Як вибрати офісні полиці

Полиця – предмет меблів, у якого відсутня передня, а часто і задня стінка. Полиці призначені для впорядкованого зберігання різних речей. На відміну від шафи або тумби, полиці доступні за ціною і не займають багато місця: вони легко вписуються навіть у непридатний для інших меблів простір.

За призначенням полиці бувають:

  • для офісу;
  • для вітальні;
  • для ванної.

Офісні полиці призначені в першу чергу для зберігання документів і встановлюються над робочим місцем співробітника. Також полиці розміщуються в кабінетах керівників (для папок з документацією, зразків продукції, книг, сувенірів) і залах, де проводяться конференції та семінари (для аудіо- та відеотехніки).

Тип

Настінні/навісні – економлять простір приміщення, але складні в монтажі, оскільки кріпляться до стіни або стелі.

Настільні – прості в установці, але менш функціональні, так як займають корисну площу столу.

Підлогові (стелажі) – можна відносити як до полиць, так і відкритим шафам. Це самий місткий і надійний варіант, що не вимагає додаткової фіксації до стіни. З іншого боку, підлогові моделі, як і шафи, займають набагато більше місця. Такі полиці найкраще підійдуть для зберігання численних папок і важких предметів.

Стелажі добре підходять для розмежування офісного простору на зони, при цьому з обох сторін забезпечується зручний доступ до документації і можливість нею обмінюватися, не піднімаючись зі стільця. Добре, якщо такі стелажі мають коліщатка – при необхідності їх можна легко пересунути на інше місце.

Вбудовані – встановлюються у відповідній ніші. За допомогою таких полиць можна раціонально використовувати марний простір. Мінусами є неможливість переміщення полиць в інше місце і складності при монтажі.

Форма

Пряма – класичний варіант, що відрізняється найбільшою місткістю. Така полиця зазвичай використовується в просторому приміщенні.

Кутова – дозволяє вписати полицю в кут і тим самим економиться простір приміщення. Кутова модель – хороший вибір для малогабаритних кімнат.

Конструкція

Відкрита – класична полиця, що забезпечує швидкий і легкий доступ до вмісту. Речі на такий полиці доступні не тільки господареві, але і іншим людям. До того ж, відкрита полиця не захищає вміст від пилу.

Закрита – має дверцята, які оберігають речі від сторонніх осіб і пилу. Дверцята можуть бути прозорими, виконаними зі скла або глухої (ДСП, МДФ). В другому випадку вміст буде приховано від очей сторонніх.

Матеріал

Дерево – ефектний на вигляд і міцний, але дорогий матеріал. Дерев'яні полиці можна зустріти в кабінеті керівника.

ДСП і МДФ – поєднують в собі прийнятну якість, доступну ціну і різноманітність кольорів. Полиця з ДСП обійдеться дешевше, але більш токсична, ніж аналогічний виріб з МДФ.

Важливо: бюджетні полиці з МДФ або ДСП покриваються ламінатом, дорожчі варіанти – оклеюються шпоною. Полиця з ДСП і МДФ повинна мати товщину не менше 10-12 мм, щоб витримувати навантаження.

Скло – ефектний матеріал, який створює ефірну атмосферу в приміщенні. Скляні полиці використовують для зберігання папок та інших легких предметів, а ось важкі речі розміщувати на них не рекомендується. Через меншу міцність такі моделі найчастіше виконують декоративну функцію. Для офісу краще використовувати пластикові полиці, оскільки вони більш практичні.

Важливо: товщина скляної полиці повинна складати 8-12 мм (витримує до 15 кг).

Метал – міцний матеріал, здатний витримати великі навантаження. Металеві полиці актуальні для розміщення зразків продукції, офісної техніки. Значна вага такого виробу вимагає особливо надійних кріплень.

Закриті моделі мають замок, який захищає цінні предмети і конфіденційну документацію від сторонніх. Закриті металеві полиці виготовляють зазвичай на замовлення. У вітальні металеві полиці зустрічаються нечасто: по-перше, вони гармонійно вписуються тільки в інтер'єр хай-тек, по-друге, для вітальні рідко потрібні полиці, що витримують великі навантаження.

Пластик – дешевий і легкий матеріал, якому можна надати найрізноманітнішу форму і колір. Недоліком пластика є невелика міцність. Пластикові полиці добре підійдуть для комори.

Гіпсокартон – використовується для створення вбудованих полиць. Цей матеріал стійкий до навантажень і дозволяє надати полиці будь-який розмір, форму.

Кріплення

Перед вибором полиці, варто звернути увагу на стіни, оскільки від них залежить кількість і розміри кріплень, а також гранично допустиме навантаження.

Наприклад, для монтажу полиці на гіпсокартонну стіну необхідно застосовувати розширювальний дюбель. Така стіна не витримає значного навантаження – від металевих полиць і важких предметів в цьому випадку краще відмовитися.

Якщо мова йде про бетонну або цегляну стіну, здатну витримати високе навантаження, то для установки конструкції слід користуватися дюбелями і шурупами довжиною 65-70 мм. Неякісне кріплення підвищує ризик падіння полиці.

Важливо: для монтажу полиці варто звернутися до професіоналів. Часто компанії, що займаються виробництвом і продажем меблів, надають відповідні послуги.

Якщо передбачається переставляти полиці, то їх рекомендується монтувати на металеві рейки. Це дозволить їх встановити в потрібне на даний момент місце.

Дизайн

Офісні полиці, як правило, мають правильні форми, стримані кольори, при цьому декор відсутній. В організаціях та установах, що працюють в сфері відпочинку або творчості можна використовувати і більш оригінальні моделі.

Колір полиць підбирається виходячи з колірної гами приміщення (орієнтир – колір меблів, шпалер). Світлі тони візуально розширюють кімнату, темніші створюють ділову атмосферу. Полиці яскравих кольорів не підійдуть в офіс, так як вони будуть дратувати зір працівників і відволікати від роботи.

Кількість ярусів

Кількість ярусів в полицях зазвичай варіюється від 1 до 4. Чим більше ярусів, тим місткіше полиця. Слід пам'ятати, що в цьому випадку її вага також збільшується, отже, підвищуються вимоги до надійності кріплень. Важкі чотириярусні полиці (стелажі) краще встановлювати на підлозі.

Розміри

Вибір полиці за розміром визначається габаритами приміщення і кількістю речей, які планується в ній зберігати. Якщо офіс/вітальня має досить вільного місця, то можна зупинитися на широких полицях, що мають середню висоту.

Для обмежених умов найкращим вибором стануть вузькі і високі (до стелі) моделі. Ці полиці займають мінімум місця при хорошій місткості, але до верхніх ярусів дотягнутися буде непросто.

На низьких стелажах зазвичай зберігають оргтехніку, високі моделі використовують як стенди для демонстрації зразків продукції.

Поради

  • Полиці повинні відповідати стилю, матеріалами, кольоровій гамі решти меблів, що знаходиться в кімнаті.
  • Не варто перевантажувати полиці. Обираючи модель, необхідно дізнатися максимальну вагу, яку вона зможе витримати. Чим товщі полиці, тим важчі речі можна на них покласти.
  • Якщо навантаження на полицю буде незначним (статуетки, сувеніри), можна використовувати скляну полицю, для розміщення важких книг і техніки краще обрати полиці з дерева, ДСП або МДФ.
  • Покриття ДСП і МДФ має бути рівним і не мати відколів, подряпин, потертостей та інших дефектів. Краще придбати меблі з дорожчою і надійною фурнітурою, ніж заощадити на якості і через кілька місяців міняти ручки.
  • Бажано, щоб полиці мали закруглені кути – це дозволить скоротити ризик отримання травми, та й вигляд у таких меблів приємніше.
  • Можна підібрати до полиць аксесуари, щоб вони стали більш функціональними (наприклад, роздільники для тек, таблички для пошуку).
  • Найважкіші речі рекомендується розташовувати в нижніх ящиках і полицях стелажа.
Відгуки про статтю