Як вибрати настільну плиту

Настільна плита – компактна плита без духовки. Такий пристрій легко взяти з собою в дорогу та готувати їжу поза домом. Настільну плиту обирають будівельники, дачники, офісні працівники, любителі активного відпочинку та студенти, які мешкають у гуртожитку.

Вид

Газова – надійна та недорога модель, моментально реагує на поворот перемикача конфорки. Дозволяє швидко приготувати їжу, сумісну з будь-яким посудом, не залежить від електрики. Недоліки: низька пожежна безпека, потрібне підключення балона з газом та його своєчасне перезаправлення, обмежений функціонал. Оптимальний вибір для виїздів на природу та туристичних походів.

Електрична – в порівнянні з газовою моделлю має більше функцій та безпечніше в експлуатації. Мінуси: висока вартість самої плити та електроенергії (важливий нюанс, якщо необхідно часто користуватися пристроєм). Електричні моделі не підійдуть для приготування в похідних умовах.

Комбінована електрична – забезпечена двома конфорками різного типу (чавунний млин+спіраль). Подібна модель підійде тим, хто не зробив вибір на користь одного конфоркового типу.

Тип нагрівальних елементів

Індукційні – найпросунутіше рішення. Миттєво нагрівають дно посуду та реагують на зміну рівня потужності. До плюсів відноситься й рівномірне прогрівання посуду. Мінуси: висока ціна, особливі вимоги до товщини та матеріалу кухонного начиння (вона повинна мати феромагнітне дно).

Hi-light (гофролента) – швидко нагрівається (за 10 с), має непогану тепловіддачу. Ці конфорки сумісні з чавунним, сталевим і залізним посудом, що має плоске дно.

Чавунні млинці (диски) – класичний варіант. Позитивні якості: низька ціна, довговічність, стійкість до ударів, простота очищення, сумісність з будь-яким посудом. Недолік – дуже повільне нагрівання. Щоправда, і остигають чавунні млини довго.

Спіраль (ТЕН) – відрізняється малою вагою, сумісні з будь-яким термостійким посудом. За ціною спіральні настільні плити можна порівняти з дисковими, але швидше нагріваються (10-15 с) за більшого енергоспоживання. Мінуси: чутливість до механічних впливів, складний догляд та ремонт, нерівномірне нагрівання, малий термін служби.

Кількість конфорок

У різних моделях настільних плит цей параметр складає 1-4 штуки. Що більше конфорок, то більше страв можна одночасно готувати. У той же час зростає ціна, енергоспоживання та габарити пристрою.

Компактні плити з однією конфоркою вибирають любителі активного відпочинку та подорожей. Моделі з двома конфорками більш громіздкі та призначені для стаціонарного використання на дачі чи офісі. Варіанти з трьома чи чотирма конфорками зустрічаються рідко та актуальні, якщо необхідно одночасно готувати кілька страв, наприклад, у гуртожитку.

Керування

Поворотні перемикачі – характеризуються простою конструкцією та невисокою вартістю. Мінус – низька точність регулювання нагріву. Широко поширені в газових та електричних настільних плитах.

Сенсорне – реагує на дотик пальців. Забезпечує інтуїтивно зрозуміле та просте керування функціями плити, дозволяє точно регулювати температуру готування. Сенсор привабливо виглядає та надає пристрою сучасного зовнішнього вигляду. Недоліки: висока ціна, чутливість до перепадів напруги, потрібне регулярне очищення сенсорної панелі від води та жиру.

Поворотні перемикачі з сенсорами – це рішення поєднує можливості попередніх способів керування. Такі моделі трапляються рідко.

Кнопкове – менш марке в порівнянні з сенсорним керуванням, при цьому забезпечує високу точність регулювання температури.

Матеріал поверхні

Склокераміка – довговічний матеріал, який легко очищається, швидко нагрівається та остигає. У таких плитах передбачене регулювання діаметра зони нагріву. Недоліки: висока ціна, потрібен посуд із плоским дном, чутливість до ударів гострими предметами та сипучими продуктами, які можуть випадково потрапити на поверхню. Також склокераміка боїться абразивних миючих засобів.

Скло – за своїми характеристиками нагадує склокераміку, але при цьому простіше миється і коштує дешевше. Скло надає настільній плиті стильного вигляду. Мінуси: крихкість, чутливість до перегріву, схильність до подряпин. Ця модель не підійде для вилазок та походів.

Нержавіюча сталь – надійний та ефектний на вигляд матеріал. Не боїться перепадів температури та ударів. Щоправда, на такій поверхні чітко видно подряпини, плями та сліди від пальців. До недоліків відноситься і складний догляд (для очищення потрібні спеціальні засоби).

Емальована сталь – обійдеться дешевше за нержавіючу сталь. Відрізняється простотою очищення та стійкістю до корозії, витримує перепади температури та механічні впливи. Мінус – схильність до сколів і подряпин. Таким покриттям оснащуються настільні газові плити.

Матеріал решітки

Сталь – практичний матеріал. Сталева решітка привабливо виглядає. Мінус – ймовірність деформації під впливом важкого посуду.

Потужність підключення

За цим параметром оцінюють енергоспоживання настільної плити. Зазвичай потужність підключення не перевищує 3000-3500 Вт, отже, дані пристрої можуть працювати від звичайної розетки. Найчастіше зустрічаються настільні плити потужністю 1500-2500 Вт.

Оснащення

Газ-контроль – відключає подачу газу при раптовому згасанні полум'я. Тим самим запобігається витік газу, який може призвести до нещасного випадку.

Дисплей – відображає інформацію про роботу настільної плити, наприклад, температуру конфорок та поточний режим. Полегшує експлуатацію настільної плити. Зазвичай дисплеєм постачаються моделі з сенсорним керуванням та моделі, в яких передбачені поворотні перемикачі та сенсори.

Таймер – дає можливість програмувати час приготування їжі. Після закінчення заданого часу таймер повідомить про завершення процесу приготування звуковим сигналом. У більш розвинених рішеннях таймер автоматично відключає конфорки.

Особливості

Автовідключення – спрацьовує при перегріві настільної плити або бездіяльності користувача протягом певного часу. Ця опція заощаджує електроенергію.

Блокування керування – запобігає випадковому включенню плити (у тому числі дитиною). Не дозволяє регулювати установки вже увімкненого пристрою.

Розпізнавання наявності посуду – автоматично вмикає/вимикає конфорку залежно від наявності/відсутності на ній посуду. Подібна функція спрощує використання плити та економить електроенергію.

Кришка

У відкритому положенні кришка захищає від бризок жиру стіну кухні, а в закритому – самі конфорки від пилу та іншого сміття.

Металева – міцна та довговічна, але важка.

У більшості бюджетних моделей кришки відсутні.

Розміри

Розміри настільної плити враховують під час вибору місця її встановлення. Ширина та глибина пристрою безпосередньо залежать від кількості конфорок. Ширина більшості настільних плит складає 25-53 см, глибина – 25-52 см.

Відгуки про статтю

Дурнішого коментаря важко знайти. Перечитав статтю, не знайшов взагалі рекомендацій на які "Ігор" посилається, описане оснащення, типи, матеріали і т.і., а покупець вже сам для себе вибере, що йому потрібно, розуміючи всі данні про товар.

Дурніших рекомендацій важко знайти.

Як завжди - прекрасно!

дякуємо дуже, що читаєте!)