Як вибрати підкладку під покриття для підлоги

Підкладка під підлогове покриття - ізоляційний матеріал, який укладається на основу підлоги перед монтажем підлогового покриття. Забезпечує волого-, звуко-, паро- і теплоізоляцію, вирівнює основу підлоги, продовжує термін служби підлогового покриття.

Вид

Підкладки постачаються у вигляді рулонів або модулів (аркушів). Перед укладанням рулонна підкладка розкочується на підлозі, щоб вона випросталась. В іншому випадку виріб буде викривлятися. Модульний аналог не потребує такої підготовки, однак при монтажі виникають проміжки між листами. При цьому стики листів обов'язково проклеюються.

Матеріал

Пінополіетилен - дешевий, стійкий до вологи і утворення цвілі. Цю підкладку легко укладати, а з додаткових матеріалів потрібен лише скотч (для кріплення). Під великими навантаженнями пінополіетилен швидко деформується і приходить в непридатність, а також погано поглинає шуми. Ця підкладка не використовується в приміщеннях з високою прохідністю. Рекомендується при рівній основі підлоги.

Екструдований пінополістирол - нагадує попередній матеріал, але краще гасить звуки і витримує серйозні навантаження. Однак у порівнянні з пінополіетиленом коштує дорожче, гірше укладається і вимагає клейку алюмінієву стрічку (для з'єднання стиків). Підходить для ламінату та «теплої підлоги».

Важливо: при використанні пінополістирольних підкладок в тандемі з «теплою підлогою» врахуйте, що вони затримують тепло. Тим самим ефект від системи опалення дещо знижується.

Пінополістирольна підкладка може виявитись токсичною. Тому при купівлі вимагайте сертифікат якості.

Поліуретан - добре гасить шум і вирівнює поверхню. Така підкладка укладається тільки на суху основу.

Корок - екологічний матеріал з відмінними тепло- і звукоізоляційними параметрами. Коркова підкладка не мнеться під механічними діями, стійка до зносу і утворення цвілі, чудово згладжує нерівності підлоги. В той же час даний матеріал коштує дорого і чутливий до вологи. Підкладка оптимальна для ламінату та паркетної дошки.

Важливо: щоб захистити коркову підкладку від вологи, постеліть під неї поліетиленову плівку.

Також зустрічається бітумно-коркова і гумово-коркова підкладка. Перша відрізняється високою вологостійкістю, а друга володіє чудовими амортизаційними і звукоізоляційними властивостями.

Кокосове волокно (койра) - екологічний, вологостійкий матеріал з гарними показниками тепло- і звукоізоляції. Койра не боїться механічних впливів і не викликає алергію.

Деревинне волокно (хвоя) - натуральний матеріал, що має непогані звукоізоляційні і амортизуючі характеристики. Виріб легко вкладається. Деревинне волокно коштує дорого і схильне до виникнення цвілі. На цю підкладку згубно впливає волога (краще застосовувати в парі з вологоізоляційною плівкою).

Гофрований картон - дешевий матеріал, що володіє чудовою паро- і водопроникністю (регулює ступінь вологості під панелями). Картон не дуже ефективно гасить шуми і згладжує дефекти основи підлоги. Дана підкладка найчастіше укладається під паркетну дошку.

Склополотно - стійкий до деформації і сильним навантаженням, добре поглинає шуми. Підходить під ламінат товщиною 5-7 мм.

Лляні, джутові, бамбукові підкладки - екологічні, гіпоалергенні, паропроникні. В той же час ці моделі тонкі і мають низькі теплоізоляційні властивості.

Дорогі композитні підкладки забезпечують відмінну звукоізоляцію і запобігають появі цвілі.

Деякі пінополіетиленові і пінополістирольні підкладки покриваються фольгою (фольговані). Ці вироби мають підвищені волого- і теплоізоляційні властивості (ефект «термосу»). Правда, і ціна даної продукції вища в порівнянні з аналогами зі звичайного пінополіетилену і пінополістиролу.

Фольгована підкладка буває односторонньою і двосторонньою. Другий варіант характеризується ще більш високими теплоізоляційними властивостями.

Властивості

Амортизація - пом'якшує деформацію підлогового покриття, що виникає при ходінні та інших механічних навантаженнях.

Вологоізоляція - захист підлогового покриття від вологи, в тому числі, що йде від непосохлого стягелю або підвалу знизу. Кращий ізолятор - поліетилен, який перевершує за цим параметром пінополістирол.

Теплоізоляція - знижує втрату тепла в приміщенні. Для оцінювання цієї властивості підкладки звертають увагу на її теплопровідність (здатність підкладки проводити тепло). Одиниця виміру - ват на метр-кельвін, Вт / (м · К). Для приміщень з «теплою підлогою» максимальна теплопровідність підкладки складає:

  • 0.14 Вт / (м · К) - обігрів здійснюється тільки за допомогою «теплої підлоги»;
  • 0.18 Вт / (м · К) - обігрів здійснюється і іншими джерелами тепла.

В приміщеннях, де відсутня «тепла підлога» актуальна підкладка з більш низькою теплопровідністю - це дозволить уникнути втрати тепла.

Звукоізоляція - поглинає шум від кроків по покриттю, сторонні звуки, які виходять від сусідів знизу. Вимірюється в децибелах (дБ). Цей параметр залежить від матеріалу і товщини підкладки. Виріб з пінополіетилену товщиною 3 мм зменшує рівень шуму на 15-17 дБ, пінополістирольна підкладка - на 20 дБ.

Пароізоляція - захист підлогового покриття від конденсату, що виникає взимку. Ця властивість актуальна для приміщень на першому поверсі.

Стійкість до деформації - здатність підкладки повертатися до первісної форми при деформації. Дана властивість впливає на довговічність підлогового покриття.

Усунення нерівностей підлоги - здатність підкладки вирівнювати основу підлоги. Виріб з деревинного волокна компенсує нерівності основи висотою до 2 мм, а пінополістирольна підкладка згладжує западини висотою до 4.5 мм.

При обранні відповідної підкладки, звертайте увагу на особливості основи підлоги.

Для бетонної підлоги потрібен виріб з амортизаційними, волого-, пароізоляційними властивостями. Кращий матеріал - пінополістирол.

Якщо підкладка укладається на дерев'яну підлогу, то на перший план виходять екологічність, звукоізоляція, теплопровідність. Ідеальне рішення - модель з корка або хвої.

Для «теплої підлоги» підбирається підкладка з мінімальною товщиною і високою теплопровідністю. Є перфоровані моделі для вільного пропускання тепла. Під водяну «теплу підлогу» підійде пінополістирольна підкладка. Інфрачервоній «теплій підлозі» знадобиться модель з пінофола (фольгований пінополіетилен).

Розміри

Товщина - визначається матеріалом підкладки. Наприклад, товщина виробів з поліетилену або корку становить - 2-5 мм, з полістиролу - 2-6 мм, з деревинного волокна - 4 мм.

У деяких випадках має значення вид і товщина підлогового покриття, під яке укладається підкладка (для ламінату використовують пінополіетиленові вироби до 2 мм, для паркетної дошки - до 3 мм). Якщо під ламінат товщиною до 7 мм підійде підкладка 2 мм, то для покриття 8-9 мм знадобиться вже 3 мм. Деякі види ламінату можуть вимагати більш товсту підкладку (4-5 мм).

Чим товща підкладка, тим вище параметри звуко- і теплоізоляції. Для побутових потреб застосовуються підкладки товщиною 2-3 мм, варіанти товстіше - 5-10 мм актуальні для приміщень, де потрібна підвищена тепло- і звукоізоляція.

Важливо: не варто обирати товщину підкладки за принципом «чим більше - тим краще», так як товстий виріб не вирівняє чималі дефекти підлоги. До того ж така підкладка швидко деформується, що призведе до пошкодження замкових з'єднань ламінату і до появи вм'ятин на покритті під важкими меблями.

Площа - збігається з площею приміщення (множення ширини на довжину). Якщо застосовуються композитні підкладки, до цього значення додається 20 см на кожну сторону (напустки).

Відгуки про статтю