Як вибрати піддон для душу

Піддон для душу – виріб із поглибленням, що виконує функцію фундаменту душової кабіни. Також піддон грає декоративну роль, оскільки маскує трубопровід.

Форма

Квадратна/прямокутна – встановлюється біля стіни, в кутку або в середині ванної кімнати. Такі піддони стильно виглядають і гармонійно вписуються у будь-який інтер'єр. Деякі прямокутні вироби допускають встановлення двох душових систем.

Чверть кола / напівкругла / асиметрична – економить місце у ванній кімнаті. При цьому напівкруглі моделі встановлюються лише вздовж стіни.

Багатокутна – за властивостями такий піддон наближається до моделі у вигляді чверті кола.

Нестандартна – оригінально виглядає, але впишеться далеко не у кожну ванну. Ці піддони трапляються рідко.

Важливо: форма душового піддону визначає надійність та ціну дверей. Так, моделі криволінійної форми потребують вигнутих дверей, які коштують дорого. А ось квадратні та прямокутні піддони поєднуються з рівними дверима різної конструкції – складними, розсувними, розпашними.

Матеріал

Акрил – відносно міцний та недорогий матеріал. Ці піддони прості в монтажі та догляді, стійкі до зносу, мають гарну звукоізоляцію, не «холодять» ноги. До переваг належить і широкий асортимент форм. Мінуси: чутливість до ударів та подряпин, невисока жорсткість (прогинається під навантаженням 120 кг і більше). Щоб уникнути деформації, піддон встановлюють на каркас із металу.

Штучний камінь (штучний мармур) – дуже міцний, жорсткий та зносостійкий матеріал. Дані моделі солідно виглядають і гармонійно вписуються в будь-який інтер'єр, при цьому ремонтопридатні та не шумлять під струменем води. Матеріал відштовхує забруднення, що полегшує догляд за піддоном. Недоліки: висока ціна, велика вага (утруднені монтажні роботи, але такий піддон не перекинеться).

Натуральний камінь – дуже гарний матеріал. Інші переваги: довговічність, висока міцність. Мінуси: масивність, висока ціна.

Композит (кераміка) – відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, добре гасить шум падаючої води, не боїться подряпин. Ці піддони легко очищаються. Недоліки: крихкість, велика вага.

Кварил– за своїми характеристиками нагадує штучний камінь. Це міцний матеріал, що має хороші тепло- та звукоізоляційні властивості. Кварилові піддони невибагливі в догляді та ремонтопридатні. Недолік – дуже висока вартість.

Емальована сталь – надійний та дешевий матеріал. Сталь відрізняється довговічністю, а емаль надає виробу привабливого вигляду та оберігає від корозії. Мінуси: сильний шум, неприємні відчуття під час використання душу, оскільки сталь «холодить» ноги. Тонкостінні піддони (товщина до 1.5 мм) можуть деформуватися, а емаль не переносить удари.

ABS-пластик – за своїми характеристиками наближається до акрилу.

Глибина

Дрібний (<5 см) – естетично виглядає і недорого коштує, але потребує якісного відведення брудної води (інакше можливе затоплення ванної). Оптимальний вибір для людей похилого віку, яким важко високо піднімати ноги.

Середній (5-15 см) – здатний утримати невеликий об'єм води у разі забруднення зливу. При цьому такий піддон забезпечує комфортний вхід та вихід.

Глибокий (>15 см) – утримує велику кількість води і тим самим зменшує ризик затоплення ванною. Найчастіше глибокий піддон використовується як ванна для купання дитини. Ця ємність підійде і для прання дрібних речей. Недолік – потрібно високо піднімати ноги, щоб зайти чи вийти з душової кабіни.

Довжина і ширина

Довжина та ширина душового піддону визначаються розмірами майданчика, що відведений під душову кабіну. Слід враховувати зріст та статуру людини. Маленькі піддони економлять простір, але стискають рухи, а отже, приймати душ буде незручно.

Довжина душових піддонів, що рекомендується:

  • 60-70 см – компактні моделі, що підходять худим людям;
  • 80-90 см – компроміс між комфортом і наявною площею такі піддони оптимальні для більшості людей;
  • від 110 см – ці піддони встановлюються в просторих ванних кімнатах.

Найбільш поширені стандартні розміри піддонів:

  • прямокутні/асиметричні – 100x80 см, 120x80 см, 120x90 см;
  • квадратні / багатокутні / чверть кола – 80x80 см, 90x90 см, 100x100 см;
  • напівкруглі – 100x80 см, 100x90 см.

Висота

Цей параметр близький за змістом до глибини. Висота вимірюється від основи піддону до верхнього краю борту, а глибина – від дна піддону із внутрішньої сторони до верхнього краю. Тому висота завжди більша за глибину на 5-7 см.

За висотою піддони для душу можна розділити на такі категорії:

  • низькі – 3-10 см;
  • середні – 11-19 см;
  • глибокі – 20-45 см.

Встановлення

Кутова – дозволяє заощадити простір. Гарний вибір для невеликої ванної кімнати.

Уздовж стіни – підходить для просторої ванної кімнати. Такі піддони трапляються рідко.

Універсальна – розрахована на установку у кутку або вздовж стіни. Подібні вироби набули найбільшого поширення.

Компонування кутових

Лівостороння – встановлюється у лівий кут ванної кімнати.

Правостороння – розміщується у правому кутку ванної кімнати.

Симетрична – такий душовий піддон може бути встановлений у будь-який кут ванної кімнати. Окремі симетричні моделі допускається встановлювати і вздовж стіни.

Особливості

Антиковзна поверхня – представлена спеціальними виступами, що знижують ризик послизнутися під час прийому водних процедур. Особливо важлива, якщо душовою кабіною користується дитина або людина похилого віку. За відсутності такої поверхні рекомендується постелити на дно антиковзний килимок.

Сидіння – полегшує прийом душа людям похилого віку. Сидінням оснащуються глибокі піддони.

Перелив – запобігає переливанню води через край піддону. Перелив передбачений у глибоких піддонах.

Регульовані ніжки – надають душовому піддону стійкість на нерівній підлозі.

Панель – грає декоративну роль і захищає простір між піддоном та підлогою від забруднень та вологи. В одних моделях панель є продовженням піддону (ціліснолита), в інших виготовляється у вигляді окремого елемента. Ціліснолита панель міцніша, проте окремий елемент забезпечує легкий доступ до простору під піддоном.

Відгуки про статтю