - 100-400 г.

Матеріал

М'яка іграшка виготовляється з безлічі матеріалів: плюшу, штучного хутра, кашеміру, оксамиту, бавовни, велюру, флісу, поліестеру, полістиролу.

Для дітей віком до 3-х років добре підійдуть іграшки з гладких матеріалів - оксамиту, кашеміру, флісу, трикотажу або бавовни. Краще вибирати «м'якого друга» з натуральних гіпоалергенних матеріалів, так як синтетика може викликати подразнення, особливо якщо малюк любить спати з іграшкою.

Для дітлахів постарше можна вибрати іграшки з довгим ворсом, наприклад, зі штучного хутра.

Важливо: в м'яких іграшках іноді зустрічаються деталі, виготовлені з ПВХ-матеріалу (мордочки тварин). Це дуже небезпечний для дитини матеріал. Щоб перевірити якість, помацайте її рукою - якщо вона м'яка і тепла, значить це ПВХ, якщо тверда і холодна, то це менш шкідлива пластмаса.

Слід звернути увагу і на наповнювач: синтепон, синтепух і штучне хутро. Самим екологічним є синтепух, зате штучне хутро краще тримає форму і служить довше. У синтепоні можуть міститися шкідливі формальдегідні смоли.

Іноді всередині м'якої іграшки знаходяться гранули, які зберігають тепло, що «оживляє» улюбленця дитини. А ще такий наповнювач розвиває дрібну моторику рук.

Важливо: віддавайте перевагу іграшці, виготовленої з приємного на дотик матеріалу, при цьому зручного для чищення. Якщо м'яка іграшка дуже легко збирає пил, то її купувати не варто, інакше вона стане живильним середовищем для бактерій і кліщів.

Поради

 • Іграшка повинна бути максимально реалістичною, щоб дитина могла пізнавати навколишній світ без спотворень. Природні форми, пропорції і відповідні кольори - кращий вибір для малюка.
 • Купуючи іграшку необхідно звернути увагу на її безпеку, що підтверджується сертифікатами якості. Якщо у іграшки різкий запах, то відмовтесь від її купівлі. Крім того, вона повинна бути упакована в целофановий пакет.
 • Також варто переконатися в міцності швів, надійності закріплення ворсу і дрібних деталей. Для цього можна злегка стиснути і пощипати іграшку. Самі ж дрібні деталі не повинні бути гострими.
 • Якщо у іграшки є каркас, то він також не повинен бути гострим. Щоб переконатися в цьому, іграшку слід промацати. Важливо, щоб наповнювач рівномірно заповнював іграшку.
 • Оскільки ворс швидко накопичує бруд і пил, м'яку іграшку необхідно чистити не рідше 1 разу на місяць. Якщо в домашніх умовах це зробити не можна, то, віддаючи його в хімчистку, вимагайте застосування нешкідливих засобів. Спосіб чищення іграшки повинен бути вказаний на етикетці.
 • Якщо іграшку можна прати, то найкращим варіантом буде делікатне прання з дитячими миючими засобами. Чищення вручну здійснюється за допомогою щітки і теплого мильного розчину. Сушити іграшку можна на сонці або біля обігрівальних приладів.
 • Музичні іграшки прати не можна. В іншому випадку механізм може зламатися. Рекомендується чистити такі іграшки пилососом зі спеціальною насадкою.
 • Вираз мордочки звірятка не повинен бути сумним і злим. Пам'ятайте, що плюшевий друг повинен радувати малюка.
 • Бажано купувати іграшку в присутності дитини, так як тільки він зможе вибрати собі друга до душі.
Відгуки про статтю

Мне очень понравилісь мяхкие ігрушкі