Як вибрати окуляри для плавання

Окуляри – аксесуар для спортивного плавання, що захищає очі від попадання води. Особливо вони необхідні для плавання в басейні, оскільки у воді може міститися хлор та інші хімічні елементи, які використовуються для очищення води. Всі окуляри повинні щільно прилягати до обличчя.

Залежно від матеріалу оправи окулярів бувають двох типів:

  • силіконові – зустрічаються найчастіше; недолік – залишають сліди навколо очей після плавання;
  • неопренові – не залишають слідів навколо очей і більш комфортні в носінні, але менш довговічні.

Вид

Тренувальні окуляри – мають м'яку посадку і не тиснуть на очниці. Застосовуються як для тренувань, так і для активного відпочинку в басейні, занять аквааеробікою і т.д. Тренувальні окуляри можуть мати захист від УФ-променів і спеціальне покриття проти запотівання.

Професійні окуляри – дуже легкі та вузькі окуляри, які використовуються більшою мірою для змагань, хоча деякі спортсмени користуються ними й на тренуваннях. Ці окуляри найчастіше не мають м'якої прокладки між шкірою і лінзою, або вона дуже тонка і залишає сліди на обличчі. Професійні окуляри дуже щільно прилягають до обличчя і зазвичай оснащуються подвійним ремінцем.

Окуляри-маска – закривають більшу частину обличчя, ніж тренувальні, але разом з тим залишають менш явні сліди на обличчі. Ці окуляри зручні для плавання в морі. Лінзи напівмаски можуть бути покриті спеціальним покриття проти запотівання та мати УФ-фільтри.

Окуляри для плавання з діоптріями – мають спеціальні лінзи для людей зі слабким зором. Зустрічаються як окуляри з однаковими діоптріями на обидва ока, так і моделі зі змінними лінзами, що дозволяють підібрати необхідні діоптрії на кожне око. Обирати окуляри з діоптріями потрібно виходячи з оптичної сили звичайних окулярів – вона повинна бути або такою ж або трохи слабкіше.

Лінзи

Дзеркальні – лінзи зі спеціальним покриттям, що захищає очі від інтенсивного сонячного світла. Такі окуляри мають ефектний вигляд.

Захист від запотівання – лінзи, покриті спеціальним складом (антифог). Це покриття може триматися від декількох тижнів до півроку. Потім лінзи необхідно заново обробити розчином, який можна придбати окремо.

Захист від ультрафіолету – лінзи з УФ-фільтром для захисту очей.

Захист від подряпин – лінзи з додатковим захисним покриттям від подряпин.

Перенісся

Нерегульоване – литі окуляри, в яких оправа лінз, ремінець і перенісся є одним цілим. Найнадійніші та довговічні. Разом з тим, їх слід підбирати дуже ретельно, оскільки відстань між очима в цих окулярах неможливо відрегулювати.

Окуляри з нерегульованим переніссям зустрічаються в трьох розмірах: дитячі (Kids), підліткові (Junior) і дорослі (Signor або без маркування).

Регульоване – такі окуляри дозволяють змінювати відстань між очима за допомогою ступеневого регулювання перенісся.

Саморегульоване – автоматичне, підлаштовується під розмір особи.

Змінна – кілька перенісся (3-4 штуки) різної довжини поставляються в комплекті разом з окулярами, щоб спортсмен міг підібрати потрібний розмір.

Ремінь

Суцільний – найчастіше зустрічається в дитячих окулярах.

Роздвоєний – надійно утримує окуляри на голові під час плавання.

З регулюванням довжини – дозволяє підібрати потрібну довжину в залежності від розміру голови.

Регулювання ремінця окулярів проводиться шляхом підтягування його збоку або на потилиці за допомогою спеціальної кліпси.

Колір лінз

Чим світліше лінза, тим більшу кількість світла вона пропускає. Якщо облицювання басейну темне або сам басейн має велику глибину, то слід обрати світлі лінзи. На відкритій воді необхідні окуляри з лінзами, які мають УФ-фільтр.

Прозорі – не спотворюють навколишнє середовище. Оптимальний варіант для закритих басейнів і каламутної води.

Сірі (димчасті) – знижують загальну яскравість без спотворення кольору.

Жовті / помаранчеві – універсальний варіант: в сутінках покращують видимість, при яскравому світлі – пом'якшують картинку.

Блакитні – гасять відблиски та добре підійдуть при яскравому сонці.

Фіолетові / рожеві – використовуються для плавання на відкритій воді, оскільки ці кольори збільшують контрастність предметів на синьому і зеленому фоні.

Синьо-фіолетові – непогано захищають від сонячних променів, при цьому не дуже затемнюють картинку. Гарний вибір у відкритій воді при мінливій хмарності.

Чорні – дуже добре захищають від прямих і відбитих сонячних променів. Ідеальний варіант на відкритій воді влітку, а також для басейнів з яскравим освітленням.

Важливо: для плавання на глибині понад 2 метри окуляри не використовуються, оскільки існує ризик отримання травми (окуляри можуть впитися в очі).

Поради

  • Окуляри слід щільно притиснути до очей (область під бровами). Якщо окуляри присмокталися і тримаються, значить, вони підходять. Потім слід натягнути ремінець на верхівку. Якщо виникає дискомфорт навколо очей або на переніссі, такі окуляри краще не брати.
  • Для того щоб антифог-покриття прослужило довше, не слід торкатися внутрішньої сторони лінз і протирати їх зсередини; не піддавайте їх впливу високих температур (прямі сонячні промені, сауна, гарячий душ).
  • Після плавання необхідно обполоснути окуляри в холодній воді.

Виробник

При купівлі окулярів для плавання варто звернути увагу на спеціалізованих виробників Aqua Sphere, Arena, Beco, Cressi, Head, Spurt, Speedo. Якщо ви тільки починаєте ходити в басейн або займатися плаванням, то обирайте бюджетні моделі цих брендів: вони все одно будуть з якісних матеріалів з якісними стеклами, які не будуть протікати та занадто тиснути на лоб або ніс. Можна придивитися до моделей окулярів марки Adidas. Якість у них висока, однак треба бути готовим до завищеної ціни через популярність бренду. Дітям для початку можна вибрати найдешевші окуляри Intex або Volna – діти частіше втрачають окуляри або ламають їх.

Не варто купувати найдешевші окуляри безіменних брендів: вони виготовляються з дуже низькоякісного пластику, а іноді навіть токсичного, скло легко б'ються, постійно запотівають, а самі окуляри можуть протікати.

Відгуки про статтю

дякую. цікава і пізнавальна інформація

дякую за гарну статтю