Як вибрати рукавички для єдиноборств

Рукавички для єдиноборств – спортивний інвентар, призначений для пом'якшення ударів і захисту рук спортсмена від травм.

Призначення

Конструктивні особливості рукавичок для єдиноборств залежать від правил і специфіки кожного бойового мистецтва. Наприклад, боксерські рукавички завжди закриті, оскільки в боксі кидки та захвати заборонені. Рукавички для рукопашного бою або змішаних єдиноборств бувають найчастіше з відкритими пальцями, оскільки в цих спортивних дисциплінах кидки та захвати дозволені.

Важливо: для новачків, які освоюють змішані єдиноборства, рекомендується придбати закриті рукавички, які забезпечать кращий захист кисті. У відкритих рукавичках зручніше робити захвати, в них не потіє рука. Закриті моделі вбирають вологу, а значить, можуть з часом мати неприємний запах.

Тип рукавичок

Бойові – використовуються для професійних і аматорських змагань. Зустрічаються у двох різновидах:

 • професійні – кут загину великого пальця відповідає анатомії кулака, що дозволяє завдавати потужні удари, не травмуючи руку. Рукавички фіксуються за допомогою шнурівки, що унеможливлює їх самостійне надягання;
 • аматорські – великий палець фіксується до кисті руки, що не дає можливості завдавати потужні удари без ризику отримання травми. В аматорських рукавичках може бути як шнурівка, так і фіксація на липучках. Вони менш довговічні, ніж професійні.

Тренувальні – призначені для спарингу і боксерських змагань на аматорському рівні. Такі рукавички бажано купувати новачкам. Для тренувань в змішаних єдиноборствах використовуються закриті рукавички, що нагадують боксерські.

Важливо: в таких рукавичках не можна працювати зі снарядами, оскільки вони швидко зносяться і затвердіють, а це може привести до травми партнера.

Снарядні – використовуються для роботи з боксерськими мішками, грушами, маківарами, тренерськими лапами. Снарядні рукавички мають товстий і щільний наповнювач, що забезпечує максимальний захист рук під час тренувань. Такі рукавички не придатні для спортивних змагань.

Тренерські – поєднують в собі функції лап і тренувальних рукавичок.

Матеріал

Шкіра – найкращий варіант. Переваги: висока стійкість до зношування і деформації, тривалий термін служби. До того ж, в таких рукавичках руки пітніють менше. Недолік – висока ціна.

Шкірозамінник – гірший варіант, оскільки він швидко зношується, втрачає свою форму, а руки в таких рукавичках дуже погано дихають. Перевага – невисока ціна.

Шкіра + шкірозамінник – комбінований варіант: зовнішня сторона рукавички виготовлена зі шкірозамінника, внутрішня – з натуральної шкіри. Такі рукавички коштують дешевше шкіряних і досить комфортні, проте, по надійності і якості їм поступаються.

Для східних єдиноборств (карате, таеквондо тощо) часто використовують вініл, поліамід, поліуретан.

Наповнювач

В якості наповнювача для боксерських рукавичок оптимальним варіантом стане пінополіуретан, що володіє відмінними амортизаційними властивостями: чи не проминається і не збивається, він стійкий до зламу. Гелевий наповнювач найкраще пом'якшує силу удару. В рукавичках для змішаних єдиноборств використовується спресований кінський волос.

Важливо: небажано купувати рукавички з наповнювачем з вати, оскільки вони швидко втрачають свою форму. Крім того, вата на відміну від пінополіуретану не здатна пружинити удар.

Застібання

Липучка – зручний варіант застібання рукавичок. Часто зустрічається в аматорських рукавичках. Разом з тим, застібання на липучках не забезпечує надійну фіксацію на руці. Хороший варіант для тренувань і роботи зі снарядами.

Гумка – забезпечує швидке і комфортне надягання рукавички на руку. Недолік – порівняно слабка фіксація. Гумка використовується в деяких боксерських рукавичках (снарядні), а також рукавичках для карате та інших східних єдиноборств.

Гумка + липучка – комбінований варіант. Зустрічається в рукавичках для рукопашного бою.

Шнурівка – найнадійніший варіант застібання рукавичок. Перевага – міцна фіксація на руці. Однак такі рукавички неможливо надіти самостійно. Використовуються професійними спортсменами.

Вага

Вага боксерських рукавичок вимірюється в унціях (1 унція = 28.35 г). Для позначення ваги застосовується умовна одиниця OZ. Вага рукавичок безпосередньо залежить від ваги спортсмена, який буде ними користуватися.

 • 4 OZ – діти до 7 років;
 • 6 OZ – діти від 7 до 9 років;
 • 8-10 OZ – діти від 11-13 років, а також підлітки та жінки;
 • 10 -12 OZ – чоловіки-новачки;
 • 12-18 OZ – чоловіки-професіонали в залежності від вагової категорії.

Також вибір ваги рукавички залежить і від характеру змагань або тренувань.

Про вагу бойових рукавичок боксери домовляються перед боєм, оскільки легші моделі дозволяють нанести сильніші пошкодження:

 • 12-16 OZ – тренувальні рукавички;
 • 12-18 OZ – снарядні рукавички.

Відомо, що важкі рукавички краще захищають кулак і пом'якшують силу удару, а значить, знижують ризик отримання травми. Тому важчі рукавички рекомендується використовувати для спарингів. Крім того, такі рукавички гарні в обороні.

Для змішаних єдиноборств рукавички легші – їх вага може досягати навіть 4 OZ (для змагань), 6-9 OZ (для тренувань). Деякі різновиди рукопашного бою припускають використання рукавичок вагою 8 OZ.

Поради

 • Приміряти рукавички необхідно разом зі спеціальним боксерським бинтом, який намотується під рукавичку. Бинти захищають руку від травм і вбирають вологу. Оптимальна довжина бинта – від 4 м. Матеріал – чиста бавовна.
 • Варто звернути увагу на захист великого пальця. Для цієї мети служить тканинна перетяжка між рукавичкою та великим пальцем і невелика подушка.
 • Важливо, щоб рука відчувала себе в рукавичці комфортно – рукавичка повинна щільно прилягати до руки. Занадто тісні рукавички будуть здавлювати кисть, занадто просторі – ковзати, що може призвести до травм.
 • Після тренування рукавички необхідно висушити, повісивши їх на гачок. Не можна сушити рукавички на радіаторах, батареях і інших нагрівальних приладах, оскільки це може пошкодити шкіру рукавичок. Слід протирати рукавички зовні вологою серветкою.
 • Існують спеціальні антибактеріальні спреї та дезодоранти, які необхідно вводити всередину рукавички після кожного застосування. Це необхідно робити для запобігання появи грибка і неприємного запаху, а також продовжить їх термін служби.

Виробник

При покупці рукавичок для єдиноборств найважливіше завдання – не одержати підробку. Незалежно від виду боїв існує велика загроза отримати травму. Найбільш підробляється бренд – Everlast. При покупці варто обов'язково вибрати надійного і перевіреного постачальника. Незайвим буде перегляд різних відео про те, як відрізнити підробку від оригіналу.

Для тренувань спортсменів-любителів можна зупинити свій вибір на рукавичках Green Hill, Adidas, Lonsdale, Sprinter, Title, RDX, Reyvel, Venum. Ця продукція займає середній ціновий сегмент. Однак рукавички виготовлені з якісних матеріалів, добре пошиті та забезпечують надійний захист для рук. Вони цілком прослужать кілька років тренувань.

Серед рукавичок для професійних спортсменів і особливо захоплених лідирують марки Hayabusa, Everlast, Fairtex, Ringside, Venum. Це дорога продукція, що володіє найвищою якістю. Варто відзначити, що деякі бренди, наприклад, Everlast, випускають моделі різної вартості – в тому числі для спортсменів-аматорів.

Відгуки про статтю