Як вибрати перфоратор

Тип

Горизонтальні перфоратори електродвигун в конструкції розташований паралельно ударної осі (горизонтально). До цього типу належить більшість побутових перфораторів.

Вертикальні перфоратори – електродвигун в конструкції розташований перпендикулярно ударної осі. Вони забезпечені більш потужним мотором, тому більшість професійних перфораторів – вертикальні.

Поряд з електричними мережевими перфораторами, існують і електричні акумуляторні (автономні). Головна перевага – незалежність від джерела електроживлення, з цим же пов'язані їх недоліки – порівняно невелика потужність, обмеження роботи в часі, велика вага.

Потужність

За потужністю перфоратори поділяються на три категорії: менше 700 Вт, 700-1000 Вт і більше 1000 Вт. Товщина стін і тривалість роботи інструменту – критерії, за якими відрізняються між собою побутові та професійні перфоратори. Чим потужніше перфоратор, тим товщі стіни він зможе пробити і тим довше він здатний працювати без зупинки.

До побутових належать інструменти з потужністю до 900 Вт, до професійних – з потужністю понад 1000 Вт. Перфоратори з потужністю 700-1000 Вт можна застосовувати як для побутових потреб, так і в професійній діяльності.

Режими

Залежно від кількості додаткових функцій перфоратори поділяються на:

  • Однорежимні свердління отворів в порівняно м'яких матеріалах, наприклад, дереві. Перфоратор в цьому режимі працює як електродриль.
  • Дворежимні ударне свердління отворів в твердих матеріалах. Більшість перфораторів – дворежимні.
  • Трьохрежимні свердління з ударним дробленням. Перфоратор в цьому режимі працює як відбійний молоток. Самий універсальний варіант.

Важливі характеристики

Тип кріплення свердла (тип патрона)

Найбільш поширені типи патронів SDS + і SDS max. Патрони типу SDS + застосовуються в побутових перфораторах, а SDS max – в професійних.

Патрони типу SDS - Quick на сьогоднішній день поки що зустрічаються дуже рідко. Це найсучасніший тип патрона. Коштує дорого, проте має низку переваг: свердла легко долають будь-які складнощі при ударному свердлінні бетону, цегли, каменю; цей патрон служить довше інших типів; в ньому можна використовувати додаткові насадки (з шестигранником, довгі насадки-біти).

Швидкість обертання

Вимірюється в обертах за хвилину (об/хв.). Визначає, скільки рухів виконує свердло перфоратора. Висока швидкість знадобиться для свердління невеликих отворів в стінах, а при роботі з твердими матеріалами потрібна менша швидкість, але з великою силою удару.

Зазвичай для побутових перфораторів швидкість становить 1500-2000 об/хв., а для професійних – 230-450 об/хв.

Кількість швидкостей

Моделі з наявністю декількох швидкостей краще, так як забезпечують додаткові зручності у використанні інструменту.

Для насадок, що мають маленький діаметр, потрібна висока швидкість обертання, навпаки, для великих насадок підходить більш низька швидкість, оскільки є висока ймовірність її ушкодження.

Сила удару

Сила удару перфоратора залежить від його потужності. Чим більше сила удару, тим вище ефективність і швидкість роботи інструмента. При виборі перфоратора для будинку досить 2.6-4.5 Дж, для професійного інструмента – 5 Дж і більше.

Вага перфораторів

Важливим показником при виборі перфоратора є його вага, оскільки від нього залежить тривалість роботи з інструментом. Вага перфоратора визначається його потужністю: чим потужніший, тим важче.

Умовно інструмент можна розділити на легкий до 3 кг, з середній – 3-5 кг, тяжкий – більше 5 кг. Хороший варіант побутового перфоратора для домашніх потреб важить близько 2.5-3.3 кг.

Оснащення

Реверс змінює напрямок обертання свердла на протилежне за допомогою перемикача. Може знадобитись для звільнення застряглого в матеріалі свердла.

Додаткова рукоятка допомагає оптимально розподілити навантаження при використанні інструмента і зменшити вібрацію. Вона може жорстко кріпитись до корпусу або бути знімною.

Обмежувач глибини свердління допомагає зробити кілька отворів однакової глибини. Являє собою металевий або пластмасовий стрижень, закріплений на корпусі перфоратора.

Глибиномір застосовується у випадках, коли необхідно зробити отвір певної глибини. Це металевий стрижень з поділками (лінійка).

Пилозбірник збирає пил, який утворюється в процесі роботи перфоратора. Являє собою герметичний мішок або контейнер, як вбудований в корпус інструмента, так і знімний. Може бути змінним (паперовим) або постійним.

Електронне регулювання швидкості обертання забезпечує якісне виконання роботи, збільшує термін служби інструмента і його продуктивність. Це спеціальний процесор, який в залежності від заданого матеріалу і діаметра свердла (визначається перфоратором) визначає оптимальну швидкість обертання.

Антивібраційна система знижує рівень вібрації інструмента. Як правило, нею оснащені дорогі і професійні перфоратори.

Антиблокувальна система захищає двигун перфоратора від перегорання в разі заклинювання свердла. Цим пристроєм оснащено більшість інструментів.

М'який спуск – допомагає уникнути різких ривків при включенні перфоратора, що робить роботу з ним більш зручною.

Стопор вимикача – фіксує вимикач, щоб не натискати постійно його пальцем. Це істотно полегшує роботу з інструментом, особливо коли мова йде про буріння твердих матеріалів тривалий час.

Кейс – призначений для зручності зберігання і транспортування перфоратора і його приладдя.

Моделі високого цінового сегмента оснащуються запасними щітками для двигуна (змінні елементи, необхідність в заміні яких, виникне при інтенсивному професійному використанні інструмента), комплект бурів (базовий набір для побутових потреб).

Виробник

Для вирішення нескладних побутових завдань, а також невеликих навантажень підійдуть перфоратори Einhell, Зеніт, Интерскол, Фіолент, Моноліт-Харків, Sparky. Для професійного використання можуть підійти одиничні моделі цих марок. Перш ніж купувати їх для високих навантажень, слід уважно вивчити відгуки. Такі перфоратори частіше за інших можуть сильно нагріватись при роботі і швидко виходити з ладу. Їх основний недолік – ненадійність. Через не найякісніше зібрання можуть ламатись кріплення. Матеріал корпусу часто хисткий, при нагріванні відлітає фарба. В цілому не найзручніші і легкі перфоратори, але для поодинокого застосування в будинку можуть стати бюджетним варіантом.

Відмінним вибором перфоратора стане інструмент AEG, Bosch, DeWalt, DWT, Hitachi, Makita, Einhell (деякі моделі), Kress, Metabo, а також професійна продукція Milwaukee. Практично всі ці бренди є спеціалізованими виробниками електроінструмента, що забезпечує максимальну якість, продуктивність, а головне, надійність перфораторів. Їх чимала вартість виправдовується тривалим терміном служби і зручністю в роботі: невелика вага, висококласна ергономіка, відмінне зібрання. У цих марок навіть побутові моделі здатні витримати досить інтенсивне використання. В разі можливої поломки у відомих брендів існує велика мережа сервісних центрів в багатьох містах країни.

Відгуки про статтю

На счет аккумуляторных не очень согласен. Отличный вариант если много чего нужно переделать и по мощности не уступает. Если конечно знать где брать и какой.

Прлезно