Як вибрати надувний матрац або крісло

Призначення

Пляжний матрац – матрац з гладкою поверхнею (без флокування). Призначений для відпочинку на воді, але не придатний для тривалого лежання.

Для відпочинку – флокований матрац, на ньому можна комфортно лежати тривалий час. Флоковане покриття приємне на дотик і не допускає зісковзування постільної білизни.

Пляжний / для відпочинку – комбінований варіант флокованого матраца товщиною до 25 см без вбудованих електричних насосів. Коштує дорожче, ніж кожен окремий матрац, зате більш універсальний.

Для дому / вулиці – виконує функції звичайних домашніх меблів, може використовуватися на природі.

Надувні меблі мають такі переваги:

  • мала вага – дозволяє легко пересувати меблі;
  • гігієнічність – дає можливість легко усунути забруднення;
  • економія місця – при необхідності може бути здута та складена в невелику коробку, що особливо актуально при створенні додаткових спальних місць або для тих, хто часто міняє місце проживання;
  • менша вартість, ніж у звичайних меблів.
  • багатофункціональність – можна використовувати як у квартирі, так і на природі.

Основний недолік – менша міцність і довговічність в порівнянні з меблями з дерева, пластику або металу.

Слід пам'ятати, що ніякий надувний матрац не замінить повноцінну спальне ліжко з ортопедичним матрацом. Надувні меблі може підійти лише як тимчасовий варіант.

Вид

Матрац – має плоску форму без підлокітників і спинок, хоча зустрічаються моделі з підголівниками. Універсальний, простий по конструкції та коштує дешевше за всіх, незручний для сидячого положення.

Крісло-матрац – за конструкцією і зовнішнім виглядом нагадує звичайне крісло, оскільки має спинку і часто ручки-підлокітники. Основна поверхня буває зігнутої форми, як у шезлонга. Крісло-матрац забезпечує комфорт при сидячому положенні, але погано підходить або взагалі непридатний для відпочинку лежачи.

Ліжко – призначене насамперед для сну. За виглядом нагадує матрац, але відрізняється від нього більшою товщиною. Також може мати бортики та невелику спинку.

Диван – зазвичай розрахований на дві людини, проте реальна місткість залежить від розміру дивана і статури людей. Іноді диван може використовуватися як ліжко, хоча довжина його невелика.

Диван-ліжко – диван, шляхом розкладання перетворюється в ліжко. Поєднує в собі можливості попередніх видів, через що дорожче коштує.

Крісло – деякі моделі передбачають напівлежаче положення. Зустрічаються також крісла, розраховані на двох осіб; вони відрізняються від диванів наявністю яскраво виражених «посадочних місць».

Крісло-ліжко – розкладне, в основному одномісне крісло. Трохи економить простір, але і коштує дорожче, ніж звичайне надувне крісло.

Крісло-мішок – крісло, що приймає форму тіла людини, що сідає на нього. Має універсальний синтетичний наповнювач, не вимагає надування. Оригінальний зовнішній вигляд користується популярністю серед дітей та молоді.

Максимальне навантаження

Цей показник означає гранично допустиму вагу людини або вантажу, при якій можна безпечно користуватися надувними меблями. Не слід перевищувати максимальне навантаження: якщо матрац не лопне відразу, то це може статися в будь-який час.

Якщо надувні меблі купується для сім'ї з дітьми, краще обирати допустиме навантаження з урахуванням двох-трьох членів сім'ї.

Важливо: максимальне навантаження розраховується виходячи з нормального робочого тиску всередині матраца. Якщо тиск більше, то такий матрац може лопнути, з цієї причини його не можна «перекачувати».

Матеріал

Надувні меблі виготовляється з вінілу або ПВХ. Ці матеріали характеризуються високою міцністю, стійкістю до зносу, чутливістю до низьких температур. Поверхня надувних меблів має флоковане покриття.

Флоковане покриття – складається з дрібних текстильних волокон, закріплених за допомогою клею на поверхні матраца або інший надувних меблів. Це покриття додає поверхні оксамитову фактуру, що забезпечує комфорт при тривалому перебуванні людини на ній і запобігає зісковзуванню. Не мають такого покриття матраци для пляжу і деякі крісла.

Крісло-мішок може виготовлятися зі шкірозамінника, синтетичних міцних тканин.

Кількість повітряних камер

Цей параметр позначає число окремих відсіків, передбачених в конструкції матраца. Найчастіше матраци мають одну камеру (оболонка не має перегородок), але зустрічаються моделі з двома або трьома відсіками. Кожна камера оснащена своїм клапаном і надувається окремо.

У матрацах камери з'єднуються рухомо, що дає можливість виробу згинатися, а в кріслах-матрацах у вигляді відсіків часто виконуються спинка або ручки.

Насос

Механічний – найпростіший вид насоса, качати потрібно руками (ручний) або педалями (ножний). Такий насос найдешевший, не боїться вологи та не вимагає електроенергії. З іншого боку, накачувати матрац за допомогою механічного насоса досить складно. Оптимальний варіант для використання на природі.

Електричний – працює від електромережі або батарейок. Такий насос не потребує зусиль: необхідно лише приєднати пристрій до клапана та увімкнути живлення. Коштує дорожче механічного, чутливий до впливу вологи та непотрібний там, де відсутня електрична мережа. Оскільки батарейки швидко сідають, електронасос підійде для накачування матраца в будинку.

Вбудований – упаяний в оболонку матраца. Такий насос може бути механічним або електричним, але в багатьох випадках він зручніше, ніж зовнішні, оскільки займають мінімум місця, а втратити його можна тільки разом із самим матрацом. Моделі з вбудованим насосом коштують дорожче і мають деякі обмеження. Так, матрац з електронасосом не може бути пляжним; до того ж вбудований насос неможливо замінити.

Важливо: при виборі слід звернути увагу, чи йде насос в комплекті, інакше його необхідно буде купити окремо.

Комплектація

Сумка-чохол / коробка – призначена для зберігання і транспортування матраца (надувних меблів) в згорнутому стані. Вона захищена від вологи, пилу та механічних пошкоджень.

Комплект для ремонту – дозволяє залатати дрібні пошкодження (прокол, поріз) прямо на місці. До його складу можуть входити латки та клей, самоклеючі латки, інші інструменти.

Підголівник – спеціальне потовщення для підтримки голови або відкидна подушка, однією стороною прикріплена до матраца (ліжка). У пляжних матрацах такий підголовник грає роль подушки, в моделях для відпочинку він перешкоджає зісковзуванню подушки з поверхні виробу. У кріслах роль підголівника виконує висока спинка, що підтримує спину і голову.

Пуф – невисокий м'який надувний табурет, який використовується як для сидіння, так і в якості підставки для ніг сидячої в кріслі людину. Пуф можна придбати окремо.

Подушка – зазвичай невелика, надувна; забезпечує комфортний недовгий відпочинок (сидячи або лежачи), але непридатна для повноцінного сну. Кількість подушок дорівнює кількості місць на матраці або інших надувних меблях. Можна придбати окремо.

Підсклянник – циліндрична виїмка для розміщення склянки, пляшки, пульта дистанційного керування, мобільного телефону. В основному зустрічається в кріслах-матрацах, кріслах і диванах і знаходиться в підлокітнику або поруч з ним (крісло-матрац).

Можливість зшивання – зустрічається серед ліжок, які мають складову конструкцію – два матраци, встановлені один на інший і з'єднані спеціальними кріпленнями. У такому вигляді висота надувного ліжка наближається до висоти звичайного ліжка, при роз'єднанні матраців можна збільшити їх площу у два рази.

Ручки для перенесення – полегшують транспортування матраца в надутому стані, оскільки за саму поверхню виробу триматися незручно.

Габарити

Розміри та вага

Довжина матраца повинна підбиратися відповідно до зросту користувача, а ширина – по статурі. Для надувних меблів розміри вказуються в розкладеному стані.

Для зниження ваги застосовуються тонші матеріали, що негативно позначається на максимальному навантаженні та загальній надійності, але переносити такі меблі легше.

Кількість місць

Кількість місць позначає розміщення людей в штатному положенні – лежачи (матрац, ліжко), напівлежачи (крісло-матрац) або сидячи (диван, крісло). У більшості випадків матраци бувають одномісними або двомісними, оскільки більш місткі вироби мали б значні габарити.

При виборі меблів для двох осіб слід пам'ятати, що надувні меблі не такі зручні, як класична: люди можуть трохи сповзати та заважати один одному. Те ж саме стосується надувних ліжок: якщо одна людина уві сні перевертається, то друга обов'язково це відчує.

Економити на розмірах надувних меблів не варто: краще взяти трохи більші меблі за габаритами, проте людям буде трохи зручніше сидіти або спати на ній.

Поради

  • Після придбання надувних меблів, її слід накачати та залишити на добу, не користуючись нею. При втраті повітря більше, ніж на 10% меблі вважаються бракованими та підлягають поверненню.
  • Слід зберігати матрац в сухому місці в складеному вигляді.
  • Мити меблі можна тільки розчином звичайного мила. Категорично заборонено використовувати жорсткі щітки.
  • Не допускайте навантажень, на які надувні меблі не розрахована (стрибки й т.д.).
  • Уникайте контакту надувних меблів з колючими та гострими предметами.

Виробник

Непогані надувні меблі та матраци випускають бренди Bestway, Intex, Кемпінг, Tramp, Outventure, Nordway. Якщо ви розраховуєте на невеликий бюджет, то ці вироби вам підійдуть. Слід пам'ятати, що експлуатувати їх варто обережно, оскільки деякі досить легко проколоти або порвати, не варто перевищувати допустиме навантаження та обов'язково необхідно берегти ці меблі від прямих сонячних променів і негоди. Вироби досить швидко можуть втратити свій початковий вигляд.

Кращі надувні меблі та матраци виробляють Campingaz, Coleman, High Peak, Holiday, Sea to Summit, Gelert, Karrimor, KingCamp, Outwell, Pinguin, Sol, Terra Incognita, Trimm. Більшість брендів є спеціалізованими марками туристичного і кемпінгового обладнання, тому вони використовують найміцніші та надійні матеріали. Продукція служить довго і безвідмовно. Деякі матраци можуть бути важкі, однак їх досить складно порвати. Більшість моделей меблів і матраців легкі, зручні та повністю виправдовують свою вартість.

Відгуки про статтю

Я на даче сплю на надувной кровати. Ребята, это просто спасение! Привез, надул и все… Недавно решили перевезти из дома старый диван, так это мороки было выше крыши. Мало того что перевозка в область стоила приличных денег, так он еще тяжелый, его таскать надо. А тут сдул, бросил в багажник и вози с собой, спи где хочешь))) Я правда дорогую надувную кровать покупал и хорошую. Зато покрывалом накрыл и о настоящей не отличишь. Не морочтесь Вы со старым диваном, мой Вам совет!