Як вибрати пильну шину

Вид

Пильна шина – напрямне полотно, яким переміщається пильний ланцюг. Складова пильної гарнітури ланцюгової пилки.

Пильна шина з ланцюгом – готова пильна гарнітура. Позбавляє необхідності підбирати до шини пильний ланцюг.

Виконання

Захисне покриття – оберігає пилячу шину від корозії. Продовжує термін служби цього елементу пиляльної гарнітури.

З замінними головками – таке виконання характерне для професійних моделей, які виконують великий обсяг робіт та зазнають підвищених навантажень. За таких умов механізми швидше зношуються.

Полегшена – зменшує масу ланцюгової пилки, що дає можливість працювати інструментом на даху будинку чи сходах.

Побутові ланцюгові пили оснащуються шинами зі звуженим носком, у яких зведена до мінімуму ймовірність зворотного удару. У напівпрофесійних та професійних моделях шини мають широку носову частину. Ці інструменти призначені для досвідчених пильщиків, оскільки в процесі роботи виникає зворотній удар, який може спричинити тяжку травму.

Довжина шини

Під довжиною шини розуміють не загальну довжину напрямного полотна, а лише довжину різальної частини шини пильної (довжину різу) – відстань між передньою частиною пили та кінчиком носової частини шини.

Довжина пильної шини визначає експлуатаційні характеристики ланцюгової пилки. Вказується у дюймах чи сантиметрах (см). Чим довша шина, тим вища потужність та продуктивність інструменту й тим більша глибина пропилу (різа):

  • 11-13 дюймів – використовується в побутових ланцюгових пилках;
  • 14-16 дюймів – застосовується в напівпрофесійних пристроях;
  • 18-22 дюйми – трапляється в професійних інструментах.

Довжина пиляльної шини та довжина пиляльного ланцюга повинні відповідати один одному. Необхідно співвідносити довжину шини з потужністю пили: занадто довга шина підвищує витрату пального та навантаження на двигун, що прискорює його зношування.

Товщина паза ланцюга

Товщина паза ланцюга – це товщина хвостовика (провідної ланки). Цей показник повинен збігатися з товщиною (шириною) паза шини пилки. Вимірюється в дюймах та міліметрах (мм). Чим товщій паз шини, тим більша ширина пропилу і тим вища продуктивність пиляння. Шини з широким пазом призначені для ланцюгів, які витримують серйозні навантаження.

Залежно від класу пили використовуються напрямні полотна з такими розмірами товщини паза шини:

  • 1.1 мм (0.043 дюйми) – використовується в одноручних та малопотужних побутових ланцюгових пилках;
  • 1.3 мм (0.05 дюйми) – встановлюється на побутові та напівпрофесійні моделі;
  • 1.5 мм (0.058 дюйми) – призначена для напівпрофесійних та професійних пристроїв;
  • 1.6 мм (0.063 дюйма) та 2 мм (0.08 дюйма) – застосовується у найпотужніших професійних ланцюгових пилках.

Крок ланцюга

Ця характеристика мусить збігатися з кроком веденої зірочки в носовій частині шини та провідної зірочки ланцюгової пилки. Одиниця виміру – дюйм. Чим більший крок ланцюга, тим вища продуктивність пиляння та глибина різання. Але така пильна гарнітура встановлюється на потужні інструменти. Великий крок ланцюга негативно позначається на точності різання та ускладнює роботу з пилкою (через сильну вібрацію).

Здебільшого пильні шини розраховані на ланцюги з кроком 0.325 та 0.375 (3/8) дюйма. Ці ланцюги встановлюються на побутові та напівпрофесійні моделі. Ланцюг з параметром 0.325 дюйма ефективно обрізає сучки та тонкі дерева, а ланцюг із показником кроку 0.375 (3/8) дюйма справляється з валкою дерев середнього діаметра.

Кількість ланок ланцюга

За цим параметром судять про довжину пиляльного ланцюга. Для визначення розміру ланцюга підраховують кількість провідних ланок (хвостовиків, хвостиків).

Хвостовик шини

Хвостовик – кріплення, за допомогою якого шина з'єднується з корпусом ланцюгової пилки. Багато виробників використовують стандартні хвостовики, але у продукції деяких торгових марок трапляються кріплення індивідуальної форми. Тому напрямні полотна та пилки різних брендів не завжди сумісні один з одним.

Хвостовик шини мусить відповідати формі посадкового місця інструменту, тому що в іншому випадку масло не подаватиметься на ланцюг. Це загрожує швидким зносом пиляльної гарнітури.

Відгуки про статтю