Як вибрати брязкальце, підвіску, гризун

Вид

Брязкальце - дитяча іграшка, яка видає звуки при струшуванні. Використовується для дітей від народження і до 10-12 місяців; розвиває слухове, зорове і тактильне сприйняття, фокусує увагу малюка. Яскраве забарвлення брязкальця знайомить дитину з колірною гамою навколишнього середовища.

Підвіска - іграшка, яка встановлюється на ліжечку за допомогою дуги або кронштейна. Таке брязкальце вчить дитину фіксувати увагу на яскравому предметі, що розвиває його зорове сприйняття. Оптимальний варіант для малюків перших трьох місяців життя. Підвіску можна використовувати як вдома (в ліжечку), так і на прогулянці (у візочку). Більш складний варіант підвіски - мобіль.

Прорізувач - іграшка, призначена для полегшення хворобливого стану крихітки під час прорізування зубів. Часто заповнюється водою або термогелем, які при охолодженні мають легку анестезуючу дію.

Брязкальце-прорізувач - поєднує в собі властивості брязкальця і прорізувача. Малюк може грати такий брязкальцем, а при бажанні його «кусати».

Важливо: прорізувач рекомендується поміщати в холодильник (але не в морозильну камеру) на 10-15 хвилин перед тим, як дати його дитині.

Браслет (шкарпетка) - надівається на зап'ясток або ніжку дитини. Розвиває м'язи і навички володіння своїм тілом при прагненні малюка дістатися до іграшки. Браслет повинен бути м'яким, легким і не передавлювати зап'ясток.

М'яке брязкальце (шарудіння) - іграшка із вставками, що шарудять, які видають характерні звуки. Вона розвиває тактильне сприйняття дитини.

Важливо: м'які брязкальця не слід давати дитині без нагляду дорослого. В іншому випадку, малюк може прокусити тканинну частину іграшки, і наповнювач потрапить йому до роту, що вкрай небезпечно.

Брязкальце на кільці з рухомими деталями - іграшка з кулькою або фігуркою, призначена для розвитку тактильного сприйняття, самостійних дій двома руками, руху пальців. Рухома деталь в брязкальця обертається в залежності від зусилля його дій. Однак така іграшка не завжди зручна для утримання її дитиною, так як рухомі деталі заважають захопленню.

Брязкальце на присмоктувачах- грає ту ж роль, що і брязкальце з рухомими деталями, але зручніше - дитині не потрібно утримувати іграшку в руці (він буде її тільки чіпати). Брязкальце фіксується на столику, і скинути його малюк не зможе.

Брязкальце без ручки - зустрічається у вигляді колобка, диска, кульки, яєчка, всередині якого знаходяться пискавки, дзвіночки, горошинки. Іграшка служить для розвитку слухового і зорового сприйняття дитини. Граючи з брязкальцем, малюк вчиться розрізняти звуки.

Брязкальце-булава - в такій іграшці фігурки (кульки) розташовані по обидва боки тримача. Брязкальце служить, перш за все, для формування захвату у малюка. До того ж, наявність відразу двох «об'єктів» уваги спонукає очі і руки малюка діяти узгоджено.

Брязкальце з ручками, розташованими з двох сторін - використовується для утримання іграшки, в тому числі і двома руками. В процесі гри малюк розглядає кульки, розташовані під прозорим ковпаком. Зустрічаються варіанти такої іграшки, де замість кульок знаходиться небитке дзеркальце.

Мінімальний вік

До 2-3 місяців - в цей час дитина вчиться концентрації уваги і дізнається звуки за допомогою брязкальця. Малюки ще не вміють тримати іграшку в ручках, тому вона фіксується на ліжечко або одягається на руку (браслет).

Від 3 до 6 місяців - в цей період малюк вже може утримувати брязкальце в руках. Дитина вчиться розрізняти кольори, тому його зацікавлять яскраві брязкальця. Крім того, у малюків починають різатися зубки, і оптимальним варіантом стане брязкальце-прорізувач.

Від 6 місяців - в цьому віці у дитини розвивається моторика: він здатний грати відразу з декількома іграшками. Він вивчає їх фактуру, його цікавлять різноманітні звуки. Хорошим варіантом стануть кілька брязкалець, виготовлених з різноманітних матеріалів і з різною текстурою.

Важливо: іграшки можуть бути як жорсткими, так і м'якими, в формі куба, кулі або різних різнокольорових фігурок. Добре підійде для крихітки, наприклад, колобок з ротиком і очками.

Матеріали

Пластик - зустрічається найчастіше. Цей матеріал дозволяє надати брязкальцю будь-які кольори і форму, гігієнічний, простий у догляді.

Тканина - використовується для виготовлення м'яких брязкалець. Зустрічаються брязкальця з гладких бавовняних тканин, бархатистих велюрових, махрових, флісових, плюшевих. Іграшку з таких матеріалів перуть.

Силікон - приємний на дотик матеріал, який не має смаку і запаху. Крім цього, він стійкий до термічної обробки. З нього виготовляються прорізувачі і брязкальця-прорізувачі.

Латекс - більш м'який і гнучкий матеріал, ніж силікон. Має приємний фруктовий аромат і пофарбований в привабливий для малюка колір. Латексні брязкальця добре розвивають нюх, але можуть викликати алергію.

Дерево - екологічний і ароматний матеріал (береза, липа, бук, клен, ялівець). Зустрічаються як пофарбовані в яскраві кольори, так і нефарбовані брязкальця, що мають свій «природний» колір. Слід пам'ятати, що дерев'яні брязкальця не можна мити (особливо клеєні), а допускається тільки протирати вологою тканиною і сушити подалі від опалювальних приладів.

Важливо: для дітей-алергіків не рекомендується купувати дерев'яні брязкальця, так як їх запах може викликати алергію.

Метал - використовується, як правило, разом з іншими матеріалами (наприклад, з деревом). З металу виготовляються дзвіночки. Існують срібні іграшки - легкі, блискучі і видають приємний дзвін. Вони є хорошим подарунком і можуть передаватися з покоління в покоління.

Важливо: матеріал брязкальця (а також фарба) повинен бути безпечним і не токсичним. Сама іграшка повинна мати округлі форми, щоб не травмувати малюка, а також витримувати удари і падіння.

Також малюка зацікавить іграшка з комбінації матеріалів, що буде для нього найбільш пізнавально.

Оснащення

Звуковий супровід - різні звукові ефекти або мелодії, які привернуть увагу дитини і будуть його забавляти. Малюкові досить натиснути на музичну кнопку, щоб іграшка почала звучати.

Дзеркальце - дозволяє маляті побачити своє відображення і, таким чином, познайомитись з самим собою. Воно виготовляється з матеріалу, що не б'ється і безпечно для малюка.

Важливо: краще придбати брязкальця з різними ручками (як по фактурі, так і за формою) - це дозволить малюкові розвивати чутливість долонь.

Поради

  • Важливо, щоб всі деталі брязкальця мали надійне кріплення і були досить великими, щоб уникнути їх проковтування малюком.
  • Бажано, щоб брязкальця були яскравого забарвлення, мали різну фактуру і форму. Однак слід пам'ятати: «кислотні» кольори стомлюють зір малюка і навіть можуть викликати у нього роздратування. Різноманітними повинні бути і наповнювачі, щоб іграшки видавали різні звуки (шурхіт, тріск, дзвін).
  • Звертайте увагу на можливість обробки (прання, миття, кип'ятіння, чищення) брязкальця. Чистити іграшки доведеться часто, так як дитина кидає їх на підлогу і тягне в рот.
  • Слід купувати іграшки тільки в спеціалізованих магазинах. Брязкальце повинно мати сертифікат якості, що підтверджує відповідність виробу
  • Звук, що видається брязкальцем повинен бути не надто сильним і різким, щоб не налякати дитину.
Відгуки про статтю

О важности детских погремушках всем известно. Обычно они пластиковые, звонкие даже слишком. Для нас мягкие погремушки были огромным спасеньем. Ухаживать за ними немного сложнее (сохнут дольше), чем за пластиковыми, но они очень классные. В них также много элементов, которые ребенок будет изучать пальчиками, перебирать, рассматривать. Если вы не знаете, что подарить новорожденному, то дарите мягкую погремушку, т.к. остальные подарят пластиковые

Выбор первых игрушек-очень ответственное дело..главное правило,чтобы игрушка соотв возрасту,иначе будет стоять и ждать годовасия(у нас такая целая коробка была...) Подарили нам игрушку в 2 месяца БЕгемотик, но игрушка отлично подходит для малышей от 4х месяцев,то есть на самом деле вызывает интерес. Выполнена из мягкого яркого оранжевого материала,есть пищалка,но малышу её невозможно нажать-только взрослые могут помочь. Есть подвеска- прозрачный шарик с намагниченными шариками. Лапки бегемотика-прорезыватели.Форма бегемотика очень необычная- пончик, то есть с дырочкой посерёдке (сейчас нам уже годик и дочка носит её как сумочку,одевая на руку). Шарик,о котором писала выше, очень хорошо для развития моторики- дочка провела много времени, пытаясь его ухватить,но он то и дело от неё ускользал- намагниченные шарики и рыбка внутри большого очень хорошо привлекают внимание ребёнка и минут на 10-15 мама свободна Вообщем,мамочки -будьте бдительны, а то купите и самим придётся играть-у нас есть такая пирамидка-мама с папой играют в неё :)

Конечно, необходимо учитывать возраст ребенка, особенно при выборе подарков ;)