Як вибрати підставку для ноутбука

Підставка для ноутбука пристрій для комфортної роботи з ноутбуком. Підставка виконує дві функції:

 • підтримка ноутбука у зручному положенні, в результаті чого знімається напруга з очей, шиї та плечей під час тривалої роботи;
 • охолодження ноутбука, що продовжує термін експлуатації пристрою. У ноутбуків слабка система охолодження (потужні кулери споживають багато енергії), яка з часом працює все гірше через засмічення вентилятора пилом.

Підставка для ноутбука стане в пригоді в таких випадках:

 • ноутбук в процесі роботи сильно гріється, внаслідок чого вимикається, зависає, «гальмує» або несправно працює;
 • ноутбук працює з вимогливими іграми або програмами (редактори відео, для 3D-моделювання), серйозно нагріваючи пристрій;
 • в ноутбуці замінювалося або ремонтувалася відеокарта, північний або південний міст;
 • ноутбук сильно нагрівається навіть при незначних навантаженнях (через недоліки конструкції);
 • ноутбук з процесором AMD: такі пристрої можуть дуже нагріватися;
 • ноутбук використовується в країнах з жарким кліматом, де температура повітря перевищує допустимий температурний режим експлуатації пристрою;
 • ноутбук знаходиться на колінах: тепло, нагріваючи ноги, створює неприємні відчуття;
 • ноутбук знаходиться найчастіше на ліжку: ковдра часто закриває вентиляційні отвори, в результаті ноутбук нагрівається. Підставка підводить лептоп на кілька сантиметрів.

Важливо: підставка малоефективна при поганій роботі системи охолодження ноутбука. Тому придбання такого девайса не скасовує необхідності її очищення 1 раз у 2 роки.

Вид

Підставка перфорована стільниця без ніжок, що підводить ноутбук на кілька сантиметрів вище поверхні. Така підставка коштує недорого, компактна, мобільна, але обмежена в функціональності (регулювання відсутні за винятком кута нахилу).

Зустрічаються два види таких підставок.

 • М'які (наколінні) в нижній частині знаходиться подушка для комфортної роботи з ноутбуком на колінах. Щоб лептоп не перегріватися, подушка виконується з матеріалу що «дихає». Така підставка відмінно підійде для роботи вдома (на дивані, в кріслі).
 • Жорсткі (настільні) призначені для установки на столі. Це гарний вибір для офісу.

Столик-підставка - на відміну від попередньої моделі має високі ніжки, що надають широку функціональність (регулювання кута нахилу, висоти). Столик-підставка максимально комфортний при роботі з ноутбуком. Однак, подібна модель дорожче, габаритніший і важче, що обмежує її мобільність.

Деякі підставки використовуються як робочий стіл: у таких пристроїв гранична висота розташування стільниці становить 1 м. Подібний варіант стане в пригоді для організації невеликого робочого місця в приміщенні.

Тип охолодження

Пасивне здійснюється двома одночасними процесами:

 • поглинанням тепла ноутбука матеріалом підставки;
 • поліпшенням циркуляції повітря внаслідок збільшення відстані між лептопом і поверхнею.

Підставка з пасивним охолодженням коштує порівняно недорого і використовується, як правило, при розміщенні ноутбука на колінах або на столі. Такий варіант підійде для лептопів без проблем з охолодженням.

Активне проводиться за допомогою вентиляторів (кулерів), вбудованих в підставку. Пристрій з таким типом охолодження набагато ефективніше за попередній варіант, але коштує значно дорожче, споживає електроенергію і створює шум. Підставки з активним типом охолодження зустрічаються найчастіше.

Більшість таких пристроїв знижують температуру ноутбука на 5-10 ° C, а в окремих моделей цей параметр досягає 15-17 ° C.

Вентилятори

Кількість

Від кількості вентиляторів залежить якість охолодження. Число кольорів в різних підставках коливається від 1 до 4. Більшість моделей оснащені 1-2 вентиляторами. Зі збільшенням кількості кольорів зростає ціна, споживання енергії та рівень шуму підставки. Зате кілька вентиляторів охолоджують більше зон ноутбука.

Важливо: далеко не завжди підставка з великою кількістю вентиляторів охолоджує краще, ніж аналог з меншим числом кольорів. На якість охолодження також впливає максимальна швидкість обертання, діаметр вентиляторів.

Діаметр

Від діаметра вентилятора залежить параметр повітряного потоку: чим більше кулер, тим більший потік повітря він викликає. Один великий вентилятор часто ефективніше декількох малогабаритних кулерів. У свою чергу, на цей параметр впливає кількість вентиляторів: зі збільшенням числа кольорів зменшується їх діаметр.

Швидкість обертання лопатей

Від цього параметра залежить якість охолодження. Швидкість обертання вимірюється в обертах на хвилину (об / хв). Наприклад, при швидкості 2200 об / хв температура ноутбука знижується на 10 ° С, а при швидкості 1600 об / хв на 5 °C. Часто один потужний кулер корисніше декількох малопотужних вентиляторів.

Рівень шуму

Рівень шуму залежить не тільки від кількості, але і від максимальної швидкості обертання вентилятора.

Чим менше шуму створює пристрій, тим вище комфорт, однак пам'ятайте, що тихі й малопотужні вентилятори не завжди якісно охолоджують ноутбук. Потужні вентилятори шумлять сильніше, що створює незручності при роботі з ноутбуком. Тому знайдіть баланс ефективності та комфортності.

Важливо: вибираючи підставку, обов'язково перевірте роботу вентиляторів. При цьому зверніть увагу на рівень шуму, який створюють кулери.

Тип підшипника

Тип підшипника впливає на рівень шуму пристрою:

 • ковзання викликає сильний шум;
 • відцентровий шумить менше, ніж попередній варіант;
 • гідродинамічний найтихіший.

  Розташування

  Вентилятори розташовуються по центру або краях підставки, а також можуть переміщуватися (знімні). В ідеалі розташування кулерів повинно відповідати компонуванні отворів системи охолодження лептопа. Але навіть у разі їх розбіжності використання підставки гарантує додаткове охолодження ноутбука.

  Діагональ

  Розмір підставки повинен відповідати діагоналі ноутбука, інакше охолодження буде недостатнім, а робота з лептопом - незручною (в тому числі, через слабку стійкість комп'ютера).

  Зустрічаються універсальні розсувні (складні) підставки, які підлаштовуються під конкретний девайс. Подібні пристрої сумісні з багатьма моделями ноутбуків і навіть планшетами. У цьому випадку вказується мінімальна і максимальна діагональ ноутбука, наприклад, 12-20".

  Зустрічаються такі параметри діагоналі:

  • до 14" ультрабуки, нетбуки, компактні ноутбуки;
  • 15-16" більшість ноутбуків;
  • 17-18" ігрові та мультимедійні ноутбуки.

  Важливо: для лептопів з параметром діагоналі у вигляді дробу (наприклад, 15.6") підійдуть підставки, розмір яких збігається з цілою частиною числа цього дробу (в цьому випадку 15").

  Матеріал

  Цей параметр особливо важливий для підставок з пасивним охолодженням.

  Алюміній міцний, порівняно легкий, добре відводить тепло. Недолік - висока ціна.

  Мідь володіє найкращими тепловідвідними властивостями, але коштує дорожче алюмінію.

  Пластик легше і дешевше алюмінію, дозволяє виготовити підставки найрізноманітніших форм. Мінуси: погане відведення тепла, швидке нагрівання і недостатня міцність.

  Дерево ефектно на вигляд, але має всі слабкі сторони пластика. До того ж, дерев'яна підставка обійдеться недешево. Зате дерев'яні моделі прикрасять будь-який інтер'єр.

  Вага

  Вага визначає комфорт при використанні підставки, особливо коли мова йде про її транспортування разом з лептопом. Якщо підставка купується для дому, то вибирайте масивну модель (алюміній, дерево). Легку пластикову модель варто вибирати в тих випадках, коли потрібна висока мобільність, наприклад, для подорожей.

  Важливо: чим більше вага, тим стійкіше підставка і навпаки. Ця деталь важлива для столиків-підставок. Знайдіть баланс між легкістю і стійкістю. Вибираючи класичні підставки, звертайте увагу тільки на їх вагу.

  Функції

  Регулювання нахилу дозволяє підібрати оптимальне положення ноутбука для комфортної роботи. Чим ширше діапазон регулювань, тим точніше підлаштовується пристрій під індивідуальні особливості кожного користувача.

  Регулювання висоти використовується для тієї ж мети, що і регулювання нахилу. Така опція передбачена лише в столиках-підставках.

  Регулювання швидкості вентиляторів дає можливість встановлювати швидкість обертання кулерів, щоб контролювати процес охолодження і рівень шуму підставки.

  Регулювання кількості вентиляторів дозволяє змінювати число кулерів, що працюють. Грає ту ж саму роль, що і попередня функція.

  Відведення повітря / обдув змінює напрямок потоку повітря. На вибір того чи іншого варіанту впливає розташування вентиляційних отворів ноутбука: якщо вони знаходяться на його дні, то використовується відведення гарячого повітря, якщо з боків - то обдув холодним.

  Оснащення

  Знімні вентилятори дозволяють змінювати тип охолодження з активного на пасивний. Крім того, знімні кулери легко встановлюються в будь-якому місці стільниці. Таке конструктивне рішення підвищує якість охолодження лептопа.

  Живлення від USB забезпечує живлення вентиляторів від комп'ютера. Відзначимо, що підставки також підключаються і до розетки.

  USB-концентратор складається з декількох USB-портів (1-4). Такий концентратор знадобиться, коли потрібно під'єднати багато пристроїв до ноутбука (миша, флеш-накопичувач, сама підставка і т.д.).

  Динаміки підсилюють гучність акустичної системи ноутбука. З такою підставкою перегляд фільмів і прослуховування музики стане більш комфортним. Це корисний аксесуар, оскільки вбудовані динаміки лептопа не надто потужні.

  Підсвічування надає пристрою стильний вигляд (підсвітка навколо лептопа). Підсвічування марне для роботи з ноутбуком в темний час доби. Деякі столики-підставки оснащуються набагато ефективнішою лампою.

  Фіксатори забезпечують стабільність ноутбука на підставці під час роботи. Надійна фіксація покращує якість охолодження лептопа і підвищує комфорт при його використанні.

  Зустрічаються кілька видів фіксаторів:

  • упор - не дає лептопу зіслизнути вниз;
  • фіксують вставки - прогумовані елементи з протиковзними властивостями;
  • кріплення (ремені) - запобігають перекидання ноутбука при нахилах або оберті підставки.

  Важливо: вибираючи підставку, зверніть увагу на сумісність фіксаторів з ноутбуком. Зробіть це навіть у тому випадку, якщо підставка підходить до лептопу за розміром екрану.

  Шухляда використовується для зберігання документів, флеш-накопичувачів, дисків, кабелю та інших дрібних предметів. Шухляда знадобиться для роботи вдома або в офісі, але робить підставку більш громіздкою. Тому для подорожей краще брати підставки без шухляжи.

  Місце для мишки поверхня, на якій розташовується миша поблизу ноутбука. Корисний аксесуар для користувачів, що віддають перевагу працювати мишкою, а не трекпедом. Зустрічається у двох варіантах: вільний від ноутбука простір основої стільниці або знімна поличка.

  Виробник

  Найдешевші моделі з пасивним охолодженням однакові практичні у всіх брендах вибирайте виходячи з комфорту користування і дизайну.

  Групи середніх за якістю підставок для ноутбуків становить продукція марок Gembird, DeTech, Modecom, найдешевші моделі DeepCool, Canyon і Zalman. Найголовнішим недоліком є недостатнє охолодження ноутбука: мала швидкість вентиляторів або недостатня кількість в конструкції. Також при покупці варто перевірити стійкість або кріплення, щоб ноутбук не сповзав з поверхні. Для потужних ноутбуків що мають потужні відеокарти краще купити модель підставки по дорожче з другої групи брендів.

  Відмінною якістю володіють підставки Belkin, Cooler Master, Logitech, Maxxtro, Thermaltake, Titan, Zalman. Однак при виборі зверніть увагу на кількість вентиляторів їх повинно бути досить для охолодження конкретно вашої моделі ноутбука. Як правило, якісні підставки дуже стійкі, зручні й функціональні. Багато досить легкі, тому їх можна носити з собою.

  Відгуки про статтю

  Дякую за корисну статтю!!

  спасибо за очень подробную и сжатую статью .

  Автор спасибо за статью очень полезно

  Очень признательна! Очень полезная статья, как раз выбираю подставку и здорово, что вы так сгруппировали всю информацию.

  Искренне рады, что смогли вам помочь с выбором!

  У меня столик для ноутбука из бамбука, вполне качественный и эффективный. А дерево действительно украшает интерьер.