Як вибрати відбійний молоток

Відбійний молоток інструмент, призначений для руйнування твердих поверхонь (бетон, цегла, асфальт і т.д.).

Живлення

Електричний – найбільш поширений варіант. Перевершує по ефективності пневматичні та бензинові аналоги.

Переваги: екологічність, простота в обслуговуванні, низький рівень вібрації і шуму. До недоліків слід віднести неможливість використання в умовах підвищеної вологості, прив,язування до джерела електропостачання, обмежена мобільність.

За робочого положення бувають:

 • горизонтальні – легкі моделі, які застосовуються в горизонтальній площині.
 • вертикальні – важкі моделі, що використовуються в вертикальній площині.

Пневматичний – застосовується при проведенні важких будівельно-ремонтних робіт, в шахтах. Переваги: можливість використання в умовах підвищеної вологості, пожежо- та вибухонебезпечності, незалежність від постійного джерела енергії.

Бензиновий – самий мобільний інструмент, незалежний від електромережі і компресора. Застосовується в польових умовах: дорожні роботи, пробивання шпал, буріння. Недоліками є підвищений шум і токсичність вихлопів.

Потужність

Від цього показника безпосередньо залежить товщина матеріалу, яку може пробити інструмент, і тривалість його безперервної роботи.

Зустрічаються моделі з потужністю від 500 до 2000 Вт. Для оздоблювальних робіт досить молотка потужністю 1200 Вт, для роботи з цегляною кладкою, бетоном і каменем – 1600 Вт. Потужні відбійні молотки (понад 1600 Вт) здатні пробивати асфальт і грунт.

Вага

Вага відбійного молотка визначається його потужністю: чим потужніший, тим важчий. Залежно від ваги відбійні молотки поділяються на три категорії:

 • легкі (5-6 кг) – застосовуються для ремонту, перепланування, робіт на висоті і в інших складних умовах;
 • середні (5-10 кг) – призначені для роботи в горизонтальній площині: руйнування стін, улаштування отворів, прорізів;
 • важкі (10-30 кг) – використовуються в промислових, грунтових і фундаментних роботах у вертикальній площині.

Сила удару

Цей показник пов'язаний з кількістю матеріалу, що відбивається за один удар. Варіюється від 2.8 до 63 Дж. Чим більша сила удару, тим вища ефективність і швидкість роботи інструменту. Сила удару відбійного молотка безпосередньо залежить від його потужності, а також впливає на вагу.

За цим показником інструменти поділяються на такі категорії:

 • легкі – до 15 Дж;
 • середні – до 30-35 Дж;
 • важкі – 50-60 Дж.

Частота ударів

Цей параметр відображає кількість ударів в одиницю часу, тобто швидкість. Частота ударів обернено пропорційна силі удару – чим більше сила удару, тим менше їх частота і навпаки.

Важкі відбійні молотки (50-60 Дж) мають не більше 1100 ударів в хвилину, а легкий інструмент – 3500 ударів за хвилину.

Види пік

Піка для відбійного молотка – основний робочий елемент, який і руйнує оброблювану поверхню. Він підбирається в залежності від моделі молотка і поставленого завдання.

Існує кілька видів пік:

 • піка-лом застосовується для видалення асфальту, руйнування бетону, цегляної кладки, гірських порід, розпушення мерзлого або твердих порід грунту;
 • піка-лопатка використовується для сколювання льоду, вирівнювання асфальтового окрайка, зачищення стін від шару штукатурки;
 • піка-зубило призначена для рубання арматури, металоконструкцій, руйнування сильно промерзлого грунту, пробивання в стіні отворів або ніш;
 • піка-довбня застосовується для ущільнення грунту і закладення швів, тріщин.

Тип патрону

Швидкозатискний забезпечує швидку зміну робочої піки, тим самим спрощує роботу і збільшує продуктивність праці. Ці патрони не потребують застосування ключів і мають вбудований захист від пилу.

Патрон SDS + використовується в легких відбійних молотках, а SDS-max – призначений для важких інструментів.

Шестигранний – кріплення піки проводиться за допомогою спеціального ключа.

Оснащення

Регулятор частоти ударів пристрій, що змінює інтенсивність роботи відбійного молотка. З його допомогою можна налаштувати інструмент для роботи з матеріалами різної твердості.

Плавний пуск забезпечує плавний розгін електродвигуна (для електричних відбійних молотків), тим самим збільшуючи термін його служби. Виключає перевантаження в мережі в момент вмикання відбійного молотка і забезпечує зручний початок роботи з інструментом.

Додаткове бічне руків,я допомагає правильно розподілити зусилля при роботі з інструментом і таким чином забезпечує зручну експлуатацію інструменту. Фіксується в будь-якому положенні відносно основної руків,я.

Антивібраційна система знижує рівень вібрації інструменту.

Кейс призначений для зручності зберігання і транспортування відбійного молотка.

Виробник

Відбійні молотки найчастіше використовуються професійними будівельниками, тому майже всі моделі досить якісні і дуже надійні: адже слабкий і кволий інструмент просто не витримає навантажень і зламається. Основними виробниками є AEG, Bosch, Einhell, Kress, DeWALT, Hitachi, Makita, Metabo, Milwaukee, Sparky. Для побутового використання підійдуть більш бюджетні, легкі і зручні молотки, а професіонали можу обрати найбільш високопотужні агрегати.

Відгуки про статтю