Як вибрати пляжні надувні іграшки, басейни, стрибуни

Пляжні надувні іграшки, басейни, стрибуни забезпечують дітям веселе і корисне проведення часу. Зазвичай виготовляються з ПВХ (вінілу). Ігри з надувними іграшками надають всебічний вплив на організм дитини: зокрема, розвивають дихальну і опорно-рухову систему, координацію рухів, зміцнюють м'язи.

На відміну від «жорстких» аналогів, надувні моделі безпечні для дітей, а в здутому стані займають мінімум місця. Основний недолік - схильність до проколів. Тому не залишайте малюка одного без нагляду (особливо на воді).

Вид

Ігровий центр - багатофункціональний надувний виріб, що поєднує риси іграшки і розвиваючого комплексу. Ігровий центр - ідеальний простір для ігор і розваги. Розвиває у дитини уяву і дрібну моторику, знайомить з предметними формами та кольорами.

Ігровий центр часто включає в себе батут, гірку, водну гармату, басейн, футбольні ворота, м'ячі та інші елементи.

Батут - призначений для стрибків у висоту. Позитивно впливає на м'язи, дихальну і нервову систему, підвищує витривалість.

Сухий басейн - дає можливість дитині купатися на дачі або навіть в приміщенні. За допомогою такої іграшки дитина звикає до води і в той же час захищена від інфекцій і травм.

Водний матрац - застосовується на воді і на суші (як підстилка). Найчастіше оснащується страхувальним канатом - він грає роль буксирувального тросу, за допомогою якого батьки зможуть прокатати малюка по водній гладі. Матрац схильний до перевертання і підійде тільки дітям, які вміють плавати.

  • Човен / пліт - вид водного матраца, розрахований на кілька дітей. Відмінна риса - плоске і широке днище. Крім тримачів і бортиків човен / пліт забезпечуються веслами і штурвалом. Ця іграшка допомагає малюкові відчути себе моряком.

Коло для шиї - утримує голову дитини над водою і не дозволяє йому захлинутись. Застосовується на морі і для домашнього купання у ванній.

Поясне коло - один з найпопулярніших надувних виробів. Стане в нагоді дітям, які вміють плавати, але ще не здатним триматись на воді тривалий час.

  • Водні ходунки - вид поясного кола, оснащеного денцем з отворами для ніг. Дитина в таких ходунках здійснює рухи ногами, не боячись випасти з кола.

Нарукавники, рятувальний жилет - утримують дитину на воді і дозволяють виконувати плавальні рухи. Стануть в нагоді для навчання малюка плаванню. Жилет необхідний і для страхування, якщо малюк катається на човні, водному велосипеді, каное.

Стрибун - розвиває м'язи спини і ніг, сприяє формуванню правильної постави і зміцненню хребта.

М'яч - підходить для безлічі активних ігор у воді і на суші. Гра з м'ячиком розвиває дрібну моторику, зорово-рухову координацію, спритність і т. д.

Надувна іграшка - розвиває фантазію і може використовуватись як плавальний засіб.

Іноді зустрічаються надувні гірки, забезпечені батутом. Такі моделі добре поєднуються з басейном, адже малюк може з'їжджати по гірці в воду.

Характеристики

Мінімальний вік - вік дитини, при досягненні якого допускається використання надувної іграшки. Визначається видом надувної іграшки. Для ходунків мінімальний вік становить 6 місяців, для стрибуна - 1 рік, для батута, нарукавників і рятувального жилета - 3 роки.

Найчастіше виробники вказують і максимальний вік. Наприклад, багато нарукавників і рятувальних жилетів розраховані на малюків 3-6 років.

Деякі різновиди іграшок призначені для різних вікових груп. Так, одні м'ячі підходять дітям до 1 року, інші адресовані малюкам від 1 року до 2-3 років, треті розраховані на хлопців від 3 до 6 років. Окрема категорія - м'ячі для школярів (від 6-7 років).

З мінімальним віком пов'язаний і розмір виробів. Загальне правило таке: чим старша дитина, тим більше розмір надувної іграшки. Діаметр надувного кола для малюків віком до 3 років має становити 50 см, для дітей 3-6 років - 50-60 см. А ось купальникам старше 6 років знадобиться модель діаметром більше 60 см.

При виборі басейну ключові параметри - висота бортиків і діаметр. Карапузам до 2 років підійде виріб заввишки 20 см і діаметром 100 см. Малюкам старше 3 років варто підібрати модель, в яких ці показники становлять 50 см і 120 см.

Максимальне навантаження - гранично допустиме навантаження, яке здатний витримати надувний виріб без ризику пошкодження. Чим старша дитина, тим вище повинно бути максимальне навантаження. Не перевищуйте цей параметр, оскільки руйнування надувної іграшки може завдати шкоди дитячому здоров'ю.

Дизайн - впливає на привабливість іграшки для дитини. Виріб у вигляді улюбленого казкового героя або з його зображенням принесе малюкові більше радості. Матраци, басейни, поясні кола, стрибуни і надувні іграшки представлені в різноманітних формах. Інші вироби можуть похвалитись яскравою кольоровою гамою і гарними малюнками.

Іноді дизайн покращує експлуатаційні характеристики моделі. Так, поясне коло часто виконується у вигляді тварини, птахи або риби з «головою», за яку тримається дитина і «лапами» для стійкості. Подібний варіант хороший для самих маленьких дітей. А стрибун у вигляді тварини вигідно відрізняється від круглого аналога наявністю ручок, що підвищують безпеку дитини.

Оснащення

Ручний насос - призначений для наповнення повітрям невеликих виробів (стрибуни і т. д.).

Нагнітач повітря - використовується для надування великих конструкцій (батути, ігрові центри і т. д.).

Ремкомплект - застосовується для усунення незначних пошкоджень надувного вироба в процесі експлуатації.

Поради

  • Вибирайте надувні вироби, виконані з якісного, міцного і нетоксичного матеріалу. Фарба не повинна обсипатися і відбиватись на шкірі. Якщо іграшка видає неприємний запах, відмовтесь від купівлі. Попросіть у продавця сертифікат якості на продукцію.
  • Уважно огляньте виріб і переконайтесь, що на ньому немає пошкоджень і порізів. Зверніть увагу на надійність клапана - він в жодному разі не повинен спускати повітря. Оцініть міцність і гладкість швів, інакше виріб подряпає ніжну шкіру малюка.
  • Жилет, нарукавники, коло обов'язково приміряйте на дитину. Їх розмір підбирається з урахуванням віку, ваги і комплекції малюка. Не можна купувати ці вироби «на виріст», оскільки дитина просто вислизне з дуже великого жилета або круга. Занадто вузькі вироби заподіюють дискомфорт і сковують рухи дитини.
  • До матрацу, батуту, надувному басейну, човну, плоту і ігровому центру пред'являється інша вимога - стійкість. Оцініть плавучість матраца, човна, плоту. Добре, якщо басейн комплектується тентом для захисту дитини від сонячних ударів.
  • Коло для шиї повинно мати фіксатор для підборіддя.
Відгуки про статтю

Норм статья, доходчивая.