Як вибрати намордник

Намордник – амуніція, що захищає сторонніх людей від укусів собаки. Багато моделей оберігають собаку від отруєння, не дозволяючи підбирати їжу з землі. Найчастіше виконується у вигляді кошика (сітки) з ремінцем.

Важливо: перед купівлею намордника уважно огляньте його. Утримайтеся від придбання, якщо виявите нерівні шви або розхитані заклепки. Варто переконатися в надійності кріплень, адже від цього фактора залежить міцність і довговічність виробу.

Вид, матеріал і призначення

Глухий – складається зі шкіряних широких смужок. Переваги: висока міцність, можливість застосування в мороз і при дресируванні. Глухий намордник виключає ризик укусу, але утруднює дихання, що в спеку загрожує тепловим ударом. Вимагає спеціального догляду. Тому така модель не повинна використовуватися постійно.

Глухий намордник застосовують для агресивних собак – середніх (бультер'єри, стаффордширські тер'єри) і великих (доги, ротвейлери, вівчарки).

Сітка – виготовляється з металу, шкіри або пластика. Такий виріб дає можливість собаці пити воду і вільно дихати, що запобігає тепловий удар в спеку. Намордник розрахований на постійне носіння (прогулянки), але не годиться для дресирувань.

Переваги та недоліки намордника-сітки залежать від матеріалів.

  • Металевий – характеризується високою міцністю і простотою в догляді, захищає від укусу і тримає форму. Мінуси: велика вага, натирання шкіри морди гладкошерстих вихованців (при тривалому носінні), не можна користуватися взимку через ризик примерзання язика або носа до намордника. Підходить середнім і великим агресивним собакам, в тому числі вівчаркам і доберманам.
  • Шкіряний – легка амуніція, яку можна застосовувати в мороз. Мінуси: схильність до деформації, невеликий термін експлуатації, ймовірність розриву злісною твариною, виникнення алергії (низькоякісна продукція). Не завжди захищає від укусу і потребує спеціального догляду. Призначений для спанієлів, коллі, боксерів та інших великих, але неагресивних собак.
  • Пластиковий – легкий і дешевий намордник. Подібний виріб не вимагає особливого догляду. Мінуси: крихкість, чутливість до низьких температур (може потріскатися і лопнути). Пластиковий намордник часто натирає шкіру вихованця. Хороший вибір для дрібних собак.

Важливо: на відміну від шкіряного намордника-сітки металева амуніція не дає тварині підбирати їжу з землі і їсти ласощі.

Петля – виконується з декількох нейлонових ременів. Конструкція намордника схожа з кінською вуздечкою. Така амуніція легко надівається і дозволяє власникові контролювати рухи собаки. Намордник оптимальний для дресирувань. Мінуси: швидко виходить з ладу, не дозволяє собаці пити воду і нормально дихати, може викликати подразнення шкіри.

Намордник-петля оптимальний для доберманів, ретриверів, різеншнауцерів, стаффордширських тер'єрів, датських догів та інших порід.

Ведмежий – виготовлений з нейлону або шкіри, по конструкції нагадує намордник для справжнього ведмедя. Перевага – захист від укусу за рахунок щільного обхвату пащі тварини. Підходить для візитів до ветеринара. Не розрахований на тривале використання.

Зустрічаються нейлонові намордники з липучкою. Таку амуніцію не важко надіти на тварин з будь-якою товщиною морди. Призначений для спокійних собак малого розміру. Призначення – відвідування ветеринара або поїздка в транспорті.

Декоративний (качечка) – використовується як прикраса. За своїми експлуатаційними якостями поступається іншим намордникам. Підійде декоративним собачкам.

Для котів – виготовляється з тканини. Цей намордник надягають на кішку при стерилізації, вакцинації, обрізанні кігтів і інших подібних процедур. Захищає медичний персонал і господаря від укусів тварини.

Важливо: шкіряні намордники вбирають запахи і вологу, дубіють під впливом собачої слини і дощу. Щоб подовжити термін служби виробу його періодично чистять, обробляють камфорною олією і дезинфікують. Пластикові та металеві вироби досить промити і висушити.

Розміри

Намордник повинен надійно сидіти на морді собаки, щоб тварина не змогла його самостійно зняти. В той же час грамотно обрана амуніція не здавлює ніс і не врізається в очі. Уникнути помилки при покупці намордника допоможуть наступні виміри:

  • довжина морди – дистанція від чола (лінії очей) до кінчика носа;
  • обхват морди – окружність в найширшому місці (на 1-2 см нижче лінії очей), при цьому паща тварини повинна бути закрита;
  • висота морди – найвище місце морди при закритій пащі звіра;
  • ширина морди – найширше місце морди;
  • обхват шиї – окружність шиї за вухами (місце носіння ошийника);
  • довжина до потилиці – дистанція від потилиці до лінії очей собаки.

Для перевірки результатів вимірювань користуються такою формулою: величина ширини морди(х2)+величина висоти морди(х2) повинна бути більше або дорівнює величині обхвату морди.

Важливо: рекомендується купувати намордник разом з собакою. Всупереч вимірам обрана модель може виявитися незручною для вихованця.

Регулювання ремінця

Регулюванням ремінця підганяють намордник під анатомічні особливості голови і шиї собаки. В різних моделях передбачається можливість відрегулювати потиличний, налобний, шийний ремінець.

Виконання

З кільцем – призначене для кріплення повідця.

З підкладкою – забезпечує собаці додатковий комфорт при носінні. Добре, якщо такою підкладкою оснащений металевий намордник. Це захистить морду тварини від натирання.

З еластичною вставкою – спрощує підгонку амуніції для конкретної тварини.

З сітчастою вставкою – служить для поліпшення теплообміну.

Зі світловідбивними елементами – підвищує видимість собаки вночі або в сутінках, що зменшує ймовірність наїзду на неї автомобіля. Корисно, якщо вихованець гуляє поблизу автомобільних доріг.

Відгуки про статтю