Як вибрати обруч

Обруч – спортивний снаряд кільцеподібної форми, призначений для фітнесу і гімнастики.

Тренування з обручем:

 • покращують роботу серцево-судинної та дихальної систем, обмін речовин;
 • спалюють калорії та сприяють схудненню: 10 хвилин вправ спалюють близько 100 кал, 30 хвилин – до 250 кал;
 • розвивають координацію і коригують поставу;
 • зміцнюють м'язи черевного преса;
 • цілюще впливають на стан шкіри в області стегон і талії;
 • надають тонізаційний вплив на різні групи м'язів і організм в цілому.

Важливо: заняття з обручем протипоказано вагітним жінкам, молодим мамам, які перенесли кесарів розтин, літнім людям, людям з травмами хребта, захворюваннями сечостатевої системи.

Тип

Гімнастичний – класичний обруч з алюмінію, пластмаси та інших матеріалів. Переваги: низька ціна, легка вага (0.5 кг). Недолік – ефект від тренувань настає через тривалий період часу. Оптимальний варіант для новачків і дітей.

Масажний – має масажні кульки або маленькі присоски, які впливають на область талії та живота. Найпоширеніший тип обручів. Перевага – ефективний засіб боротьби із зайвою вагою. Недоліки: вища ціна і вага (в межах 1.1-2.9 кг).

Важчий – відрізняється від гімнастичного великою вагою (від 1.5 до 2.5 кг). Це досягається заповненням вільного простору обруча піском, металом. Переваги: швидше спалює жир, ніж гімнастичний, а також дає підвищене навантаження на м'язи живота. Недолік – для новачків травмонебезпечний.

Важливо: для зміцнення м'язів черевного преса підійде гімнастичний обруч, а для зменшення об'єму талії та надання їй пружності слід обрати масажний або важкий обруч.

Діаметр

Діаметр обруча безпосередньо залежить від зросту спортсмена. Чим вище зріст людини, тим більше діаметр. Щоб підібрати обруч, необхідно поставити його поруч з собою – верхня точка снаряда повинна знаходитися між талією і грудьми (доходити до нижніх ребер).

Треба сказати, що обруч з великим діаметром складніше крутити, і як наслідок – він обертається повільніше, ніж снаряд малого розміру. Обручі меншого діаметру дозволяють зробити тренування більш інтенсивним.

Пристрій

Збірний – складається вдвічі, вчетверо, вшестеро. Переваги: компактний, зручний в зберіганні та перевезенні, дозволяє регулювати діаметр обруча, змінюючи кількість секцій. Крім того, порожнисті обручі можна погіршити.

Важливо: існують два види кріплень секцій між собою – за допомогою манжета (пластмасовий замок) і фіксація кнопкою. У важких обручах застосовуються дві кнопки.

Гнучкий – крім головного призначення, цей обруч можна використовувати як еспандер.

Лічильник обертів, калорій – відображає число обертів і кількість витрачених калорій, що дозволяє контролювати навантаження в процесі тренування.

Масажні обручі

Масажні обручі мають різну кількість секцій. Зустрічаються моделі на 6, 7 або 8 секцій. Легкі обручі можна використовувати без однієї секції, що дозволяє тренуватися дітям і новачкам. Кількість масажних елементів в обручі коливається в діапазоні від 36 до 96.

Магніти покращують кровотік і повітрообмін в шкірних покривах, що підвищує ефективність тренувань.

Зустрічається кілька різновидів масажних елементів.

 • Пластикові кульки на ніжці – знімні елементи, які вставляються безпосередньо в обруч. Перевага – дозволяють регулювати навантаження, оскільки є можливість змінювати їх кількість. Кульки можуть бути як обтяжені, так і оснащеними магнітами.
 • Силіконова напівсфера – вбудований елемент, який пом'якшує контакт обруча з тілом. Може також оснащуватися магнітом.
 • Пальчики – вбудовані елементи різного розміру. У найбільших з них можуть знаходитися магніти.
 • Коліщатка – масажують проблемні зони тіла.

Матеріал.

Обручі виготовляють із пластику, алюмінію, каучуку. Від матеріалу залежить вага, довговічність і ціна обруча. Алюмінієвий важче, але і довговічніше, пластмасовий легше і термін служби його менше, а каучуковий – найдорожчий, але і найкомфортніший у використанні.

Вага

Підбираючи обруч за вагою, слід виходити з комплекції та рівня фізичної підготовки спортсмена. Можна керуватися наступними рекомендаціями:

 • для дітей – до 1 кг
 • для новачків – 1.1-1.5 кг
 • для людей з гарною фізичною підготовкою – 1.6-2 кг
 • для досвідчених спортсменів – 2.3-2.9 кг

Важливо: чим важче обруч, тим більш інтенсивне навантаження припаде на організм спортсмена. У новачків можуть з'явитися удари та синці, тому необхідно починати з легких обручів і тривалість тренування збільшувати поступово. У міру набуття досвіду, можна переходити до важчого обруча.

Термопояс – захищає талію від ударів обруча і підсилює ефективність тренувань. Він виготовляється з неопрену. Термопояс бажано використовувати при заняттях з важкими обручами.

Виробник

Для початківців любителів спорту або дітей можна придбати найдешевший обруч в будь-якому спортивному магазині. Досить простого снаряда вистачить для ранкової зарядки. Однак, якщо ви хочете масажний обруч, або ваша дитина планує займатися різними видами спорту з обручами (наприклад, художньою гімнастикою), то варто звернути увагу на якіснішу продукцію відомих брендів. Таких як Health Hoop, Joerex, Sprinter, Torneo. Ці обручі насамперед більш надійні та довговічні, що важливо при інтенсивних тренуваннях. У масажних обручах використовуються якісні матеріали, які зводять до мінімуму можливі синці або подряпини – цим не можуть похвалитися найдешевші «ноунейм» снаряди.

Відгуки про статтю

отличная статья! спасибо!

super

Класний.