Як вибрати пілінг, скраб для обличчя

Пілінг – косметичний засіб для обличчя (рідше – шиї і декольте), який має розгладжуючу, відлущуючу і оновлюючу дію. Містить кислоти, ензими, масла та інші компоненти. Забезпечує глибоке і делікатне очищення шкіри від ороговілих клітин, забруднень, пігментації, покращує кровообіг. Пілінг характеризуються гелеобразной або рідкою текстурою.

Скраб – вирішує ті ж завдання, що і пілінг, але діє більш агресивно і застосовується тільки для поверхневого очищення шкіри. Має кремоподібну консистенцію з абразивними частинками, які механічно видаляють забруднення і ороговілі частинки. У порівнянні з пілінгом скраб надає сильніший масажний ефект. У той же час даний засіб травмує суху і чутливу шкіру.

Важливо: використання пілінгу робить шкіру більш чутливою до УФ-променів. Тому після даної процедури бажано уникати контакту з прямими сонячними променями, застосовувати захисний одяг і сонцезахисну косметику з рівнем SPF 15-50.

Вид кошти і тип шкіри

Залежно від консистенції пілінги поділяються на гелі, маски, креми, пасти.

Гелевидні кошти мають ніжну текстуру, легко розподіляються по обличчю, добре видаляють жир, надають тонізуючу дію – оптимальний вибір для власниць комбінованої, жирної і нормальної шкіри. Такі пілінги можна застосовувати через день.

Різновид пілінгу-гелю – пілінг-скатка, яка відрізняється делікатною дією і підходить сухій, чутливій і запаленій шкірі.

Більш щільні маски і креми відмінно живлять і зволожують дерму, що важливо для дівчат із сухою шкірою.

Пілінг-пасти глибоко очищають комбіновану і жирну шкіру, борються з прищами і висипом вугрів.

Також зустрічаються пілінг-диски, які дуже зручні у використанні.

Важливо: для жирної, комбінованої, сухої шкіри краще застосовувати пілінги або скраби з гладким і дрібним абразивом. Власницям проблемної шкіри скраби не підійдуть, оскільки вони провокують появу нових прищів.

Склад

Кислотний – містить саліцилову і фруктові кислоти. Це досить агресивний пілінг, який вимагає певних знань і досвіду. Не підходить для чутливої і тонкої шкіри.

Ензимний – виготовлений на основі високомолекулярних білків (ензимів). Зазвичай до складу ензимних пілінгів входить папаїн і бромелайн. Має м'яку дію, ефективно прибирає пігментацію, розгладжує шкіру, попереджає запалення пор. Не вимагає професійних знань і навичок, оптимальний для всіх типів шкіри.

Бактеріальний – має в складі очищену масу, яка отримана з бактерій. У порівнянні з ензимним пілінгом діє ще дбайливіше. Рекомендується дівчатам з особливо чутливою шкірою.

Мінеральний – виготовлений на основі мінералів і коралів. Добре відлущує ороговілі частинки шкіри і очищає від забруднень. Надає розгладжуючий ефект. Через агресивний вплив не підходить жінкам із чутливю і тонкою шкірою.

З бодягою – має в складі кремнієві голки, органічні речовини, карбонати, фосфати. Покращує кровообіг, попереджає виникнення вугрової висипки, тонізує шкіру. Але такий засіб може викликати роздратування та алергію.

Масляний – містить натуральні масла. Характеризується живильною і тонізуючою дією, попереджає лущення. Використовується жінками зі в'янучою, сухою і чутливою шкірою.

З білою глиною – збагачений мікроелементами, поліпшує стан шкіри. Даний засіб позбавляє від подразнення і лущення.

Вік

Більшість пілінгів і скрабів призначене для дівчат старше 18 років (18 +). Зустрічається косметика для жінок від 30 років (30+) – ці засоби сприяють омолодженню шкіри і розгладжують зморшки.

Призначення

Відлущування – видаляє ороговілі частинки шкіри, що стимулює її оновлення. Цей ефект забезпечується абразивними частинками в скрабах і фруктовими кислотами в пілінгу. Така властивість притаманна і мікронізованому воску бузини.

Очищення – прибирає бруд, надлишковий шкірний жир, відкорковує пори. Подібну дію робить бамбукове вугілля, екстракт базиліка, мед каноли, вівса та інші компоненти.

Розгладження – вирівнює рельєф шкіри і тим самим усуває дрібні зморшки. Даний ефект характерний для масел оливи і ши, бетаїну.

Також зустрічаються пілінги і скраби, що мають поживну, зволожуючу, тонізуючу, протизапальну, пом'якшувальну дію.

Особливості

Натуральні – виготовлені на основі сировини природного походження. У складі цих засобів є біла глина, софора японська, різні екстракти. Подібні скраби і пілінги не викликають алергії і не містять шкідливих речовин, в тому числі, парабенів.

Органічні – зроблені з сировини, вирощеної в екологічно чистих умовах.

Салонні – мають високий вміст кислот і застосовуються тільки професійними косметологами в салонах краси. Цю косметику не варто купувати для використання в домашніх умовах.

Домашні – відрізняються від салонних аналогів меншою концентрацією кислот, тобто більш безпечні.

Аптечні – містять лікарські речовини, наприклад, пантенол. Підходять для проблемної і чутливої шкіри. Борються з акне, чорними точками і іншими проблемами шкіри.

Обсяг

Пілінги і скраби продаються в тубах, банках та інших ємностях. Середній обсяг – 100-150 мл.

Відгуки про статтю