Як вибрати нагрівальну інфрачервону плівку

Інфрачервона нагрівальна плівка використовується при облаштуванні електричної теплої підлоги. Вигідно відрізняється від нагрівального мату та кабелю простотою укладання та демонтажу, а також швидким нагріванням (15-60 хвилин).

Нагрівальна ІЧ-плівка не вимагає заливки та монтується «сухим способом» під лінолеум, паркет, ковролін, ламінат та інші покриття для підлоги. Характеризується високою ефективністю при малому споживанні електроенергії.

Мінуси ІЧ-плівки: висока вартість, порівняно невеликий термін служби (до 15 років), пожежонебезпечність при перегріві або короткому замиканні, швидке охолодження. Підключення до електромережі обов'язково має здійснювати електрик.

Як основне опалення для великих приміщень (понад 60 м2 ) плівка економічно невигідна, але підійде як додаткове джерело тепла. Оптимальний вибір для орендованих квартир, офісів та інших сухих приміщень.

Вид

Вуглецева – міцна, стійка до зносу та еластична. Така ІЧ-плівка монтується на підлогу, стіни та стелю. Добре поєднується з будь-якими покриттями для підлоги. Недолік – висока ціна.

Біметалічна – обійдеться дешевше за вуглецевий аналог, але складніша в монтажі. Мінусом біметалічної плівки є і неможливість укладання під керамічну плитку.

Виконання

Смугаста – порівняно дешева та дає можливість вибрати необхідну ширину. Мінуси: повільне нагрівання, низький ККД та максимальна температура нагріву. Також смугаста плівка розрізається тільки вздовж графітових (нагрівальних) смуг і погано переносить серйозні механічні навантаження, наприклад, тиск важких меблів.

Важливо: у якісній смугастій ІЧ-плівці ширина мідної шини становить не менше 1.5 см, а ширина графітової смуги – щонайменше 1.3 см.

Суцільна – позбавлена негативних сторін попереднього варіанта. Даній плівці можна надати будь-яку форму, оскільки вона дає змогу робити фігурні та косі зрізи. Тому виріб підходить для обігріву приміщень складної форми. Недоліки: висока вартість, обмежений вибір за шириною.

Регулювання нагріву

Саморегулююча – при досягненні максимальної температури нагрівання самостійно зменшує потужність. У результаті запобігає локальному перегріву плівки.

Питома та загальна потужність

Питома потужність нагрівальної ІЧ-плівки – відношення потужності виробу до одиниці його площі. Складає в середньому 130-310 Вт/м2. Нагрівальні плівки поділяються на три категорії:

 • малопотужні – 130-160 Вт/м2;
 • середньої потужності – 170-220 Вт/м2;
 • потужні – понад 220 Вт/м2.

Нагрівальну ІЧ-плівку за питомою потужністю підбирають із урахуванням покриття для підлоги, під яке вона буде монтуватися:

 • ковролін, лінолеум – до 90 Вт/м2;
 • паркетна дошка, паркет, ламінат, фанера – до 150 Вт/м2;
 • керамограніт, керамічна плитка – 150-220 Вт/м2.

Загальна потужність нагрівальної ІЧ-плівки – дає змогу оцінити, чи підійде конкретна модель для ефективного обігріву приміщення. Оптимальний параметр обчислюється фахівцями.

Площа обігріву

Цей показник означає площу, на обігрів якої призначана ІЧ-плівка. Площу обігріву ІЧ-плівки слід співвіднести із загальною площею приміщення. При цьому для ефективного нагрівання термоплівка має займати не менше 70% його площі.

Максимальна температура нагрівання плівки

Ця величина вказує на гранично допустиму температуру, за якої гарантується нормальна робота ІЧ-плівки. У різних моделях становить 25-80° C і більше.

Орієнтовні значення максимальної температури нагрівання:

 • лінолеум, ламінат, ковролін, паркет – до 25-27°C;
 • керамзит, керамічна плитка – до 55°C;
 • для інфрачервоних саун – до 80°C.

Живлення

Здебільшого нагрівальні інфрачервоні плівки живляться від мережі 220 В. Іноді трапляються моделі, призначені на нижчу напругу живлення 12 / 24 В. Такими ІЧ-плівками прогрівають паливний бак, підігрівають сидіння в авто, а також обігрівають підлогу у ванній кімнаті (низка напруга удару струмом).

Розміри

Розміри нагрівальної ІЧ-плівки підбирають зважаючи на довжину та ширину приміщення. Стандартні значення:

 • довжина – 1-100 м;
 • ширина – 30-100 см (смугаста), 50 см і 100 см (суцільна).

Для облаштування теплої підлоги в квартирах застосовують інфрачервоні плівки шириною 50-60 см. В офісах, виробничих об'єктах, лазнях використовуються покриття, ширина яких становить 70-100 см.

Товщина – впливає на експлуатаційні характеристики виробу. Тонка плівка майже не піднімає рівень підлоги. У той же час із збільшенням товщини зростає стійкість плівки до механічних впливів.

Крок лінії відрізу

Цей параметр враховується, якщо необхідно розрізати нагрівальну інфрачервону плівку. Чим нижче крок, тим простіше укладати плівку. У більшості моделей крок лінії відрізу коливається в межах 20-25 см. Розрізати виріб не по лінії відрізу не можна, оскільки інакше плівка зіпсується.

Комплектація

Нагрівальні ІЧ-плівки оснащуються сполучним дротом, контактними затискачами, бітумною (контактною) ізоляцією. Ці пристрої знадобляться при укладанні плівкового покриття.

Відгуки про статтю