Як вибрати наповнювач для туалету

Наповнювач для котячого туалету – речовина, яка засипається в лоток. Подібний засіб ефективно вбирає вологу і поглинає неприємний запах. Полегшує утримання туалету тварини в чистоті.

Важливо: купуйте наповнювач відомого бренду з перевіреною репутацією. Купуючи продукцію вперше зупиніть вибір на дрібній фасовці, так як кішці може не сподобатися наповнювач.

Щоб полегшити догляд за котячим туалетом можна скористатися спеціальною лопатою або совком, змінними пакетами для лотка і пакетами для видалення екскрементів. Окремий різновид аксесуарів – дезодоранти, що дозволяють нейтралізувати неприємний запах.

Вид

Мінеральний (глиняний, бентонітовий) – виготовлений з мінералів, глини, бентонітових порід. Такий наповнювач дешево коштує, чудово вбирає рідину, не прилипає до лапок кішки.

Недоліки мінерального наповнювача: погано усуває неприємний запах, не змивається в каналізацію, порошить при насипанні в лоток, необхідна часта заміна (раз в 3-7 днів). При промоканні втрачається поглинаюча здатність і сам наповнювач перетворюється в джерело неприємного запаху.

Важливо: для боротьби з неприємним запахом в мінеральний наповнювач додають деревну тирсу.

Деревний – гранульована тирса дерев хвойних порід. Переваги: низька ціна, екологічність, гіпоалергенність, хороші поглинаючі і вбираючі властивості, нешкідливість при ковтанні, можливість змивати в унітаз. До переваг такого засобу відноситься приємний запах і відсутність пилу.

Мінуси деревного наповнювача: потрібно міняти раз в 2-3 дні, частинки продукції прилипають до тварини і розносяться по приміщенню. Хороший вибір для дорослих кішок і кошенят.

Важливо: щоб чотириногий вихованець не розносив наповнювач по квартирі, постеліть килимок під лоток. Виріб допоможе коту очистити лапи від крихт засобу.

Кукурудзяний – виробляється з відходів кукурудзи. За властивостями нагадує попередній варіант, але погано вбирає неприємний запах. Також має специфічний запах, який може не сподобатися тварині. Кукурудзяний наповнювач зустрічається рідко.

Сілікагелевий – білі кристали синтетичного походження. Переваги: найкраща вбираюча і поглинаюча здатність, економічність (змінюється раз в 2-4 тижні). Подібний наповнювач не розтягується по квартирі, так як не прилипає до лап і шерсті тварин.

Мінуси сілікагелевого наповнювача: висока ціна, токсичність при ковтанні, наявність гострих частинок, гучний хрускіт при використанні, що відлякує деяких кішок і дратує господарів. Гострі частинки можуть травмувати лапки, а також стравохід муркотливого вихованця, якщо він випадково проковтнув наповнювач. Засіб не можна змивати в каналізацію.

Сілікагелевий наповнювач підходить для кількох дорослих тварин, але не годиться для кошенят.

Кварцовий – синтетичний наповнювач у вигляді напівпрозорих гранул. За характеристиками схожий з сілікагелевим аналогом, але безпечніше і не видає сильного шуму під час використання. Замінюється раз на місяць. Кварцовий наповнювач – оптимальний для кішок, що мають чутливі подушечки лапок.

Соєвий – складається із спресованих волокон сої. Переваги: екологічність, хороші вбираючі і поглинаючі властивості, безпека при ковтанні, відсутність запаху. Соєвий наповнювач не прилипає до шерсті і лап мурки і утилізується в каналізацію. Недолік – висока вартість. Така продукція мало поширена.

Тип

Грудкуючий – під впливом рідини перетворюється в тверді грудки. Це дозволяє змінювати наповнювач поступово, видаляючи грудки і підсипаючи нову порцію. Мінуси: висока вартість, необхідність щоденного прибирання.

Грудкуючий наповнювач рекомендується для одного дорослого улюбленця. Кошеняті такий засіб купувати не варто через ризик проковтування часток і пов'язаних з цим порушень травлення.

Вбираючий – поглинає вологу і утримує неприємний запах. При цьому структура наповнювача залишається незмінною. Повністю замінюється раз на тиждень. Недоліки: ймовірність відмови муркоти від використання туалету, якщо наповнювач забруднений наполовину, гірше справляється з неприємним запахом, ніж грудкуючий.

Вбираючий наповнювач підходить для кількох кішок і кошенят. Даний варіант обирають господарі, які не бажають прибирати туалет кожен день.

Грудкуючі наповнювачі економічніше, а вбираючі – зручніше у використанні.

Запах

З ароматизатором – надає наповнювачу запах лаванди, дитячої пудри, банана, персика, зеленого чаю. Усуває неприємні запахи. Обирається виходячи з переваг господаря і самої тварини, оскільки багатьом кішкам не подобаються подібні запахи.

Без ароматизатора – нейтральне рішення, оптимальне для більшості тварин.

Особливості

Контроль запаху – ефективно блокує неприємний запах сечі, екскрементів, аміаку.

Гіпоалергенний – не викликає у кішки алергічної реакції. Такий наповнювач безпечний для здоров'я тварини. До гіпоалергенної відноситься продукція з глини, деревини, кукурудзи.

Біорозкладаний – розпадається на екологічно безпечні речовини. Подібний наповнювач можна утилізувати в каналізацію.

Економічний – розрахований на використання протягом тривалого часу, що зменшує витрати на покупку наповнювача.

Екологічний – виготовлений з натуральної сировини, наприклад, деревини. Безпечний при випадковому проковтуванні кішкою. Екологічні наповнювачі рекомендовані для кошенят.

Антибактеріальний – вбиває бактерії, які виділяють аміак. Ця речовина надає котячій сечі неприємний запах.

Гранули

Розмір гранул залежить від віку, довжини шерсті і чутливості шкіри тварини:

  • дрібні (0.3-1.5 мм) – для кошенят і короткошерстих мурок, а також чотириногих улюбленців з чутливою шкірою;
  • середні (1.5-3 мм) – для тварин середнього розміру і кішок з довгою і короткою шерстю;
  • великі (3 мм і більше) – для дорослих вихованців і довгошерстих тварин.

Дрібні гранули не травмують ніжні лапки кошеняти, але можуть застрягати між подушечками пальців великого кота і прилипати до шерсті. Цей наповнювач вважається найекономічнішим. Великі гранули позбавлені зазначених недоліків, але часто тиснуть в лапи дрібній тварині.

Суміш різних розмірів – містить дрібні, середні і великі гранули. Такий склад покращує властивості наповнювача: великі гранули ефективно поглинають запахи і вбирають рідину, частки середнього розміру при контакті з вологою формують тверді грудки. Дрібні гранули підсилюють корисні властивості великих і середніх.

Обсяг / вага

Даний параметр впливає на ціну і зручність використання наповнювача. Продукт в великій фасовці обійдеться дешевше, зате засіб в дрібній пачці вигідніше купувати на пробу.

Відгуки про статтю