Як вибрати павільйон, альтанку, тент

Вид

Павільйон (шатер, тент) – тимчасова споруда, яка захищає людей від УФ-променів, комах, невеликого дощу і вітру. Складається з каркаса і тканинної накидки, яка утворює дах і стіни. У багатьох павільйонах передбачаються віконні прорізи.

Павільйон легко збирається / розбирається, компактно зберігається, не потребує фундаменту та спеціального догляду. Відрізняється хорошою стійкістю, мобільністю. Така споруда відіграє роль альтанки, кухні, їдальні, спальні, ігрового майданчика, місця для пікніка, садового або торгового намету. Недоліки: висока вартість, велика вага каркаса.

Павільйони використовуються зазвичай в теплу пору року, але зустрічаються й зимові варіанти з посиленим каркасом і ущільненими стінками. Такі моделі розраховані на підвищену вітрове та снігове навантаження, витримують низькі температури. У зимових наметах передбачаються отвір для пічної труби, відсік для зберігання корисних предметів, захисний полог, який закриває вхідний отвір.

Альтанка – тимчасова або стаціонарна споруда, яка підходить для сімейного відпочинку та зустрічей із друзями. В альтанці можна грати в настільні ігри, смажити барбекю і шашлики, влаштовувати застілля. У порівнянні з павільйоном тимчасова альтанка краще протистоїть вітру і опадів, але дорожча, складніша в монтажі і масивніша.

Стаціонарна альтанка стане прикрасою саду з пишною рослинністю. Подібна споруда стоїть дуже дорого, довго зводиться і вимагає особливого догляду.

Тент побутовий – тканинний навіс без каркаса, при цьому опорою йому служать гілки дерев, стовпи, кілочки або трекінгові палиці. На відміну від павільйону не має стінок і обійдеться значно дешевше. За допомогою тенту облаштовують зону відпочинку з гамаком, стільцями і столом. Навісом вкривають човен і автомобіль від сонця і дощу. Побутовий тент можна встановити над павільйоном для захисту від зливи або снігу.

Завдяки компактності побутової тент незамінний в подорожах, туристичних походах, вилазках на природу, поїздки на риболовлю та полювання. Мінуси: відсутність захисту від бокового дощу і сильного вітру, обмеження за місцем установки (якщо немає кілочків або трекінгових палиць).

Тип

Закритий – має стінки, які при необхідності піднімаються вгору. Окремі павільйони оснащені підлогою у вигляді покриття з клейонки. Класичний тип павільйону.

В деяких павільйонах стінки виконуються з антимоскітної сітки – це вдалий вибір для теплої погоди. В інших моделях використовується щільний матеріал, який ефективно захищає від опадів і вітру. Зустрічаються комбіновані рішення з глухими стінами і сітчастими вставками. Такі павільйони естетично виглядають і оберігають від зовнішніх факторів.

Важливо: вибирайте намети, які можна трансформувати в залежності від погодних умов і часу доби. У таких моделях антимоскітні сітки ввечері або при сильному вітрі / дощі замінюються на глухі стіни, а вхідний отвір закривається знімним пологом.

Відкритий – позбавлений стінок. Такий варіант дешевший, компактніший, простіший у збірці і установці, краще вентилює внутрішній простір павільйону, але не захищає від дощу, комах, вітру. Підійде тільки для відпочинку в літню спеку. Крім того, відкритий павільйон не забезпечує затишок і захищеність від сторонніх поглядів.

Напівзакритий – забезпечений невеликою огорожею по периметру. Дана конструкція властива альтанкам. Щоправда, зустрічаються відкриті і закриті споруди – останні можна використовувати в холодну пору року.

Форма

Павільйони мають чотирьох-, п'яти-, шести-, восьмикутну форму, а також зустрічаються прямокутні і напівкруглі варіанти. Для альтанок характерна чотиригранна і напівкругла форма.

Чотирикутна (квадратна) – баланс місткості внутрішнього простору, компактності і порівняно низької ціни. Недоліки: невисока стійкість до повітря, чутливість до сильних навантажень по стінках і зверху (злива, сніг, ожеледь). Чотирикутні павільйони зустрічаються найчастіше.

Прямокутна – більш містка, але займає більше місця і коштує дорожче.

Напівкругла (сферична) – естетичніше виглядає, краще протистоїть вітру, дозволяє воді і снігу стікати з даху. Мінуси: висока вартість, відносно низька місткість. Хороший вибір для сімейних свят.

Багатокутна – характеризується чудовою вітростійкістю і місткістю, при цьому дах витримує серйозні снігові і дощові навантаження. На відміну від напівкруглої форми не зменшує вільний простір у даху. Недоліки: висока ціна, громіздкість. Такий павільйон підійде для установки на відкритій місцевості.

Важливо: чим більше граней у багатокутної конструкції, тим вище її стійкість.

Тип каркасу

Складаний – складається з елементів, які з'єднуються кутовими кріпленнями. Поєднує надійність, вітростійкість, компактність, простоту зборки / розбирання, транспортування та зберігання в зимовий час. Але складаний каркас довго збирається / розбирається, а металеві конструкції ще й чимало важать. Більшість павільйонів оснащено таким каркасом.

Розсувний – складається з металевих елементів, з'єднаних між собою рухомими кріпленнями, розкладається / складається за принципом гармошки. Це прискорює монтаж / демонтаж, полегшує транспортування та зберігання. Але ціна даного каркаса досить висока при порівняно низькій вітростійкості. Встановлювати такий тент одній людині незручно. Подібні моделі поширені мало.

Стаціонарний – найміцніший і довговічний, не розбирається і не підлягає транспортуванню. Даний тип каркаса характерний для альтанок.

Матеріал каркаса

Сталь – міцний і довговічний матеріал. Більшість павільйонів має сталевий каркас. Мінуси: висока вартість, схильність до корозії (дешеві сплави), велика вага. Бажано, щоб сталева конструкція була покрита емалевою фарбою.

Алюміній – за характеристиками нагадує сталь, але коштує дорожче і менше важить. Алюмінієвий каркас не схильний до корозії.

Склопластик– відрізняється відносною дешевизною, малою вагою і довговічністю. Каркас із цього матеріалу добре переносить різні механічні дії, високі і низькі температури. але склопластик – ламкий матеріал, який може не витримати різке збільшення навантаження.

Пластик – найдешевший і легкий матеріал. Пластиковий каркас збирається / розбирається без особливих зусиль, але крихкий і боїться морозів. Дана споруда не встоїть перед поривчастим вітром.

Дерево – надійний і привабливий на вигляд матеріал. Конструкція з таким каркасом ідеально вписується в навколишнє середовище. Під впливом УФ-променів, вітру і вологи дерево розсихається і розтріскується. Тому дерев'яний каркас обробляють морилкою. Частий монтаж / демонтаж прискорює знос каркаса. Але в стаціонарних будівлях при н алежному догляді дерево прослужить довгі роки.

Техноротанг – штучний ротанг. Ефектно виглядає, стійкий до впливу УФ-променів і вологи. Такий матеріал використовується для виготовлення дорогих стаціонарних альтанок.

Матеріал тенту

Павільйони обшиваються міцним поліестером або полівінілхлоридом (ПВХ). Обидва матеріали стійкі до впливу ультрафіолету й опадів, при цьому ПВХ робиться прозорим, що дає природне освітлення. У деяких моделях застосовується комбінація цих матеріалів (поліестер + ПВХ-покриття) – це дає додаткову водостійкість.

Для виготовлення побутових тентів використовується поліетилен (Тарпаулін). Цей матеріал легше і дешевше, при цьому забезпечує достатній захист від УФ-променів і дощу.

Щільність

Даний параметр визначає термін експлуатації матеріалу тенту павільйону або побутового тенту і його здатність витримувати навантаження. Одиниця виміру – грам на квадратний метр (г/м2). Чим вище щільність, тим міцніший і довговічніший виріб. У той же час збільшується його вага.

У павільйонах використовується поліестер щільністю 135-500 г/м2. При цьому для даху часто застосовується більш щільний матеріал, ніж для стін. Щільність тарпауліну, який використовують для побутових тентів, нижче і становить 60-65 г/м2.

Виконання

Алюмінієві люверси – кільця в побутовому тенті, призначені для зміцнення країв отворів. Через люверси протягують мотузки, щоб зафіксувати спорудження. Алюміній не іржавіє, а значить подібна фурнітура прослужить довго.

Антимоскітна сітка – захищає людей в павільйоні від комарів, мошок, мух та інших комах. Добре продувається, що важливо в спеку.

Вентиляційні віддушини – сприяють вільній циркуляції повітря усередині павільйону.

Світлові вікна – забезпечують природне освітлення внутрішнього простору павільйону. Зустрічаються в моделях закритого типу з непрозорими стінками.

Деякі альтанки оснащуються столом і лавками, що позбавляє від необхідності купувати дані меблі окремо.

Додатковий захист

Водостійкість – здатність матеріалу протистояти впливу вологи. Такий тент або павільйон не пропускає воду і не промокає під дощем. Вимірюється в міліметрах водяного стовпа (мм вод. ст.). Даний параметр в побутових тенти становить 1500 мм вод. ст., в павільйонах – 1000-3000 мм вод. ст. Цих значень досить для комфортного відпочинку в місцях, де дощі бувають рідко.

Герметизація швів – виключає протікання води в місцях з'єднання тканини павільйону.

Стійкість до ультрафіолету – захищає павільйон і побутової тент від негативного впливу УФ-променів. Дане випромінювання сприяє підвищеному зносу тканини.

Штормові відтягнення – мотузка або репшнур, за допомогою якого павільйон кріпиться до землі. Знижують навантаження на каркас і підвищують стійкість павільйону при сильних поривах вітру. У комплект поставки входять і кілочки – до них прив'язують відтягнення, а потім встромляють в землю.

Посилені кути – багатошарова прошивка в місцях найбільшого навантаження. Підвищують міцність павільйону, що особливо важливо при інтенсивному використанні.

Вогнетривке просочення – знижує ризик випадкового загоряння павільйону від іскор багаття.

Розмір

Ширина, довжина і висота садового павільйону або альтанки дозволяє оцінити, наскільки вдало впишеться вибрана модель у відведений для неї простір.

Потрібну довжину і ширину павільйону, альтанки, побутового тенту підбирають з урахуванням кількості осіб і предметів меблів, які павільйон або альтанка повинна вміщати одночасно. Так, для 2 осіб підійде споруда розміром 200х200 см, для 3-4 чоловік – 300х300 см. Більші просторі споруди знадобляться для 6-10 чоловік.

Важливо: для ночівлі кожній людині знадобиться більше місця в павільйоні, ніж для перебування в денний час. Наприклад, в павільйоні розміром 200х200 см сховатися від спеки або негоди можуть 4 людини, а ось ночувати буде зручно тільки двом.

При виборі розміру павільйону і побутового тенту має значення і площа ділянки. Велика будівля на невеликій території буде захаращувати вільний простір. Це особливо важливо для стаціонарної альтанки, яка зводиться надовго.

Чим більше габарити павільйону, тим більше сил і часу знадобиться на монтаж / демонтаж. Просторий намет складніше транспортувати, зберігати і чистити. Пропорційно збільшується і його ціна.

Вага

Даний параметр впливає на експлуатаційні властивості павільйону і тенту. Вага павільйону складається з ваги каркаса і тканини. Чим масивніше опора, тим стійкіша споруда, а зі зростанням ваги тканини збільшується її міцність і стійкість до несприятливих зовнішніх факторів.

Але занадто важку конструкцію незручно транспортувати і монтувати. Цю обставину слід враховувати при виборі павільйону для туристичних походів і вилазок на природу.

Середня вага павільйону становить 7-30 кг, а в деяких великих спорудах дана величина досягає 97-110 кг. Вага побутових тентів знаходиться в межах 1-7 кг.

Відгуки про статтю