Як вибрати полотенцесушитель

Рушникосушарка – це пристрій, призначений для сушіння рушників, невеликої за розміром білизни та інших дрібних речей. Крім того, рушникосушара виконує декоративну функцію в інтер'єрі ванної кімнати.

Тип

Водяна – найбільш поширений варіант рушникосушарки. Як правило, водяна рушникосушарка підключається до системи гарячого водопостачання, хоча зустрічається і підключення до системи опалення. Цей пристрій нагрівається гарячою водою, що проходить через його трубу. Таким чином, рушникосушарка може додатково обігрівати приміщення.

Основна перевага – мінімальна вартість експлуатації, так як вона не вимагає додаткового споживання води або тепла.

Недоліками такого пристрою є технічні проблеми – складність монтажу (необхідність врізок в трубу), обмеженість місця для установлення і неможливість зміни його розташування. Також водяна рушникосушарка погано піддається регулюванням, оскільки залежить від температури води, що подається, а при відключенні опалення або ГВП вона взагалі втрачає свою основну функцію.

Електрична підключається до електромережі і нагрівається за допомогою електричного нагрівального елементу. До переваг такого пристрою відноситься зручність в експлуатації – його можна встановити в будь-якому місці, де є розетка, незалежність від опалення і ГВП, можливість регулювання температури. Основний недолік – висока вартість експлуатації, так як рушникосушарка споживає досить велику кількість електроенергії.

Комбінована поєднує характеристики попередніх типів. У них електронагрівач суміщений з водяним контуром. Таким чином, якщо є гаряча вода, вони працюють як водяні, а в разі зниження температури води включається електричний нагрівальний елемент. Переваги: універсальність і економічність. Недолік – висока ціна.

Важливо: водяна рушникосушарка встановлюється тільки у ванній (міські квартири), а електричні можна розмістити в будь-якому зручному місці і в будь-якій кількості.

Матеріал

Нержавіюча сталь – найбільш поширений матеріал. Високоміцний, стійкий до корозії, має гарну теплопровідність і доступний за ціною. Крім того, хромована сталь виглядає ефектно.

Мідь – має більш високу теплопровідність, ніж сталь і більш красива на вигляд. Однак характеристики міцності її значно нижче і вона в більшості схильна до корозії. Вартість мідних рушникосушарок вище.

Вибір якісного матеріалу вкрай важливий, так як поломка рушникосушки може призвести до затоплення квартири.

Дизайн

Змійовик найчастіше зустрічається варіант дизайну рушникосушарки, що на вигляд нагадує букву S. В цьому випадку використовується цілісна труба, що підвищує міцність, герметичність і стійкість до корозії.

Драбинка являє собою дві вертикальні трубки, між якими розташовані горизонтальні щаблі (перетинки), що нагадують сходинки. Перевага – невисока ціна. Недолік – не можна повісити кілька речей для сушіння (наприклад, рушник буде закривати поперечини).

Існує два види цього дизайну:

  • об'ємна драбинка горизонтальні поперечини зміщені вперед або назад щодо вертикальних трубок. Найчастіше зустрічаються моделі, де поперечини зміщені вперед. Таким чином, збільшується корисна довжина щаблів, що дозволяє сушити одночасно більшу кількість речей. Недолік – досить висока ціна.
  • одностороння драбинка горизонтальні поперечини кріпляться до однієї трубки. Перевагою такого рішення є оригінальний зовнішній вигляд, однак для водяних моделей цей варіант майже неприйнятний (складність в забезпеченні циркуляції води).

Кутова призначена для установлення в кутку ванної кімнати. Існує кілька видів дизайнерського рішення кутової рушникосушарки, як під «звичайний», внутрішній кут, так і під зовнішній, який виступає.

Дизайнерська є рушникосушарка оригінальної конструкції, яку не можна віднести ні до однієї з перерахованих вище категорій. Головний елемент конструкції – горизонтальні поперечини, що з'єднуються в різні конструкції відповідно до задуму дизайнера.

Велика частина рушникосушарок має білий або сріблястий колір, який підходить практично до будь-якого інтер'єру ванної кімнати. Оптимальним варіантом є хромована рушникосушарка з нержавіючої сталі. Вона має антибактеріальні властивості і ефектно виглядає.

Теплова потужність

Цей параметр позначає кількість тепла, що віддається водяною або комбінованою рушникосушаркою (коли вона працює в режимі водяної) в навколишній простір. Для визначення теплової потужності, слід виходити з розрахунку: на 1 м 3 об'єму приміщення потрібно 50 Вт потужності.

Максимальний нагрів

Ця величина відображає найбільшу робочу температуру рушникосушарки. Під робочою температурою для водяних пристроїв мається на увазі максимальна температура води (зазвичай до 95 ° С), а для електричних – максимальна температура, до якої рушникосушарка може нагрітися (60-70 ° С). Така температура є оптимальною для просушування і безпечною при випадковому дотику.

Підключення

Бічне обидва патрубки спрямовані в одну сторону (праворуч або ліворуч). Зазвичай міжосьова відстань між патрубками становить 500 міліметрів.

Вертикальне патрубок, розміщений у верхній частині конструкції, спрямований вгору, а нижній – донизу.

Нижнє обидва патрубки розташовані в одну сторону – донизу. Застосовується в разі, якщо труба, до якої приєднується рушникосушарка, проходить горизонтально. Слід врахувати, що нижнє підключення знижує потужність пристрою на 10%.

Функції та оснащення

Можливість повороту дозволяє повертати поперечини рушникосушарки навколо вертикальної труби, розташованої зазвичай з лівого або з правого боку (для односторонньої драбинки). Це дуже зручно для сушіння декількох рушників. В електричних моделях поперечини можуть повертатись окремо.

Термостат пристрій, призначений для регулювання температури в електричних рушникосушарках. Підвищує комфортність використання пристрою.

Таймер – прилад, що дозволяє вмикати і вимикати рушникосушарку в певний час. За допомогою таймеру можна економити електроенергію.

Поличка для сушіння елемент конструкції рушникосушарки, який дозволяє розміщувати просушують предмет,горизонтально. Зазвичай складається з декількох перекладин, розміщених між двома горизонтальними трубками. Полки для сушіння збільшує місткість рушникосушки, які не розширюючи його розмірів.

Щабель (перетинка) елементи конструкції, на яких розміщуються рушники та інші речі, що просушують. Важливо відзначити, що, якщо поперечини розташовуються групами і у великій кількості (понад 10), то, як правило, тільки верхній щабель здійснює цю функцію, всі інші – виступають в якості додаткових нагрівальних елементів. Це підвищує ефективність просушування тканини. Кількість щаблів також визначається дизайнерським рішенням, отже – набуває значення декоративного елемента.

Відгуки про статтю

Додайте, будь ласка, рекомендованих виробників і опис сучасних матеріалів.

На PN.com.ua самые крутые советы по подбору. Если бы в полотенцесушках еще была подборка брендов с градацией: "Топ" - ... - "лучше не смотреть". Не понятно, из его выбирать. Добавите? пожалуйста )

в ближайшем времени постараемся дополнить статью.

всі свої покупки роблю лише ознайомившись звашими коментарями,але тепер мені не вистачає інформаціїпро кращіих і гірших виробників

дуже дякуємо) це приємно) найближчим часом додамо виробників)