Як вибрати пароочисник, парову швабру

Вид

Пароочисник – пристрій для дезінфекції та очищення поверхонь за допомогою гарячої пари. Оснащений баком (паровим котлом) для води та нагрівальним елементом, який перетворює воду на пару. Такий прилад позбавляє стійких забруднень (жир, плями, наліт, пліснява) і неприємного запаху. Після збирання не залишається розлучень на очищених поверхнях.

Пароочисником обробляють скло, дерево, кахельну плитку, лінолеум, ламінат, камінь та інші матеріали. Пристрій комплектується великою кількістю насадок, що розширює можливості.

Зустрічаються такі різновиди пароочисника.

  • Ручний – схожий на електрочайник чи лійку. Відрізняється низькою ціною та компактними габаритами. Призначений видалення локальних забруднень. Недоліки: малий час безперервної роботи, прилади з великим баком (1 л) незручно користуватися. За допомогою ручного пристрою очищають салон автомобіля, іграшки, варильну поверхню, духовку, міжплиткові шви.
  • Підлоговий (побутовий) – на вигляд нагадує пилосос. Є більш потужним та продуктивним агрегатом, ніж його ручний «зібрат». Такий пристрій набувають для більших обсягів робіт. Підлогова модель чистить м'які меблі, килими, одяг, штори. Мінуси: висока ціна, громіздкість.

Парова швабра – штанга з резервуаром та нагрівальним елементом. За принципом роботи нагадує пароочисник, але компактніша і призначена для прибирання підлоги. Даний прилад очищає інші плоскі поверхні, наприклад, килими, вікна і дзеркала.

Парова швабра нагріває пару до 100°C (проти 120-160°C у пароочисників). Найменша температура пари забезпечує більш делікатний вплив на поверхні. Зате пароочисник ефективніше справляється зі складними забрудненнями.

Споживана потужність

Даний параметр визначає продуктивність пароочисника та парової швабри. Вимірюється у ватах (Вт). При однаковій продуктивності, але різної потужності агрегат з більшим числом ват швидше розігріється і перетворить воду на пару. Потужний пристрій здатний видавати потік пари під високим тиском.

Але зі збільшенням потужності зростають габарити, вартість, вага пароочисника чи парової швабри. У цьому випадку підвищується навантаження на мережу.

Орієнтовна потужність пароочисників:

  • ручні – 900-1600 Вт;
  • підлогові – 1500-2300 Вт.

Для видалення слабких забруднень достатньо пароочисника або парової швабри на 1500 Вт, зі стійкими плямами впорається потужніша техніка – 1500-2000 Вт. Такий пароочисник підійде для очищення взуття та розгладжування одягу. Приладом потужністю 2000 Вт і більше обробляють покриття для підлоги, стики між плитками, плінтуса, меблі.

Продуктивність

Цей параметр означає кількість пари (паровий удар), яку генерує пароочисник або парова швабра за хвилину (гр/хв). Агрегати з потужним паровим ударом вибирають для більших обсягів робіт. Продуктивність ручних пароочисників та парових швабр не перевищує 50 гр/хв, у аналогів підлог цей параметр становить 65-250 гр/хв.

Для простих завдань, наприклад, підтримання чистоти в приміщенні достатньо 10-30 гр/хв, складніші та об'ємніші роботи вимагатимуть 80-100 гр/хв.

Робочий тиск

Ця величина вимірюється в барах. Чим вище робочий тиск, тим інтенсивніше впливає пара на оброблювану ділянку і краще прилад впорається з видаленням стійких забруднень. Щоправда, великий тиск потребує відповідного значення споживаної потужності.

Робочий тиск пароочисників залежить від виду пристрою:

  • ручні пароочисники, парові швабри – 2-3 бар;
  • підлогові пароочисники – до 6 бар.

Оптимальні показники тиску: 3 бар (ручні), 4 бар (підлогові). Робочий тиск впливає на продуктивність пароочисника. Так, модель, що подає пар під тиском 3 бар, видає 10-30 гр/хв, а прилад із тиском 4 бар – 80-100 гр/хв.

Об'єм бака для води

За цією характеристикою оцінюють тривалість роботи пароочисника чи парової швабри на одній заправці. Чим більший обсяг бака, тим довше пропрацює агрегат. Але в той же час збільшується ціна, габарити та вага приладу.

Орієнтовний об'єм бака для води в пароочисниках та парових швабрах:

  • ручні пароочисники, парові швабри – 0.2-1 л;
  • підлогові пароочисники – 1-5 л.

Пароочисник із баком об'ємом 0.5 л пропрацює 15 хвилин, модель із літровим баком можна використовувати півгодини. Резервуара на 1-2 л вистачить на прибирання невеликої квартири, для просторих приміщень краще взяти пристрій із баком на 2 л і більше.

Температура пари

Даний параметр визначає ефективність роботи пароочисника та парової швабри. Для дезінфекції поверхонь вибирають пристрої, що нагрівають пару до 140°C і більше. Найменша температура дозволяє лише позбутися забруднень.

Додатково

Регулювання подачі пари – дає можливість змінювати інтенсивність потоку пари залежно від конкретного завдання. Максимально інтенсивний потік розщеплює стійкі забруднення, а ось при очищенні делікатних поверхонь потрібно менш інтенсивний вплив. Передбачається у підлогових пароочисниках та парових швабрах.

Захист від дітей – система блокування, яка не дає дитині увімкнути прилад або відкрити бак для води. Запобігає опікам та іншим травмам.

Захист від накипу та – фільтр, який затримує солі кальцію, що у воді. Продовжує термін служби нагрівального елемента. Також накип при попаданні на ділянку, що обробляється, може стати причиною сильних забруднень. Цей захист дозволяє уникнути і цієї неприємності.

Запобіжний клапа н – скидає зайвий тиск у баку і тим самим захищає від поломки та вибуху пароочисника.

Захист від перегріву – автоматичне відключення пароочисника або парової швабри при порожньому баку для води. Запобігає поломці агрегату через відсутність води в резервуарі.

Знімний бак – спрощує дозаправку пристрою та очищення самого бака.

Відсік для насадок – знижує ймовірність втрати насадок, а також робить зручнішими транспортування та зберігання пароочисника.

Змотування мережного кабелю – полегшує зберігання та транспортування парової швабри або підлогового пароочисника.

Вага

Цей показник впливає на комфортність експлуатації ручного пароочисника чи парової швабри. Чим легше прилад, тим зручніше з ним працювати. Але легкий агрегат не може похвалитися високою потужністю та продуктивністю.

Вага більшості ручних пароочисників складає 1-2 кг. У разі підлогового приладу вага має другорядне значення, оскільки основне навантаження посідає підлогу.

Відгуки про статтю