Як вибрати нагрівальний мат

Нагрівальний мат використовується при облаштуванні електричної теплої підлоги. Укладається під плитку. У порівнянні з нагрівальним кабелем мат простіше в монтажі, тонше і швидше нагрівається (20-120 хвилин), водночас включати таку підлогу можна через 7-10 днів. Термін служби складає 10-25 років.

Недоліки нагрівального мату: порівняно висока вартість, можливість застосування лише як додатковий обігрів у зв'язку з малою питомою потужністю. До мінусів належать досить швидке охолодження та крихкість пристрою, що необхідно враховувати при укладанні плитки.

Кабельний нагрівальний мат

Вид

Кабельний – забезпечує рівномірне прогрівання приміщення, повільно остигає, не вимагає ідеально рівної основи, не нагріває меблі та інші предмети, що розташовані на підлозі. Недолік – складний монтаж (вкладається в бетонну стяжку або плитковий клей). Кабельний нагрівальний мат встановлюють під час виконання будівельних робіт чи капітальному ремонті.

Підвид

Одножильний – підключається до терморегулятора двома кінцями кабелю. Порівняно дешевий, але монтується лише професіоналами. Підійде до виробничих приміщень.

Двожильний – підключається до терморегулятора одним кінцем кабелю, що полегшує монтаж. Двожильний мат вигідно відрізняється від одножильного «собрата» меншим електромагнітним випромінюванням. Мінус – більш висока вартість. Оптимальний для житлових приміщень.

Кабельні нагрівальні мати рекомендується укладати у приміщеннях із підвищеною вологістю.

Призначення

Здебільшого нагрівальні мати можна укладати під різні покриття для підлоги – плитку, ламінат, лінолеум, паркет.

Моделі для вуличного застосування (під асфальт) обов'язково мають вологозахист. Цей параметр записується з допомогою буквено-цифрового коду IPXX (друга цифра вказує на ступінь захисту від вологи). Стандартне значення IPX7 – такі мати можуть витримати навіть короткочасне занурення на глибину до 1 м тривалістю не більше 30 хвилин. Ці пристрої застосовуються в системах сніготанення.

Площа та розміри

Площа нагрівального мату (площа обігріву) підбирається з таким розрахунком, щоб тепла підлога охоплювала не менше 70-80% загальної площі приміщення. Це обігрівається площа приміщення, в яку не входить площа, зайнята меблями та обладнанням – під них нагрівальний мат не укладається. Тому перед вибором пристрою обов'язково обчисліть площу, що обігрівається.

Розміри нагрівальних матів:

  • довжина – 1-33 м;
  • ширина – 10-100 см;
  • товщина – 1-8 мм, найчастіше трапляються вироби завтовшки 3-5 мм (оптимальний вибір для укладання в плитковий клей).

Довжина нагрівального мату визначається його площею. Виріб площею 4 м2 має довжину 8 м, у нагрівального мату площею 12 м2 довжина становить 24 м.

Питома та загальна потужність

Питома потужність нагрівального мату – відношення потужності виробу до одиниці його площі. У більшості нагрівальних матів цей параметр становить 150-200 Вт/м2. Вибір потрібної потужності залежить від приміщення, де укладається виріб:

  • передпокій – 120 Вт/м2;
  • спальня, кухня, дитяча кімната – 150 Вт/м2;
  • туалет, ванна кімната – 160 Вт/м2;
  • тераса, балкон, лоджія – 200 Вт/м2.

На вибір нагрівального мату за питомою потужністю впливає і товщина покриття для підлоги (менше 7 мм) – до 130 Вт/м2 більше 7 мм – 150 Вт/м2 та вище). Інший важливий фактор – основне або додаткове обігрів. У першому випадку мінімальні значення потужності становлять 130-150 Вт/м2, у другому – 110-130 Вт/м2.

Загальна потужність – потужність нагрівального мату, яка потрібна для якісного прогріву приміщення. Для визначення цього параметра, необхідно площа приміщення помножити на питому потужність пристрою.

Ізоляція

Тефлон (FEP) – застосовується у дорогих нагрівальних матах.

ПВХ – використовується у відносно недорогих моделях.

Рідше зустрічаються нагрівальні мати з ізоляцією з термопластику або зшитого поліетилену (XLPE).

Екран

Екран нагрівального мату оберігає струмопровідні жили від негативного впливу навколишнього середовища, забезпечує рівномірний розподіл тепла поверхнею. Також екран застосовується для заземлення мату.

Обігрівачі екрануються алюмінієвою фольгою або лудженою міддю. Багато моделей мають подвійний захисний екран (алюмінієва фольга+луджена мідь), що покращує експлуатаційні характеристики нагрівального мату.

Максимальна температура оболонки

Цей параметр означає гранично допустиму температуру нагрівання, яку витримує термостійка оболонка нагрівального мату. Ця температура завжди перевищує робочу температуру приладу.

Довжина холодного кінця

Холодний кінець призначений для підключення нагрівального мату до терморегулятора. Цей кабель передає живлення на пристрій. При необхідності холодний кінець коротшає, а ось зменшувати довжину нагрівального мату категорично заборонено. Залежно від виробника, довжина холодного кінця становить 1.5-10 м.

Відгуки про статтю