Як вибрати пістолет для герметиків, піни

Пістолети для герметиків і монтажної піни (пінополіуретанового герметика) призначені для нанесення відповідних матеріалів на поверхню. Застосовуються в ремонтних, будівельних і монтажних роботах. За допомогою такого обладнання герметизують шви, стики і тріщини, утеплюють стіни, ремонтують дрібні предмети, укладають покрівлю.

Шприц для мастила - подає мастильний матеріал, мастило або іншу технічну рідину в механізми і вузли агрегатів. Розрізняють плунжерні і гвинтові шприци. Перші дозволяють заливати і відкачувати мастило / оливу, зате другі мають більший обсяг.

Шланг до шприца для мастила - використовується при змазуванні деталей, розташованих у важкодоступних місцях.

Клас

Аматорські (побутові) - дешеві моделі, представлені в широкому асортименті. Недолік - більшість таких пістолетів є одноразовими і не призначені для широкого фронту робіт.

Професійні - надійні і довговічні пістолети, розраховані на виконання великого обсягу робіт. Мають просунуті характеристики: сумісність з нефасованими матеріалами (для герметиків), економія герметика або монтажної піни, відмінна продуктивність. Мінус - висока ціна.

Підвид

Механічний - наводиться в дію м'язовою силою майстра, від якої залежить тиск видавлювання і швидкість подавання складу. Найдешевший пістолет. Використовується для побутових потреб.

Акумуляторний / мережевий - оснащений електромотором. Такий пістолет зручніше і продуктивніше механічного «побратима». Добре справляється з роботами самого різного об'єму. Акумуляторний варіант більш мобільний, а мережевий - вигідно відрізняється меншою вагою і відсутністю обмеження за часом безперервної роботи. В той же час електричний пістолет дорожче і важче механічного пристрою.

Пневматичний - підключається до компресора за допомогою повітряного шланга. Таке рішення характеризується дуже високою продуктивністю і невеликою вагою. Правда, шланг обмежує свободу дій оператора, а сам компресор занадто дорого коштує, щоб його купувати спеціально для пістолета. Дане обладнання - доля професійних будівельників і монтажників.

Важливо: при виборі пневматичного пістолета звертають увагу на тиск, який повинен забезпечувати компресор для нормальної роботи. Дуже високий тиск призводить до поломки пістолета, а дуже низький - помітно зменшує його продуктивність. Оптимальне значення становить 5-6 бар.

Наявність акумулятора

В комплекті - дозволяє почати працювати пістолетом відразу ж після купівлі.

Відсутній - надає можливість майстру самостійно вибрати акумулятор за бажаними характеристиками і ціною. Зручний варіант при наявності універсальної батареї, сумісної з різним електроінструментом.

Корпус

Відкритий (структурний) - простий і дешевий пістолет початкового рівня. Конструктивна особливість - наявність лотка (тримача) з тонкої сталі, але з ребрами жорсткості. Сумісний з фасованими герметиками. Мінуси: вимагає від користувача докладання значних фізичних зусиль, не призначений для роботи з нефасованими матеріалами, відносно швидко виходить з ладу.

Структурний пістолет найчастіше вибирають домашні майстри.

Посилений кістяковий - різновид попереднього пістолета. Виготовляється з більш товстої сталі, що позитивно відбивається на міцності і тривалості терміну служби.

Напіввідкритий (напівкорпусний) - зручніше у використанні, ніж кістякова модель при тій же ціні. Оснащений лотком з металевого жолоба. Застосовується в тандемі з фасованими матеріалами. Недолік - менша надійність в порівнянні з відкритим пістолетом через відсутність ребер жорсткості в корпусі.

Напіввідкритий пістолет підійде для епізодичних робіт.

Закритий - найдосконаліший пістолет, відноситься до професійного класу. Замість лотка забезпечений цільної колбою. Дозволяє працювати з фасованими і нефасованими герметиками. Мінуси: висока вартість, велика вага.

Також зустрічаються дуже легкі пістолети, що мають замість лотка фіксатор. Подібні моделі призначені для фасованих матеріалів.

Важливо: різниця між фасованими і нефасованими герметиками полягає в тому, що перші продаються в жорстких тубах (картриджах) або пакетах-саше, а другі - в відрах. Якщо пістолет сумісний з нефасованими матеріалами, то це дає можливість використовувати в роботі суміші, приготовані самим майстром.

Матеріал корпусу

Корпус пістолетів виготовляється зі сталі або міцного пластику. Другий матеріал значно легше, але менш надійний. Для полегшення ваги інструменту застосовують алюміній, але такі моделі обійдуться дорожче сталевих «побратимів».

Товщина корпусу

Товщина корпусу напіввідкритих і закритих пістолетів визначає їх міцність. Зі збільшенням товщини підвищується і міцність пристрою і одночасно - вартість і вага. Краще вибирати інструменти з товщиною корпуса від 2 мм.

Шток

Шток - металевий стрижень з поршнем, який проштовхує склад з туби. Приводиться в рух курком. Товщина штока варіюється в межах 6-8 мм.

В механічних пістолетах зустрічаються круглий, круглий посилений і шестигранний шток, при цьому останній різновид вважається найнадійнішим. Акумуляторні пристрої оснащені зубчастим штоком, що забезпечує рівномірний розподіл речовини по поверхні, що корисно, якщо виконуються масштабні роботи.

Обсяг туби

Даний параметр вказує на максимальний обсяг туби або іншої тари, з якою працює пістолет. Компактні моделі сумісні з тубами на 300-450 мл, а найбільші пістолети дозволяють встановлювати тару ємністю 600-750 мл. При виборі техніки за цим параметром виходьте зі стандартного обсягу тари - 310 мл (туби) і 600 мл (пакети-саше).

Також на сумісність тари з герметиком і пістолета впливає довжина (220 мм і 440 мм) і діаметр туби (50-60 мм).

Швидкість подавання

Цей показник означає продуктивність пістолета - кількість пропонованого матеріалу за одиницю часу. Вимірюється в міліметрах за секунду (мм/с) або грамах за секунду (г/с). Чим вище цей параметр, тим краще пістолет впорається з масштабними завданнями. В побутових інструментах швидкість подавання складає 1-5.5 мм/с, в професійних пристроях - від 20 мм/с.

Тиск

По цій характеристиці роблять висновки про штовхаюче зусилля, яке передається від мотора пістолета до поршня штока (акумуляторні / мережеві прилади для герметиків). Одиниця виміру - ньютон (Н). Чим більший тиск, тим краще. Підвищене зусилля вичавлювання гарантує ефективну роботу з в'язкими матеріалами. Залежно від моделі складає 2800-7000 Н і більше.

Виконання

Регульоване подавання - дає можливість змінювати швидкість подавання герметика і монтажної піни в залежності від конкретного завдання. Так, при виконанні тонких робіт швидкість подавання матеріалу зменшують.

Протикрапельна система - запобігає небажаний вихід герметика з туби шляхом стравлювання надлишкового тиску всередині туби.

З тріскачкою - полегшує роботу з пістолетом.

Поворотна туба - обертається тримач, який дає можливість обробляти важкодоступні місця. Така опція часто зустрічається в напівкорпусних пістолетах.

Підсвічування - спрощує використання пістолета в умовах слабкого освітлення.

Протиковзка рукоятка - покращує надійність хвату при роботі в рукавичках і не дає пістолету вислизнути з руки.

Тефлонове покриття - запобігає прилипання монтажної піни, що полегшує чищення пістолета і сприяє більш рівномірному виходу речовини.

Противага - зменшує навантаження на руку за рахунок збалансованості конструкції, що корисно при тривалій роботі з пістолетом.

Розбірний корпус - дозволяє обслуговувати і ремонтувати пістолет при необхідності. Продовжує термін служби пристрою.

Комплектація

Кейс - полегшує транспортування і зберігання пістолета, захищає його від механічних впливів, пилу і забруднень.

Голка для прочищення - допомагає прочистити носик колби або картридж з герметиком.

Насадки-наконечники - забезпечують потрібну форму вичавлюваному герметику або піні. Зокрема, така насадка дозволяє обробляти важкодоступні ділянки і закладати дрібні шви.

Зарядний пристрій - входить в комплектацію пістолетів з акумулятором.

Вага

Цей показник впливає на комфортність використання пістолета. Чим легше інструмент, тим довше можна з ним працювати. В різних моделях для герметиків вага коливається від 0.3 кг до 2 кг і більше, у пістолетів для монтажної піни аналогічна величина становить 0.3-0.7 кг.

Відгуки про статтю